Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

rollman1

Jak jsem čekal, vážně slabší než první díl a to asi ve všech ohledech. Takže když se toho ujal Megat(r)on věděl jsem hned, že akce bude nepřehledná, po Kurýrovi 3 jsem ani nic jiného čekat nemohl. Střih zběsilý, při bitce je skoro nemožné poznat či je ruka a čí noha. děj je zase slabší a je to jen odvárek z prvního dílu, nic překvapivého. Liam je sice stále frajer a kosí Albánce jednoho po druhém, ale on to celé utáhnout nemůže, bohužél. Takže pro mě slabší průměr. ()

Flego

O 50 rokov sa vo filmových publikáciach bude písať o Bessonovi ako producentovi, ktorý točil rýchle a hlúpe akčné filmy bez zmyslu a logiky. Presne takýto je aj druhý Taken, ktorý sa od jednotky vzdialil na míle. ()

hrona

Liam je znovu v akci, tentokráte pod taktovkou Oliviera Megatona, a po jeho předešlých výtvorech byla velká obava jak s tímto materiálem naloží. A hle funguje to, po 15 rozjezdových minutách akce střídá akci a je rozhodně nač se dívat. Liam je snad ještě víc charismatičtější, bojuje zuby nehty, přemýšlí, jako Einstein a i jeho odhodlaná rodinka je od prvního dílu podstatně zkušenější v krizových situacích. Velmi kladně musím ohodnotit i pana Rada Šerbedžiju, jehož výkon v roli zlomeného otce a pomstychtivého bosse mě moc bavil. Jediné drobné mínus v tomto akčním tempovém filmíku, bych uvedl až příliš rychlou kameru v bojových sekcích, pokud totiž nezkouknete Liama co má v momentálním záběru na sobě, budete se těžko orientovat která ruka je čí, či kdo s kým švihl o zem. Ale i přes tuto drobnost je Taken 2 rozhodně plnohodnotným pokračováním veleúspěšné jedničky a zaslouží si uznání. ()

honajz

Hm, co na to říct? Jsou tam všechny ingredience pro tento typ filmů v rámci béčkové zábavy, a přesto zde chybí nějaké překvapení, nečekaný zvrat, něco navíc. Bezduché odvyprávění pokusu o pomstu a rodinné spolupráce. Ta dcera je mimochodem strašná hérečka, ani na pohled nic moc. Příliš mnoho řečí v první části. A opět zmatený střih při akci, který nedokáže plně zastřít, jak Liam na akci fyzicky nestačí. Jsem zvědav, zda přijde třetí díl, zbylí dva synové, a zda se konečně albánskou vesničku podaří smést ze světa nějakou příhodnou bombou. ()

Roman.Ticka

Moment překvapení skončil s posledním řádkem závěrečných titulků prvního dílu, a proto takové zklamání. Co očekávám od akčního filmu, jsem dostala, takže já zklamaná nejsem. Skvělý Liam hrál podle mého gusta, a když ve vypjaté chvíli přidal svůj medový nekompromisní baryton ostrý jak břitva, má spokojenost ještě poskočila o stupínek výš. Nesympatické děvče kopírovalo svým nosánkem taťku, čímž se zvyšila potřebná věrohodnost, kterou ovšem nejvíc ze všech trpělivě nesl na svých stárnoucích, ale pořád pevných bedrech oddaný milující tatík. Takového taťku bych brala z fleku, jasná věc. ()

anderson odpad!

Scenár absolútne a doslova sprznil kvality vybudované v prvej časti. Dúfam, že Liam dostal aspoň poriadne tučný honorár, inak je jeho účasť na tejto retardovanej úchylnosti pre mňa nepochopiteľná. (21.10.2012) ()

jonyyy

Samozřejmě, že Odplata nemá šanci dosáhnout na kvalitu jedničky. Její úspěch spočíval především v tom, že to bylo překvapení, od kterého nebyla až taková očekávání. Navíc dvojka je horší i v dalších směrech, několik nelogických situací, chaotické bojové scény - na což mám vlastní teorii. Jednoduše už Liam ve svých letech není tak pohyblivý (při běhu a střelbě to bylo viditelné) a v dobré fyzické kondici, na rozdíl od některých svých akčních kolegů a autoři se to pokusili skrýt divokým střihem. Nicméně hromada akce a taktické dovednosti a znalosti hlavního hrdiny opět bavily. Spokojenost. 75 % ()

HellFire

Tak tomuhle, dámy a pánové, říkám zbytečné pokračování, které navíc někdo dal do rukou režisérovi velmi průměrných filmů. Film jde kompletně proti významu slova pokračování v hollywoodském stylu. Místo toho, aby bylo vše lepší, jde o výrazný downgrade. Spousta hluchých míst, akce nezáživná, Liam Neeson vypadá jako zakrslejší drsňák a závěrečná bitka jde už úplně mimo styl Bryana, který jsem si tak oblíbil v jedničce. Nejsměšnější mi přišlo řidičské umění Kim s taxíkem, tomu jsme měli jako uvěřit? No tak. ()

Pítrs85

Už první díl nebyl kdovíjaký zázrak, primitivní děj obalený do působivého akčního hávu. A co se stane, když ten akční háv chybí? Ano, zůstane vám plytký film, prázdný, s herci, co se chovají tak nelogicky, až z toho bolí oči. Kdyby se Taken alespoň nebralo tak vážně, mohl z něho být fajn závan osmdesátkových béček s áčkovým hlavním hrdinou, co umí, od zbytku ansáblu, i z mizerného scénáře alespoň něco málo vydolovat... A propo scénář- fakt nevím, na čem v posledních letech scénáristé akčních filmů jedou, ale už by mohli, pro dobro tohoto žánru, vážně přestat. Jinak nám (mě) nezbude nic jiného, než opětovně sáhnout po perlách s Arniem anebo s JCVD- a z nich je alespoň cítit ona nadsázka. Protože aby si toto mohlo hrát na "druhého Bournea (chápej inteligentní akční thriller), do toho mu chybí fakt kurevsky moc. Nebýt Neesona a sexy prdelky jeho dcerušky Maggie Grace, byl by z toho skutečný průser. ()

AlfaNumerO

Bezduché, prvoplánové, předvídatelné, okaté, scény zkratovité, vyzněním a zpracováním vtipné, což u akčnáku tohoto ražení zamrzí. Fuck PG13. Škoda, jednička skvělá, dvojka nikoliv. Stěží 50% ()

Xeelee

Syndrom nesmrtelných hrdinů, dcera, která napodruhé neudělala řidičák, svištící tureckou metropopí a beroucí zatáčky smykem, nejspíš nejnepřehlednější akce, jakou sem zatím měl tu čest vidět, obrněnej taxík, kterej nerozmetala na kousky palba z těžkejch kulometů, bikinové splynutí s davem muslimek... Záporáci působí tak neschopně, že nebudete mít pocit, že Bryanovi reálně hrozí nějaký nebezpečí. Atmosféra snímku zdrhla někam do Albánie. Tam kde je první film jednoduchej, přímočarej, náléhavej a údernej, tam příběh místy silně nedomyšlenýho pokračování v lepším případě nudí. Tam kde nás děsily a šokovaly bezútěšný reálie, tam v pokračování nastupuje nezajímavý a tuctový cosi, WTF momenty a tuna klišé. Scénáristická impotence vs. neschopní filmaři a PG-13 u tohodle druhu filmu opravdu bolí. Kopírka různých filmů nepřekvapila, ale závěrečnej souboj à la Matrix byl fakt moc :-) ()

SOLOM.

No chlapci nesmíte se na tento film dívat v kinoripu, potom je jasné, že prd uvidíte. Jelikož první díl považuju za prvotřídní podívanou, musím souhlasit s většinou, že už to tentokrát taková jízda nebyla, tedy ta v taxíku byla docela solidní, ale jinak dostali Albánci zase pěkně přes držku. Bryan Mills už nám sice zestárl, ale pořád nejde pro ránu ani kulku daleko. Pravdou ovšem je, že všemu nejvíc uškodil střih a slabší scénář. Akční pasáže už neměli takové kouzlo jako minule, ale pořád jde o průměrný film. Pokud bude trojka, tak říkám proč ne! Tentokrát už ovšem bez Megatona. ()

eraserhead666

První Taken pravděpodobně (a velmi dobře) stavěl na tom, že něco takového od Neesona nikdo nečekal, a bylo to naprosto parádní. Druhý už jede v klasickém dvojkovém stylu. Akce je trošku méně, více se střílí, méně lámou kosti (ano, Neeson je trošku šedivější), více pobíhá po ulicích a honí se auty (i tady je to v klasickém osmdesátko-devadesátkovém akčním duchu, ty Mercedesy jsou prostě nezničitelné, bourají do všeho možného a ani škrábnutí, dokonce když vám rozstřelí zadní sklo, okamžitě ho máte znovu fungl neporušené). Příběh je dost tuctový a suchý, záporáci tradičně hloupí a tupí. Pozitivem snad je, že se dostalo více prostoru Famke a Maggie Grace (jak pobíhala po Istambulu a pohazovala všude možně granáty, chcal jsem smíchy). A ty klasické, ověřené, prověřené, vyčpělé akční postupy... Prostě, starý dobrý klasický akčňák o nasraném fotrovi, kterému sáhli na rodinu. Jenže už taky trochu vyčpělý. První Taken měl koule, obří, chlupaté, druhý Taken má už jen kulky, oholené a scvrklé. ()

ReneeS

Stává se mi to velmi výjimečně, ale občas se prostě najdou filmy u kterých bych byla raději, kdyby se na to zbytečné vykecávání vykašlali. Manželka je taková nijaká, dcera mi opět lezla na nervy a Liam Neeson jako starostlivý a citlivý chlapík mě párkrát donutil zaskřípat zuby. Na druhou stranu, pokud jde o akci, tak je to přesně typ drsného chlápka, který nepůsobí jak vymatlaná guma co střílí kolem sebe, ale naopak je radost na něj pohledět. Jen kdyby ty scény nevypadaly, že je točí někdo s pokročilou formou parkinsona a bylo ho na nich pořádně vidět. ()

claudel

Jednička je nepřekonatelná, o tom nemá smysl se přít. Dvojka mi ale nepřipadla tak hrozná a děsivá, jak jsem se dle hodnocení, komentářů a kritik obával. Nemělo to ten správný náboj, rozjezd byl pomalý a dlouhý a samotná akce a finále nebyl tak třeskutá, přesto Liam Neeson ode mě nemůže dostat dvakrát za sebou děsivé hodnocení :-) Pořád to nebyla taková hrůza a utrpení jako Všechny cesty vedou do hrobu. ()

ARI50

Samozřejmě jsem rád že dvojka je tady a že Liam zůstává člověk se hned bojí že se něco změní ale když se to nemění a dostane super akční příběh chcete další várku spokojenosti bez pochyby. ()

Bauer

Kdyby tohle byla jednička, tak by tento film měl podle mě daleko větší hodnocení. Samozřejmě 96 hodin byl naprosto famózní thriller, který se prostě jen objevil a upoutal na sebe velkou pozornost. Druhý díl má skoro stejný průběh jako jednička. Půl hodina rodina, únos a pak akce.Několik opravdu skvělých nápadů (lokalizování rodiny bylo výborné). V čem jeale problém? Jednoznačně v akci! Úplně debilní střih. Být na tom v kině, tak bych musel určitě odvracet hlavu a z kina bych si odnesl solidní bolest hlavy. LIam Neeson je stále cool a předvádí výborný výkon. Co dodat? Akční film s debilníma akčníma scénama, ale určitě bych to neviděl na 60%, spíš tak 70-75%. A kdyby nebyli ty akční scény tak hrozné, tak by to bylo dobrý. Pro mě je to za 3,5*! ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)