Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) pred dvoma rokmi v Paríži nemilosrdne pozabíjal gang obchodníkov s bielym mäsom, aby zachránil život svojej unesenej dcéry. Otec jedného z únoscov mu prisahal pomstu. Bryan sa zatiaľ úspešne vracia do života svojej exmanželky Lenore (Famke Janssen) a dcéry Kim (Maggie Grace). Ponúkne im, že s ním môžu odcestovať do Istanbulu, kde má trojdňovú prácu a potom si môžu urobiť peknú dovolenku. Netuší však, že má v pätách albánsku mafiu. Pokojná dovolenka netrvá dlho a Lenore je priamo pred zrakmi Bryana unesená. Kim sa snaží pred prenasledovateľmi uniknúť. Bryan pochopí, že vyjednávanie s únoscami nemá nádej na úspech. Pre Bryana sa začínajú neúprosné preteky s časom. Musí využiť všetky svoje znalosti a schopnosti, aby ochránil svoju rodinu. (TV Markíza)

Phietros

Už né tak promyšlené a akční, ale přesto dvojka plynule navazuje ikdyž v kouzlu a tempu jedničky ztrácí ve všech směrech! Nicméně stále dobře koukatelné, snad se nebude natáčet další díl, tím by to asi už zabili! 60% ()

lennyd

Poté, co Bryan Mills (Leam Neeson), jako bývalý agent CIA, pozabíjel polovinu teroristů v Paříži při záchraně své dcery, doufá, že už bude mít klid. Ale otec jednoho ze zabitých teroristů přísahá pomstu, a neváhá využít nejbližší příležitosti, kdy Bryan i s bývalou manželkou a dcerou navštíví konferenci v Istanbulu. Tentokrát je unesena jeho manželka Lenore (Famke Janssen), ale ani tentokrát Mills neváhá zničit půlku města, aby svou rodinu zachránil... Moc nechápu kritiku, která se na tento film snáší. Pravda, pokud jej člověk porovnává s prvním dílem, tak je drobná kritika na místě, ale pokud tento film beru tak jak je, a odmyslím si úplný hovadiny typu házení granátů a odhadování vzdálenosti dle výbuchu, tak nemůžu říct, že bych se s akčním staříkem docela dobře nebavil. Byť je od prvního okamžiku jasné, že nepůjde o žádný velký intelektuální výjev, někdy je přece potřeba vypnout, a věřit tomu, že Liam Neeson je prostě dobrej. Kromě výše zmíněné scény s granáty bych ještě zmínil rychlokurs řízení Millsovy dcery "pod palbou", to se taky docela povedlo... ()

jolanek

proste mam slabost na Neesona, nic viac, i keby cely film bol o tom ze mi nahovori nejaky dialog do odkazovky, tak mu dam 4hviezdicky :) ()

Honzua

Zatímco Morel vytvořil událost roku, Megaton se snaží v novém Takenu naznačit, že asi nejtěžším úkolem v Istanbulu pro každého amerického turistu, je přivolat policii. Z toho také plyne ponaučení, že házením granátů v centru města toho nedocílíte. Pokud se vám to ale nakonec přece podaří, nesmíte zapomenout na svého přítele na telefonu. Každého správného turistu pak, americká ambasáda vyzbrojí do dalších deratizačních bojů. Jen kdyby se na ně aspoň na pár vteřin dalo dívat... ke štěstí by to možná stačilo :) ()

JohnSmith

Čekal jsem to mnohem horší, nicméně rozjezd je opravdu velice vlažný, pak začne akce a najednou je konec. Nic proti tomu, kdy nebyl Megaton spíše podprůměrným režisérem. Honička sice nebyla vůbec špatná, ale Megaton neumí točit souboje a jeho akce je fakt hodně špatná. ()

Nyck

Za házení granátů, jako kdyby to byly kamínky, a za skoky po střeše, za něž by se nestyděl ani Carl Lewis, ubírám jednu hvězdu z původně zamýšlených čtyř. ()

Brain-D

Cítil jsem z toho strašnou vykrádačku z prvního dílu. Začalo to, tak neskutečně stupidně, že jsem tomu křivdil už od začátku. Pár chytrých vychytávek s hledáním unesených rodičů mě bavilo. Jinak asi nic nového a všechno o třídu horší. . Jednička byla adrenalinová akční pecka a navíc byla první. Tohle je průměrný akční thriller. Škoda. ()

drake31

CIA training for dummies. Pokračovanie Takenu bolo samozrejme slabšie. To bolo ovplyvnené hlavne tým že sa to snažilo byť väčšie, akčnejšie, adrenalínovejšie a na tomto to aj padalo. Tie akčné scény som si moc neužíval, i keď sledovať Liama ako šrotuje jedného zloducha za druhým nikdy neomrzí, pripadalo mi to také mdlé. Druhý Taken je fajn film, ktorého pozretie neľutujem a to hlavne kvôli Maggie Grace - ona snáď krajšia už byť nemôže (budúci rok má 30 WHAAAAAAT !?). ()

Terzeus

Bryan Mills v podaní Liama Neesona sa opäť vrátil. Už z prvých kritík bolo jasné, že TAKEN 2 ani zďaleka nebude tak majstrovskou akčnou drámou akou bol predchodca. A vo výsledku? Je to skutočne tak, druhý diel stavia na námetovom úspechu jedničky a tak ho v podstate v jednoduchej forme opäť recykluje do najtradičnejšieho hlavného motívu v ľahkých akčných filmoch - snahy zápornej postavy o pomstu. Kto si to odpyká? Predsa Millsove deti a tento raz aj on sám. Je ale Taken 2 skutočne tak zlý film oproti svojmu predchodcovi. Vôbec nie, vskutku sa stále jedná o príjemné hoci o dosť menej "osudovejšie" spestrenie hlavne kvôli nedostatočnosti hybných pák pre chovanie postáv a teda chýba to, čo by hnalo vpred skutočne s niečím viac než len obyčajným "uniesli Lennie". Prvý diel zvládal budovať dramaticky napätie pridaním časového limitu, takisto sa zameriaval na nájdenie dcéry a nie skrátka možnosti ako to celé zastaviť. Príbeh z tejto strany jednoznačne zlyháva a poteší snáď len zopár fajn scénami v rámci logiky nápadu (kružnice na mape v spojení s meraním vzdialenosti, ktorú urazil zvuk). No a čo je tu ešte pozitívne? V prvom rade poteší hlavne absencia nudy, v podstate bez zbytočností sa Olivier Megaton trochu unáhlene no zvládnuteľne prenáša k otvoreniu zápletky a potom už nasleduje tona akcie. Scenár je priemerný no poteší pridaním hlášok na scharakterizovanie legendy Liama Neesona čoby Bryana Millsa. Ako nový akčný hrdina je stále výborný hoci samotná akcia nie vždy. Ale pekne po poriadku. Akčná vložka je esenciálna už pre sériu ako aj pre hlavného hrdinu ale strih a kamera je tak neporiadna, že až na zopár výnimiek alebo záverečnú bitku je akcia dosť neprehľadná alebo niekedy výborná, napríklad pri automobilovej naháňačke s taxíkom. Samotné prostredie je vcelku dobre využité hoci Istanbul tu je zobrazený v dosť vágnom nasvietení.Celkovo fanúšikov prvého dielu môže dvojka potešiť ale len ako nadviazanie na štýl a hlavného hrdinu, ako plnohodnotný diel to nefunguje. Skôr taký datadisk. 60% ()

Pump

Skvělý Liam Neeson se vrací v plné parádě a přehlédneme li klišé je tu parádní akcička ve stylu action hero. ()

Mishqo

Ďalší snímok od Oliviera Megatona alias majstra priemerných filmov s nízkym intelektom a nádielkou absurdity. Svojmu menu zostal verný aj pri tomto pokračovaní veľmi úspešnej a kvalitnej jednotky. Aby som mu zase nekrivdil tak ono sa to dalo zhovadiť aj viac. Akcia bola fajn a pomohol aj stále charizmatický Liam Neeson a hudba tiež OK. Takže nech sa páči pán Megaton tu máte tých svojích zaslúžených 50% (prinajlepšom). ()

MishKonn

Kinoprojekce: ** Základní premisa docela fajn, bohužel film naprosto zabíjí absolutně hrozná, nepřehledná a chaotická akce, která čítá snad 300 střihů za minutu. Extended Unrated Blu-Ray: **** Sakra, to se mi zdá, nebo to Megaton / Besson na to Blu-Ray přestříhali? Akce v pohodě, pár nových záběrů, a safra, přes logické lapsy, kterých je ale plný každý druhý akčňák, to najednou bylo skvělý. ()

Trustme

Až do posledního Albánce se budou srdnatí pozůstalí mstít rodině Millsových za to, že kdysi v roce 2008 zmlátil pan Bryan Mills pár pasáků, kteří obtěžovali jeho dceru. O pár let později přichází obtěžovat všechny fanoušky legendárního původního prvního dílu zbytečným pokračováním režijní adjunkt a sprejer Olivier Megaton. Jeho režijní styl a cit je jako když desetiletý objeví v mobilu kameru a prográmek na přidávání kontrastu, úpravu tónu barev a cool náhodnými střihovými efekty. Tento filmový mezek dostal čest točit Taken 2. Výsledek je takový, že jsem viděl megatonální parodii, kdy jsem se chechtal a kroutil hlavou nad extrémními výplody scénáře, děje a umírajících hereckých výkonů maskovaných únavou věku. Hoď čtvrtým granátem po Olivieru Megatonovi & spol. - ty, kdož názoru jsi podobného! ()

VanTom

Plynulé pokračování, které ani nepůsobí dojmem nastavované kaše, návrat ke známým postavám naopak dost potěšil (Neesonův nekompromisní profík je opětovně úžasný). Snímek sice občas zakolísá v tempu a scénáristické konstrukce vyvolávají úsměv, nahánění po istanbulských uličkách a střechách však rozhodně nepostrádá napětí a drajv. Akční scény mi přišly přehlednější než v jedničce (podle okolních komentářů asi jako jedinému :-)), i když nápaditostí zrovna nepřekypují. ()

Danny F.

Rozhodně slabší. Chybí zde ta verva jako dříve. Zvláštní bylo že hlavního hrdinu, když ho chytli, nechali v klidu zatelefonovat a jak klaďas bez problému vyhledal místo kde věznily jeho ženu. No hlavně že dceruška měla možnost se naučit při honičce jízdy. Stříleček dostatek. Ale bylo to takové klasicky laděné. 80% ()

Aven

Dalo se to čekat. Taken 2 je ve všech ohledech horší než jeho předchůdce - především zápletka a jednání v některých situacích je dost postavené na palici, nicméně vyložený průser to není, protože akce je solidní (ikdyž se mohla povést podstatně lépe), Liam je pořád ultimate badass týpek a Famke je pořád neuvěřitelně hot (nechápu jak může takhle vypadat v padesáti). ()

Sany33

To čo sa ti osvedčilo, tak to zopakuj a pridaj tam viac enemy a viac akcie a nemôžeš sklamať. Mám pocit, že práve týmto sa riadili tvorcovia pokračovania úspešného Taken s podtitulom odplata. Už samotný názov vám vykreslí celý dej filmu takže je úplne zbytočné ho pozerať. Liam je jednoducho fenomenálny a podobné role mu vynikajúco sadnú a aj toto pokračovania zachraňuje práve on! Videl som aj alternatívny koniec a poviem vám je to jedno tak či onak je to celé predvídateľné. Za mňa bohužiaľ iba priemerná hodnotenie, ktoré sa asi odráža na základe vynikajúcej jednotky 50%. ()

zdenny

Už úvodní scéna na pohřbu napověděla to, co bude Liam Neeson říkat ve scéně skoro poslední. Proto by se dalo natočit bezpočet dalších dílů, dokud nebude celá tato albánská rodina vymazána z povrchu zemského. Jen se obávám, že každý další díl (včetně tohoto) bude už jen horší a horší. „Jednička“ byla super, „dvojka“ prakticky o tom samém – jenže žádná inovace a invence. Snad už by to tvůrci měli nechat být. Za zmínku stojí věta albánského otce, který nikdy nepřipustil, že by jeho rodina a jeho lidé byli špatní. Ono jde o to, že Albánci takoví jsou. Oni můžou dělat lidem zle, ale běda, pokud si to někdo nenechá líbit. A když řekl: „Předhodím tvoji dceru nadrženým chlapům, kteří ji tolikrát znásilní, že z ní zbude jen kus masa, které nebude žrát ani pes“, tak to mě braly mory. A přesně takoví tito albánští kozí pastevci jsou. Tito Jagoši, arabové a lidé z bývalých sovětských republik. Neváží si lidského života, žena je pro ně jen majetek, atd. atd. Závěrem bych chtěl velmi silně zdůraznit, že nejsem xenofob a podněcovatel k etnické nenávisti. Také zdůrazňuji, že rozhodně nemám na mysli všechny obyvatele těchto národů. Jen jsem si jistý tím, že většina této pakáže, která se k nám dostala po roce 1989, splňuje tyto parametry dokonale. ()

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (viac)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (viac)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)