Až na dno

Nejvýznamnější film Abela Ferrary je příběhem o poručíkovi (Harvey Keitel) který chlastá, znásilňuje, prohrává velké částky v sázkách na baseball a bere heroin. Během vyšetřování znásilnění jedné jeptišky začne reflektovat svůj život. Film byl natočen za osmnáct dní a někdy se natáčelo i skrytou kamerou, kvůli tomu, že produkce nezajistila povolení. (dr.Orlok)

ZkuKol

Atmosféra filmu je opravdu znechucující a obětavost Keitela uznáníhodná, ale mě to nějak neoslovilo. Vyšetřování probíhá jen tak mimochodem, pointa je až násilná a hrdinův konec očekávaný. Je to zajímavé, ale rozhodně ne zábavné (ve smyslu, že vás to nějak vtáhne do děje)... 60% Trochu mě zaráží, jak by měl vypadat Herzogův remake s Cagem. ()

sedm.1

Tak vážně nevím,co si o tomto blázinci mám myslet.Po shlédnutí se mi nejvíce nabízí popsat Bad Lieutenant jako one man show zabaleno do totální sračky.Harvey Keitel se do role poručíka hodil maximálně a je to snad až blbý tvrdil,ale on tou rolí snad i žil,prostě parádní výkon.Ale to vše okolo něj a mluvím především o ději (ikdyž počkat,ono to vlastně ani žádný pořádný a smysluplný děj nemělo),to bylo děs a utrpení.Myslím,že jsem pochopil,co tím vším autoři chtěli zřejmě vyjádřit,ale mě prostě tato téměř až experimentální a přeártovaná forma vůbec nesedla.Že jde o neobvyklí film,o tom nemusí nikdo ani na moment pochybovat,ale jeho styl a vyznění je zkrátka přehnaným vyjádřením špatnosti,která se ale míjí s účinkem.Mě zkrátka všechno to fetování a fuckování na všechny strany naprosto nevtáhlo,atmosféra a Keitel ok,ale scénář zasluhuje naprosto palec dolu ! ()

Arkanoid

Bejzbalový zápas ešte nikdy nebol taký napínavý. Rešpekt Harveymu Keitelovi, že v jednom roku stihol podať vynikajúci herecký výkon aj ako Mr. White v Resevoir Dogs, aj ako LT tu. Skazený, skrz-naskrz prehnitý policajt Harvey Keitel užívajúci si života plnými dúškami a pritom sa ešte snaží byť vzorom pre deti. Rozprávanie sa zameriava na intenzívne prežívanie hlavného hrdinu, ako úspešná snaha pomocou drog nezostať triezvy, sex, či konflikty, ktoré musí riešiť v zamestnaní a sú v rozpore s jeho životným štýlom. Pri rozprávaní takéhoto štýlu aj Abel Ferrara ostal zameraný na týmito prežitkami naplnenú rutinu a bez zjavného hlbšieho zmyslu posúval príbeh ďalej len po časovej osi, výboj deja a postáv ostal zdanlivo nezmenený. Ako keď si dáte Vašu obľúbenú drogu čakáte, kedy zapíše. Tak sme sa predsa dočkali aj nejakého precitnutia, aj keď vôbec nebolo treba. Harveymu som to veril rovnako, ako neskôr Cageovi. Toto si mal pozrieť Jakub Kroner, keď šiel točiť Lóve. Film ohodnotíte tak, ako si dokážete užívať pôžitky života. ()

Tjaden

Harvey Keitel se do své role vžil úžasně. Fetuje, chlastá a masturbuje seč mu síly stačí, přesto jsem se začal asi v polovině filmu nepříjemně nudit. Schází souvislejší děj, ony výše zmíněné one-man-show scény nestačí. Herzogův "remake" tohoto filmu s Nicolasem Cagem a Evou Mendes mi přišel schůdnější. Uvozovky píšu proto, že tyto dva filmy spolu zas tolik společného nemají. Cageův lieutenant je totiž mnohem kladnější postavou. ()

Devadesát Dva

Hluboce cynické a osobní. Dnes už si málokdo troufá natočit takovýhle film, ne takhle emocionálně, nespoutaně a bez závislosti na nosné kostře scénáře podle učebnice. Názorná ukázka toho, že to jde zase udělat i jinak. Keitelův nejlepší výkon. ()

bila.tecka

Démon Abel Ferrara probudil v Harvey Keitelovi temné stránky duše... Jeho věčně sjetý policajt by měl sám sebe raději zatknout. Hazard a drogy vás sice přiblíží ke spodině, která je jednou nohou v kriminále, lákavé splynutí ale někdy překročí neviditelnou mez, od které není cesty zpět. Mrzký špinavý svět, kde se hodnoty a morálka hledají velmi těžce. Kníkající a masturbující Harvey Keitel by měl dostat cenu Heleny Třeštíkové (která jistě vznikne) za věrné sociologické podání policajtské trosky... ()

Disease

Spiš než krimi je to psychologická studie sešupu do nejhlubších s*aček. Na první zkouknutí zdánlivě jen o výkonu H. Keitela, na druhé se najdou i jiné silné momenty. Nejsem fanoušek A.Ferrary, ale zde je těch silných momentů relativně dost. Více v komentáři remaku. ()

Paldiny

O zápletku tu nejde, vyšetrovaniu sa vlastne ani nevenujeme. Čo snímku robí nezabudnuteľnou je poňatie vyšetrujúcej postavy a tá je vskutku ukážková. Hlavný predstaviteľ podáva herecké ultimátum v scénach, na aké by ste iné hollywoodske hviezdy nenahovorili. A to všetko v surovom, low-costovom podaní pre polnočné premietanie. Známa persóna z Bronxu nebola už nikdy toľko odvážna a nekompromisná ako tu. Kultová vec. ()

Milodar

Kromě nekonečného a nudného fetování pana policajta dojde i na několik báječných chvil, jako je např. kňučení, haluška v kostele nebo celkem dobrý závěr. ()

conery1

Obrátenie sa zloducha. Plný počet za odvahu natočiť niečo také a za herecké umenie, ktoré predviedol H. Keitel. Kto by to zahral lepšie? ()

ArthasKarfa

Pekelně prolezlá policajtská záležitost, opravdu dost drsný film z prostředí NY, kdy je ulice jen o něco málo špinavější než lidé, kteří jí mají od špíny čistit. ()

Oralfabet

Překvapivě... spirituální? Abel Ferrara má skvělý jméno a asi taky celkem zajímavou filmografii, kterou bych měl co nejdřív podrobněji prozkoumat. Ale nejdřív nová verze s Cagem!!! 8/10 ()

Gore

Ferraru jako režiséra nemám rád, i ze sebezajímavějšího tématu dokáže udělat stereotypní nudu. Zachraňuje jenom Keitel. ()

Gastovski

Harvey Keitel se do role poručíka fakt obul, jenomže bez pořádného příběhu to za chvíli přestává být zajímavé. Neustálý kolotoč, kde jenom šňupe, sází a chlastá se okouká, a z pořádného filmu nezbyde zhola nic. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)