Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

K.O.S.A.

Převrácené kliše tak jak má být, v rámci žánru neni co vytknout. Každá originalita se v tomto ohledu bere a myslím, že tenhle film to jenom dokazuje a to i s překvapením na konci :) ()

Zire

Navzdory tomu, že jsem si většinu filmu připadal jako Alenka v říši divů a ve zbytku času jsem polemizoval nad tím, na čem asi scénárista a režisér při tvorbě filmu ujížděli, jsem se velmi bavil a čekal co mě překvapí v další scéně. Začátek je velmi klišoidní jako u každého horroru, na tom není moc co zkazit ani vymyslet, ale zhruba po 20 minutách, začnete chápat, že vlak vykolejil už o pár minut dříve, jenom jste to neviděli a tou dobu už si razí cestu polem a koleje nechal daleko za sebou. Fanouškům ulítlých filmů rozhodně doporučuji, protože celkový příběh na pozadí je vážně úlet. Film by mohl klidně sahat na 80% ()

O_Peki

Jupí, konečně někdo vymyslel originální zápletku a namíchal všechny horory do jednoho. Zcela nečekané i když trochu absurdní rozuzlení, ale jinak pecka. ()

nightstalker

Půl roku jsem čekal natěšený jak dítě až uvidím tento film. Očekávání maximálně předčil a uhranul mě svou žánrovou rozmanitostí. Ten nápad je prostě skvělý, příšerky krásně naanimované, co víc si přát - Goddard se zkrátka umí trefit do noty! ()

Texxa

Použiju slovo, které v lásce moc nemám, ale podle mě přesně vystihuje povahu toho filmu.... Je to prostě Cool :) Bavila jsem se od začátku do konce, celou dobu jsem neztrácela pobavený výraz. A ten konec... Ten mě rozsekal :) Neskutečná jízda! ()

Ruadek

Žánrová pecka pro fandy hororu, především pak pro ty z vás, kteří by rádi viděli něco natočené stylově a s nadsázkou. Hodně dobrá stylovka, chytře natočená, v CGI omezená rozpočtem, ve scénáři ničím. Bavilo mne celé to pomrkávání na diváka, neustálé střílení si ze všeho, ze všech těch nejapných amerických teen-horor klišé. Celé to má výborný nápad, ačkoli z toho mohlo být vyždímáno ještě daleko více nápadů. Dávám velký palec nahoru za originalitu : když si to srovnám s klišovitou produkcí hororů, jakou především americká produkce chrlí, pak tohle je dílo nadčasové, o kterém se ještě bude dlouho mluvit. Drtivá většina tvůrců totiž radši natočí svoji vizuálně nabušenou rutinu, která vydělá už z principu (bohužel) než aby se pustili do něčeho, co jde zcela jiným směrem. Více takovýchto originálních nápadů. ()

tzcomics

Nenudil jsem se, pobavil jsem se a zároveň můžu říct, že jsem viděl něco ne stokrát ohraného. I když začátek filmu tak mohl působit (hlavně když jsem nedávno zkouknul trilogii Evil Dead). Že je nejlepší finalní masakrální část filmu se tu shodnou všichni a já jsem rád, že film takto vygraduje, než - jak se v posledních letech mnohdy stává - aby se předvedlo vše nejlepší na začátku snímku a vy pak měli na konci pocit, že jste byli o něco ochuzeni. Po mnoha názorech, že je film přeceňován jsem do něj ani nešel s moc velkým očekáváním a o to více mě mile překvapil. ()

bezprezdivky

Pramatka a praotec všech hororů .... Pokud Vám unikla nějaká příšera v nějakém hororu, tak zde si jí najdete. Skvělý nápad, pokud se hlavní zápletky týká, odteď už znám důvod, proč se objevují příšery a monstra. Nepřeháním, když napíšu, že TOHLE JSTE JEŠTĚ NEVIDĚLI. ()

enter.

Tak to byla opravdu VELKÁ blbost. Skoro celý film jsem se nudil. Horor to taky zrovna 2x nebyl. Maximálně jsem se těšil na rozuzlení, takže za to dávám jednu hvězdu a tu druhou za to, že to nebyl ten klasický hororový film, bylo to originální a byly tam zajímavé “MONSTRA“, které jsem v životě ani neviděl, ale bohužel ani to nezachrání můj celkový dojem. Celkové vysvětlení příběhu mě taky zklamalo a spíš pobavilo. Takovou kravinu na konec jsem nečekal. 40% ()

arcy666

Na pár vtipných a ujetých momentů je příliš mnoho logických kiksů a klišé vykradaček... kdy nezbývá než hlasitě nadávat tvůrcům co za kravinu to stvořili když měli tak úžasnou možnost vytvořit kult. Za to dobré -> ** ()

kenvello11

Tak ten ktorý to toto vymyslel...hmmm....klobúk dole. By som chcel vedieť, že odkiaľ má "matroš". Ale dal som filmu štyri hviezdičky, pretože som sa dlho tak na horore nezasmial. ()

misiaq

trochu zmatene jadro a prilis urychlene rozuzlenie + zopar nelogickych tahov rezije (po smrtelnych zraneniach sa protagonisti tvaria akoby ich iba pichla vcela) v kazdom pripade inovativny pristup k zanru a po Tucker and Dale vs. the evil velmi prijemny hororovy zazitok. Este by som dodal ze prvok napatia opadne az prilis rychlo... ()

erpe

Ještě teď se snažím zavřít pusu... ;) Horory moc nemusím, ale tohle mě teda dostalo a nemyslel jsem, že kdy budu uprostřed vypjatých a násilně krvavých scén vybuchovat smíchy ;) ()

Hagu

První půlka filmu je natolik nudná, že kdybych u toho vařila, tak se asi nic nestane, bandta náctiletých jde prostě na výlet a bum najednou se tam něco děje, druhá část filmu nabírá zase obrovský potenciál plný napjetí, adrenalinu atd.. Kdyby ovšem se to nějak skoubilo dohromady tak z toho vyplyne něco lepšího, nicméně musím uznat, že nápad dějové linky nebyl rozhodně špatný a stvůry byly udělány velmi dobře. ()

Sentinel

No nevím, milí všeználkové, z čeho jste tak nadšení, protože já jsem zklamaný. Jako horor je Chata v lesích málo děsivá, jako parodie málo vtipná, jedniným skutečným plusem je originalita, se kterou to tvůrci místy až přehánějí. WTF momenty (hlavně Sigourney na konci) jsou spíš rozpačité, a i přes pár povedených scén pochybuji že se na tuhle vyvražďovačku někdy mrknu znova. 50% ()

dadule777

Prijde mi, ze reziser za kazdou cenu nechtel, aby divak tusil jak bude film pokracovat, a tim se dostal do splacani tolika scen, ze v zaveru uz je to trochu moc...Kousek je to zajimavy a rozhodne nezvykly a nemuzu rict ze by se mi nelibil ba naopak. Jen toho bylo na jeden film moc..Tri plus ()

Abalzo

Parta mladých se vydá na chatu mimo dosah jakýchkoliv moderních komunikačních prostředků, cestou zajedou k opuštěné benzínce, kterou vlastní odpornej dědek.. a já si říkám, kde já jsem to už viděl? Ale čím více film postupuje, tím větší je moje překvapení. A milé překvapení. Zcela originální, s nadsázkou a ironií. Jediné, čeho jsem litoval, že si opravdu v tom sklepě nevybrali nějaký "více originální způsob smrti" - však jich tam bylo taková spousta. Super komentář: Djkoma. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)