Návrat Temného rytiera

• Česko Temný rytíř povstal (viac)
USA / Veľká Británia, 2012, 158 min

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (viac)

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný vinným zo zločinov, ktoré boli pre dobro ľudu uložené na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana (Christian Bale), a v to čo predstavuje, nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v polstrovanej kobke v Arkhame, ale s úsmevom. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné, čo ide alteregu miliardára Brucea Wayna po krku. Zdanlivo odnikiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa ako tieň zakráda tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). (TV Markíza)

predators

Temný rytíř povstal...povstal ze samého dna a i když zde dostávají hodně prostoru i jiní hrdinové, které možná uvidíme v hlavních rolích, jde o více než důstojné zakončení celé batmanovské série. Nechce se mi moc do porovnávání úhlavních nepřátel, Joker vs. Bane, každý měl něco do sebe, svou minulost a životní útrapy, i kvůli kterým se vydali na svou cestu podmanění si Gothamu nebo zlikvidování Batmana. Překvapující zvrat byl opravdu překvapující, teda aspoň já nic netušil a v podstatě jsem si těch 160 minut užil. Myslím, že poslední Batman je víc cool, je v něm více akce a i postavy mě zaujaly více. A tu motorku, co umí jezdit i po boku, chci... 90% ()

nascendi

Filmy o Batmanovi, nevynímajúc tento, majú vynikajúce hodnotenie, veľké množstvo rozsiahlych a asi aj zasvätených komentárov, takže nebolo možné sa im vyhnúť. Videl som všetky tri, každému som nadelil tri hviezdičky a dúfam, že týmto moje "povinnosti" končia. Nie je to a ani nikdy nebude moja parketa, ale aj tak si myslím, že pre všeobecný rozhľad je potrebné poznať špičky aj v neobľúbených žánroch. A musím uznať, že tieto batmanky k špičke žánru rozhodne patria. Ktorá viac a ktorá menej, to je už vecou fanúšikov. ()

Slartibarkfast

"Já tomu možná nerozumím. Když to srovnám s tím výletem na Kokořín.. co je tady? Prd." Temný řitíř se posral. Prostě to není můj šálek kávy a nikdy nebude. S dabingem jsem trpěl neskutečně. Batmanův zastřený hlas byl stejně tragický, jako předvídatelná zápletka a hrdinské umírání Gothamských policistů. Jak se tohle mohlo dostat do top filmů zřejmě nikdy nepochopím. Jsem holt jiný a můj vkus též. 45% ()

PetrPan

Epické završení ne-comicsového Batmana s jedním z nejcharismatičtějších záporáků svého žánru a díky Nolanově režii se celé ty necelé 3 hodiny vcelku daly přežít:) ()

cukorek

Christopher Nolan má nepochybne kvality a dôsledne prehodí snáď každé "zrnko piesku", len aby výsledok stál za to. Jeho umenie spočíva ovplyvniť a zaujať diváka psychologicky, pričom ani okom nemrknete, aby vám niečo neušlo a to všetko bez výraznej akcie, čo sa odzrkadlilo v jeho filmoch Memento, či Počiatok kde to presvedčivo dokázal. Tam to bolo úplne na mieste, ale narušené citové rozpoloženie u batmana, keď istú chvíľu hľadal zmysel života mi veľmi nesedelo. Chýbala mi tam spomínaná akcia a prípadne ak sa aj niečo odohralo nebolo to dosť presvedčivé, hlavne pri osobných súbojoch. Pri rôznych naháňačkách a prestrelkách to bolo, už lepšie ale tam zase do toho nie práve najlepšie zasahovala hudba, takže aj tu niektoré zvukové efekty boli znehodnotené. Jednoducho povedané držal sa svojej prvotnej metódy a nepodľahol dych vyrážajúcej blockbusterovej akcii. Veľmi dobre si dáva záležať na záporných postavách, pomaly ako keby oni boli tými najdôležitejšími a oni mali dať ľudstvu nejaký odkaz. Bez ohľadu na to ako vyzerajú, pôsobia na zločincov veľmi múdro a vždy ich plány dávajú aj takému super hrdinovi ako batman poriadne zabrať. Výmena psychopaticky labilného Jokera za Bane bola dobrou voľbou a tak tiež zatiahnutie do tejto časti sympatickú Anne Hathaway. Tá to zobrala ozaj z toho správneho konca a stala sa výborným osviežením po boku nezlomného komiksového hrdinu. Film na zamyslenie, plný reality, ktorá možno raz presne takto nepriaznivo skončí, len neviem či nás niekto zachráni z rúk zločincov. Za mňa tak ako aj predošlé časti 80%. ()

Ratemus

Třetí a závěrečný díl o Temném rytíři je kvalitami přibližně někde mezi Batman Begins a jeho pokračováním. Film je to opět výborný, ale nepřekonal dvojku, pouze mu šlape na paty. Batman je poprvé ve fyzické nevýhodě, protože jestli ho dokáže někdo porazit čistě jeden proti jednomu v boji, je to právě Bane. Hardy na sobě makal snad nejvíc od dob Bronsona a Warriora, jeho namakaná postava je neuvěřitelná. Mnozí nevěřili, že by takový průměrný záporák jako Bane (obzvlášť po strašném Banovi z Batman a Robin) mohl utáhnout film, ale povedlo se. Bane je stroj na zabíjení a před ničím se nezastaví, položí Gotham na kolena a ani Batman mu v tom nezabrání. Film má neskutečné množství chyb, ale to vám vůbec nevadí. Jako závěrečný díl trilogie je to film více než důstojný, Nolan vytvořil perfektní trilogii o Batmanovi, na kterou jen tak někdo nezapomene. Jsem upřímně zvědavej, jak se s tím Snyder popere, hodně štěstí, Bene. ()

silentname

Poďme zakončiť "The Dark Knight maratón" zatiaľ posledným filmom v sérii "The Dark Knight Rises." Zámerne hovorím zatiaľ, pretože mám pocit, že táto séria by mala stále čo povedať. A nenechajme sa žiť v dojme, že odteraz už musí všetko pokračovať po filme Batman v Superman: Dawn of Justice. Úprimne by som totiž rád videl Christophera Nolana sa vrátiť k tejto sérii a ponúknuť nám ďalší film. Prečo? Lebo si myslím, že je tu stále otvorený priestor na to, aby sme z tejto série dostali viac. Ak by sa tak ale nestalo, jediné čo môžem povedať, že tu máme minimálne veľmi uspokojivé uzatvorenie tejto série. Tak či tak, výsledok je skvelý. Tom Hardy ako Bane je v tomto filme absolútne vynikajúci. Nech tohto človeka vidím kdekoľvek, tak musím pred ním skloniť svoju hlavu, lebo je maximálne ponorený do svojej role a podáva vynikajúci výkon. A musím povedať, že desivý je tu skutočne dosť. Je veľmi zaujímavé vidieť Bruca Wayna až takto hlboko na dne a skutočne s ním vieme súcitiť a chápať ho. A dokonca musím povedať, že rezolúcia a záverečné momenty filmu patria medzi jedny z najlepších, ktoré som v tejto sérii videl. Dokonca aj záverečný súboj s Banom stojí za to vidieť a má to obrovskú dávku sily po všetkých stránkach. Joseph Gordon-Levitt je pre mňa rovnako skvelý. A pre ten záver... chcelo by to vrátiť sa do tejto série. Úprimne. No prejdime trošku k negatívam filmu. Anne Hathaway je vo svojej role podľa mňa okey, no nemá pre mňa tú skvelú charizmu, ktorú by som chcel vidieť v "Catwoman." Nemôžem povedať, že by jej výkon, alebo poňatie svojej role bolo zlé, no jednoznačne mám pocit, že to nebola úplne najlepšia voľba, aká mohla byť. Potom ma občas štvú niektoré malé cameos, ktoré si tu niektorí zlodusi struhnú. Niektoré sú výborné a dávajú viac postavy, ako napríklad v prípade Ra´s Al Ghula v podaní Liama Neesona. Dozvieme sa viac z jeho minulosti a dáva to filmu veľmi dobrý nádych. Ale potom tu máme aj Dr. Crana, a ak sa mi v minulých filmoch zdal nevyužitý, tak toto je skutočne moc. Fakt nie. A nie som si úplne istý, či akceptujem úplne záverečné rozuzlenie. Nechcem dávať spoilery, no povedzme, že som nepotreboval ešte jeden twist na záver, ktorý síce dáva zmysel, ale nebol potrebný. Je to okey, ale akosi mám pocit, že to nebolo to, čo som chcel úplne vidieť. Celkom to fungovalo v Batman Begins, no tu mám pocit, že to bolo trošku nasilu. Celkovo ale musím povedať, že toto je séria, ktorú by fanúšikovia filmov mali vidieť. Ak by niekedy dostala pokračovanie, budem veľmi rád a plný očakávaní. A ďakujem svojmu kamarátovi Dalixovi, že ma na tento maratón presvedčil. Každý občas potrebuje trošku pošťuchnúť správnym smerom. K dobrým filmom. Som rád, že som ich mal možnosť vidieť a opäť sa niekedy ohlásim s novým filmovým maratónom. Hodnotenie: A- ()

Slarque

Christopher Nolan to ustál a i závěr batmanovské trilogie je naprosto perfektní. Po dva filmy trpělivě představoval postavy, aby jich nakonec mohl většinu použít. Úplně ho vidím, jak sedí nad scénářem a nepoužívá očekávané, zatímco tam pak schválně vrazí něco, o čem byla většina fanoušků Batmana rozhodně přesvědčena, že nepoužije. Ano, není to lepší než prostřední část jeho trilogie, ale kolik filmů je? ()

eLeR

Už chápem prečo je ten film taký dlhý .. lebo až po hodine a pol to naberie grády. Hardy ma ako nebezpečný Bane absolútne nepresvedčil .. bohužiaľ. Zato užila som si Baleho. Muzika na jednotku. Myslím, že je fajn, že to ten Nolan zabalil .. nič proti Batmanovi. ()

Vitason

Pýcha předchází pád... Rozhodně budu potřebovat ještě jednu projekci, abych si názor na závěr legendy o netopýřím muži pořádně utříbil. Protože Nolan tenhle ďábelský guláš zahustil opravdu hutnou jíškou v podobě obrovského množství všelijakých vedlejších linek a dějových zvratů. Kdy se něco dlouho tváří zbytečně a některé zvraty zase celkem trapně, ale dá se říci, že ve finále to sebe vše tak nějak zapadne... Je celkem jasné, že takhle nasycený blockbuster tu snad ještě nebyl a je dost možné, že také dlouho zase nebude. Každopádně, když si odmyslím přílišně rozkošatělý příběh a fakt, že ve filmu o Batmanovi Batman skoro není, tak se jedná o vynikající zážitek. Celá tahle sebevědomá a emocemi nacucaná podívaná se může opřít o úžasnou kameru, skvěle natočenou akci, která je opravdu přehledná a vyniká o to více ve srovnání s prvním Nolanovým Batmanem v tom, jak si britský režisér mohl dovolit ubrat v akčních scénách na střihu. Navíc k tomu všemu hraje parádní hudba. O hercích se snad nemá ani cenu zmiňovat, snad jen, že Hardyho podání Banea je úžasné (škoda jen toho, že závěr mi tuhle postavu dost zprotivil). Vrchol trilogie to zřejmě není, ale poctivé čtyři hvězdičky určitě. Ale hlavní soud bych vynesl až po druhém zhlédnutí. "Pro někoho je hrdina obyčejný chlap, který přehodí sako přes malého kluka a řekne mu, že se svět nezbořil." P.S. Osobně bych se vůbec nezlobil, kdyby si Cotillard a Hathaway prohodily role. ()

Happens

Nolan trochu vjel do konceptu, kdy Batman dostává dost na frak, bad guy zase zažívá vzestup, Gotham city je již na kolenou a níž klesnout nemůže, protože by muselo hrabat lopatou pod sebou, což akční hrdina přinutí GC, aby hrabalo. V posledních 10 minutách Temný rytíř všechno otočí i s průpovídkami - ta Amerika na konci mi dost film otrávila plus to, že závěr Transformers nelze odlišit od závěrečných scén tohoto filmu. Kde jsou staré dobré pěsti. A největší zklamání je to, že Hardy (Bane) nedostal skoro žádný prostor (ne takový jako H. Ledger - Joker) k tomu, aby mohl své charisma vdechnout i do záporné postavy. Nemluvě o tom, že Bane dle komiksu vypadá zcela jinak ... ()

Bachy

Temný rytíř povstal, koledu přichystal a moc se nepředvedl. Mám dojem, že tu čtvrtou tam horkotěžko domlátil Bane. To, čeho jsem se obával nejvíc je totiž nakonec suveréně nejsilnější stránkou filmu. Opět to stojí na záporákovi, ovšem s tím rozdílem, že vše ostatní moc nefunguje. Příliš mnoho wtf scén a příliš mnoho pokusů o brutální epičnost a tak jde Nolan u mne i s dalším filmem zase o krok dolů. Abych jen nehaněl - herecká přehlídka je to stále parádní a scény "povstávání" Bruce Wayna spolu se zapracováním Josepha jsou fantastické. Do toho každý příchod a odchod Toma Hardyho. Vše to funguje, ale pak člověk dostane takovou facku. Absolutně nevyvážený a rozplizlý film, kterému sluší 7/10ti. Proč tam vůbec byla kočičí žena? Zaokrouhluji nahoru pro vypsané důvody, a protože to jednou pustím dětem a řeknu, že je to taková nenáročná volovina s cool pánem. Nechápu se. Jako milovník Batmana a jeho mytologie jsem nakonec z celé slavné trilogie slintal jen u jednoho dílu, ačkoliv nemohu říct, že bych se u ostatních nudil. (Animovanej je pořád lepší). Ba ne, Batmane, nepůjde to..na tři hvězdy to sice není, ale na čtyři taky ne. ()

Rocky62

Po fenomenálním úspěchu Temného rytíře byl celý svět uvržen do obrovského očekávání, které je však bohužel o něco větší, než samotný požitek z filmu. V jistých parametrech je TDKR kvalitnější, než předchozí díl. Co do emocí vyváženější, atmosféricky temnější a snad i osobitější. Ch. Bale odvádí svůj standart a co se týče velké výzvy pro Toma Hardyho, tak ztvárnění démonického Banea je kvalitativně dle mého názoru na stejné úrovni, jako Ledgerův Joker. Pokud k tomu přičtu okouzlující Catwoman, je pro mě herecká stránka jednoznačně největším potěšením. V konečném výsledku je však pro mě závěrečný díl patetičtější a vzhledem k posledním minutám i klišoidnější. Každopádně i přes všechny drobné nedostatky se jedná o film roku 2012. ()

classic

The Dark Knight Rises som ozaj nevidel strašne dlhú dobu, až som úplne POzabudol, aký je VLASTNE nabúchaný, výstižnejšie povedané:„ Prehnaný, pompézny” , ale i napriek tomu všetkému zveličovaniu-je obzvlášť extra stráviteľný, aj menovite pozerateľný, no dlhý, ako týždeň pred výplatou, keď (trvá takmer 3 hodiny, ktoré v skutočnosti ubehli, ako voda, lebo sa bolo väčšinou na čo pozerať), flashbackovaný, kedy si súčasne pripomíname, čo sme už videli, pričom tých tzv. „zábleskov minulosti” , budem hojným svedkom, že som si ich nakoniec veľmo obľúbil ! _Normálne som mal zdanie, že Batman začína+Temný rytier vôbec ani po spojení dohromady nestačia na samotný tretí diel, ktorý prakticky vydá minimálne na 3 filmy v jednom, a tak som z môjho hľadiska videl akčný, sci-fi a thriller v tom istom zložení, že podotýkam to, ako sa progresívny režisér Christopher Nolan utrhol maximálne z reťaze spolu so svojim, vtedy dvorným DP Wallym Pfisterom, ktorý v zhruba 70. % a ešte asi o čosi zhruba viac používa „lahôdkový” formát “IMAX” , vďaka čomu je časté využívanie tohto veľkorozmerného kinematografického systému absolútnym a neodolateľným filmovým pôžitkom, dovedeným do neuveriteľnej dokonalosti, kedy sú tieto dynamické, akčné sekvencie prešpikované extrémnymi filmárskymi postupmi, ktoré sa vôbec nedržia na uzde, skrátka, režisér skúšal svoje schopnosti, kam až môžu zajsť, jednoducho, medze sa im nikdy nekladli, keď ich samotné sledovanie, sa stáva pre diváka akýmsi „nemým úžasom” , ale jedine v tom prípade, ak má k dispozícii 4K rozlíšenie (poprípade, ak si ešte pamätá návštevu kina ?), tak vtedy sa tomuto zážitku priblíži na sotva slabý milimeter ! _Zároveň je snímok taktiež scenáristicky strašne prekombinovaný, deje sa tu toho neúrekom, postavy stále niekde behajú, zvraty sú na dennodennom poriadku, čiže miestami to pôsobí trochu chaoticky, aj strihovo by sa sem-tam určite našli i tie typické vady na kráse, ďalej k merítku veci, obklopuje sa hercami (Chris Nolan), ktorých už dôverne pozná, a tí zo seba vždy vydolujú spoľahlivé výkony-par excellence ! Občas som si myslel, že sa prizerám kombinácii Inception a Interstellaru, a presne medzi tým je i vyvrcholenie Batmana, ktorý išiel presne v stopách-Pána Prsteňov:Návratu kráľa, kedy sa aj Peter Jackson dosýta filmovo vybláznil, vydoloval zo seba naprosté nadovšetko, totálny vrchol, a i to isté urobil aj Christopher Nolan, ktorému nikto nehádzal polená pod kolená, on má takú voľnosť pri nakrúcaní, až to nemá vo svete filmu obdoby ! Na jednej strane je to výborné, ale zase na druhej, vidím háčik v tom, že ho nikto nedokáže zastaviť, a asi aj kvôli tomu sa zakaždým teším na ďalší jeho nový film, čo nebude inak ani v prípade čoskorého TENETU. PS: Trilógiu Batmana pod záštitou tohto extra zaujímavého tvorcu hodnotím celkovo pozitívne, a to i napriek tomu, že býva každú chvíľu recyklovaný, a tak to nemohlo byť už ani lepšie, som zvedavý, s čím príde Matt Reeves v roku 2021, či tromfne tohto Brucea Waynea a spol ? PS2: Tom Hardy, ako Bane, mi prišiel, ako Superman, kedy som bol po čase z neho už presýtený ! Svoju masku si nikdy nezložil, a preto bol taký zaujímavý, niečo na princíp súčasného populárneho seriálu-The Mandalorian. () (menej) (viac)

FrodoF

Hned zkraje je třeba říct, že Nolanův Batman je stále daleko před všemi současnými díly svého žánru a jistě by si proto zasloužil plný počet. Může být porovnáván jedině s Temným rytířem a z tohoto srovnání přece jen vychází jako ten slabší. A to hned z několika důvodů. Zaprvé (a to je podle mě asi největší slabina) byl natočen až PO převratném Temném rytířovi a nedá se říct, že by přinášel něco úplně nového, naopak zápletka a celkový styl se minulému dílu v mnohém podobá. Zadruhé v něm není Joker v podání Heatha Ledgera a Bane není ani zdaleka dostatečnou náhradou. Zatřetí Marion (víc nebudu prozrazovat). Z toho, co film přináší nového, je opravdu super snad jen Anne Hathaway jako Catwoman. ()

Larrysbride

Ohromující! Dechberoucí! Epická! Taková je dle mého (údajně) poslední jízda Temného rytíře. Těžko říci, zda je lepší, než ta minulá. Film je na můj vkus přesycen množstvím nových postav; snad by bylo i lépe, kdyby se Nolan přeci jen rozhodnul z TDKR udělat filmy dva. I tak jde však o silný filmový zážitek, který by si neměl ujít žádný milovník žánru! (Světová premiéra v Londýně 18. července 2012; Viděno: 2D, IMAX 2D) ()

klerik

Prijateľné. Svojou veľkoleposťou film dosť klame a zakrýva svoje nedostatky (nevyváženosť, prehnaná dĺžka). Som spokojný hlavne preto, že som sa po upútavkách strašne bál, ako dopadne divne oblečená Catwoman aj Darth Vaderov bratranec Bane. Všetci to zvládli, ale v podstate ide len o niečo miernejší pokles ako pri sérii SPIDER-MAN alebo BLADE... Slovenský distribučný názov síce odkazuje na Millerov komiks, ale film je (takmer úplne) o niečom inom... Céčkové "ekologické" finále bolo trochu trápne... ()

Chrustyn

Před 7 lety se Christopher Nolan rozhodl vzkřísit legendu o multimilionářovi, který po nocích bojuje se zločinem, oděný v kostýmu netopýra a dokázal, že se i komiksová témata dají pojmout jako vážně míněný a reálně vyhlížející příběh. Kvalitu dovedl k dokonalosti o 3 roky později, když proti Batmanovi postavil jeho nejpopulárnějšího nepřítele, psychopatického anarchistu, říkající si Joker. Tímto si na sebe pan režisér upletl bič, protože každý jeho další snímek, bude srovnávaný s tímto, takřka geniálním dílem. O to více byl vyhlížený závěrečný díl nové Batmanovské trilogie, který sliboval velkolepý závěr se vším všudy. Na začátek se sluší napsat, že "Temný rytíř" je nepřekonán ale zároveň, Nolan přinesl závěr, jaký si diváci zaslouží. Batman dostal skutečného, "fyzického" nepřítele, který sice není tolik vychytralý jako již zmíněný Joker a připomíná spíše nezastavitelný tank ale jako první dokáže dostat Batmana na lopatky, což z něj dělá prvního opravdového Batmanova protivníka. Dále režisér přidává řadu nových, zajímavých postav, které skrývají nejedno překvapení (jedná se o první díl Nolanovi trilogie, který skrývá opravdu překvapivý -ve výsledku bohužel trochu nepravděpodobný- zvrat) a mnohé možná potěší i více komiksové pojetí (Batman dostane pár nových hraček, mezi kterými nechybí i stylové letadlo). To vše je režisérovi přičteno k dobru ale filmu chybí momenty překvapení, které skrýval předchozí díl a popravdě film působí hodně rozdílným (větší důraz na komiksové pojetí), skoro až rozporuplným dojmem, který nemusí sednout každému a pár scén působí zbytečně uspěchaně (závěrečný souboj Batman vs. Bane a překvapivě odfláknutý závěr, který nepřinese nic epického) a nejednou jsem si řekl, že by filmu klidně slušela i tříhodinová podoba. Nolan rozhodně nezklamal ale wow moment, který se konal před 4 lety se opravdu nekoná. Zůstává "jen" velice dobrý a prakticky bezchybně natočený snímek, který má pár zbytečných vad ale rozhodně se nejedná o zbytečně velké šrámy. ()

hammer_head

Nolan to nedokázal, Temný rytíř povstal nepřekonal svého předchůdce, ale i tak se stává prvotřídním zakončením Batmanovské trilogie. Osobně mě mrzí že Nolanovo pojetí Batmana končí, ale je to lepší než kdyby se pokračovalo dál a dál jen za vidinou peněz jako je to u Pirátu z Karibiku. Nolan se drží hesla ,,odejít na vrcholu" a za to si ho vážím o to víc a ostatní by měli taky. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (viac)