Moon

To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu. Jeho úkolem je kontrolovat jinak plně zautomatizovanou těžbu vzácného plynu Helium-3, který je na Zemi používán jako palivo. Spojení mezi základnou a Zemí není kvůli pravidelným poruchám téměř možné, a tak je Samovým jediným společníkem a zároveň pomocníkem inteligentní počítač Gerty (jeho hlas namluvil Kevin Spacey). Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než být zpátky na Zemi se svou ženou a malou dcerou, která se narodila těsně před jeho odjezdem. Do návratu na Zemi mu naštěstí zbývají už pouhé dva týdny. Samův zdravotní stav se ale začíná zhoršovat. Bolesti hlavy a halucinace, kterými trpí, způsobí při rutinní prohlídce jednoho z těžebních strojů téměř fatální nehodu, při které je Sam zraněn. Následně překvapivě zjišťuje, že na Měsíci není sám a co víc, že jeho svět možná zdaleka není takovým, jak se zdál být… (oficiálny text distribútora)

BoPo

Sci-fi, ktoré znázorňuje samotu človeka vo vesmíre. Ľudia nie sú geneticky vybavený na samotu. Trpia ňou. Čím viac sa približuje jej koniec, tým viac sa začínajú veci komplikovať. Takže ak chcete vidieť jej následky online, pozrite si tento film. ()

bouncer

Depresivní osamělost. Psychologické sci-fi, které působí věrně, reálně a až mrazivě logicky. Pro mě veliké překvapení...nečekal jsem až tak silný zážitek. Sam Rockwell se do role hodí opravdu perfektně a zvedá kvalitu filmu hodně vysoko. Velmi se mi líbila taky hudba a robot s hlasem Kevina Spaceyho :-) A srovnání se Sunshine? To asi Renton viděl jiný film... film mi spíš připomněl Solaris nebo 2001: Vesmírnou odyseu - i když to je dílo mnohem komplexnější, kdežto Moon je snímek vskutku komorní, avšak hodně působivý. ()

Johny_fork

Povedený psychologický film, postupný rozklad osobnosti po fyzické i psychické stránce. Osamělé měsíční planiny dodávají snímku tísnivý pocit. I s jedním hercem a pravděpodobně nízkým rozpočtem se dá natočit skvělý sci-fi film. Jenom si nejsem úplně jistý, zda by z odvrácené strany Měsíce byla vidět Země:). ()

Terva

Některé úvodní titulky jsou docela zajímavě včleněny do prostředí těžební základny Sarang a do měsíčního okolí. Je škoda, že jen některé, mohlo to být krásnější, kdyby si s tím někdo dal práci. Jinak film je něco jako One man show herce Sama Rockvella alias Sama Bella. Hledání identity, hledání lásky hledání toho druhého. Docela zajímavé téma z psychologickým podtextem. Hudba byla dobrá, práci si s ní dal Clint Mansell. Ve filmu zazní Walking on sunshime od The Vaves http://www.youtube.com/watch?v=4z_usl6i9IY Porovnejte Bellovu kreaci z Katrinou. A nesmím zapomenout na Wolfganga Amadea Mozarta a jeho Flute and Harp concerto K299 To je ta hudba, co nás provede celým filmem. http://www.youtube.com/watch?v=4PPKovoY5ys Jak jsme na tom teď ? ()

MoiJe

Dobry napad a dobry Rockwell, ktoreho som doteraz prilis nemusela. Predsa som sa ale trochu nudila a znovu to vidiet nemusim. ()

Ouwen

Film má jedno velké mínus: kvůli twistu, nemohl jsem se bát o hlavní postavu, když SPOILER není vše tak, jak se zdá. Hovor s tou dcerou vám vyjasní, co timhle myslim. Jinak za pět melounů jsem dostal skvělého Rockwella, úžasné kulisy, špičkovou atmosféru a až meditativní nádech. Dialogy se příjemně poslouchaj, protože působí dospěle a bavil mě každej rozhovor s AI Kevinem Spacym, kor mě interakce s robotem bavila díky jeho charakteru. Hudba citlivě pokresluje dění, nenudil jsem se ani chvilku a ke konci může film dojat. Ještě bych si přál vidět nějaké "po-události", které následovali, bohužel pár větama je řečeno, co bylo dál, což moc nemusím. Celkově však můžu Moon doporučit. Je to dospělé sci-fi se zajímavou myšlenkou. ()

Tyler:D

Zaujímavý nápad, výborne zrealizovaný debutujúcim režisérom. Duncan Jones natočil za mesiac inteligentné a lacné sci-fi s krásnym vizuálom a prakticky jediným hercom. Sam Rockwell ma veľmi zaujal už vo filme Zelená míľa a až doteraz som čakal na ďalší naozaj kvalitný film, v ktorom by dostal viac priestoru. Tu ho dostal maximum a znovu presvedčil o svojich hereckých kvalitách. O svojich skladateľských kvalitách už nemusí presvedčovať Clint Mansell, ktorý ako tradične vytvoril dokonalý soundtrack. Po filmoch District 9 a Star Trek teda ďalšie výborné sci-fi roku 2009. ()

JohnCZ

Samotný příběh je mnohokrát viděným klišé, ale hypnotická měsíční atmosféra s pěkným vizuálem podbarvená úžasnou hudbou Clinta Mansella byla super a nejednou jsem si vzpomněl na procházky po holých pláních planet v prvním Mass Effectu. Konec je tradičně otevřený, ale přeci jen mě něco překvapilo - Kevin Spacey jako hlas milého robůtka. ()

Expendable

Je to zajímavé sci-fy, jak dějem tak i efekty.Sam Rockwell dělá údřžbáře na Měsíci, stará se o vyzvednutí helia 3 a jeho importu na Zemi.Jednou se však stane, že v těžemním transportéru najde druhého Sama.Zjistí, že oba jsou naklonováni a na základně je tajná místnost pro jejich výrobu.Pak ten nápad nasadit dalšího klona do transportéru, další by vlezl do rakety a dostal se na Zem je perfektní.Škoa jen, že je to zajímavé posledních 35 minut, kdyby i ten začátek byl dal bych 5* takhle jsou to jenom 3* 65%.Na Sunshine to nemá. ()

Skrk

Sam Rockwell opět dokázal, že umí hrát. (oproti v Iron Manovi 2) Stylově natočené scifi s jednoduchým příběhem a skvělou hudbou. Nenudil jsem se. ()

Padme_Anakin

Zajímavý kousek, ocitla jsem se na základně na Měsíci, ani jsem nemrkla. Skvělý Sam Rockwell si naložil tohle scífko na svá bedra a odtáhl to prakticky sám, osamělého astronauta ovšem zvládl výborně. Nutno pochválit i dusnou klaustrofobickou atmosféru a působivý hudební podmaz.. ()

corpsy

Pripadalo to iba mne, ako nedomyslený scenáristický nápad. Mohlo to zafungovať skvelo, ak by sa scenár vyvážil a twist prišiel až na konci, aby sme my diváci čučali na plátna s otvorenými sánkami, ako pri iných legendárnych záveroch. Každopádne je to poriadne odvedené filmárske remeslo, len scenár príliš rýchlo vyštartoval, aby nakoniec ešte rýchlejšie zaspal. ()

Cubinho

Opravdu povodené sci-fi se zajímavým tématem. Myslím, že i (astro)fyzikové mohou být spokojeni s dodržováním přírodních zákonů. Občasné zaznění klasické hudby ve vás vyvolává vzpomínky na Vesmírnou odysseu, stejně jako Spaceyho hlas vzpomene na Hallův hlas. A vůbec, celý hudební doprovod C. Mansella ve vás příjemně vzbuzuje tu pravou měsíční atmosféru:-) A proto trošku zaráží hodnocení zde na ČSFD, kdy průměrný Star Trek má o nějakých 8% více...8,5/10 ()

liquido26

Tak pustil jsem si to hlavně proto, že se zde podle obsazení měl objevit můj oblíbenec ze sitcomů IT Crowd nebo Darkplace, Matt Berry. Bohužel. Pokud si chcete Měsíc pustit jenom kvůli němu, tak se na to rovnou vykašlete. Matt se objeví pouze dvakrát jako člověk na malém černobílém záznamu ve videozprávě na vesmírné lodi a řekne dvě věty. Kdybych na to nekoukal na zdi na promítačce, tak si ho stoprocentně ani nevšimnu, protože ten videozáznam nemá valnou kvalitu. No a jinak tenhle film mě celkově nijak neuchvátil. První tři čtvrtě hodinu jsem nudou nevěděl, jak si mám sednout a co mám dělat a přemáhal jsem nutkání to vypnout, pak se ten příběh naštěstí trochu rozjel a začal mě dokonce i zajímat, ale stejně, už si to rozhodně nikdy nepustím. ()

sidzej

Pecka. Skvely namet zabaleny do scifi havu s mnozstvom dejovych zvratov a prekvapeni, s vybornou atmosferou, hudbou a s mnozstvom emocii. Nikdy by som neveril ze ma bude bavit film ktory takmer cely taha jedina osoba- Sam Rockwell a jeho armada klonov :D 90% ()

draculca

Co to sakra bylo? - moje první reakce po shlédnutí tohoto filmu. Jedná se o snímek, kde není žádná pořádná zápletka, žádné napětí, žádný děj. Jednu * dávám za nápad (ale naprosto katastrofálně zrealizovaný) a za hudbu. ()

PauloZ

Výtečný Sam Rockwell v dvojroli astronauta těžícího helium na měsíci. Skvěle vystavěný příběh o zvěrstvěch lidstva s klonováním lidí s doměnkou, že je vše v pořádku, naštěstí je pravdě učiněno za dost. Velice trefné smajlíky na čele robotického Geryho byli pro bystrého diváka určitě zajímavým prvkem. No a dojemný konec si zaslouží pochvalu. Tenhle film s velice nízkým rozpočtem, jedním hercem a jednou kulisou lodi je výbornou režisérskou prací! ()

Kryton

Hodinu se člověk nudí pohledem na trosku co na Měsíci těží kameny. Tahle one(two)-men show mě ani za mák nebavila po tu dobu. Prostředí Měsíce se ukáže na cca 10 minut. Neustále se tupě tlachá,chodí sem tam a staví se modely! Pak se připlete zápletka s v celku slušným zvratem. Po tomto zvratu se pak během 5 minut vše vyřeší. WOW. Mám pocit, že jeden díl Krajných mezí tady přifoukly na velikost celovečerního provedení. Je to tak i po většinu filmů vidět. Někdo tu rovná Moon se Sunshine. No pokud ano, pak je Moon nudný jako prázdný Měsíc. No a v neposlední řadě má Sunshine skvělého Ciliana Murphyho. Sam Rockwell u mě ani za mák emoce nevyvolal. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem

22.01.2018

Duncan Jones se po Zdrojovém kódu vrhnul na Warcraft, teď se ale konečně vrací ke kořenům. Už 23. února se totiž na Netflixu objeví sci-fi noir Mute, duchovní nástupce jeho debutu Moon, který chce… (viac)

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

23.09.2016

Duncan Jones měl letos zachránit videoherní adaptace, moc se to ale nepovedlo. Jeho Warcraft sice vydělal krásných 433 milionů dolarů, 90% tržeb se ale sesbíralo mimo Ameriku a o pokračování se zatím… (viac)

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

04.05.2014

Drake Doremus je jeden z mála filmařů, kteří dosáhli uznání již před svými třicátými narozeninami. Režisér, který sklidil velký úspěch na Sundance festivalu s filmem Zamilovaní se i svým následujícím… (viac)

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (viac)