Dlhé veky po tom, ako Bohovia vyhrali mýtický boj proti Titanom, ohrozuje ríšu nové zlo. Kráľ Hyperion (Mickey Rourke), posadnutý mocou, vyhlásil ľudstvu vojnu. S armádou dychtiacou po krvi vyplieni Grécko v úsilí nájsť legendárny Epirov šíp, zbraň nesmiernej moci ukovanú Bohom vojny Aresom (Daniel Sharman). Iba ten, kto sa zmocní tohto šípu, môže vypustiť Titanov túžiacich po pomste a uväznených v priepasti Tartaros. Šíp v rukách kráľa by znamenal zahubenie ľudstva a zánik Bohov. Avšak starobylý zákon nedovoľuje Bohom zasahovať do sporov ľudí. Pred Hyperionom preto ostávajú bezbranní, ale len do chvíle, keď sa objaví smrteľník Theseus (Henry Cavill), ich jediná nádej. Tajne zvolený najvyšším Bohom Diom (Luke Evans), Theseus musí zachrániť svoj ľud pred Hyperionom a jeho krvilačnými bojovníkmi. Odvážny Theseus vedie povstanie so skupinou verných druhov, ktorých dopĺňajú kňažka Phaedra (Freida Pintová) s vizionárskymi schopnosťami a vynaliezavý otrok Stavros (Stephen Dorff). Nedopustí, aby sa jeho rodná krajina premenila na ruiny a jeho Bohovia navždy zanikli. (TV JOJ)

panMartin

Tak slyšel jsem prý další 300 a vono pěkný prd! Srovnávat to radši ani nebudu. Totální průser, který si dle mého ani nezasloužil jít do kin. Dokoukat tento film mě stálo hodně energie a sebezapření. Mickey Roure nijak výjimečnej stejně jako příběh. Závěrečná bitva bohů a Titánů začala velmi dobře, jenže pak se opakovala pořád dokola. Jediný čim může film zaujmout je vizuální stránka. Zkrátka slabota, kterou krvavé efekty rozhodně nezachrání. Finále filmu je škoda - říkáte si proč všechen tenhle cirkus jenom kvůli tomuhle... Fanoušek mytologie a řeckých bájí a pověstí zapláče. ()

TheBalrog

Bylo zde už hodně filmů, které se chtěli přiblížit troufám si tvrdit dnes už legendárním 300: Bitva u Thermophyl. Válka Bohů k tomu měla velmi dobře nakročeno jak svým hereckým obsazením tak hlavně tím že za ní stály stejní producenti jako za výše zmíněnými 300. Zpracování filmu ve 3D je uděláno velmi jednoduše a přehledně, ale přes to je kvalitní a musím říct, že za letošní kalendářní rok asi nejlepší co jsme mohli vidět. Co se týká dějové linie a scénáře jsou bohužel předvídatelné, ale řekl bych, že to není takový problém a upřímně dalo se to čekat. Film Vám to vynahradí svojí brutalitou, potoky krve a pestrostí použitých barev, hlavně žlutou která vyniká na oblecích bohů. Z hereckých výkonů mě nejvíce potěšil Mickey Rourke, který opět dokázal, že dokáže zahrát různé postavy a to na velmi vysoké úrovni. Henry Cavill potvrdil, že je nastupující krví světového filmu, jeho výkon nebyl nějak zvlášť kvalitní, ale i přesto se těším na nové zpracování Supermana v jeho podání. Proto si troufám tvrdit, že 75% je zcela adekvátních protože film me nijak zvlášt nezklamal. ()

JaT

Vizuálně krásné, herecké výkony dobré, výborné myšlenky - dialogy, ale na plný počet tomu něco chybí. [Cinestar Anděl] ()

Doudis19

Dokud se bezhlavě máchá mečem, vrhá kopím nebo střílí fosforeskujícím lukem je vše ok. Vizuálně podmanivé prostředí dává vzpomenout na legendární Thermophyli, kterým se co do povedených triků a litrů prolité krve téměř vyrovnají. K tomu fantastická, závěrečná čtvrthodinka a bitva mezi Bohy a Titány je nejen vrcholem filmu, ale zřejmě zároveň nejlépe natočenou bojovou scénou posledních let. Proto zamrzí, že pokud se zrovna nesekají končetiny, hrdinům se z úst sypou neskutečné bláboly, pronášejí otravná moudra a vůbec zbytek dění za moc nestojí. Postavy, tedy kromě Bohů jsou jedním z hlavních důvodů proč je 300:Bitva u Thermophyl v konečném zůčtování alespoň o jeden dva levely výše. ()

filmmovier

Na tomto filmu lze ocenit jen jedno jediné: digitální efekty a vizuální stylizaci, příběh je spíše špatný a místy i nudí, herecké výkony jsou otřesné, snad až na Mickeyho Rourkea, který zůstal průměrný. Film se ze začátku rozjel velmi dobře, ale žádný přelomový hit to vážně není. Ovšem nutno podotkonout, že bitvy, a hlavně ta závěrečná, stojí za to. Ovšem zas tak úplně špatné to není, protože i ten děj v jádru tak nějak zaujme, ovšem celé to stojí na těch efektech, které jsou dechberoucí a určitě si je vychutnáte. Na konci je jasný příslib dvojky, takže kdyby náhodou vznikla, doufám, že to bude o něco lepší příběhově. Tenhle film je na ukrácení volného času jako dělaný a není pochyb, že se nepobavíte. 60% ()

Khumbac

Řecká mytologie se mi vždy líbila. Bohové, Panny z Oracula, rolníci, válečníci. Mix těchto lidí, bohů a jejich osudů. Zasvěcení ví, že Bůh Dié vypadal přesně jako Lušos, jeden kamarád :) ()

Estrellita

Naprostý výsměch řecké mytologii, hloupý, kýčovitý a vlastně úplně k ničemu. Krví se nešetří, stejně jako bezduchými kecy a na hlavu postaveným jednáním hlavních hrdinů. Celý příběh, tedy "příběh", postrádá řád a nějaký hnací mechanismus, který by diváka nutil chtít se dívat dál. U mě se mísily pocity znechucení (což rozhodně nezpůsobila krev) a naprosté znuděnosti. Druhou hvězdičku dávám pouze za hezké bohy. 30% ()

AntonG.

Ale jo, bylo to fajn. Obstojný nástupce mé oblíbené 300. Kdyby občas výprava nevypadala tak nějak papundeklově a kdyby to bylo na několika místech smysluplnější, možná bych dal i 5*. Každopádně mne překvapil Cavill, podle trailerů jsem dostal pocit, že bude rušivým elementem, ale ve filmu mi nakonec vůbec nevadil. A Rourkeův záporák má celkem charisma. I když jeho motivaci k osvobození titánů jsem moc nepochopil. ()

Lachtaan

Akční filmy z antického období vlastně vévodí nízkým rozpočtům a posléze i nízkým číslům v hodnocení, najde se velmi málo výjimek, které tuhle tématiku dokázaly bravurně vykreslit (Gladiátor..). A když se k pochmurně zpackanému scénáři, tudíž i nudnému ději, přidá ještě mnou nepříliš oblíbený Henry Cavill, mohu jen přemýšlet, zda ze zdvořilosti udělit alespoň tu jednu hvězdu. Normálně lituju, že jsem si zrovna tenhle ještě kdysi neznámý kousek musel pro zkouknutí vypálit na DVD. ()

DaUr

Největší blbost, jakou jsem za poslední dobu viděl. Kopa nelogičností, vizuál jako z déčkového pornofilmu (vážně, kdo jim na TOHLE dal tolik peněz? děti na maškarním vypadají lépe), hlavní hrdina necharakterní svalovec, několik prvků čistě vykradených z 300 (skok s vrhem oštěpu, souběžné snímání bojovníka prostupujícího bitvou), a spousta dalšího. Třeba závěr filmu, předčasně vypuštěný na internet, už jen podkresluje zoufalost tvůrců a jejich obavy o chatrné výdělky. Sice jsem moc nečekal, ale i tak jsem byl hrubě zklamán. Dvě hvězdy za odvahu neskrývat krev a právě za závěrečný souboj, který je mimochodem v internetové, nesestříhané podobě mnohem dynamičtější. ()

st.jim

Když je film bez příběhu, tak to musí chytit něčím jiným. Musí to bavit jakýmkoliv způsobem. Tady to bohužel nefungovalo (aspoň u mně). Akce tam bylo jako hrst máku, který by se vešel za nehty. Nuda a zase nuda. Vizuální stránka, herecké výkony a hudba je to jediné, za co se tu dá bojovat. ()

ivan_drago

Divně stylizovaná, splácaná sračka, která jako by se odehrávala v divadelních kulisách, příliš ukecaná, přitom o ničem... A nezachrání to ani Rourka, ani krásné dámské osazenstvo... To co to zachraňuje jsou líbivé a neskonale krvavé souboje, kterých je po hříchu málo... Ještě musím pochválit kostýmy, nápadité, hlavně ty masky záporáků. A závěrečná řež bohů a Titánů filmu vysloužila hvězdu navíc... Parádní krvavá jatka... ()

Qitek

Vizuální onanie, která vynikne především po špatných ohlasech a vlažných přijetí. Kdy má ale Immortals nejkrutější sílu je na full HD rozlišení a po minimálně dobře ubaleném jointu. To si pak piště, že Vám budou intelektuální kecy rázu "načančanost- póza- prázdný scénář-postavy dvojrozměrné-atd atd.", naprosto u prdele. Neříkám, že jde o pecku. Ale máme tu film, který si na nic nehraje. Je prostý a mohl se natočit tak, aby zaujal. Tarsem se toho zhostil po svém a místo příběhu nám servíruje úchvatnost. Dezert. ()

LordSnape

Nerad to říkám, ale to snad i nový Souboj titánů byl lepší. Bohové jsou zde jen manekýnské figurky, titáni trapní, postavy nudné... Jediné co za něco stojí je Rourke a vizuál, ale to je ve výsledku strašně málo. ()

ecceHOMMO

Vojna bohov - škoda, že len v záverečnej sekvencii....pretože bojové sekvencie bohov boli efektné a viac než len uspokojivé......horšie to bolo so samotným príbehom, ten neponúkol nič strhujúce, podmanivé, či nezabudnuteľné ( s výnimkou boja bohov v závere). Postavy, čo akokoľvek vzbudzujúce sympatiu, nedokázali prinútiť diváka zosobniť sa v nich, čím samozrejme aj samotný dojem z filmu klesal. A teda: nie zlé, ale ani nijak fascinujúce. Fascinovaný som bol akurát mestečkom v útese a už spomínanou zaverečnou bitkou bohov. ()

Mrkvič

Řež se skvělým hlavním hrdinou, kterému předpovídám podobnou budoucnost jako Fasbenderovi po třístovce a Jezeru smrti. Válka bohů má skvěle natočené akční scény a až neskutečnou vizuální bodobu, se kterou si Tarsem Singh dokáže vždy vyhrát. A čert vem pro mě příšerně ujeté kostýmy a stylizaci, kdy jeden z bohů pobíhá po place se zlatou podprsenkou velikosti D na hlavě. Horší už je to s rádoby drsňáckým a huhlajícím pupkáčem Mickey Rourkem, jehož každá scéna byla dost otravná stejně jako v Postradatelných. Stejně ale motivace bohů skvělá a závěrečný boj titánů s bohy je naprosto parádní. ()

Jizni Tlapa

Veliká škoda,že zdejší hodnocení nezná půlky. Teďˇby se jedna šikla. Tři a půl ve výsledném hodnocení jsou adekvátní známkou za tuhle božce Boží smažbu. Impozantní výprava, ohromující hudba, skvělé kostýmy a hlavně Mickey, který ještě pořád drží "formu".....takřka ohromující 70% zážitek... ()

DivX

Nevím jak to Tarsem Singh myslel ale film se sesypal jako domeček z karet a vzniklo toto podprůměrné béčko. Já si válku bohů představuju trochu jinak! 40% ()

Bobik9

Po vizuální stránce to byla paráda. Také je určitě moc dobře, že podobný film vznikl s věkovým omezením a nemuselo se tudíž šetřit na krvavých scénách, to je druhý plus. Tím ovšem pozitiva končí. Příběh byl od začátku nezajímavý a nicneříkající. V podstatě se nic nedělo. Nemělo to nijakou pointu a ještě tam nebyli ani příliš kvalitní herci. Oproti například Hněvu titánů to bylo hodně slabé. Tolik se z toho dalo vytřískat a 110 minut víceméně nudy. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Vypadá to tak. V současnosti totiž existuje několik projektů, které chtějí mapovat život slavného benátského cestovatele z druhé poloviny třináctého století. Každý je úplně jiný – třeba seriál… (viac)

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (viac)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?

14.12.2011

Studiu Warner Bros. se v posledních týdnech moc nedařilo. Zaručené „hity“ jako Happy Feet 2 a Šťastný Nový rok tvrdě narazily na nezájem publika i nepřízeň kritiků. A přestože Sherlock Holmes: Hra… (viac)

Herkules kráčí ve stopách krále Leonida

Herkules kráčí ve stopách krále Leonida

01.05.2011

Ještě vás fráze „ve stylu 300“ neomrzela? Užili jste si seriál Spartacus a líbí se vám trailer na starořeckou fantasy Tarsema Singha Immortals? Připravte se na další projekt v podobném duchu. Tím… (viac)