Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiálny text distribútora)

Gorehound

Wes Craven a Kevin Williamson sa k svojmu dielu, sérii, vrátili s láskou, úctou, z celého filmu dýcha prirodzenosť, zábavnosť, kde tu odkaz na minulé diely, ako aj na iné horrory a fanda série sa tu bude cítiť ako doma. Výborné pokračovanie výbornej série. ()

Remedy

Vyzdvihnout se tu dá spousta věcí (opět maximálně sugestivní a stále více krvavější vraždy, perfektně fungující staronový casting nebo velmi nápadité odkazy na popkulturu), upřímně jsem ale nejvíc kvitoval ten aktuální komentář k online prostředí. „Zvrácenost se stala novou normou“ je až trochu bolestivý statement o ideologické vyprázdněnosti současné doby. Nečekal bych, že se dnes již klasický devadesátkový horor dočká až takhle dobré aktualizace, která kromě opět zábavné formy poskytne i satirický pohled na dnešní (postfaktickou) společnost. Kevin Williamson a Wes Craven to dokázali způsobem, za který se rozhodně nemusí stydět. Sice nevyvolali tak masovou odezvu jako v druhé polovině 90. let a ani se nezrodil nový fenomén, nicméně jako nostalgická tečka za celou sérií funguje čtyřka spolehlivě. ()

stration

Jsem velice potěšen! Je pravda, že jsem čekal celkem průšvih, a tak by mě potěšil i jakýkoliv nepodprůměrný výsledek, ale toto mi sedlo. Schéma filmu je v podstatě stejné, jako u předchozích částí, zde nic nového. Obsazení také stejné (chudina Campbellová už zase střídá výraz "znepokojená, plačtivá, odhodlaná"). Potěšují je ale nejenom celkem vychytralý scénář, který si opět umí s divákem pěkně pohrát a nechat ho napnutého až do konce - teda prvního konce - ale především výborné zakomponování prostředků moderní teenagerovské zábavy a komunikace do filmu. Kamery, facebook, všemožné druhy mobilů apod. Od minulého Vřískotu se prostě také celkem hodně změnilo a tvůrci to dokázali využít k blahu filmu. Potěší také celkem svižné tempo zvlášť v druhé části filmu a pěkná kupa mrtvol, ikdyž přístupnost a nápaditost mohla být o level výš. Škoda jen druhého konce, bez něhož mohlo být příště perfektní POV. ()

MATADOR

VIP projekce pro pár vyvolených kamarádů a Vříškot po čtvrté. "Když je to čtyřka, musí to být s*ačka!" Říkal jsem si a ejhle, zase tak hrozné to nebylo. Samozřejmě že těch několik klišé se tam objeví, ale přesto se scénárista snažil většinu eliminovat a podařilo se mu to. I když valná většina snímku stojí za houby, jen se něco děje, někdo něco říká, něco dělá, ... Kdy konečně tvůrci budou na ty filmy koukat? Takových nelogičností, že ani nevím, kterou vypíchnout nejdříve! Na celém filmu je nejzajímavější závěr, který poskytuje alespoň drobnou napínačku! Ale jo, bylo to slušné, překvapilo mě to a dokonce jsem se i zasmál :-D ()

decouble

Vrcholně debilní (meta)film, který si sice dělá srandu z hloupých sériových hororů, ale přitom sám patří mezi ně. Snad všechny postavy se chovají tak hloupě, až to bolí. Nejvíce pak ta která odhaluje závěrečný twist, v němž v dvouminutovém dojemném proslovu vysvětluje svoje motivace. Na to, že se o ně opírá celý ten obrovský masakr, jsou ale směšně odfláknuté a těžko uvěřitelné. Vřískoty nikdy nebyly moc strašidelné, ale (v počátcích) působily aspoň trochu svěže a vtipně. Teď už se můžeme smát spíš jen tomu, jaké bizarní způsoby zabíjení nožem vymýšlejí. ()

Hadža

Nepamatuji si presne o cem byli predchozi dily,krom vraha v te masce a Corteney,ktera je vsude.A to same nastane i tady a za dalsi mesic si zase nebudu pamatovat o cem to vlastne bylo,jen ze Corteney zestarla a nechala si naprat asi pul kilo botulinu do rtu.Jinak asi klasika,vecer se ti da zabit celkem uspesne.Takze na petku se zase ze zvedavosti mrknu. ()

Murrro

Pure nostalgia! Najsilnejšia a najslabšia stránka Vreskotu 4 je práve fakt, že si ho naplno vychutnajú len fanúšikovia pôvodnej série. Film nie je rebootom, ako sa (až do vynikajúceho finále) snaží nahovoriť, aj preto, že nespĺňa jedno zo základných pravidiel súčasných hororových prerábok a kvalitatívne sa smerom dolu od predlohy rapídne nevzďaľuje. A hoci Neve pribrala a Courtney smrdí botoxom, nemohol som ich znova nahlas nepovzbudzovať a do poslednej možnej chvíle nedúfať, že pravidlo prežitia ústredných postáv trilógie ostane neporušené... ()

JohnMiller

Aj keď si film robí srandu s vlastnej série a nenásilne sa snaží zaujať diváka vtipnými a trefnými filmovými narážkami nemôžem si pomôcť ale aj tak sa mi to od Wesa Cravena zdá ako dojenie vlastnej značky. To však neznamená že by bol film zlý. V podstate sa tvorca snažil oživiť sériu mnohými originálnymi prvkami, takže žiadne predpotopné pokračovanie, ako v iných hororových sériách. sa nekoná. Musím uznať že bol scenár namakaní do detailu a nie je mu čo vytknúť. Prvky dnešnej doby zmixované pôvodným filmom sa dali v pohode prehltnúť, a takéto substancie ktoré as nachádzajú často v tribute remakoch ja príliš nemusím. Miestami parodovanie samých seba mi však už tak nesedelo. Pretože o paródiu nešlo, to už sme videli v Scary Movie, ani o komédiu, hoci do kolonky žáner by som určite komédiu napísal. Som spokojný ale s toľkým úsilím mohli tvorcovia natočiť bez problémov nový horor a určite by sa uchytil. Lenže to by to potom nezarobilo toľko peňazí, však že ? 3,5* ()

K.B.L.

Konečně jsem Vřískot viděla v kině (na předchozí díly jsem byla na kino tuze mladá) a musim říct, že super zážitek. Hrozně mi sedí kombinace hororové komedie, kdy lehké napětíčko střídá nějaký vtip. Velmi mile mě zde překvapilo, že žádný z mým tajných typů - kdo je vrah, kdo přežije a kdo bude zavražděn jako první, nevyšel. Jediné, co by mě ještě víc nadchlo, kdyby film skončil před podslední scénou v nemocnici (a byl by k tomu udělán Vřískot 5). SPOILER: Při zavraždění matky přes otvor na dopisy ve dveřích mě velmi pobavila hláška diváka v kinosále, který do naprostého ticha prohlásil: "Pošta pro tebe" ()

TominoLa

Není to ani týden co jsem si dal opáčko prvního dílu a skvěle jsem si ho užil. O to více jsem byl zvědav co přinese čtvrté pokračování. Už po pár minutách, ale přišlo vystřízlivění. Postavy byli směšný asi jako herecké výkony. Stačí jméno David Arquette. Po letech se z něj stal šerif. Místo, aby dospěl tak každou vráskou ztratil ze svého už tak nízkého IQ. Určitě, ale problém není jen v něm. Jako on se tu chová každý. Kdyby to nebylo bráno jako horor/thriller, ale parodie tak bych dal o nějakou hvězdičku navíc a neměl bych s tím takový problém. Takhle děkuji, nikdy více. ()

Eldrick

SCREAM 4, když už nic jinýho, trefně předpověděl vliv asociálních médií na mentalitu mladý generace. Variace na účes hitchockovské Kim Novak (VERTIGO) nebo Tippi Hedren (THE BIRDS) v podání Hayden Panettiere je jen třešničkou na dortě. Resuscitace slasher žánru se ale bohužel nekoná, pouze se cynicky a ironicky naráží na současný stav popkultury a žánru, což nejlíp vystihuje hláška z pera Kevina Williamsona: "My friends? What world are you living in? I don't need friends; I need fans. Don't you get it? This has never been about killing you. It's about... becoming you. I mean for fucks sake my own mother had to die, no great loss there, so I could stay true to the original. It's sick, right? Well, sick is the new sane. You had your fifteen minutes, now I want mine! I mean what am I supposed to do? Go to college? Grad school? Work? Look around. We all live in public now; we're all on the internet. How do you think people get famous anymore? You don't have to achieve anything! You just got to have fucked up shit happen to you. So, you do have to die Sid. Those are the rules. New movie, new franchise. There's only room for one lead and let's face it. Your ingenue days - they're over. " Škoda, Craven s Williamsonem měli rozhodně potenciál posunout žánr dál, kdyby překopali zajetý klišé a překvapili něčím novým, takhle jen lehce inovují a přefabrikují zaběhnutá pravidla, což fajnšmejkry neurazí, ale taky nenadchne. ()

rastlinka

Musím byť realista. Bola som fakt sklamamá (a to je dosť slabé slovo). Dať "zo súcitu" čo i len o 1* viac nemôžem, nech je už séria Scream pre mňa akokoľvek obľúbená. Ťažko sa to opisuje, musíte vidieť a myslím, že moje sklamanie niektorí pochopíte. ()

stuntmanMIKE

hodnotenie v mojom pripade je velmi velkoryse. Chcel som dat odpad ale dobre... zase az tak strasne to nebolo. Hlupe ? ano. prvoplanove ? ano. prilis americke ? ano. Bez logiky ? ano... ale aspon tie gore sceny boli dobre. Uplne zbytocne pokracovanie aj tak prilis dlhej serie. Len taka otazka na zaver... aky sprosty musi byt clovek ktory ma mobil pobehuje po dome 20 minut skryva sa kade tade ale nenapadne ho zavolat policiu ? A presne toto su veci co mne osobne na tychto americkych vyblitkoch vadia ()

dyfur

..po slabšej trojke -opäť to nabralo na sile a prijemného napätia....i keď jednotka a dvojka sú predsa len o kúsok vyššie.... ()

jhr

Mé dojmy z nového vřískotu jsou jasné, solidní zábava která rozhodně má co nabídnout! Už úvodní pětiminutovka je neuvěřitelně zábavná a pobaví každého znalce série a hororů obecně, upřímně takové nadšení jsem už dlouho nezažil. Děj filmu je plný odkazů a nostalgického pokukování po divácích které jsem si nejen užil ale hlavně mě opravdu potěšili, přednáška o pravidlech současných hororů, zábavné a vtipné okamžiky a dialogy ale i ty brutální jsou natočeny z takovou lehkostí a v tempu kterým jsem se rád nechal strhnout. I když je film v řadě okamžiků předvidatelný (to jak a kdy někdo umře) nebo nelogický (scéna v garáži), nejde si nevšimnout záměru tvůrců, který jasně dává najevo, že my jako diváci s něčím podobným prostě počítáme a tak by byla docela škoda nás o to připravit. Ta nejdůležitější otázka, kdo je vrah, je ve čtvrtém dílu vyřešena snad nejlépe jak by mohla. Nejlepší část filmu je podle mě, naprosto jednoznačně geniální finále. Tady musím pochválit skvělou Emmu Roberts která mě více než mile překvapila. Čtvrtý vřískot je podle mého názoru hned po jedničce, nejlepším dílem série, jo to film se zatím asi nejpovedenější závěrečnou půlhodinkou kterou jsem v kině letos viděl! ()

donvitoso

75% ...viděno při absenci prvních tří dílů, tudíž hodnotím jako samostatný film, horory sice moc nemusím, ale tohle bylo překvapivě dobré i velmi zábavné. Jako součást série zatím bohužel hodnotit nemůžu, možná by se hodnocení pohybovalo výš, možná níž, časem snad mezery doplním:) PS: fuck Bruce Willis! ()

StrYke

Tak trochu mě vyděsil SidneyP a po docela nepovedeném začátku jsem měl mít opravdu obavy, ale nakonec se to vážně parádně rozjelo a závěr se dorovnává tomu z jedničky :). Doufám, že bude i pátý díl (a podle toho i šestý). ()

buchli

I tenhle Vřískot má všechno, na co jsme z předchozích dílů ve větší či menší míře zvyklí: vtipné dialogy, lekačky, klasickou kombinaci předvídatelnosti a nepředvídatelnosti, introspektivní filmové rozbory, spoustu vřískání a ještě trochu víc krve (zvlášť ta druhá vražda opravdu stojí za to, no fuj). Plus - začátek je geniální. A pokud někdo hodlá jako poslední slova pronést "Fuck Bruce Willis", zaslouží si zemřít... ()

BoredSeal

Navzdory snaze a silnému charakterovému triu z předchozí trilogie jsem otráven. Pokus o sociální komentář v podobě touhy amerických teenagerů po slávě nebo oprsklých hororových fanoušků nepřebije fakt, že už počtvrté se tady díváme na provařenou konstrukci. To znamená - už sedm nebo osm vyšinutých vrahů v blízkosti hlavní hrdinky, kteří mají "své důvody", které nám na konci důležitě poví, čtvero příležitostí pro nové ne tolik schopné teenagerské herce, o kterých už dlouho neuslyšíte a xkrát provedené řezání nožem. I Jason mění kromě věrné mačety arzenál, když už to musí být. Už prosím vás žádnou pětku. Co se týče kladů, únavu z neustálých přílivů nezajímavých teenagerských herců tady snižuje trio z původní trilogie, zejména postava Gale Weathersové je pořád zábavná a člověk si přeje, aby měla víc času na plátně. Zatímco pravidlem slasherů je "ječ a utíkej před vrahem a hledej dveře, které vypadají, že jdou zabouchnout nebo zamknout", upgradovaná Sidney jde proti proudu a není pro vraha tak pasivní kořist, což potěší. Když člověk nepřemýšlí nad tím, že ví, kam to všechno spěje, že tahle postava má vypadat podezřele, že tahle postava je jasně předurčená k smrti, že teď přijde po povinné dialogové mezihře přijde vražda a vrah si po pár minutách přestane hrát a úspěšně udeří, tak uzná, že Craven ještě umí natočit průměrný thriller... jenže já u tohohle filmu díky jeho vlastní psychoanalýze přemýšlel a občas se i nudil. I u finále a odhalení - jako vždy překvapivému, ale vlastně je to fuk, protože i to jsme čekali. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky