Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

Martrix

Když si pustíte všechny tři díly v krátkém odstupu, všimnete si jak propastný rozdíl mezi první a třetí Zbraní je. Hned v úvodu nám Donner naservíruje velmi za vlasy přitaženou scénu s "likvidací" bomby, všechno je podivně ukřičené, speciálně když je na scéně Pesci, tak mluví jeden přes druhého. A přestože se scénáristi snaží o odlehčené dialogy, výsledkem je dost těžkopádný a pro mě ke konci i nudný film, ve kterém je těch výbuchů a ničení nesmyslně moc. Chtělo to stříhat, stříhat, stříhat. I když ten ženský element slušně obohatil chemii mezi Gloverem a Gibsonem, jde o typický sequelový úpadek kvality. ()

Googlak

V druhej časti pribil geniálny Joe Pesci, v tretej skvela Russo, ... Ale už to neni take skvele ako prvé čati, ... Dvojka Gibson a Glover šľape skvele , ... Ale už tam niečo chýba , Aj keď skvelyck hášok a akcie je tu habadej, ... Ale ten záver fimu mohli viacej prešpekulovať(Martin Riggs: Nemůžu zastřelit psa. Člověka ano, ale psa ne):-) ()

WolfR

Srovnatelné s jedničkou a dvojkou, byť o kousíček horší. No jo, ta devadesátá léta no. Ale pořád je tu superzábavná jízda narvaná hláškami, silné 4 hvězdy. ()

campix

Trošku zapomenutý tvůrce devadesátkových klasik Richard Donner se vrátil se Smrtonosnou zbraní i potřetí. Stále je to stejná písnička. Ústřední duo Gibson x Glover funguje opět skvěle, hláškuje se ostošest a vrací se i Joe Pesci. Tentokrát ale s obludným blonďatým přelivem. Jako celek všechno funguje velmi obstojně. Už je bohužel trošku znát vyčerpání materiálu, ale stále to není nic tak hrozného. Kdyby jen ten hlavní záporný hrdina nebyl tak nezajímavý a nudný. To by dokázalo všechno ještě více okořenit. ()

Radiq

Tak trojku kvalita pomalu opustila, ale né zas tak moc. Riggs už není tak šílenej, jak dřív, respektive snaží se, ale už mu to nejde tak věřit. Celkově ve filmu zazněly několikrát odkaz na předchozí dva díly, teď myslím hláškama a situacema (počítání do tří, anything you need Leo Getz, too old for this shit atd.). Prostě jakoby to najednou ztratilo nápady. Taky Rene Russo tam byla celkem jako pěst na oko, ne tak tou rolí, ale tím, že se chovala jak chlap. Ale aji tak se na to dalo dívat. Obzvlášť vypečená byla Riggsova náhrada za cigára ve formě psích sucharů :-D ()

Mylouch

Bez sentimentálních vzpomínek na dobová uvedení všech pokračování je pro mě tahle trojka nevyužitým potenciálem jinak dobře se doplňující hlavní dvojice. Film s hřebíkem v pneumatice a nepříjemná slečna Lorna. Motiv správnýho poldy v den odchodu do důchodu se nejspíš dědí přes Volný pád dále a stejně tak si od přelomového r.1992 zkoušejí chlapáci zakousnout blechu na koulích. ()

E=mc2

Stále svieže, stále vtipné, menej brutálne, menej akčné, menej krvavé, ale stále výborne pokračovanie tejto bláznivej dvojky na plátne a za kamerou. ()

panMartin

Tento díl již nedosahuje kvalit jedničky a dvojky ale i tak slušné pokračování. Joe Pesci je skvělý jako v předešlém díle. Že se ve filmu objevila Rene Russo je podle mě jen dobře, protože přinesla do filmu spoustu nových prvků (hlavně její intimní seznamování s Riggsem stojí za to :-)). Gibson a Glover stále předvádějí co se od nich čeká, opět nechybí akce, humor, ale ani dramatické či vážné chvilky...... Tolik kultovních scén. ()

Deyw

Narez jako hovado...nejlepsi humor ze vsech dilu, ale bohuzel nejhorsi akce a poskladani filmu. Je to ale porad pecka jako svine..jeste ze ta kocka nebyla cerna! ()

fantoci

Tenhle díl se nijak nevymyká z řady. Pořád ti stejní hrdinové stále stejný humor, stále nabité zbraně a stále se je čemu divit. Máte pocit že vás nemůžou ničím překvapit. Jenže oni vás překvapí a tím si buďte jistí protože jak se sejde bílej policajt s černým (tato věta nemá žádný rasový podtext) můžete si být jistí že se ve většině věcí neshodnou ale vždycky všechno vyřeší. Takže dnesk řídím já. ()

AntonG.

Nikdy jsem neviděl žádný předcházející či navazující díl, a tak, neznalý, jsem si Smrtonosnou zbraň 3 nedávno pustil v televizi, když jsem večeřel. Proč to zmiňuji? Protože kdybych u toho nejedl, tak bych to vypl už po pěti minutách. Opravdu netuším, co je na této sérii tak kultovní. Dost jsem se nudil a prakticky se nezasmál. Uznávám, že v tom můžou mít prsty dvě věci, které jsou spíše mojí vinou. Za prvé - Mel Gibsna zrovna dvakrát nemusím. Za druhé - "zábavné" spojení dvou rozdílných policajtů mi přišlo už dost okoukané. Jako bych to vše už stokrát viděl a dokázal převídat, co se stane v dalším okamžiku nebo co kdo komu řekne. Pravděpodobně to sice bylo naopak - ostatní filmy kopírují od Smrtonosné zbraňi, nicméně tyto filmy jsem viděl před tímto filmem. Takže u mě má Zbraň smůlu. ()

chelseaman22

Záživné a hlavně KONEČNĚ poutavé. Rozeřvaný realitní "makléř" osvěžil doposud stojaté vody. Absence pěkné buchty je standartním nedostatkem všech "akčňáků" since 1980 to 1999. Díky za tebe Zeto Džounsová! ()

LeoH

Tohle je koukám jedna z nejvyrovnanějších sérií vůbec. Co ubylo na temnotě a na brizanci dialogů, bylo vynahrazeno přímočařejším, leč vkusným humorem (čti: řezal jsem se nahlas jak malej kluk, což se stává zřídkakdy). Machrovací scéna se zraněními vede. ()