Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

Sfinkter

Máme úspěšné dva díly, proč nenatočit třetí. Vše, čím byla zbraň přitažlivá, Donner smíchal dohromady a ještě se snažil umocnit - víc výbuchů, víc honiček, víc záporáků. Ale méně je někdy více a platí to i v případě Smrtonosné zbraně, protože snímek je místy bez debat fraškovitý. A i když miluju Pesciho a je podle mě velkým hercem, v tomto kousku jsem si ho vůbec neužil. ()

BROKEN_

Tahle série střeštěného a chtějícího chlapa do důchodu snad nikdy neskončí ( mluví se o tom že bude 5 ). Kdo neviděl nepochopí a ti co viděli smějou se do teď nad výkonama herců a všeho co se okolo toho točí. Skvělý. ()

BS

Třetí smrtonosná zbraň byl po dlouhou dobu můj nejoblíbenější díl série, jak jsem ale dospěl, více se mi líbí první dva díly. To ale neznamená, že ani tenhle díl není super. Navíc úvodní scéna s bombou v garáži je opravdu vtipná a to už vůbec nemluvím o ukazování si jizev... ()

Nihlathak

Pojetí a styl se od 1. a 2. dílu poněkud posunulo. Pokud to tedy já, který jsem žádnou z Lethal Weapon nenatočil, můžu posoudit. No, pokud to tak je, mě to rozhodně nevadí :) ()

lennyd

Poté, co svým úspěšným zásahem (ehm, podle toho ze které strany se na to díváte), zlikvidují detektivové Riggs a Murtaugh jednu budovu v centru města, jsou okamžitě degradováni na pochůzkáře (což hlavně Murtaugh, kterému chybí do důchodu jen pár dnů, bere jako obrovskou křivdu). Ale i na ulici jako magnet přitahují průšvihy, a tak se nestačí ani rozkoukat, a jsou na stopě krádeži zbraní z policejní zbrojnice, který má na svědomí bývalý policista. A tak se k našim detektivům (kromě ukecaného Lea Getze) přidává nečekaná posila - sympatická policistka z interního, Lorna Coleová (Renne Russo)... Hodně dlouho jsem rozmýšlel, jak ohodnotit trojku této série - určitě není o moc horší než předchozí dva díly, ale tak nějak jsem se s tímto filmem nemohl zžít. I když se oba hlavní hrdinové stávají lidštějšími (což platí hlavně pro Riggse), přišlo mi to všechno nějaké hodně přitažené za vlasy (možná to tak v americe funguje, že si může policajt (a tady vlastně obyčejnej pochůzkář) dělat co se mu zlíbí), navíc ten konec (kdo toho zničí víc, ten vyhrál) se mi taky moc nezdál. Tím určitě nechci říct, že by trojka byla špatná - naopak, v rámci žánru jde stále o nadstandard, ale oproti předchozím dílům (a nutno říct i čtyřce), je o chlup slabší... ()

anli

Třetí díl nezapomenutelné akčně-komediální ságy,kde nám vstupuje na scénu skvělá Rene Russo a rozvíjí se tak nový osud postav.Opět je to skvěle napsané,svižně režirované a stále to má šmrnc a vtip.I když oproti prvním dvěma dílům to malinko(ale opravdu malinko)ztrácí svojí sílu.Je tu trochu více akce a výbuchů a vůbec je na téhle sérii krásně vidět,jak se tenhle žánr vyvíjel.A pro diváka je opravdu skvělé,že všechny tři díly jsou tak výborně natočené a pořád koukatelné.Takže tady dávám smrtonosných 90% a říkám,ano-takhle má vypadat filmové pokračování. ()

ywo666

No tak mi moja predvianočná dávka Lethal weapon pokračuje. Mel Danny opäť neskutočne zábavný. Akcia slušná, hlášky dobré a vtipy tiež vydarené. Russo zapadla dobre. Ako sme si už zvykli, tak choreografia súbojov a rádoby kung fu je tradične slabé. Ale paradoxne mi to nevadí. V niektorých ohľadoch je to slabšie ako predchádzajúce diely, ale stále tam cítim to čaro, ktoré mi nedovolí ísť pod 5 hviezdičiek. Pre mňa bola proste Zbraň vždy top. 90% ()

Luk80

Opět a není se čemu divit, naprosto úchvatná akce, vtípky a neskutečné skvělé natočené pokračování. U všech dílů je vynikající akční kamera a geniálně napsané postavy. Russo mezi tyhle potřeštělé policajty zapadla na jedničku a to ještě netušila, co jí čeká v dalším díle :-) ()

pytlik...

Stejně mě vždy fascinuje, jak jsou ti zločinci ve filmu čestní. Aby dali policajtům šanci, připevní ke každé výbušnině hodiny, co odpočítávají přesný čas do výbuchu. Když už maj takový tvořivý nutkání, tak ať tam aspoň montujou ciferník, co ukazuje ten zbývající čas blbě, že jo. To by si pak Riggs hlavu ukroutil údivem, kdyby jeho bohorovný dialog nad bombou (vždyť má ještě osm minut čas!) přerušila v čase dejme tomu t-7 minut ohlušující detonace. Jináč hvězdičku přidávám za tu báječnou milostnou scénu, kdy si Riggs s tou partnerkou snaží dokázat, kdo z nich dvou je střelenější. Na druhou stranu ubírám hvězdičku za tu děsnou milostnou scénu, páč Lorna vypadá v obličeji jak chlap a navíc né moc hezkej. I jiné scény by zasloužily ve filmu nebýt, mám na mysli všelijaké ty obrázky rodinného štěstí mezi Murtaughem a jeho synem, popř. Murtaughovo rozjímání nad životem a smrtí a vůbec obecně scény, které se tváří vážně. Taky ten konec mě fascinoval... Jak je celá rodina ráda, že Murtaugh (jéžiš, to je děsný jméno, scénárista musel bejt rasista!) nepůjde do penze. Asi ho moc rádi doma neměli, vždyť jen za poslední týden při výkonu služby jen tak tak vyvázl minimálně ze sedmi smrtelně nebezpečných situací. Patrně manželka doufá, že tak dlouho se chodí se džbánem... ()

JohnSmith

Poněkud slabší než dvojka,ale pořád velmi solidní.Výborná je řidička obrněnýho vozu nebo Gibsonova snaha přestat kouřit pomocí psích sucharů ()

MishKonn

Trojka je prostě další ze čtyř filmů, co si pouštím místo pohádek na vánoce, a že je taky správně (jako všechny moje milované Smrtonosné zbraně) vánočně naladěn. Že ne? Tak sledujte - Riggs dostane cool ženskou, Leo dostane novej účes (a lobotomii), Murtaugh dostane korzet a zase nový padouch dostane na frak více, než stylově. I třetí díl dostává stejně jako dva předchozí mé lásky rovným dílem. ()

dANo

Títo dvaja hrdinovia ma proste nedokážu osloviť. Mel Gibson s jágrovským účesom ma priam iritoval, Danny Glover mi prišiel až príliš debilný a Joe Pesci bol síce otrasný, ale tomu jedinému by som to ako tak vedel prepáčiť... Samotný príbeh filmu nie je ničím nový, nemá ako prekvapiť, takže ostala len akcia, ktorá je síce nadpriemerná, ale nie výnimočná. Osobne sa tomuto filmu radšej nabudúce vyhnem, aby som pri ňom zbytočne nestrácal drahocenný čas. ()

sskrblik

Další výborný díl této skvělé krimi série, do třetice všeho dobrého a tak tu máme i Rene Russo coby policistku co nejde daleko pro ránu. Dohromady už tedy máme dva neurotické detektivy a drsnou ženu. Ani třetímu dílu nechybí akce a dobře proložený vtip. ()

VanTom

Citelný příklon trojky k rodinné akční komedii bohužel vyúsťuje v řadu ukřičených sitkomových výstupů nedobré kvality (zpívající černošská řidička, zkrocení psa, vše s otravným Leo Getzem). Kromě občasného rozruchu tak téměř 2/3 filmu drží nad vodou jiskření mezi Riggsem a novou postavou tvrdé policistky Lorny (Rene Russo), další vážnější momenty jako by zbyly z jiného scénáře, drsnějšího, temnějšího (a snad i míň děravějšího). Díkybohu má aspoň dlouhá závěrečná destrukce patřičné grády. 3,4/5 ()

hroubek

Opět jsem spokojený, jelikož jsem dostal, to co jsem chtěl. Gibson a Glover opět hláškují, a jejich dialogové výměny nemají chybu. Richard Donner jede na maximum, což dokazují dvě opravdu dobré a velké honičky, které jsou bezchybné. Hned úvod nakopne film, tak jak jsem ani nedoufal a než se stačíme pořádně rozhlédnout je tu konec. Záporák je trochu méně uvěřitelný, než minule a některé scény jsou zbytečně dlouhé nebo nudné. Třetí díl, třetí zábavný film, hodně dobrá bilance. ()

Sany33

Tretie pokračovanie kultovej záležitosti s názvom Smrtonosná zbraň sa nesie v príjemnej humorno-akčnej vlne svojho predchodcu. Stretávame sa tu ale s novými protivníkmi z radov bývalých skorumpovaných policajtov a tak nie je núdza o množstvo akčných prestreliek ale aj vtipných situácií. Murtang a Riggs sú proste dvojica ktorú si zamiloval celý svet a ja sa hrdo hlásim k väčšine národa, ktorej sa tento filmový počin veľmi páči a dúfam, že sa dočkáme ešte množstva plnohodnotných pokračovaní. 90% ()