Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

ywo666

Ešte lepšie ako jednotka. Aj keď len o prsia. A kľudne aj prsia tej šťavnatej Holanďanky. Opäť akčné, nápadité, hláškoidné a vtipné. Chémia medzi Gibsonom a Gloverom funguje maximálne. Toho je top mojej mladosti. Tento diel som videl prvý. U mňa séria Lethal weapon vedie nad Die Hard. Hodnotenie niekde medzi 90-95% ()

pytlik...

Pro mě film znamenal samá zklamání. Za á, ten scénář se od relativní uvěřitelnosti prvního dílu posunul do fantazijních sfér, kde se vybíjí celé policejní oddělení a kde si člověk ani nemůže v klidu přečíst noviny na wc. Za bé, v souvislosti s cástingem bych ocenil, kdyby si ta Riggsova kamarádka vyměnila roli s Lornou z pozdějších dílů, páč byla daleko hezčí než ona. No a za cé, největší zklamáním bylo, když jsem se dozvěděl, že Mel je zkratka pro Melanii. ()

dANo

Táto dvojka je fakt lepšia ako prvý diel, ale aj napriek tomu mi k dokonalosti tohto diela chýba nejaký ten kúsok. Hercom úlohy sedia, dej beží tak ako má... masy sa bavia :o)). ()

creeper

ještě lepší než jednička, donner a spol v největší formě. oldschoolovej nátěr- bezchybné buddy movie, které staví na dobrém scénáři a výborně fungující chemii mezi gloverem a gibsonem. ()

JohnSmith

Jedna z mála dvojek,která je zábavnější a lepší než jednička.Perličky jako bomba na záchodě, surf místo ksichtu,scéna s elektrickým kladivem,nezapomenutelný zážitek ()

MishKonn

Druhý díl mé milované série Lethal Weapon přinesl snad vše, co jsem si od ní mohl přát. Přiblížil mi do detailu Rogera a Martina, přidal nové záporáky, se kterými se musí ústřední duo vypořádat (scénář je prostě dokonalý..."I'll call you Adolf."), přidává nového týpka "do rodiny" - Lea, ztvárněného skvělým Joem Pescim, a vůbec, celé to má grády a jako jeden z mála sequelů to o pár sekund předbíhá jedničku na cílové dráze. Nemluvě o tom, že po kritickém finále se s ústřední dvojkou sžijete ještě víc a jednoduše je nedokážete nezbožňovat a nedychtit po dalších jejich dobrodružstvích, při kterých budete poslouchat, že je Roger "Too old for this shit." ()

sahe

Ano má to do kvalit... nejsou to pro mě čisté 4* , ale na 80.léta je to dobrý film... jeden z těch lepších z té doby. ()

sskrblik

Skvělá dvojka Gibson a Glover vrací úder, tentokrát ještě s větší dávkou humoru. Parádní pokráčování jen utvrzuje, že celá série Smrtonostné zbraně stojí za to vidět. ()

Fakipics

Více prostoru pro vtip. Akce v poměru zůstává stejně spontánní a krásně přehnaná. Dějová zápletka s árijeckejma fašounama náramně zábavná, akorát tam neměli plést Riggsovu mrtvou manželku. Díky přehnané horlivosti režiséra se Lethal weapon stal mým největším favoritem akčních filmů. "Úúúúúúúúú áááááááá, sakra já tu práci žeru, co pak nemůžeš jet rychlejc? To je auťák mojí ženy, nepojedu víc jak vosmdesát. Vosmdesát? Vždyť už jedeš stovkou. Stovkou? Do prdele." ()

Všivák

Tuhle starou školu žeru. Pokračování si vzalo to nejlepší z jedničky a navíc tu i přibylo humoru. Pořádně zlý záporáci, nemilosrdně nasraný Riggs skvěle doplněný Murtaughem . Tyhle filmy mě snad nikdy neomrzí. ()

VanTom

Možná i lepší než jednička, což je při jejích kvalitách hodně odvážné tvrzení, leč podpořené pádnými argumenty. Dokonale sehraní parťáci Riggs + Murtaugh vyrážejí na divokou jízdu, hladce střídající skvělé humorné scénky (rodinné sledování reklamy s Rogerovou dcerou!), údernou uměřenou akci / vyšetřování a hluboký nemilosrdný marast, kterým "diplomatický" záporák dokáže hlavní hrdiny protáhnout. ()

hroubek

Když, jsem koukal na první díl, tak mě tam něco chybělo. Ve druhé díle, to tam už je. Richard Donner se s ničím nepáře a film se nezastaví ani na chvilku. Honička, přestřelka, další honička, likvidace policistů, popravy, záchod, ničení domu, loď. A to jsem vyjmenoval jen vztyčené body, po kterých film uhání. Zápletka je ještě šílenější, záporák správně slizký, vtipy skvělé a honičky akční scény nekompromisní. Mel Gibson má každou chvíli hlášku na rtech připravenou k okamžitému použití. Danny Glover je opravdu zábavný, zvláště ve scéně se záchodem. Joe Pesci ani na chvilku nezavře hubu a je s ním obrovská sranda. Mnohem lepší, než první díl. ()

lykan9

Jednička bude pro mě vždy nejlepší, ale to neznamená, že jeho pokračování by byly kvalitativně horší. Dvojka je toho jasným příkladem. Nejen, že je boží, ale je ultra boží. Akce, humor a herci všechno je skvělý. Mimo to dvojka se oproti jedničce může pyšnit jednou věcí, a to vstupu Joe Pesciho do party, který je v roli Lea doslova úžasný. ()

Sany33

Ak som vám jednotku odporučil tak dvojka je povinná jazda. Doba sa nám posunula o dva roky a je vidno že aj filmári dostali do talónika množstvo výbavy aby sa mohla začať divoká jazda. V druhom pokračovaní je kladený o dosť väčší dôraz na humor ktorý dokonalo dopĺňa akčné pasáže a jedná sa teda o skvost akčného filmu, ktorý sa právom zapísal do histórie kinematografie. Ústredná dvojica má výbornú chémiu a aj vďaka nej to celé funguje. Scény s autom alebo hajzlom sú iba čerešničky na torte. 95% ()

orionn12

Asi doposud nejlepší díl ságy Smrtonosná zbraň. Perfektní akce, perfektní humor, perfektní hlášky a naše oblíbené duo, které je opět více než perfektní. Jeden z mála filmů, kde je pokračování lepší než první díl. 10/10 ()

J-o-k-e-r

Nabušenější, zábavnější než kultovní první díl. Dle mého nejlepší díl série. Svou měrou se o to postaral také Joe Pesci. Naprostá klasika krimi 80. let. "Proč to radši nedali Trish do trouby? " ()

Taio

Tu už sa nám k dvojici pridal môj obľúbený Pesci, ktorý to ešte neskutočne viac oživil. Ja mam pocit, že všade kde hrá Pesci proste dá výkon na Oscara. Opäť akcia, kamera, strih, jednoducho všetko na maximálnej úrovni. ()