Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Z nakrúcania 7
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Chermy

Olivia Dunham je příliž nenápadná na hlavní postavu. Což by ještě tolik nevadilo, když má po boku charismatického Joshuu Jacksona. Jenže Fringe vlastně nenabízí nic dalšího. V dnešní silné konkurenci nemá moc šancí se udržet. Chcete-li mystiku, poslouží Lost mnohem lépe. Máte rádi kriminální případy? Zkuste raději Miami, Las Vegas...nebo Dextera. Aktům X se rovněž ani nepřibližuje....to bylo úplně jiné kafe, když Danu Scully pronásledoval požírač jater:-)...jakkoli totiž třeba tahle zápletka zní vtipně, Akta měly vždycky atmosféru a budily dojem skutečnosti. O to také byly strašidelnější. Naproti tomu Fringe je pohádka pro děti, při které si vzpomenete spíš na Heroes...které jsou prozměnu také lepší. Po pěti dílech..... stále stejná nuda to je! ()

moviesfan

Seriál si mě získal ihned první epizodou a po první sérii musím konstatovat jen nadšení. Nemůžu se dočkat dalších dílů. Mám co dohánět, ale věřím, že mě to nezklame. ()

Revanx

Skôr ako Akty X mi Fringe pripomína Alias vylepšený po každej stránke, tak aby presne zapadol do dnešnej doby. Megakorporácie silnejšie ako vlády, tajomstvá a kódy, to všetko dnes letí a to všetko Fringe obsahuje. Zatiaľ hodnotím iba pilot, ktorý sa mne osobne páčil viac ako pilot LOST-u. A to je veľký prísľub do budúcnosti. ()

corpsy

AKTY X nového tisícročia. Tento seriál sa tomuto zrovnávaniu nevyhne. Je to tak. Ale je to majstrovské dielo mystery žánru a v dnešnej dobe nemá konkurenciu. Ak vás dostali už spomínané AKTY, dostane vás aj toto. ()

Kryton

První dva díly na mě udělali dojem , že tento hybrid Akt X a Lost vydrží tak jednu sezonu a pak se začne vykrádat. Proč? Celé je to o tom jak kdysi v 70.letech jeden věděc dělal pro vládu experimenty a nyní jeho experimenty dělají neplechu. A tak je tu tým co jde ve stopách jeho experimentů. Ono to zní celkem dobře a člověku hned nabíhají nápady a příběhy co vše se mohlo odehrávat v laboratořích a co později na ulicích. Jenže tady je to celé utopené. Už tím jak je hlavní hrdinka pro mě nesympatická a její britský přízvuk bije do uší (agent FBI?).Do toho trhlý vědec co býval vědcem a vymýšlel nechutnosti a najednou má být roztomilý? Ke všemu Joshua Jackson se pořád snaží vymanit ze škatulky onoho teens seriálu. Ještě , že je tu starý známý z LOST. Plešatý vedoucí tohoto "super top secret" týmu , který má laboratoře ve volně dostupné univerzitě a jen tak se prohání po městě a loví superzločince. Tady si Abrahams ukousl dost velký krajíc. Kdyby aspon to nebylo porád to samé schéma a něčím překvapil (starý experiment - nyní ho někdo používá - starý muž si vzpomene - rychle se tento člověk zastaví). A ten motiv Massive Dynamic alá Dharma na mě tolik nepusobí jako Dharma. Kdo ví? Další díly napoví , ale já to vidím na jednu sérii maximálně dvě. Pokud nezapusobí mozek scenaristů a nebudou tolik šablonovití. Osobně doporučím jakýkoli díl Akt X než toto. Mulder a Scullyová prostě mají chemii , kterou blondatá australanka a ten z dawnsona světa prostě nemají. ()

spaceboyCZ

J.J. Abrams vic, co dela a umi to udelat perfektne. Chtelo by se rici, ze Fringe jsou Akta X dnesnich dni, ale neni to zcela pravda...ma to jejich nadech, ale nepatra se tu po ufonech nebo jinych paranormalnich jevech, bojuje se tu hlavne z paralelnim svetem :). John Noble je ve sve roli naprosto fantasticky! Joshua Jackson a atleticka Anna Torv uz jsou jen tresnickou na dortu. Treti serie nic neztraci z lesku prvni a druhe, tesim se na novy dil cely tyden a netrpelive na nej cekam...to se mi uz dlouho nestalo (naposled u druhe rady Prison breaku) ()

Anchi

Dokoukáno 87x45 min a už se nemůžu dočkat na další díly. Postupem času mě epizody tak seznámily se všemi postavami, až mě začalo neskutečně bavit sledovat, co se jim pose*e případně vždy povede. Anna Torv je pro mě v současnosti nejzajímavější žijící blondýnou (jakože pro ně nemám žádný sympatie, tak toto je vysoká pocta) a Joshua Jackson... No, ony ty modrý oči dělají svoje, což nic nemění na tom, že se mi líbí jak se vypořádává se svojí rolí. Když je řeč o vypořádávání se s rolí, tak nelze než smeknout před panem Noblem, jenž měl nejsložitější postavu Waltera. / S postupujícím zamotaným a přesto tak jasným dějem zvýšeno ze 4 na 5*. ()

depony

OK, takže tu máme Fringe. Jsem ve 4. sérii a tak, jak mne 1. série navnadila, tak nyní již zažívám jen nudnější deja vu. John Noble mě baví asi nejvíc, je přesvědčivý, standardně dobrý. Joshua se snad úspěšně zbavil, dle mého, své postavy Paceyho z Dawsonova světa, dospěl. Anna Torv je rozhodně zajímavou herečkou, ale její potenciál se s přibývajícími sériemi dost zahazuje. Děj je spletitý a je zde několik výrazných logických chyb, které působí legračně a není jasné, zda se jednalo o záměr tvůrců. Jinak hodnotím 60%, protože mne to zaujalo a nechtělo pustit. Asi už stárnu. Jen to plácání se v paralelních vesmírech je už nyní tak zmatené a složité, že v tom ztrácí smysl i scénáristi (chvílemi to tak vypadá). Snad se zcela neztratí. SPOILER: jedna z chyb - Oliviin parťák Charlie asi ve 13.dílu druhé série zemře, aby si pak v 17.dílu zase zahrál a řešil s Olivií další případ? Proč ne :) ()

Lokutus

S každou další sezonou bohužel klesá níž a níž a nad zbytečností například prvního dílu páté série zůstává rozum stát. Ještě že už brzo skončí. ()

verbst

WHOA ! ! ! Abrams je fakt génius! Opět se mu povedlo něco neuvěřitelného. Hodnotím celou řadu, jako celek, ale už pilot mě kurevsky navnadil. Tajemno jde Abramsovi a jeho bratrům v triku (Orci & Kurtzman) parádně. A já prostě chtěl vědět jak to dopadne. Všem kdo skončili po pilotu, nebo po dvou až třech epizodách posílám tento vzkaz: Dokoukejte, vydržte - budete bohatě odměněni. Po první řadě je to pro verbsta za 100% P.S.: Nobleův Bishop kandiduje na největšího sympaťáka právě běžícího na obrazovkách. A vedlejší postava Charlieho Francise si mě taky zcela získala... ()

phoebess

Na tento seriál jsem se začala dívat hlavně kvůli Joshuovi Jacksonovi a prvních pár dílů tomu tak i bylo (i když jsem byla zklamaná, že nedostává v seriálu tolik prostoru, jak bych čekala). Později jsem v něm našla zálibu nejen ve skvěle potrhlém Johnu Noblemu, ale i v menších záhadách, které tvůrci v každém díle připravují pro své fanoušky. Je opravdu velká škoda, že je už delší dobu vysílán v pátek, a tak nad ním visí každoročně jakýsi damoklův meč, co se týče obnovení. Ale pokud by scénáristé udrželi dějovou laťku stejně vysoko jako v minulých sériích, neváhala bych a koukala na tento seriál donekonečna. ()

kareen

I když mám tento seriál velmi ráda, musím souhlasit, že první sezona tak trochu ve stylu Akt X byla opravdu slabší a nebýt přesvědčování zdejších nadšenců o pozdější vzestupné kvalitě, asi bych to někdy v polovině vzdala. Ne,že by epizodní díly, ve kterých sympatická agentka Olivia vyšetřuje podivné nevysvětlitelné jevy, ze kterých se většinou vyklubou vědecké experimenty byly vysloveně špatné, ale jejich koncept je tak trochu stereotypní a tak mě to začalo brzy nudit. Ale vydržela jsem a s nástupem druhé série jsem za svou trpělivost byla bohatě odměněna výborným příběhem se všemi atributy scifi, které mám ráda - cestování časem, paralelní reality a mnoho dalších. Větší prostor tu dostávají Joshua Jackson a John Noble jako chytrý, ironický Peter a jeho geniální a poněkud excentrický otec Walter. Nejen,že je mezi nimi výborná chemie, která baví, ale i dějová linka kolem nich je celkově zajímavější. Kapitolou samou o sobě jsou Pozorovatelé, kteří jsou velmi originální a později se stanou pro seriál velmi zásadní, at' už v tom kladném či záporném smyslu. Dobrým nápadem bylo také střídání děje ve dvou realitách, kdy v jednom dílu sledujeme jednání postav z našeho vesmíru a v dalším zase z toho paralelního. Poslední pátá řada se už odehrává kompletně v budoucnosti a tentokrát se pro změnu ocitáme v totalitní společnosti, kde se naši hrdinové s plánem na záchranu světa musí skrývat a kde jim jde o život více než kdy jindy. Finále se naštěstí uzavřelo bez nevyřešených otázek jinak tak typických pro J.J.Abramse a já si i přes rozpačitý začátek přidala seriál mezi své nejoblíbenější, kam zcela zaslouženě patří. ()

GodComplex

Ultimatni zklamani! Od tvurcu LOST jsem cekal neco podobne kvalitniho, ale nevzniklo z toho nic, nez absolutne nezazivny nudny odvar X-Files. Je to skoda, protoze serial podobnych potemnelych konspiracnich kvalit zde uz dlouho chybel a JJ Abrams na to ma viz. LOST. Fringe je ale propadak jak po scenarsticke strance, tak i co se tyce prisernych charakteru, vid Pacey? 3/10 ()

Clear

Bez tohoto seriálu by můj život byl prostě o něco chudší. Sleduju napjatě každý díl, každou upoutávku, sneak peek, jsem jím prostě posedlá. Je to prostě seriál podle mého gusta a plně nahradil oplakávanou a milovanou ukončenou Hvězdnou bránu. Přestože jsem posledním vývojem trochu zklamaná a začínají se objevovat prvky soap-opery, Fringe pořád bude MŮJ SERIÁL. ()

sta

z hlediska práce se vztahem mezi divákem a charaktery, kterej je pro US-televizi klíčovej, je tohle totální masakr, v němž se prostě není čeho chytit ()

Sawyer815

Fringe má zajímavý nádech tajemna a zajímavě napsané postavy.Což mě baví,jen pořád čekám kdy se to rozjede.Každý díl je víceméně dle stejné šablony,ale já si počkám.Tak očekávaný rozjezd se zda začíná u 9.tého dílu.1.serie 75 % ()

sonnak

Slabý pilot za 2,5*, nevyužitý a nevhodně hláškující Jackson, celé místy do parodie a dost jednoduché. Snad se to rozjede a bude to lepší, předpoklady k tomu jsou. Druhý díl WTF? Ona je to snad opravdu parodie :) Třetí díl dobrý! ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)