Fringe - Série 2

(séria)
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2009–2010), 16 h 29 min (Minutáž: 43 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble, Lance Reddick, Jasika Nicole, Blair Brown, Kirk Acevedo, Michael Cerveris, Sebastian Roché, Leonard Nimoy (viac)

slamic5

Jako asi jsem nevybral úplně top seriál. Je to taková odreagovacka. Něco na co bych se koukal na střední když bych došel ze školy. Snad se trošku aspoň 3. řada rozjede ()

Anderton

V porovnaní s druhou sériou je tá prvá "iba" rozbehom. Nechcem napísať, že nesmelým, lebo by to bolo nespravodlivé, ale skrátka dvojka je po všetkých stránkach lepšia. Ako scenáre k jednotlivým príbehom, tak aj rozbeh celej makrozápletky a mnohé psychologicky prepracované momenty zahrané skvelými hercami. Plné hodnotenie si skúsim nechať pre ďalšiu sériu, ak ma ale mierne sklame, tak zvýšim hodnotenie dvojke. ()

Likan7

Baví mě to víc. Nemohu se ale zbavit dojmu, že seriálu chybí lepší postavy. Závěr jedničky mne bavil, závěr dvojky taky (i když dává jasně najevo kam příběh minimálně půl sezóny pokračovat), ale těch nějakých 15 dílů se většinou točí v kruhu. I tak doufám, že trojka bude ta přelomová, která mě utvrdí v tom, že je Hranice nemožného dobrý seriál. ()

Mamlas odpad!

Zkraje série byla naděje, že vymění hlavní hrdinku. Bohužel. Po 2 dílech série už končím se sledováním tohoto seriálu. Je to jako kolovrátek a čím dál tím blbější. (4%) ()

• Podľa spisu FBI, 17-ročná Lisa Donovan (Alice Kremelberg) sa narodila 19.11.1982. Ak sa dej epizódy odohráva v priebehu prvej série - medzi rokmi 2008 a 2009, mala by mať 26, alebo 27 rokov. (koba)
  • Epizóda Odpoutaný netvor dejovo nezapadá na druhej série seriálu. Dej epizódy sa odohráva niekedy v priebehu prvej série - epizóda sa preto niekedy označuje ako S01E21. (koba)
  • Dej sa odohráva v štáte Washington v okolí Snoqualmie, kde sa Twin Peaks (od r. 1990) nakrúcal, a podobne ako v Twin Peaks, začína táto časť vraždou mladej ženy, ktorej telo je nájdené na brehu rieky a sústredí sa na spoluprácu externého agenta s miestnym policajným zborom. Hudba podkresľujúca Petrovo (Joshua Jackson) zbrojenie taktiež evokuje Badalamentiho soundtrack. (MaxBodycount)