Harry Potter a Dary smrti - 2.

• Česko Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (viac)
Veľká Británia / USA, 2011, 125 min

Scenár:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (viac)

Prichádza posledné dobrodružstvo ságy o Harrym Potterovi. V tomto výpravnom finále eskaluje bitka medzi dobrom a zlom do otvorenej vojny čarodejníckeho sveta. Nikdy nebolo v stávke toľko ako teraz. Nikto už nie je v bezpečí. Je to ale Harry Potter (Daniel Radcliffe), kto možno bude musieť podstúpiť obeť najväčšiu, keď sa priblíži rozhodujúca bitka s Lordom Voldemortom. Tu všetko končí ... (TV Markíza)

Nyck

A je konec... Harry Potter ukončil jednu část své poutě po světě. Harry Potter je fenoném, který celosvětově oslovil stamiliony lidí. Fenoném mojí generace. Harry Potter mě provází od dětství až dosud (19 let) a desítky hodin strávených u čtení knížek a další hodiny při sledování filmů nás tak nějak propojily. Příběhy o Harrym byly zpočátku pohádkově laděné (logicky - děti s knihami rostly, stárly, drsnější části měly teprve přijít) a až následně přišla ta část pro dospělejší publikum. Mně nevadily první díly, byly pěkné, i když třeba z filmařského hlediska nebyly tak precizní. Knižně byly skvělé všechny, o tom se teď nebavím. Postupně však sága přecházela k temnému vzezření a bylo to jedině dobře. Z happyendové pohádky se stal akční snímek s prvky hororu a thrilleru s pohledem do myslí jednotlivých aktérů. Harry Potter dospěl, stejně tak jeho fanoušci, kteří s ním začínali. Tento film mu byl důstojným zakončením, které si tahle úžasná heptalogie zasloužila. ()

Brain-D

Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení na 4*, ale i tak se nejedná o převratné dílo. Film nedokáže držet sílu a střídají se zde roviny kvality. Chvíli je to epické, až nemůžete dýchat a jindy se to ztratí v nudu, kdy by mělo vše nadále gradovat. ()

Wendy

Harry, you wonderfull boy, you brave, brave man. Poslední filmový Harry Potter nebyl bez chyby, podobně jako jeho předloha, ale já za sebe můžu s klidným srdcem prohlásit, že Yates s Klovesem z Relikvií vytěžili, co se vytěžit dalo, a napravili, co se napravit dalo. Na rozdíl od většiny (?) zdejšího diváctva mi bylo milejší poklidné tempo první části, mně sympatická všeobjímající válečná atmosféra je ale přítomná nadále, a vzpomínky na konec své stále nejmilejší série si nenechám zkazit lehce awkward předzávěrečnou scénou mezi Harrym a Voldemortem nebo vážně-to-musí-být epilogem (uklidňuje mě fakt, že si při domácích shlédnutích si můžu film zastavit před ním), ale bude to to, že Ron a Hermiona konečně překonali svou emocionální idiocii, Freddie a Georgie, to, že McGonagallová vždycky chtěla tohle kouzlo vyzkoušet, a především můj baby-boy Harry kráčející na smrt (oh my cryes), kvůli čemu vím, že se k tomuto (dvoj)dílu budu ráda vracet. After all this time? Always. ()

Linka2

Vážně mě to bavilo a Snape je hrdina! Tak moc bych chtěla dát poslednímu dílu z posledního pět... ale tak třeba ten konec byl hroznej. Malfoyovi po devatenácti letech se nešlo nevysmát:) a některý scény jsem si představovala už moc jinak. Jedním slovem dobrý, dvěma slovy hodně dobrý, ale třemi slovy už asi ne:) ()

yeniczek

Velký problém vidím v závěru, kdy ve finále měly děcka větší radost i z vítězství poháru na konci prvního dílu. Žádná katarze, žádné zadostiučinění při smrti Voldemorta. Škoda, do té chvíle to byl nadupaný závěr. Jen ať příště WB nelžou, že je nutnost rozdělit tlustou knihu na dvě části, když toho pak ani nevyužijí. 7-8/10 Hodnocení celého posledního dílu jsou silné 4*. Škoda, být to jako 3 hodinový film bez vaty, tak by jásalo mnohem víc lidí. ()

Danny F.

Tak to bylo krásné ukončení ságy Pottera. Dost svižnější a zábavnější než první část. Obával jsem se že bude nudnější, ale byl jsem velice překvapen. Kvalitní podívaná. 80% ()

Aven

Zvládnuté ve všech ohledech - bez zbytečných vysvětlovaček, odboček , přehnaného patosu, zato s přímým tahem na bránu. V podstatě bych sem mohl zkopírovat svůj komentář k prvnímu dílu,s dodatkem, že k naprosté pětihvězďákové dokonalosti tomu něco málo chybělo. ()

Ceres

Po tolika filmech sem čekal mnohem epičtější vyvrcholení, které však bohužel nepřišlo, jako celek mnohem lepší než první část, jen ten konec po 19 letech by tam být přeci jen nemusel. 60 % ()

Krysa SPK

Laciná záležitost. Žádné vygradování plné emocí, ale nudná a neefektivní báchorka s nevýrazným hlavním hrdinou. Kdo čeká epické bitvy, vypracované souboje nebo luxusní efekty, bude zklamaný. Kromě třetího a pátého dílu je potterovská sága průměrná podívaná, kdy fungují jen herci jako Alan Rickman, Helena Bonham Carter, Gary Oldman, Robbie Coltrane a jim podobní. ()

Michi88

Skvělé finále naprosto famózní série o mladém kouzelníkovi, které si ode mě zaslouží pět hvězd i přes to, že by se na filmu dalo ještě něco vylepšit. Film má spád, rozhodně se nelze u něj nudit a než se nadějete, je bohužel konec. I když některé pasáže z knihy mi tam chyběli, zase mě naopak potěšili přidané scény, které v knize nebyly. Škoda, že celá série už skončila a dalšího dílu se již nedočkáme, ale třeba nás autoři překvapí. ()

Natabar

To mě tedy potter... Ačkoli nepatřím mezi nekriticky nadšené fandy této novodobé Saxany, musím uznat, že konečně 7/2 byl díl, na který se velice příjemně dalo koukat. ()

pravdovravny

Je koniec. Na tento boj sme všetci čakali celé tie roky. Tento boj sme si vo svojich myšlienkach predstavovali nespočet krát. A ked to na to prišlo, tak to bolo Kurva velkolepé:) Film má priam až vražedné tempo. Všetká vata sa vyminula v predchodzom filme. To najlepšie sa šetrilo pre tento záverečný film. Tento film je skoro povinnosťou pre každého kto aspoň raz videl Harryho!. Tak naposledy náštupište 9 a 3/4 Vás výta s otvorenou náručou. Zimomriavky mám až doteraz.:) ()

VanTom

David Yates velmi zručně a nadmíru úspěšně dovádí Potterovskou ságu do finiše. Nejepičtější části nechybí atmosféra, akce, drama, napětí, chytré příběhové kličky ani osudové okamžiky. Na technickou stránku lze aplikovat nejpřísnější kritéria (režie, hudba, triky, herecké výkony) a stejně žádná pochybení neodhalí. Jedinou výtku tak směřuji na opětovně omezený prostor pro vedlejší postavy, kdy se jejich důležité činy (a skony) mohly podstatně více rozebrat; na druhou stranu, Snapeovy vzpomínky i tak patří k nejsilnějším momentům celé série. ()

romajz15

Za mě osobně nejlepší díl série. Hodně lidí říka, že nejlepší byly ty první, ale já si myslím opak, ty první byly pohádky pro děti, tady je konečně pěkně temná atmosféra. Skvělá hudba, epické bitvy a naprosto perfektní scéna Snapeových vzpomínek. V knize mě tato část tak nenadchla, ale tady je to zpracováno naprosto úžasně a dojemně. ()

Timak

Velmi zdařilý a slušný závěr celé série. Nicméně jsem toho názoru, že Fénixův řád je nejlepší díl, i když tento mu trochu šlape na paty. ()

JohnSmith

Moc pěkné završení, chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdách, ale nakonec lepší 4*. Dojemné, temné, vizuálně téměř perfektní, dramatické a výborné hudebně. Škoda, že si člověk musel projít všemi těmi předchozími díly. ()

Sany33

Veľké finále tak ako sa patrí. Dlhé roky sme všetci čakali a dočkali sme sa naozaj veľkolepého filmového zážitku v 3D. Veľké množstvo známych tvárí z celého univerza sa tu stretlo aby spoločne čelili "Tomu koho netreba menovať". Final battle podchytáva brutálne temná atmosféra a vynikajúca hudba. Jediné čo mi je ľúto že sa jedná skutočne o posledné filmové spracovanie a je to teda aj rozlúčka s týmto čarovným svetom na ktorom som vyrastal od malého fagana až do dnes. Pocta všetkým, ktorý priložili ruku k dielu aby sa tento projekt podaril a zmenil mnoho ľudských životov a vychoval neniekoľko ľudských generácii. 100% ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (viac)