Málo známy fakt o Drakulovi: nie je len princom temnoty; je tiež vlastníkom Hotela Transylvania, luxusného päťhviezdičkového miesta, kde sa môžu svetové monštrá - Frankenstein a jeho nevesta, múmie, vlkodlaci, zombie, gremlini a veľa ďalších - dostať ďaleko od všetkých a byť len "sami sebou" v bezpečnom prostredí bez ľudí. Ale pre Drakulu existuje ešte ďaleko dôležitejší dôvod, prečo držať obyčajných smrteľníkov ďalej od Hotela Transylvania: aby ochránil Mavis, svojou milovanú násťročnú dcéru. Ako väčšina teenagerov aj Mavis chce opustiť hniezdo a preskúmavať veľký svet za hranicami hotela - a to je myšlienka, ktorá Drakulu skutočne desí! (TV Markíza)

ghatos

Hodně jednoduché, dynamické a dětinské (ne dětské). Snaha za každou cenu bavit působí vlezle (navíc originalitou to zrovna nehýří). PS: Tuaxi, děláš mi radost. Přitvrzuješ v hodnocení, jen tak dále :) . Možná se to škvrňatům může líbit, ale to já těžko mohu posoudit. Na to nejsem odborník. 53%. ()

Myrreczech

Solidní animák s moc hezkou animací a naprosto obyčejným příběhem starostlivého tatíka a dorůstající dcerky, který mě pobavil slušným soundtrackem a dobrými gagy (ty nejlepší se točily kolem vlka). Naprostá pohodička, když se ráno vzbudíte a nechce se vám ještě vstávat. ()

Guzo

Ale jo, tu čtvrtou hvězdu tam dam. Chvílemi sice pokulhávala animace (zejména samotného Draculy, jinak je vidět, že si animátoři dost vyhráli) a samotný příběh není ničím novým pod sluncem, ale to snad nikdo od filmu pro děti nečeká. Naopak potěšily přítomné písničky a (ne)organizovaná párty, pár lepších vtipů se tu taky našlo a Jonathan je docela sympaťák. Trošku zamrzí akorát Sandlerův dabing, který podle mě nebyl úplně vychytaný. 7/10 ()

vyfuk

Nevěřil bych, že to řeknu, ale dvojka mi přišla mnohem lepší. Je mi jasný, že si v jedničce všichni musíme zvyknout na monstra atd., ale pak už to začne být ohrané. Problémem jedničky je, že hlavní postava tam je Jonathan, což je nejslabší článek celého světa Hotel Transylvania. Jeho postava je nudná, nezáživná a skoro bych řekl, že trapná. A to je problém. Že největší "trapák" je hlavní hrdina a celé se to točí kolem něj. Ani humor v tomto díle nestojí moc za zmínku. Málokdo by řekl, že pokračování bývá lepší než originál. Anglické znění je hodně dobré. Sandler alespoň někdo odvádí dobrou práci. ()

milo_wade

Určitě mě to pobavilo..ale spíš zobrazení postav než příběh jako takový. Vlkodlaka miluju...:D...Ale nevím nevím, jestli by se mi to líbilo i kdyby mi bylo podstatně míň. Za tři* akorát. ()

TroiMae

Zvlášť ve srovnání s ParaNormanem je to jen vývar s celkem konvenční počítačovou animací. Prostě taková narozeninová párty strašidel pro upírku, které je (sto)osmnáct. Pár vtípků… nejvíc si budu pamatovat neotřelé provedení povinného dojemného skorozávěrečného monologu (netopýr mluví skrze kapitána letadla interkomem k cestujícím). ()

latvar

Další z mnoha 3D filmů, kde tři déčko bylo zcela zbytečné, dokonce jsem nezaregistroval žádné záběry, kromě úvodu. Jinak film byl vcelku povedený, hodně zábavný a při jeho sledování jsem se vůbec nenudil. 70%. ()

tommmy89

Veľmi sympatická rozprávka s dobrým nápadom, preniesť grófa Drakulu do dobrého svetla (asi prvý krát ho vidím v tom dobrom-pozitívnom svetle), kde ukazuje ľuďom, že sa skrýva vo svojom hoteli len preto, že sa stráni ľudí, lebo mu v minulosti ublížili. Čo by to bolo za rozprávku, keby to bolo len o Drakulovi a príšerkách? Do hry sa zamieša aj človek, ale čo je najpikantnejšie, zaľúbi sa do Drakulovej dcéri a nakoniec spolu zostanú bok po boku :) 4* ()

DeathTheKid

Animák z jiného soudku, není to ryze vtipné nebo dobrodružné nebo prostě jen roztomilé. Možná od každého trochu ale po špetce. Zápletka se mi zdála divná, asi proto že byla, ale pár vtípků a scének to zachránilo. Film nejvíc rozsekal animovaný Twilight :DDDDDDD a na konci byla dobrá show. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Hollohlaway

Slušně, nikoliv výborně odvedená práce. Potěší v podstatě jen horrorovými reáliemi a vtípky, jinak se odehrává typicky rodinně-výchovné klišovitá historka. Ale pár vtipů je hodně dobrých. ()

jenik71

Jeden těžko přístupný hotel, jeden Drákula, jedna jeho dceruška Mavis (vzhledem mlaďounká, věkem nikoliv), jeden teenager z lidského světa a nepřeberné množství různých strašidýlek a monster. A právě tyto komické postavičky jsou hlavním lákadlem na tuto animovanou komedii. Mě pobavila scéna na konci filmu, kdy Drákula v podobě netopýra ze všech sil uhání za dopravním letadlem, až mu málem shoří křídla. Tento animák sice nezařadím mezi mé nejoblíbenější a nejpovedenější, ale několik scén a dialogů mě vcelku pobavilo. ()

giovanni3

Na tuto animovanou komedii s snad všemi příšerami jsem měl pozitivní reference a tudíž i vysoká očekávání. Výsledek je někde mezi 3-4*. Základní dějová linie je tu velmi triviální takže děj nic moc. Srandy tu je vcelku hromada, ale někdy je to fakt trapné (snad všechny písničky) a dost situací se řeší velmi infantilně (otázka jak moc to je zápor když to je prioritně pro děti)... Dále za 91minut tu mnoho postav mění názory z minuty na minutu a je to celé takové zmatené.... Celkově silnější 3z5 ()

kenkaku

Když dávám 4 tak jsou to slabší 4 hvězdičky (3 by ale bylo málo). Animák je to originální, neobsahuje ale vůbec nic co by člověka rozčilovalo, má správnou délku (nestihne nudit) a zasmějete se. Takže vše v pořádku. Po shlédnutí ale nenastane takový ten "wow efekt" který říká "dal bych si ještě druhé pokračování". Respektive, pokud bude podívám se na něj, ale vyhlížet ho nebudu. Nějaká chytrá hlava by určitě na to našla správné slovo (nebo spoustu slov na jejichž výklad potřebujete slovník) já ale to něco bych nazval "chytit za srdce". To Hotel Transylvánie tak nějak neudělal. Nicméně vážně "jen průměrný animák" si nezaslouží. Obzvlášť když mě osobně se líbil víc než Madagaskar 3. ()

Fisek

Parádní jednorázová zábava. Co víc si přát? Nic zde není přehnané ani nucené, monstra jsou příjemná, sem tam vtipná scéna, příběh nijak netrápí a než se nadějete, tak je happy end. Určitě jeden z lepších animáků. ()

Johnny Depp bude neviditelný

Johnny Depp bude neviditelný

11.02.2016

Universal to s filmovým vesmírem s klasickými monstry myslí vážně. Mumii už se upsal Tom Cruise, do Frankensteinovy nevěsty je lákána Angelina Jolie a Aaron Guzikowski (Zmizení) píše nového Vlkodlaka… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)