Málo známy fakt o Drakulovi: nie je len princom temnoty; je tiež vlastníkom Hotela Transylvania, luxusného päťhviezdičkového miesta, kde sa môžu svetové monštrá - Frankenstein a jeho nevesta, múmie, vlkodlaci, zombie, gremlini a veľa ďalších - dostať ďaleko od všetkých a byť len "sami sebou" v bezpečnom prostredí bez ľudí. Ale pre Drakulu existuje ešte ďaleko dôležitejší dôvod, prečo držať obyčajných smrteľníkov ďalej od Hotela Transylvania: aby ochránil Mavis, svojou milovanú násťročnú dcéru. Ako väčšina teenagerov aj Mavis chce opustiť hniezdo a preskúmavať veľký svet za hranicami hotela - a to je myšlienka, ktorá Drakulu skutočne desí! (TV Markíza)

B_e_a_r

Moc jsem na Hotel Transylvánie těšila, jelikož jsem slyšela, že je super a ono tohle? Animace mě neuvěřitelně iritovala a ten konec? V posledních 10-ti minutách se to zvrhlo v naprostou utopii, najednou všichni zbožňujeme strašidla a prvděpodobně se všemi budeme BFF....Na druhou stranu jsem viděla i horší......Už se na to nikdy nepodívám. ()

chrispe

Velmi příjemný film o strašidlech, které se sejdou v jednom hotelu, protože chtějí mít pokoj od lidí. Je to jednoduchý příběh s romancí, který rozhodně pobaví, ale já si pořád říkala, že to měli udělat přeci jenom trochu jinak. Místy bych tomu dala úplně jinou atmosféru, která se by se k tématu a prostředí hodila víc. // 30.6. dost možná by si to zasloužilo i ty čtyři hvězdičky ()

Philipus

Podle mě dobrý nápad, ale začátek mírně chaotický, i když chaos vás provází celým filmem. Nejsem z toho nadšený jako z jiných animovaných filmů, něco tomu chybělo. Jednalo se o klasický příběh - nečekaný návštěvník, postupné zamilování do hl. hrdinky, zrada nebo něco podobného, a nakonec opětovné shledání a láska. Dobrý, ale mohli to vymyslet jinak, lépe. Každopádně plus za taneční hudbu a za Dráculův rap. To celkem oživilo příběh, i když nejsem úplným strávníkem této hudby. ()

Hpatrik

Nenáročná a zábavná záležitost se spoustou dobrých fórků a gagů, a hudební styl byl taky v pořádku, tak nějak to k tomu sedělo. ()

pepa3rd

Docela příjemná oddechová SKOROpohádka o strašidlech, která si od nebezpečných a krvelačných lidí jezdí odpočinout do, pro lidi SKOROnenalezitelného, hotelu v Transylvánii. Potěšil mě hezky budovaný ekosystém. Dobrý nápad, utahující si tak trochu ze všech těch Stmívání, Rozbřesků a Zatmění. Co mi ale bohužel vůbec nesedlo jsou hudební čísla, inspirovaná moderní SKOROmuzikou. Celkoě ale stále celkem slušných 60 % ()

SiMMaS

Film, který má i své světlé momenty a pár vtipných scén se bohužel svému cílovému publiku snaží předat poměrně špatnou zprávu: party, party, party! Co se to sakra stalo s dnešními animáky pro děti? Copak musí všechny písničky znít jak špatně zaseklé rádio? Copak už neexistují filmy pro děti s nějakým hlubším sdělením? Ano, snaží se tu o něj, ale ta snaha zabavit jen přes něj prostě mnohem silněji viditelná a děti asi do hloubky nepůjdou... Příběh je sice otřepaný, ale je celkem škoda, co se s tím filmem udělalo, mohl být hodně povedený. Skýtal hodně příležitostí. Škoda, že je zahodil. ()

UniqueNett

Jeden z těch animáků na který je radost koukat :) Ano, příběh je trošku kýčovitý ale co se provedení týče, byla jsem naprosto spokojená. Na pět hvězd to nemá a tři se mi zdají málo. ()

Pekisan

Keby sa tvorcovia nebali a dali tam toho viac pre rodicov, mohla to byt kreslena pecka. Takto je to len vtip pre 10 rocnych s najdebilnejsim songom na koniec v historii. ()

Pavita

Příběh filmu je skvělý ,animace nádherná a vtípky jsou dokonalý :). Narážky na další filmíky o upírech atd..... No prostě povedený animák ()

PedroPo

Ještě do poloviny filmu jsem chtěl dát jen 3 hvězdy, ale ta druhá půlka to rozbalila (i ten sladce happy-endový konec se dal přežít), že je to za rovné čtyři. Vtipy ve druhém plánu, odkazy na horory a solidní hudební podkres - nevidím důvod, proč by se to nemělo dětem líbit. A finální DraculaRap zabil ;) ()

BDMarty007

Celkem svěží rodinný animovaný film. Film tentokrát nenese až zas tak silné poselství, je to spíše platforma pro spoustu vtípků a gagů a myšlenka hotelu, kam si jezdí strašidla odpočinout od lidí, dává velké možnosti. Děj je svižný gagy a komické situace, vtípky a hlášky jdou jedna za druhou, baví se děti i dospělí. Není to asi film, který bych si vysloveně zamiloval, ale klidně ho rád uvidím znovu a myslím, že se budu dobře bavit. Jediný detail, který mě trochu otravoval, byly některé songy, zejména rapové. Naštěstí jich není moc. Text raději neposlouchat a odpočinout si od jinak vysokého tempa. ()

Sykon

Hlavním důvodem, proč dávám za 4* je prostředí hotelu plného nejrůznějších hororových příšer, jejichž nejhorší noční můrou je - člověk. Díky velkému množství nejrůznějších příšerek pak není o zábavné situace nouze, ovšem trochu to sráží tuctový příběh o přehnaně opatrovnickém otci a dceři toužící vylétnout z hnízda... Nicméně pokud už musí dojít na kompromis mezi filmem pro děti a dospělé, tohle není špatná volba. ()

Franc1s

No náramně jsem se nasmál :D Počkat na Blu-ray se vyplatilo! Opravdu animák jak se patří, příběh super, nevšední zpracování, super hudba do toho a vtípky kam se podíváš, nemluvě o těch hláškách. Forky se zombíkama, vlci, úklidová četa, kostry, neviditelnej, no snad každá příšera to ve filmu sázela :D Na konci ta narážka na Stmívání neměla chybu!!! A rapující Drakula na konci mě uzemnil uplně :D A vidět tenhle film s dabingem? Nikdy to nedělejte, protože v originálu je to luxus,zvlášt namluvej Drakula a jeho přízvuk je bomba! No jít na tohle do kina, tak mě asi vyhodí, jak se tam budu chlámat na všechny strany :D Možná by šlo i 3Dčko. 9/10 ()

filipes.lu

Čekal jsem to vtipný, bylo to vtipnější. Čekal jsem to šílený, bylo to šílenější. Čekal jsem tak animák na tři a je to na čtyři. Obrovským kladem tohohle hotelu je výborná rozloženost jednotlivých gagů a vtípků, která povětšinou "pohádky" trápí tím, že vystřílí všechna esa z rukávu během první půl hodiny a pak už se jen táhne a dlouze se čeká na další. Zde se divák baví průběžně, samozřejmě pokud ho trapárničky tohohle typu uspokojují, jako mě (metaforicky). Patos tu je, jako ve všem dětským, ale dá se snýst, protože v podání KRESLENÝ upírky, je víc snesitelnější, než v případě hraném. (Beztak byla hezčí, nez nějaká rajda Bella s rychlerostoucím dítětem.) Spokojenost. ()

josieaddms

Drákula mně dostal! Byl vtipnej, hodně originální a zábavnej. Petr Rychlý ho teda skvěle nadaboval, jsem ráda že jsem to neviděla v originální verzi se Sandlerem, protože toho nemůžu. Ani jeho pubertální dcera mi nevadila, i když takovéhle charaktery ve filmech většinou nesnesu. A ten mladík byl taky fajn, a bylo tam docela dost solidních vtipů. Ale bylo to taky hodně hemživé a nechutné, a to úplně kazilo příjemný dojem. A žel, to celé zakončili nechutně pitomým závěrem. Prý že jsou lidé jiní než před sto padesáti lety! Maximálně tak horší. Nesnáším když se lidu leze do zadku a dělá se to furt! Je to neskutečně ubohé. Bez toho by to byla slušná podívaná. Jo, a taky ta moderní hudba, to byl pěknej hnus. Nedá se to poslouchat, a je to trapné. Škoda, mohlo to být docela jedinečné, a takhle je to na úrovni toho, že si obsazení SNL udělá animák. ()

mattpro

Velké tempo si film udržal prakticky po celý čas. Niekoľko výborných vtipov, veľmi veľa dobrých vtipov a haluzné postavy dotvorili skvelú kulisu tohto netradičného animáku. Skvelé rozptýlenie v skúškovom období:) ()

RajAthen

Zklamání, a to velké. Přijde mi, že s animáky to jde nějak z kopce a místo chytrého scénáře, který dokáže pobavit celou rodinu, jsou buď pouze plné hloupých skopičin nebo vám mlátí své poselství (pokud nějaké mají) o hlavu. Zde je to kombinace obou a v řadě momentech jsem se přistihl při všeobjímající nudě. škoda promarněné šance, alespoň ten vlkodlak neměl chybu. ()

Johnny Depp bude neviditelný

Johnny Depp bude neviditelný

11.02.2016

Universal to s filmovým vesmírem s klasickými monstry myslí vážně. Mumii už se upsal Tom Cruise, do Frankensteinovy nevěsty je lákána Angelina Jolie a Aaron Guzikowski (Zmizení) píše nového Vlkodlaka… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (viac)