Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa 5150 k tomuto seriálu (54)

Smrť v aréne (1976) (S05E04)

Ani na dovolené v Mexiku nenajde poručík odpočinku a pomáhá (ne)dobrovolně místní policii s vyšetřováním případu "smrti v býčí aréně". Slušná zápletka, tempo, záporák (Ricardo Montalban), příjemná stopáž a nečekaná pointa. Pohodová záležitost. ()

Kúzelné alibi (1976) (S05E05)

Veliký Santini vs. Columbo "... a já myslel, že jsem spáchal dokonalou vraždu." "Dokonalou vraždu? Je mi líto, dokonalá vražda neexistuje, to je jen iluze."____ Jinak Columbo zde chvilku nosí tmavý plášť, který dostal od ženy k narozeninám. ()

Posledná pocta komodorovi (1976) (S05E06)

V "překvapivém" závěru se dozvíme, že je všechno jinak než jsme si mysleli, ale to už je celkem jedno, hlavně že je konec. Tomuto dílu by nejvíce prospělo, kdyby byl kratší zhruba o těch 20 - 25 minut. Jinak Columbo se zde snaží přestat kouřit - samozřejmě kvůli své ženě.. ()

Posvietiť si na vraždu (1976) (S06E01)

V pořadí čtvrtý "Columbo" režiséra Bernarda L. Kowalskiho vyniká dobrou zápletkou a sympaťákem Williamem Shatnerem v roli záporáka. ()

Staromódna vražda (1976) (S06E02)

Kouzelná je zejména Columbova návštěva kadeřníka Darryla "..no prosím, jen mě zatkněte, divím se, že mě nezmlátíte do bezvědomí!" a Columbovi to už asi nikdy nebude tak slušet..)) ()

Prípad vysokého IQ (1977) (S06E03)

Pečlivě promyšlené provedení vraždy, výborný záporák (Theodore Bikel), krásně vygradovaný závěr a několik vtipných momentů navrch. Prostě díl jak má být. Jinak v roli servírky je v několika záběrech k vidění Jamie Lee Curtis. ()

Skús ma chytiť (1977) (S07E01)

Pohodový díl, ve kterém Columbo řeší případ "mrtvoly v trezoru" a protivníkem je mu tentokrát žena (Ruth Gordon).. Jinak Columbo také ukáže, že má romantickou duši. Jak? Utrhne růži pro svou ženu. ()

Smrť v pohári vína (1978) (S07E02)

Provedení zločinu je slabé, v roli záporáka Louis Jourdan rovněž nenadchne a tak potěší alespoň několik vtipných momentů - mj. přeskakující jiskra mezi Columbem a gejšou. ()

Predveď dokonalú vraždu (1978) (S07E03)

70%.. Columbo má tentokrát za protivníka ženu, Kay (Trish Van Devere), která takřka dokonale vymyslí a provede vraždu svého šéfa - milence. Vyšetřovaní pak zavede poručíka do prostředí televizního zákulisí. Potěší zejména řada zábavných momentů (Columbo nosí krční límec..), atmosféra a tempo, naopak pointa je slabší. ()

Ako vytočiť vraždu (1978) (S07E04)

Atmosférický úvod příjemně naladí, následuje vražda s použitím originální "vražedné zbraně" a poručík je vzápětí na scéně. Tentokrát záporák (Nicol Williamson) zanechá hodně stop, ale i tak je to velice příjemná podívaná s nádechem starých časů.. Bonusem navíc je jedna z prvních tv roliček pro půvabnou Kim Cattrall. ()

Sprisahanci (1978) (S07E05)

Pohodový díl 70. let, ve kterém potěší množství úsměvných momentů a to zejména, když je Columbo se záporákem. V dalších ohledech (provedení vraždy, pointa) je to pravda slabší, ale i tak zůstal docela příjemný pocit. ()

Columbo ide pod gilotínu (1989) (S08E01)

Po slušném úvodu završeným vraždou a stylovém uvedení poručíka na scénu, snímek naprosto ztratí tempo a jen tak volně doklopýtá k nějakému konci. Zkrátka karty byly rozdány pro daleko lepší partii, avšak pokud máte rádi kouzla, můžete si s klidem nějakou tu hvězdičku k mému hodnocení přidat. Mimochodem trik s gilotinou proběhnul již v díle KOUZELNÉ ALIBI (1976). ()

Vražda, dym a tiene (1989) (S08E02)

Docela zajímavá zápletka, avšak záporák v podání Fishera Stevense (ČÍSLO 5 ŽIJE) je spíš k pousmání a tak celkový dojem vylepší několik vtipných momentů. Nejhezčím z nich je jízda na "režisérském ostrůvku" zleva do prava a zprava do leva a pořád dokola za doprovodu vídeňského valčíku (?). ()

Sex a ženatý detektív (1989) (S08E03)

V tomto díle podle mého neobstojí ani samotný motiv a o provedení vraždy ani nemluvím. Protivníkem je tentokrát žena a klade minimální odpor. Snadná práce pro Columba, který během vyšetřování stihne jako obvykle pobavit. Tentokrát zahraje na tubu. ()

Veľké podvody (1989) (S08E04)

Režisér Sam Wanamaker natočil v roce 1977 díl PŘÍPAD VYSOKÉHO IQ, který patří k mým nejmilejším a VELKÉ PODVODY se mu také hodně povedly. Není zde sice tak výrazný záporák a ani provedení zločinu není zdaleka bez chyb, nicméně je zde výborně využit komediální talent Petera Falka a to je moc fajn. Pohodový díl, který kromě detektivní zápletky pobaví a to není zas tak málo. ()

Vražda ako autoportrét (1989) (S09E01)

Zbytečně dlouhá stopáž a nic moc pointa. Prostě jen další z nevýrazných dílů konce 80. let..)) ()

Planý poplach (1990) (S09E02)

Díly přelomu 80. a 90. let se mi příliš nelíbí a tento patří mezi ně. Zápletka je dost nevěrohodná - Columbo zde řeší jakési zmizení (nebo snad vraždu), ale všechno je jinak. A když už tedy k něčemu dojde, udělá to záporák přes dostatek času hodně nepromyšleně a amatérsky. Takže pointa je jen slabou náplastí na rány, které Columbo v tomto díle utržil. ()

Na programe vražda (1990) (S09E03)

Columbo právě odchází z kanceláře senátora.. "A ještě něco pane." "Ano?" "Kdyby vás to neobtěžovalo, moje žena by si moc přála váš autogram." "No ovšem poručíku, to přece není problém. Až přijde čas tak bych si samozřejmě přál její hlas. Jak se jmenuje?" "Paní Columbová.." Jinak na konci předloží Columbo skutečně nečekaný důkaz, ale je to vůbec možné? ()

Odpočívajte v pokoji, paní Columbová (1990) (S09E04)

Hmm, tak jediné co mohu o tomto díle s jistotou říci je, že je snad nejsmutnější z celé série a má opravdu výbornou pointu. Já mám však rád, když to mezi Columbem a záporákem hezky jiskří, když oba dobře ví jak to bylo, ale oba se snaží toho druhého dostat. Tento díl s postupem času dost ztrácí, až bych řekl skoro nudí, nicméně pointa se skutečně povedla. Kouzlu dílů 70. let se však stejně nevyrovná a pro mne pouze průměrný díl..)) stopáž okolo 90 min. ()

Smrtiaca korunka (1990) (S09E05)

Slušná zápletka se postupem času rozplyne ve zbytečně dlouhé a docela nudné podívané, která končí jakýmsi chemickým pokusem. Mimochodem věděli jste, že Columbo na škole v chemii vynikal? ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)