Tento plukovník si generála vysoko váži. Napriek svojej dobre odvedenej práci však sú isté veci, jktoré by sa generál nikdy nemal dozvedieť. Okrem aféry s jeho ženou však plukovník urobil ešte niečo. Podivuhodné finančné machinácie si všimol aj generál a tak poveril vyšetrovaním seržanta Keegana. Akonáhle však Keegan príde plukovníkovi na stopu, urobí osudovú chybu. Namiesto správy genrálovi sa rozhodne plukovníka vydierať. Plukovník neváha ani sekundu a rozhodne sa nechať seržanta navždy umlčať. To by však plukovník musel umlčať aj detektíva Columba. A toho sa umlčať tak ľahko nedá... (oficiálny text distribútora)

Muso

Columbo nie po prvý krát a určite nie naposledy vo vojenskom prostredí. Dej sa odohráva na vojenskej univerzite kde detektív vyšetruje vraždu seržanta. Plné hodnotenie si to nezaslúži len vďaka absencii obvyklého vtipu, chýbajú fóry s Columbovov ženou, a zdalo sa mi že Columbo má nejaký uhladený ten svoj plášť, čo mu teda rozhodne nesedí. ()

Colonist

Nepovedený díl. Záporák je suchý, provedení vraždy také není zrovna nejgeniálnější a celá epizoda se jen tak nudně vleče. Žádná vtipná místa (až na výjimky), která by to oživovala. Ani ta závěrečná pointa nebyla nic moc - tedy nebyla špatná, ale že by byla zrovna nějak úderná... nudil jsem se a modlil jsem se, aby už byl konec. Nebojím se říct, že je to dost možná jeden z nejslabších dílů. Columbo na vojenské akademii v dílu "Za úsvitu" byl mnohem lepší. ()

Rudyamon

Velice povedený díl. Už třeba jen kvůli těm vojáčkům na začátku a na konci, kteří jsou v podstatě i součástí vyšetřování („Podívejte, myslím, že jsme právě ztratili jednoho muže!“), a příslušnou vojenskou muzikou, která se prolíná celým filmem. Vyšetřovací metody poručíka Columba nám ukážou jeho všestranné zájmy („Neumíte si ani představit, kolik je druhů bláta!“). I padouch voják, který má sice evidentně drsný vojenský výcvik, pochopí, že tento protivník, je fakt nebezpečný („Naším úkolem je očekávat neočekávané.“). No a milou korunou je malinkatý poručíček mezi vojáčky... :-) Dávám jednoznačně 5 hvězdiček - 100%, ovšem s upozorněním: „Bacha na ženu sedící na studni - to znamená past...“ ()

Godhaj

,,Bude ze mě žoldák, pane.“ ,,Za dva tejdny?“ Opět je tu Columbo versus zelené mozky. A opět je to slušný díl. Zdobí ho krásné úvodní titulky s kamerovým přejezdem nad hromadou vojáčků. Dále vtipné setkání kamarádského poručíka s vymletými civilisty na kurzu pro drsňáky. Vyšetřování už snad nemůže být typičtější. Columbo je zpočátku milý a příjemný, ale ke konci už vrahovi naprosto leze krkem. Na rozdíl od jiných epizod je zde navíc zajímavý vedlejší příběh jedné ženy a dvou mužů s nečekaným rozuzlením. ()

d-fens

Síce dávam nižšie hodnotenie, ale z toho, že Columbo dostal (síce dosť čudnými argumentami ako lístie za golierom, druhy blata, primalá krabica a pod.) aj tohto odporného, nechutného, namysleného hajzla som mal veľmi príjemný pocit. Bodaj by sa takéto veci diali aj v reálnom živote, a to čo najčastejšie ;) ()