Všetko nasvedčuje tomu, že Frank Staplin, ktorého našli ležať s prestrelenou hlavou na písacom stole v jeho pracovni, spáchal samovraždu. Columbo si však okrem kúska neodolateľne voňajúceho syra na podnose všimol aj jeden záhadný detail. Ak si muž sám strelil do hlavy a po výstrele kvaplo trocha krvi na podlahu, ako je možné, že zbraň sa po dopade na dané miesto neušpinila od krvi? (oficiálny text distribútora)

majec4

Celkom zaujimavy diel. Vrazda bola super pripravena, no vzdy sa nieco najde. Bolo tam plno vtipnych momentov, ktore pobavia. Pacilo sa mi ako Columbo udolaval vraha a neskor aj jeho kamosa. Klasika, ja viem, ale teraz ma to bavilo este o cosi viac. Zaporak McGoohan bol opat skvely, k tomu si to este aj zreziroval. Nic to nemeni na tom, ze Columbo si po neho isiel od zaciatku. Ten zaverecny dokaz ma trochu prekvapil. "Jedno kusnuti do syra." ()

Allan

V podstatě žádný z "nových" Columbů me nezaujal a tento díl je toho jasný důkaz. Chudák Patrick McGoohan se snaží jak může, ale na jeho výkon z dílu Za úsvitu už zkrátka nedosáhne. Ani dabingem Stanislava Fišera si nejsem právě v tomto případě příliš jist. A ruku na srdce, Peter Falk už nepředvedl v těchto nových sériích vůbec nic nového. Ano, někdo určitě řekne, že právě proto ho miluje, ale mě už jeho vlezlé a buranské chování docela nudí. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Pořád vymýšlejí nějaké nové přístroje !! Mě to rozčiluje !!" ;) Epizoda s až aristokratickým padouchem výborného Patricka McGoohana, který se pod ni podepsal i jako režisér, patří k těm nejlepším, ačkoliv působí svým velmi pomalým vypravěčským tempem poměrně utahaným a nudným dojmem !! Přesto nabízí pár velmi vtipných scének, například když Columbo čte Oscaru Finchovi vtip, a především poručíkův smysl pro nejmenší detaily. Columbo se hned v úvodu vtipně schovává za svůj odmítavý postoj k novým technologiím, nevěřícně zkoumá fax a brání svůj starý Peugeot, aby se ve finále vytasil s rozhodujícím důkazem v podobě otisků zubů, posledního hitu tehdejší forenzní kriminalistiky..;) ()

Grogan

Vcelku slušný díl s vynikajícím Patrickem McGoohanem, který patří k elitě Columbovských vrahů. Samozřejmě zase se tu objevilo několik příhodných náhodiček, které Columbovi usnadnily práci (déšť trvající jen po dobu vraždy, záporák si během vraždy musel pochutnávat na sýru a pak ho ještě nechat na místě). ()

5150

Columbo právě odchází z kanceláře senátora.. "A ještě něco pane." "Ano?" "Kdyby vás to neobtěžovalo, moje žena by si moc přála váš autogram." "No ovšem poručíku, to přece není problém. Až přijde čas tak bych si samozřejmě přál její hlas. Jak se jmenuje?" "Paní Columbová.." Jinak na konci předloží Columbo skutečně nečekaný důkaz, ale je to vůbec možné? ()

• V momente kedy Columbo (Peter Falk) zastaví auto je možné v striedavých záberoch sledovať ako drží ruku raz hore a raz dole. Neprirodzene sa mení aj dĺžka popolu na jeho cigare. (duffi1)