Módny fotograf Sean Brantley sa poháda so svojou obchodnou partnerkou a zároveň milenkou Dian Hunterovou, s ktorou vlastní prosperujúci časopis pre mužov Bachelor´s World. Dian chce predať svoj majoritný podiel, čo pre Seana znamená koniec kariéry aj rozmarného života. Po ich hádke Dian odletí dojednávať predaj časopisu do Londýna - lenže tam na letisku záhadne zmizne. Poručík Columbo podľa rôznych stôp usúdi, že v Los Angeles namiesto Dian nastúpila do lietadla jej dvojníčka, zatiaľ čo skutočnú Dian niekto zavraždil. Podozrenie padá na Seana, ale Columbove závery sú tentoraz trocha predčasné... (TV JOJ)

Anderton

Pre mňa asi najmenej obľúbený Columbo. Je to časť, ktorú som videl iba dvakrát a to veľmi dávno a asi sa už na ňu nikdy nepozriem. Pripadá mi to už trochu príliš prehnané a prekombinované keď po čase zistíme, že vlastne nie je čo vyšetrovať, bolo to pre mňa sklamanie. Dalo sa potom všetkému zabrániť. No a atmosféra tejto časti je vďaka prostrediu a hlavnému protagonistovi v celej sérii asi najslabšia. ()

donkocicak

Můj nejoblíbenější díl, dávám tedy plný počet. Musím se přiznat, že mám slabost právě pro novější díly z columbovské série. Příběh o zmizení slečny Diany byl pro mě velmi napínavý a vzrušující, když jsem ho zhlédl poprvé. A výborná hudba, zvlášť úvodní písnička She Drives Me Crazy. No a ten závěr - A mám tě :) ()

Tominni

Celkem originální díl, spolumajitelka časopisu pro muže se rozhodne prodat svůj většinový podíl, ale před schůzkou s novým majitelem zmizí. Důkazy jdou jasně proti jejímu společníkovi. Columbo má jasno, jenom - kde je ta mrtvola? Co všechno by se mělo vykopat? A pak ejhle, je to všechno úplně jinak. Tentokrát většinu filmu poručík prohrává, ale konec je už klasický. GOTCHA - aneb na tomhle mě mrzí jedině ta až moc hloupá chyba pachatele. ()

majec4

Tak tento diel sa mi osobne velmi pacil. Prvotne nachytali aj mna, akoby aj nie. Nahrane to bolo skvele. Ak to niekto cakal, klobuk dole. No Porucik sa malokedy myli, takze aj v tomto pripade nakoniec zvitazi. On asi vidi buducnost. Ako v Minority Report. Podla mna jedna z najorigonalnejsich casti. A to som neni az taky fanusik novych pokracovani. ()

Godhaj

,,Čím lepší doutník, tím lepší myšlení.“ Tenhle díl byl vyložená zrada, a to jak vůči Columbovi, tak i vůči divákovi. Sledovat tři čtvrtě stopáže něco, co je potom zcela zbytečné, vyznívá jako ztráta času. Když se konečně začne ke konci něco pořádného dít, je veškeré vyšetřování provedeno v několika minutách. Celé to prostředí jak z Playboye na mě působilo hrozně nepřirozeně, hlavně v každém záběru banda vychechtaných slepic co se neustále kroutí, jak když je někdo fotí. Rozhodně je toto jeden z nejhorších Columbových dílů. ()

• Ve filmu nepřímo účinkuje postava superintendanta William Durka ze Scottland Yardu, se kterým už Columbo (Peter Falk) spolupracoval ve filmu Columbo: S dýkou v mysli (1972). (Pepinec)