Stárnoucí herecký pár Nicholas Framer a Lillian Stanhope se pokoušejí o comeback v londýnském uvedení hry Macbeth. Nicholas umně zinscenuje aféru mezi svou ženou a divadelním producentem Sirem Rogerem Havershamem, aby dotyčného donutil ke znovuotevření Královského dvorského divadla. Když se Roger o celém komplotu dozví, rozhodne si s Lillian promluvit. Během ostrého střetu však umírá. Herecká dvojice se rozhodne jeho mrtvolu dopravit na venkovské sídlo, kde bude jeho smrt vypadat jako nehoda. Ve stejnou chvíli přijíždí na návštěvu do Scotland Yardu poručík Columbo. (oficiálny text distribútora)

Grogan

Tenhle díl je skvělým příkladem toho, jak arogantní náfuka náš slavný poručík je. Když mu něco nesedí do jeho teorie (zde správný deštník), tak existují desítky vysvětlení, jen možnost jeho omylu je naprosto vyloučena. Na ty jeho podfuky jsem si už jakžtak zvykl, ale tady si dokonce pomáhá narafičením falešných důkazů, protože má jen za vlasy přitaženou teorii (sice správnou) a nic víc. Ostatní casting je excelentní, hlavně Bernard Fox a Wilfrid Hyde-White jsou skvělí, ani ta detektivní zápletka není špatná, ovšem jako v každém Columbovi je plná nepravděpodobných náhod a Columbo vždy nepřirozeně jde správným směrem, žádná falešná odbočka. ()

Pohrobek

Columbo si s herci začíná velice často - snad proto, aby měl k mání opravdu rovnocenné soupeře, kteří jen tak nepanikaří. Tady konfrontace angličtí gentlemani versus americký neohrabanec dopadá zcela jasně pro losangeleského poručíka. Scotland Yard se svými zcela novými metodami si na moc nepříjde. Dokonce hlavní superintendant působí chvílemi jako omezenec a chvílemi jako neškodný páprda. Film obsahuje jednu klasickou "vyděračskou" zápletku. A pointa je od Columba velmi, ale velmi škaredá. ()

Tominni

Trochu netradiční díl, kde se Colombo ocitá v Londýně, aby pomohl objasnit smrt Sira Havershama. Začíná to sice ztrátou kufru na letišti, zaujetím pro královskou gardu, ale pak už to je starý dobrý Colombo, jen ten malý podvůdek s perlou na konci je tak trochu navíc, ale co se dá dělat, když proti němu stojí dvojice výborných herců...... ()

B!shop

Jo tak tenhle dil se fakt poved. Sice tu neni tak promakany patrani a je to spis takova komedie, ale vubec to nevadi. Columbo se furt mota po Londyne jak hovado, kazdyho otravuje, ale nakonec jako vzdy pripad vyresi. Navic tu je dost dobra hudba a zaporaci jsou taky cool. Jeden z tech nejlepsich dilu. ()

Anderton

Jeden z najslabších dielov prvých rokov Columba. Prostredie Londýna a divadelnej scény je super, lenže chýba viac premyslenejší dej, charizmatickejší podliaci a údernejšia pointa. Tá je pravdupovediac asi najhoršia, akú som v Columbovi zažil. Tieto narafičené finty mi príliš nevoňajú, Columbo tu dosť riskoval a ja ako vrah by som povedal, že to na mňa narafičil a nech mi dokáže opak. Časť v Londýne mala mať atmosféru podobnú, ako film Sleuth. ()

• V závěrečné scéně s rozuzlením otevírá pan Jones (Ronald Long) na Columbovo vyzvání deštník, že kterého ihned vypadne korálek. Toto se ovšem nemělo stát, protože hned v následujícím záběru se jiný korálek pomaloučku kutálí z deštníku ven. Evidentně chyba střihu, kdy záběr s rychle vypadlým korálkem měl být střihem zkrácen a po něm měl následovat záběr s pomalu se kutálejícím korálkem. V deštníku byl přece jen jeden a nikoliv dva korálky. (pjotri)
  • Jedná se jednu z mála epizod, kde působí dva vrazi. (Epistemolog)
  • Ve Velké Británii byly natáčeny pouze určité venkovní lokace a jedna vnitřní scéna (návštěva Columba v džentlmenském klubu superintendanta Durka). (Epistemolog)