Columbo - Season 2 (1972) (séria)

Rozhodujúci zápas (S02E03)

(epizóda)
  • Česko Rozhodující zápas (viac)

Ericu Wagnerovi patří nejslavnější fotbalový tým Los Angeles. Jeho otec jej s velkým úsilím sám vybudoval a nakonec díky němu i zbohatl. Syn však z lásky ke sportu příliš nezdědil a raději si hraje na lva salónů. Během jednoho z klíčových zápasů je mrtvé tělo Erica Wagnera nalezeno v bazénu. Inspektor Columbo nevěří, že se jednalo o nešťastnou náhodu. (oficiálny text distribútora)

Anderton

Všetko síce zase šľape tak, ako vždy, vrah je perfektný, keď znervóznie, nechceli by sme s ním byť v jednej miestnosti, atraktívne športové prostredie atď. Lenže príde pointa a tam s ukáže, že niet až tak nad čím lámať palicu a treba si najať poriadneho právnika a možno ma z toho vyseká. Je podobná ako v časti, kde sa vrah prezradí spomenutím čínskeho bojkotu olympiády, ale tam sa z toho vyviaznuť nedalo. Ale možno sa mýlim a proste bol Culp v prdeli. ()

Lacike

Druha epizoda v ktorej si zaporaka zahral Robert Culp. Spôsob vrazdy ma dobre premysleny a Columbovi trva, kym na nieco pride a tentoraz na to dôjde len nahodou, ale nakoniec zaporak uz tradicne nema ziadnu sancu Je to kvalitne napisana epizoda a ani na chvilu nenudi, ale ja mam znova problem s nesympatickym chladnokrvnym Culpom. Najviac sa mi pacia epizody v ktorych Columbo do urcitej miery sympatizuje s vrahom a obdivuje jeho schopnosti v nejakej oblasti v ktorej dokazal velke veci. Takze títo chladnokrvni parchanti akym je vrah v tejto epizode ma prilis nebavia a ani si tolko neuzivam, ked sa s nimi Columbo pohrava. 7/10. ()

Rudyamon

Robert Culp se v seriálu octnul několikrát v roli vraha a vždycky se své role zhostil se ctí. Ale čest nečest - ani tentokrát ho poručík Columbo nenechá vyváznout a docela pěkně ho vytáčí. A případ opět vyřeší na základě důkazů, na které by nikdo u vraždění nepomyslel. Tenhle díl mám moc rád, je jeden z nejlepších columbovských. Scéna na privátu nemá chybu: „Čau zlato...“ :-) 5 hvězdiček - 100%. ()

Colonist

Tohle je pro mě jedna z nejklasičtějších epizod. Díky kratší stopáži má spád, takže chybí nějaká hluchá místa. Robert Culp (zde výtečně dabován Jiřím Štěpničkou) je jeden z nejlepších vrahů v celé historii seriálu. A závěrečné odhalení je geniální. Dokonalý plán a jako vždy ztroskotal na malém detailu! Přesto na pět hvězdiček to není, ačkoliv je to můj oblíbený díl. ()

PeteBuck

A zasa Robert Culp, ktorý sa objavuje v Columbovi celkom trikrát. Každá časť, kde sa tento týpek zjaví, je fakt slušná. Tuto sa dostávame do oblasti amerického futbalu. Robert Culp má akoby všetko v rukách, ale Columbo ho nakoniec dostane fantastickou vecou. Parádny koniec. Odbíjanie hodín, prestrašený výraz Roberta Culpa, Columbov triumfálny úsmev a nápis The END. ()

• Při basketbalovém turnaji se poručík Columbo zeptá muže, který sleduje hru: „Kde jsi koupil tyhle boty?“ Muž odpoví: „V Millers na Wilshere Boulevard.“ Ještě v roce 2020 byl Miller Clothing na Wilshere Boulevard stále v provozu. (Epistemolog)
  • Záběry stadionu v Los Angeles Coliseum jsou ze Super Bowl I, 15. ledna 1967. (Epistemolog)
  • Dům oběti vraždy Erika Wagnera je stejný jako v epizodě Vražda podle knihy (1971), kde dům patřil postavě Kena Franklina. Tento dům byl opakovaně využíván v různých produkcích studia Universal. (Epistemolog)