Columbo - Season 2 (1972) (séria)

Džungľa v skleníku (S02E02)

(epizóda)
  • Česko Džungle ve skleníku (viac)

Cathreen Goodland obdrží uprostřed noci znepokojující telefonát: její muž Tony byl unesen. Ve skutečnosti však manžel a jeho strýc Jarvis únos pouze předstírají a v odlehlé horské končině svrhnou auto s prostřelenou karoserií do propasti. Poručík Columbo se druhého dne na místě činu seznámí se svým novým asistentem seržantem Wilsonem. Mezitím Cathreen dostane dopis od údajných únosců, ve kterém požadují výkupné ve výši 300 000 dolarů. (oficiálny text distribútora)

dakarin

Jeden z prvních Columbů, jež založily základy věhlasu. Najdeme zde již všechny hlavní rysy slavné série. Precizně vymodelovaný film scénu za scénou, svižně ubíhající děj, inteligentní zápletka, kvalitní casting i kamera, perfektní režie. Taky jste již zaslechly myšlenku, že 70desátá léta byla vrcholem kinematografie ;-) Určitě stojí za úvahu :-) ()

Godhaj

,,Je to trochu prudký.“ ,,Ano, pane.“ ,,Ale určitě jsem tu byl nejrychleji.“ Tento díl jsem nějak nebyl s to držet se Columbova vyšetřování. Nechápal jsem jeho poznámky, ani jeho cestu, kudy chce na padoucha jít. Také mi jeho počínání přišlo trochu nelogické. A kvůli tomu jsem si tento díl moc neužil. Postava druhého mladšího detektiva byla dobrá a mezi ním a Columbem probíhaly zajímavé repliky, ale to mi k úplné spokojenosti nestačilo. ()

Pohrobek

Hodně by mě zajímalo, proč měl Ray Milland zapotřebí nejen v první polovině sedmdesátých let hrát v takových úděsných béčkách jako Frogs, když např. tímto columbem dokázal, že je stále pan herec a že si svého Oscara doma neleští nezaslouženě. Jinak hodně dobré - až na tu pointu, být pachatalem, tak bych to nevzdával, protože tohle prostě není žádný důkaz!! ()

Lacike

Dobry diel kde ma zaujal mlady huzevnaty policajt, ktory pomaha Columbovi s vysetrovanim. Zaporak je riadny parchant a ma vymysleny dobry plan ale na Columba je kratky a pointa s odhalenim je skvela. Trochu ma sklamalo len, ze tu chyba vo väcsej miere to klasicke pohravanie sa Columba so zaporakom. V tomto smere to je slabsie. 7/10. ()

finkie

Mladý seržant Wilson (nejspíš narážka na Watsona, podobně jako v seriálu Doktor House) si sice rozumí s moderní technikou, ale také názorně ukazuje, jak by to asi vypadalo, kdyby na místě poručíka pracoval průměrný detektiv. Vychytralý Jarvis Goodland si lehce naivního snaživce povodil jak loutku na provázku. Columbo se naštěstí hrabal v hlíně hned opodál, takže milý strýček má smůlu. Narozdíl od některých jiných uživatelů si myslím, že poručík tentokrát přišel s - na své poměry - vcelku silným důkazem. Pachateli by se špatně vysvětlovala záměna své pistole s pistolí Tonyho ženy. ()

• Zbraň, ktorá sa objavuje v tejto epizóde a o ktorej je nám povedané len, že je to kaliber .32, je v skutočnosti Colt Model 1903 Pocket Hammerless. (ČSFD)
  • Scéna na čerpací stanici byla natočena na 8525 South Sepulveda v Los Angeles. (Epistemolog)