Columbo - Season 9 (1989) (séria)

Odpočívajte v pokoji, paní Columbová (S09E04)

(epizóda)
  • Česko Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (viac)

Zdrvený poručík Columbo pochováva svoju milovanú manželku. Medzi účastníkmi pohrebu je aj realitná agentka Vivian Dimitriová. Zdá sa, že nikto netuší, že za smrť detektívovej  manželky je zodpovedná práve táto žena. V spomienkach Vivian a niekoľkých ďalších účastníkov smútočného obradu sa odvíja dávny príbeh. Vivian je v skutočnosti vdovou po vrahovi, ktorého Columbo pred desiatimi rokmi dostal pred súd. Muž však vo väzení zomrel a Vivian je odvtedy posadnutá pomstou. Najprv zavraždí svojho nadriadeného, Charlieho Chambersa, ktorý údajne jej manžela kedysi udal polícii. Ako ďalšiu obeť si vyhliadla Columbovu manželku, a potom samotného detektíva... (TV JOJ)

nascendi

Po záplave epizód, pri sledovaní ktorých som sa nervózne mrvil v kresle, pretože boli robené ako cez kopirák, som konečne naďabil na epizódu, ktorá sa plne vydarila. Bol v nej Columbo bez momentov, v ktorých sa chová ako dement kombinovaný s bezdomovcom a strihol si úlohu kriminalistu, ktorý si pri absencii dôkazov pomôže umne vymyslenou ľsťou. Neviem si narýchlo spomenúť, či som videl v jeho sérii lepší diel, ale aj bez toho viem, že do prvej trojky rozhodne patrí. ()

Colonist

Pět hvězdiček jako vyšitých, nejlepší díl ze všech to sice není, ale k těm nejpovedenějším a hlavně nejzapamatovatelnějším se řadí. Při prvním sledování mě ani trochu nenapadlo, jak se to celé vyvrbí. Závěrečné odhalení je naprosto geniální. Helen Shaver je výborná vražedkyně, takového psychopata poručík za soupeře nikdy neměl. ()

Autogram

Charizmatický vrah je základ dobrej columbovky, a tu je naviac aj s hlbším príbehom. Raňajky s vrahom si tiež málokto dovolí, Columbo áno. Jeho legendárny baloňák sa objaví aj v kópii, ale nezaslúžil si, aby bol použitý na prikrytie mŕtvoly. Veľkú lesť na konci som očakával, ale aj tak prichádza druhá lesť na diváka, ktorý si konečne vychutná aspoň fotku Columbovej ženy. –––– Proč si začínáme vážit své blízké až když je příliš pozdě? –––– Můj nos mi říká, že je v tom o hodně víc. A o hodně. ()

Master19

Snad jediný Columbo, ve kterém se prolínají časové roviny. Tento díl je velice silný a v mnoha směrech symbolický. Fanoušek poručíka si jistě všimne vysvětlení, proč se jeho manželka nikdy neobjevuje, nebo toho, když Columbo odloží svůj balóňák. Scénáristicky jde o velice kvalitní počin a závěrečná scéna je v mnoha směrech nezapomenutelná. Rozhodně jeden z nejlepších dílů! ()

5150

Hmm, tak jediné co mohu o tomto díle s jistotou říci je, že je snad nejsmutnější z celé série a má opravdu výbornou pointu. Já mám však rád, když to mezi Columbem a záporákem hezky jiskří, když oba dobře ví jak to bylo, ale oba se snaží toho druhého dostat. Tento díl s postupem času dost ztrácí, až bych řekl skoro nudí, nicméně pointa se skutečně povedla. Kouzlu dílů 70. let se však stejně nevyrovná a pro mne pouze průměrný díl..)) stopáž okolo 90 min. ()