Veliký Santini je kouzelnickou hvězdou v podniku zvaném Kabaret Magie. Majitel kabaretu Jesse Jerome Santiniho pro jeho nacistickou minulost již léta vydírá. Jednoho dne Santini odmítne dále platit a Jerome hrozí zveřejněním celé záležitosti v tisku. Mág naplánuje rafinovanou vraždu. Jako každý večer předvádí svůj trik s kovovou skříní, v níž je ponořen do vodní nádrže. Tentokrát jí však kouzelník opustí ještě před jejím spuštěním pod hladinu a padacími dveřmi se dostane do prostoru pod jevištěm. Jeho další kroky vedou do kanceláře jeho zaměstnavatele, kterého chladnokrevně zastřelí. Poručík Columbo okamžitě postřehne, že pachatel si zamčené dveře do pracovny musel otevřít sám, ačkoliv klíč od nich vlastnil pouze Jesse Jerome. Že by kouzelník? (oficiálny text distribútora)

šerminator

Colombo téměř od začátku ví kdo je jeho protivník. Tady jsem si až po několikátém shlédnutí všimnul zajímavé scény, kdy Colombo zkouší Santiniho, jestli se dostane z policejních pout. Když to Santini dokáže, tak Colombo se na něj podivá takovým tím svým lišáckým zachmuřeným pohledem a řekne mu - věděl jsem že to dokážete, vsadil jsem na vás. A touto větou vraha vystihnul. Dále je tam vcelku srandovní děj s novým poručíkovým baloňákem a neschopným policajtem. ()

duklak2

Columbo mě nikdy nějak moc nenadchl, ale musím uznat, že tento "film" se vyvedl. Byl myslím nedělní podvečer, kdy to dávali v TV a já jsem se díval jenom proto, že v programu nic lepšího nebylo. Zde vychvaluji příběh, který byl dostatečně promyšlen a děkuji tvůrcům, že ho převedli na filmové plátno. Columbo samozřejmě všemu přijde "na kloub", ale než se tomu tak stane, divák se těší a je mírně navnazen, jak bude pátrat poručík. Tento "film" je jediným, který jsem viděl v sérii Columbo, když odečtu pár dílů seriálu. Hodnotím velmi pěkně a to čtyřmi hvězdami. ()

Pilsnerman

Nemůžu si pomoci, ale díl je jedním z mnoha příkladů "Columbovek", kde poručík nenajde usvědčující důkaz. Columbo dokázal, že Santini měl motiv zaměstnavatele zabít, a našel způsob, jak MOHL kouzelník zločin spáchat. Ničeho, co by připomínalo přímý důkaz, se ale v dílu nedočkáme. Nejsem právník, ale jsem přesvědčen, že výřečný advokát by Santiniho obvinění zprostil. Přes absenci "corpu delikti" však patří díl mezi nejlepší. Vražda je spáchána nápaditě a téměř dokonale; kvalitu epizody umocňuje výkon Jacka Cassidiho a temné prostředí kouzelnického kabaretu, v němž se vražda vyšetřuje. ()

Macik

Když jsem se díval jak spáchal ten světoznámý kouzelník tu vraždu a jak si s ní vyhrál,říkal jsem si že by asi v reálném životě bylo nepolapitelný. A proto jsem sledoval co za "blbost" přehlídnul a na co ho COLUMBUS chytne a dočkal jsem se........Dostal ho na moderní psací stroj s páskou na jedno použití,proč?Proč takovej nesrozumitelně náhodnej úkaz??To je bohužel slabina celýho seriálu vždycky ta stupidní věc na kterou ho dostane......(někdy je to až k smíchu jako například v tomhle dílu) ()

Jara.Cimrman.jr

"Máte podezřelého? - Ano, ale ještě neznáme Váš motiv." Souboj magických schopností Velkého Santiniho a Šilhavého Columba samozřejmě měl tradičního vítěze, ale cesta k vítězství se tentokrát složitě klikatila přes akvárium, padací dveře, kuchyň, gilotinu a nový baloňák. Mně tedy Columbovo kouzlení dost bavilo, zejména špičkový trik s obálkami byl vrcholem iluze, po jehož zhlédnutí by pánové Houdini, Copperfield, Brown či Kožíšek spáchali harakiri skládacím mečem. ()

• Jack Cassidy si zahrál Columbova soupeře hned třikrát. Poprvé to bylo v epizodě Vražda podle knihy (1971), podruhé v roce 1973 v epizodě Vydat nebo zemřít a napotřetí právě zde, v epizodě Kouzelné alibi (1976). Bohužel to bylo jeho poslední představení v seriálu, neboť ještě téhož roku tento herec zemřel. (ClintEastwood)
  • Jack Cassidy (Santini) zomrel v roku, keď bola táto epizóda vydaná. (ČSFD)
  • Jediná epizoda seriálu, ve které má poručík Columbo (Peter Falk) na sobě něco jiného, než svůj tradiční baloňák. (raininface)