Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa šerminator k tomuto seriálu (12)

Etuda v čiernom (1972) (S02E01)

Napínavé, Colombo se k usvědčení dostává kousek po kousku, ale filnále je hooodně slabé :-( ()

V núdzi poznáš priateľa (1974) (S03E08)

Dej takovy slabsi, misty naivni, ale usvedceni je nejlepsi v celem serialu ()

Osudné cvičenie (1974) (S04E01)

Usvedceni sice takove slabsi, ale jinak moc pekny a vtipny dil. Uvodni scena s behanim, nebo cekani na tisk vysledku v tiskarne ... ()

Obrátený negatív (1974) (S04E02)

Moc pekné a vtipné scény - Colombo v utulku pro bezdomovce (nejdeme vam nejake pekne ciste šaty) a s inspektorem autoškoly (bezpečnostni pasy? ony jsou povinne??? ). Vrahem je umelecky fotograf, proto se colombo zameri na fotografovani, coz mu moc nejde. Ovsem usvedceni v samotnem zaveru je opravdu strhujici, jedno z nejlepsich. ()

Zabudnutá dáma (1975) (S05E01)

Zapomenutá dáma je tradiční klasický díl. Sice je děj takový průměrnější, žádné větší napětí, ale zato vtipný. K plusu je také to, že se Colombo netočí jen a jen kolem svého vraha, který by mu pořád dokola omílal své teorie. Dosti se mi líbil vskutku netradiční konec, kdy Colombo sice provede rozuzlení celé zápletky, přesto vraha nedopadne. ()

Kúzelné alibi (1976) (S05E05)

Colombo téměř od začátku ví kdo je jeho protivník. Tady jsem si až po několikátém shlédnutí všimnul zajímavé scény, kdy Colombo zkouší Santiniho, jestli se dostane z policejních pout. Když to Santini dokáže, tak Colombo se na něj podivá takovým tím svým lišáckým zachmuřeným pohledem a řekne mu - věděl jsem že to dokážete, vsadil jsem na vás. A touto větou vraha vystihnul. Dále je tam vcelku srandovní děj s novým poručíkovým baloňákem a neschopným policajtem. ()

Prípad vysokého IQ (1977) (S06E03)

Ach vcelku slabší díl. Colombo slídí kolem, ale nemá pořádné důkazy. Vraha si ani moc nedobírá, prostě najednou na konci přijde s vysvětlením, které si snad vytáhl z paty. Usvědčení dost trapné. ()

Smrť v pohári vína (1978) (S07E02)

Tentokrat Colombo sveho protivnika nedrti od sameho zacatku a na kobylku se mu dostane vlastne "nahodou". Zajimave je to gastronomicko - italstke prostredi cele epizody, take pokad bude Colombo vysetrovat muze si byt jist, ze nikdy nebude mit hlad. Moc pekny dil s typickym humorem, zbesilym vysetrovanim a vynikajicim dabingem Vladimira Dlouheho. ()

Ako vytočiť vraždu (1978) (S07E04)

Tento díl je více takový detektivní a ponurejší. Tentokráte žádné srandičky, ale seriózní hra. Závěrečná scéna s biliárem je hodně povedená, stejně jako hra se slovy. Za zmínku stojí i jedna z prvních rolí pro k nepoznání mladou Kim Cattral (alias Samanthu ze Sexu ve městě). ()

Smrť berie jackpot (1991) (S10E04)

Vcelku standartní díl. Bohužel odhalení je zase jedno, které si poručík vytáhne z kaspy. Opice jako důkaz? Blbost. ()

Nie je čas na umieranie (1992) (S10E05)

Trošku netypický díl, ale ne méně kvalitní, naopak! Zase jedno seriózní vyšetřování, kde se envyšetřuje vražda, ale únos. Velmi mě to bavilo, to systematické postupování a i ten záporák byl fakt ujetý. Pěkné moc. ()

Columbo v prestrojení (1994) (S10E09)

Nemám nic proti netypickým dílům, ale tohle už ne. Byla to vlastně jiná detektivka se stejným hercem jako Columbo. Když poručík na sobě nemá baloňák a nedělá ty svoje psí kusy (...jo a ještě něco), tak už to není prostě Columbo, ale zcela něco jiného s Peterem Falkem v hlavní roli. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)