Milo Janus, šéf řetězce fitness-studií, již roky tajně odvádí část příjmů na své evropské konto. Když hrozí nebezpečí, že jeho dlouholetý spolupracovník Gene Stafford podezřelé transakce objeví, rozhodne se jej Milo zavraždit. Pachatel vše naaranžuje tak, aby smrt jeho společníka vypadala jako nehoda při cvičení. Inspektor Columbo, sám ne zrovna sportovec, je pověřen vyšetřováním případu. Brzy si všimne několika detailů, které poukazují na násilný trestný čin. Jeho pozornost se obrací na Milo Januse: začíná boj inteligence se sílou svalů. (oficiálny text distribútora)

Filmantomas

Jeden z dílů, kde Columbo nenápadně propaguje technologii a zdravý životní styl. V každým případě je hlavní důkaz dost slabej a těžko by mu to u soudu vyšlo. Nemluvě o tom, že člověka napadne hned při první zmíňce, jak mohl vědět, že je ve cvičebním. U soudu řekne - to jsem vydedukoval z rozhovoru a tu botu si zavázal tím způsobem, protože měl velkou vanu a nejdřív je zavázal a pak nazul. Hotovo, Columbo je za vola a vrah odchází s úsměvem a vztyčeným prostředníčkem od soudu. ()

Colonist

Není to špatný díl. Sice má delší stopáž a místy je poněkud nemastný, ale já jsem se bavil, hlavně díky Columbovi. Je pravda, že vrah v tomto dílu není nic moc, ale poručíkův humor vše zachraňuje. Ovšem ta závěrečná pointa...nevím, zda jsem úplně dával pozor, ale jestli ho dostal jen kvůli takovému hloupému slovíčkaření, tak to je skutečně jedno z nejslabších dokázání vraždy v celé historii Columba, z toho by nikoho neodsoudili. ()

Godhaj

,,Čím víc jedla, tím byla tlustší.“ ,,Přesně tak.“ Columbo vs. fitness řízek Milo v sobě nemá tu správnou šťávu, jakou mají jiné díly. Milo není příliš chytrý, jeho zločin je děravý, jako cedník a Columbo mu musí všechno pomalu vysvětlovat (scéna s tkaničkami je zničující), a tak mi tento díl ubíhal jen velmi pomalu. U scény poručíka s počítačem jsem skoro usnul a unylý závěr mě také dvakrát nepotěšil. ()

LukasCL

Vydařený díl, ale musím se přiznat, že na tkaničky by mě Columbo jako vraha nedostal. Asi jsem výjimka, ale první smyčku dělám vždycky u malíčku.:-))) Najdou se zde ale hluchá místa a závěrečné dokazování by mohlo být také lépe zpracováno. Columbo všechno ukazuje pomalu a x-krát po sobě, jako kdyby byl záporák ze zvláštní školy. ()

Allan

Díl ze sporťáckého prostředí, kterému jsem nerozuměl a příliš mne neoslovil. Určitě by se ale dal mnohem více zatraktivnit, kdyby si vrah prohodil místo s obětí, protože zmíněná oběť byla aspoň trochu bodrá a vtipná, oproti vrahovi-tělocvikáři, tresce ze solária vytažené, do upnutých kalhot vecpané. ()

• Milo Janus, kterého hrál Robert Conrad, uvede, že je mu 53 let a že je ve skvělé fyzické kondici. Robert Conrad měl ve skutečnosti jen 39 let. (Epistemolog)