Jessica Fletcherová cestuje do Írska, aby sa zúčastnila na otvorení závetu svojho priateľa Eamona Byrnea. Medzi dedičmi sú jeho manželka Margaret a staršia dcéra Fiona, dvaja sluhovia - Nora Floodová a John Herlihy, záhradník Michael Davis a Jessica, ktorej Byrne odkázal Ružový domček v záhrade na svojom panstve. Mladšia dcéra Breeta, ktorá povedala, že ju otcove peniaze nezaujímajú, nedostala nič, rovnako ako jej priateľ Paddy Wheelen, majiteľ garáže, ktorú mu kedysi Byrne pomohol vybudovať. Ale je tu aj ďalšia časť testamentu - každý z dedičov dostane obálku s indíciami, a ak budú všetci spolupracovať, nájdu drahocený poklad. Na papierikoch sú napísané slová starej keltskej balady. Dôjde však k prvej vražde a podiel z pozostalosti môže získať hlavná dedička Margaret. Budú zločiny pokračovať? Zdá sa, že vrah chce všetko získať pre seba - dedičstvo aj vzácny poklad. Situácia na panstve je desivá a Jessica musí nasadiť svoje detektívne schopnosti, aby neomylne odhalila páchateľa a zastavila jeho zločiny. (TV JOJ)

darkrobyk

Nejlepší je asi dabing, zahrada a hřbitov. Jinak propracovaným detektivkám z Anglie to nesahá ani po kolena. Ucházející oddechovka, ovšem konec jak z červené knihovny...ta nesnesitelná, protivná a otřesná matka byla jak vyměněná. To snad dopsala R.Pilcherová... ()

chrispe

Keltská hádanka byla až rozpačitě průhledná a tam, kde mohla nahnat body atmosférou, selhávala. Věčná škoda. Ač zasazené do Irska, nenabídne ani nijak zvlášť dobré exteriéry. Lidé okolo Jess nebyli vesměs moc sympatičtí. A já po chvíli začala koukat jen jedním okem. Nečekala jsem od toho moc, ale těšila se na téma a jsem hodně zklamaná. Dva a půl. A jelikož Jessice vždycky nadržuju, tak tam šupnu tři *, ale s černým svědomím. ()

emma53

Včera Angela Lansburyová zemřela, tak jsem se rozhodla nostalgicky zavzpomínat na ty dny a hodiny, které jsem při žehlení prádla strávila s Jessicou Fletcherovou. A že ho bylo hodně, když jsem měla doma ještě moje děti. Nemuselo se u toho moc přemýšlet, respektive vůbec. Stačilo tipnout si nejméně podezřelého a byla jsem doma. Většinou se to splnilo. Teď už je s mnoha kolegy ze své branže, kteří nás opustili před ní. Budiž na ní vzpomínáno v dobrém, byla to sympatická herečka. ()

Stanislaus

Ve čtvrtém celovečerním filmu se Jessica Fletcherová vydává do Irska a jak už to tak bývá, tak v její přítomnosti dojde opět k vraždě, kterou se snaží vyřešit. Tentokrát se mi opravdu líbila hudba a také účast Fionnuly Flanagan. Zkrátka další vcelku průměrná detektivka, která mimo jiné těží z pěkné výpravy. ()

otík

Čtvrtý ze čtyř celovečeráků s Jessicou Fletcher. Tentokrát si to Jessica beze strachu chodí po hřbitově, pátrá po opakovaně vraždícím vrahovi a nakonec po třech vraždách si s úsměvem připije s hlavními hrdiny. V tomto díle už je to místy opravdu směšné, na druhou stranu ovšem je to také napínavé a tak trochu i zajímavé. Slušně zakončená série. ()