Filmári toho o predstieraní vedia až-až. Ich práca od začiatku do konca máí iba jeden jediný cieľ. Oklamať diváka a nechať ho veriť tomu, čo nie je pravda. Herci, maskéri, osvetľovači, všetci do jkedného sa spoločne podieľajú na vytváraní ilúzie, ktorej by mal každý bez problémov uveriť. Columbo prichádza do filmových štúdií, aby prešetril istú vraždu. Ťažko možno uveriť tomu, že hlavným podozrivým sa stáva režisér, pre ktorého bola obeť blízkym človekom... (oficiálny text distribútora)

Macik

Nemůžu si pomoct ale přijde mi že režisér James Frawley dává Columbovi novej rozměr.. Díly pod jeho taktovkou jsou daleko zábavnější než ostatní.. btw peter falk má bravurní komediální talent..;) tenhle díl však trpí nezáživným protahovaním, po chvíli začne nudit což je, pro nás skalní příznivce kryštofa, doslova katastrofa... ale takovejch dílů je bohužel viacero.. :( ()

Godhaj

,,Brzy budeš velkej jak vzducholoď.“ Umístění tohoto dílu do filmového studia mě naplňovalo zvědavostí, k čemu všemu se Columbo přichomýtne. Jenže vrah je naprosto k smíchu, Columbo nad ním má od první chvíle obrovskou převahu a vrah se nezmůže na víc, než že mu celou dobu pochlebuje. A závěrečné odhalení vrahovy viny je opravdu přihlouplé a ke Columbovi se vůbec nehodí. Potěšily mě ale menší scény na jeřábu, a když poručík zkouší rozkydlý sedací pytel a vodní postel, na kterou si samozřejmě lehne v botech, plášti a s doutníkem. ()

R-Fitch

Další epizoda seriálu Columbo odehrávající se ve filmových studiích, plných speciálních efektů, ve kterých se vražda stane stejně snadno, jako ztratí stopy vedoucí k ní. To by ale neměl zrovna dostat případ jeden poručík. Columbo se jmenuje. Tomu je totiž jedno, kolik je hodin, ten člověka otravuje téměř neustále a je opravdu úplně všude. Celkově vzato příběh to nebyl špatnej, byl i celkem příjemnej, ale chybělo mu typické Columbovské rozuzlení na základě skutečných které poručík postupně zjistí. Tady se spíš jedná o tuctovější kriminálku s předem už dlouho jasným koncem bez větších překvapení. ()

ClintEastwood

Pohled do zákulisí filmového studia. Jeden z těch netradičních Frawleyho dílů, který trochu doplácí na prakticky nulové charisma mladého vraha (Fisher Stevens, známý např. z filmu Číslo 5 žije). Vše táhne tradičně skvělý Falk a pochválit se dá i hudba. Nejvíc se mi však líbí, jak tady poručík vraha s narůstajícím časem čím dál víc vysírá a povedený je i opravdu působivý závěr. Zajímavý a zábavný Columbo. ()

majec4

A sme opat vo filmovych studiach, po par rokoch Aj ked je to z hladiska technickeho vybavenia poriadny skok, z hladiska kvality pribehu je to porovnatelne kvalitne. Z tychto prvych dvoch novsich casti mam vsak pocit, ze nieco tu nie je tak super ako v starych castiach. Ale to uz velmi vrtam. Tato cast bola skvela aj vdaka zaporakovi. Stevens mi pride ako sympatak, pamatam si ho zo Zajtrasich Novin a z Cisla 5 zije, no teraz si zahral uznavaneho a dost slizkeho rezisera. Bol dobry ako najskor spracoval obet a zaujimavo to riesil aj na porucika, ale vyzret na neho proste nemohol. Zaver bol super, porucik si ho celkom vychutnal. Pobavil ma valcik na tom "reziserskom zeriave". Opat sa tesim na Stredu a na CT1. ()