Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa 5150 k tomuto seriálu (54)

Vražda podľa knihy (1971) (S01E01)

Tento díl rozhodně patří k tomu nejlepšímu v sérii, ale pač mám několik milejších dílů - mj. KOUZELNÉ ALIBI (1976), kde záporáka stejně jako v tomto díle hraje Jack Cassidy, dávám s těžkým srdcem "pouhé" tři hvězdičky. ()

Semienko pochýb (1971) (S01E03)

"Jsou muži poručíku, co netouží vypadat jako rozestlaná postel." Další z řady výborných dílů 70. let, které dokáží i dnes spolehlivě pobavit. stopáž okolo 70 min. ()

Prázdny rám (1971) (S01E04)

Naplánování a provedení vraždy je takřka bezchybné, několik vtipných momentů (Columbo a rodinné album), dobré tempo, slušný hudební doprovod a stopáž jen zlehka přes 70 minut = povedený díl..)) ()

Jej príležitosť (1971) (S01E05)

Díky příjemné stopáži, která má jen zlehka přes 70 minut, tento díl krásně uběhne a spolehlivě pobaví. V jedné z vedlejších rolí se nám představí Leslie Nielsen. ()

S dýkou v mysli (1972) (S02E04)

K vraždě dojde zcela náhodou a dvojice záporáků je nucena improvizovat. Podaří se jim zahladit stopy a zbavit se mrtvoly. Snad by jim to i prošlo, ale to by nesměl do Londýna právě přiletět Columbo. Ten záhy tuší odkud vítr vane a tak zbývá předložit jen pádný důkaz... Jinak zbytečně dlouhá stopáž okolo 100 minut a slabá pointa. ()

Nebezpečná hra (1973) (S02E07)

Atmosférické intro obstará noční můra záporáka (Laurence Harvey), následuje kouzelná scénka improvizované šachové partie v restauraci a také v dalších ohledech se jedná o pohodový díl. K dobru jdou také úsměvné trampoty Columba a jeho bezejmeného psa. ()

Dvojnásobný šok (1973) (S02E08)

Zajímavostí tohoto dílu je rozhodně skutečnost, že do poslední chvíle s určitostí nevíme, kdo je vrahem. Navíc mnoho vtipných momentů - ať už Columbo vs. paní Pecková nebo Columbo vaří před kamerami v tv pořadu. ()

Vydať alebo zomrieť (1974) (S03E05)

50%.. Průměrný díl. Sice svižný, ale málo zábavný s nevýraznou pointou. Nejslabší díl s Jackem Cassidym. ()

Dobrá povesť nadovšetko (1974) (S03E06)

Tentokrát to mezi poručíkem a záporákem (José Ferrer) zdaleka tak nejiskří, jak jsme zvyklí a navíc ta mdlá pointa. ()

Labutia pieseň (1974) (S03E07)

Důmyslné provedení vraždy, v roli záporáka Johnny Cash a dobrá pointa navrch. Další z řady pohodových dílů 70. let v rytmu folku. ()

V núdzi poznáš priateľa (1974) (S03E08)

Tentokrát v roli záporáka můžeme vidět samotného policejního šéfa, který roztočí vražednou spirálu, na jejímž konci je smrt jeho manželky a velká finanční pozůstalost. Do cesty se mu však postaví Columbo a vyhlídka lepších časů se rázem začne hroutit, jako domeček z karet.. ()

Osudné cvičenie (1974) (S04E01)

Viděl jsem to po x letech znovu a mimo těch několika vtipných momentů, to zas nijak úžasný díl není. Stopáž je příliš dlouhá (nudné pasáže) a také pointa je dost slabá. ()

Obrátený negatív (1974) (S04E02)

Důmyslně naplánovaná a provedená vražda, o několik vtipných momentů se postará Columbo, ale záporák nebyl z těch nejsilnějších (viz pointa) a také stopáž okolo 90 minut mohla být podstatně kratší (nudné pasáže). ()

Na úsvite (1974) (S04E03)

Plukovník Rumford vs. Columbo "Máte křestní jméno? Mám, ale používá ho jen moje žena."____ Jinak zajímavě provedená vražda, v roli záporáka Patrick McGoohan, mnoho vtipných momentů a dobrá pointa. Škoda jen té zbytečně dlouhé stopáže - hluchá místa. ()

Rozbúrené vody (1975) (S04E04)

Columbo tentokrát řeší případ vraždy na výletní lodi, kde však nemá možnost použití moderních policejních metod a tak je zajímavé sledovat, jak například snímá otisky prstů a nebo porovnává vražednou kulku. Jinak pírko na ošetřovně byla opravdu ošklivá berlička v jinak prima díle. ()

Vražda na videu (1975) (S04E05)

V tomto díle nechybí nic z toho, co mám na této sérii rád. Důmyslná vražda, záporák co se jen tak nedá, spousta vtipných momentů (Columbo v galerii) a ten konec. Tak se to sluší.. ()

Vrah zavolá o desiatej (1975) (S04E06)

Nejzajímavějším momentem tohoto jinak zcela průměrného dílu je velmi elegantní pointa. ()

Zabudnutá dáma (1975) (S05E01)

Tento díl mám hodně rád už jenom proto, že záporáka hraje půvabná Janet Leigh. Navíc několik kouzelných momentů - mj. Columbo se již deset let úspěšně vyhýbá pravidelným půlročním střelbám a když už není zbytí, pošle za sebe dvojníka, pač by netrefil terč. ()

Prípad diplomatickej imunity (1975) (S05E02)

Tento díl a týká se to i samotné pointy, je protkán spoustou vtipných momentů, které jdou povětšinou na účet Columba. Jinak v roli záporáka můžeme vidět známého herce Hectora Elizonda. ()

Kríza identity (1975) (S05E03)

Tenhle díl doplácí na příliš komplikovanou zápletku, ve které se vyskytuje spousta postav, jmen a nejasností. Stopáž je zbytečně dlouhá a díky ní tempo značně opadá a dostaví se nuda. Závěrečná pointa je sice uvěřitelná, nicméně zůstane hodně rozpačitý dojem a to není dobře.. p.s. to Anthony - Leslie Nielsen je oběť a záporákem - vrahem je Patrick McGoohan..)) ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)