Boháč Clifford Paris má v úmyslu vzít si za ženu mladou Lisu Chamber. V předvečer svatby jej navštíví synovec Dexter Paris a popřeje mu hodně štěstí do manželského života. Svatební oslava je dobrou příležitostí k návštěvě i pro bratra novomanžela Normana, se kterým má Dexter již dlouholeté spory. Zdá se, že svatba je trnem v oku především služebné Peckové, která u rodiny pracuje již přes třicet let a neskrývá se s názorem, že mladá paní Lisa by klidně mohla být vnučkou svého manžela. O nějaký čas později je mrtvé tělo Clifforda Parise nalezeno ve vaně. Zprvu se policie přiklání k variantě, že se jednalo o běžný srdeční záchvat. Columbovi ale v jinak pečlivě uklizené koupelně neujde jeden podstatný detail: v koši na prádlo leží ještě mokrý ručník. Paní Pecková však trvá na tom, že ještě odpoledne všechno špinavé prádlo odnesla a ručníky vyměnila za čisté. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Jeden z najlepsich dielov v ktorom nevieme, kto je vrahom, kedze podozrivi su dvaja. A to dvojcata v podani skveleho Martina Landaua. Komedialnu stranku zase zabezpecuju sceny s upjatou pani Peckovou, ktora neznasa Columba a zabavne kucharske vystupenie. Vysledkom je skvely diel s brilantnou pointou. 10/10. ()

Autogram

Kúpanie pred cvičením muselo udrieť do očí aj Columbovi po ťažkej noci takmer spiacemu a so zavretými očami. Pripad sa zdá jednoduchý, že popri ňom zvládne aj uvariť holandskú omáčku, ale nakoniec to až také jednoduché nie je. –––– Míchá, mixuje, šlehá. Ale dokáže ještě daleko víc, strýčku. –––– Poručík Columbo je vyučený slídil. –––– Je to totiž poručík Columbo z policie. Prostě průměrný, běžný, typický ušlápnutý americký manžel. ()

Rudyamon

Příběh dvou bratrů, kteří přes vzájemnou nevraživost najdou k sobě cestu, když jde o peníze. Tenhle díl jsem vždycky dost nesnášel, hlavně pro tu ujetou hospodyni, která holdovala ještě o něco víc ujetým telenovelám („Vraťte mi stetoskop, Rocky! A hned!“). Columbo sice dostával trochu na frak („To je poručík Columbo, běžný průměrný ušlápnutý manžel, souhlasíte se mnou?“), nakonec ale přece (jak jinak!) ukázal, kdo je tady šéf. Jinak je děj filmu trochu nezvyklý tím, že o vraždě nevíme skutečně všechno, jak jsme zvyklí z většiny dalších dílů. V každém případě i přes těch několik vystoupení šílené hospodyně dávám 4 hvězdičky - 80%... :-) ()

Godhaj

,,Já jsem nový a nezkušený.“ ,,A červený.“ U Columba je výhoda i problém v tom, že od počátku zná divák vraha. Tady mě ale na konci čekalo překvapení, jaké se mi v přítomnosti sympatického detektiva často nestává. Mimo to jsem byl v tomto díle nadšený z vedlejších postav. Nejvíce asi z neustále nabručené paní domácí, kterou Columbo trápil dokonce víc než vraha. Dále sympatická mladá dáma, která byla výjimkou z klasického (nejen) filmového klišé, že všechny mladé dívky beroucí si postarší muže musí být nutně zlatokopky. Scéna s vařením mi zůstane v paměti asi navždycky, jen se nemůžu rozhodnout, jestli jeho stydlivost Falk tak perfektně hraje, anebo je takový i ve skutečnosti. Rozhodopádně výborný díl, u něhož jsem se velmi nasmál. ()

PeteBuck

Martin Landau v dvojúlohe. Bomba. Nebyť tej uvrešťanej ženskej, ktorá neustále ziapala na Columba, tak dám hádam aj 5 hviezdičiek. Poručík je naozaj riadny cvok a občas sa správa ako totálny hulvát, ale takého strapatého so smradľavou cigarou sme si ho obľúbili. Trochu netradičný Columbo. V relácii o varení je naozaj k sežrání. ()

• Jeden z mála případů Columba, kdy divák opravdu nezná totožnost vraha, dokud jej Columbo na závěr neodhalí. (Epistemolog)