Columbo - Season 4 (1974) (séria)

Rozbúrené vody (S04E04)

(epizóda)
  • Česko Rozbouřené vody (viac)

Poručík Columbo a jeho žena chtějí konečně jednou pořádně vypnout a vydají se luxusním parníkem na cestu do Mexika. Ale když je na palubě lodi spáchána vražda, bere sen o klidné dovolené za své. Obětí zločinu je zpěvačka Rosanna Wells, pachatelem její slizký přítel a úspěšný podnikatel Hayden Danzinger. Ten si opatří dokonalé alibi a zločin se pokusí hodit na nic netušícího pianistu Lloyda Harringtona. Columbo však nevěří, že právě on by mohl být vrahem a ke zděšení kapitána lodi si bere pěkně pod lupu jednoho pasažéra po druhém. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Ako prvá postava sa v každej epizóde na scéne obavuje vrah alebo obeť. Tentoraz to bol stratený a dezorientovaný Columbo, tak som nevedel, čo si mám myslieť. Po vražde musel byť najviac podozrivý ten, ktorý mal pripravené dokonalé alibi. Jeho príprava trvala tak dlho, že to bolo až trochu otravné, podobne aj vyšetrovanie a každý presun z miesta na miesto. Záver bol nakoniec fajn, ale nenapravil celkový dojem. –––– Máte snad nějaký problém? – Ne, panu Columbovi se ztratila žena. –––– Někdy mám pocit, že mám hlavu úplně prázdnou. ()

Garch

Sice se neodehrává v LA, ale na výletním "člunu" pro 500 cestujících, přesto je esencí toho nejlepšího ze seriálu Colombo: Stopáž celovečeráku a nekonečně se doptávající detektiv, který ale už od první chvíle tuší, kdo je vrah a jen ho otázkami štve, jak honící pes, až se mu nakonec kořist přizná, ač by někdy vlastně nemusela. ()

Anderton

Veľmi príjemná atmosféra, spoločne s Mexickou časťou najexotickejší diel. Vrah to má znova pekne premyslené, je vhodne obsadený a chudákovi poručíkovi trochu skazí dovolenku s manželkou, ktorej hlavná predstaviteľka nezaťažila producentov žiadnymi platovými výdavkami ani tentokrát. Trochu zamrzí Sherlockovský improvizovaný záver, ktorý nepatrí medzi najvydarenejšie, svoju usvedčujúcu úlohu ale splní. ()

Yardie

To je snad poporvé, co se Columbo objevil hned na začátku dílu. Velmi zajímavý díl. Opět netradiční prostředí, tentokráte na člunu, lodi, člunu... :-), kde je omezený prostor a být tím vrahem, tak skočím z paluby, protože tady se už není opravdu kam schovat. Pár vtípků, jak je dobrým zvykem, skvělá paní C, kvalitní záporák. Jeden z těch lepších dílů. Howgh! ()

Master19

Nestandardní díl ve stylu "To je vražda, napsala", tedy kam poručík přijde, tam jsou mrtvoly... Jeho zmatené pobíhání po lodi, žoviální pískání v rozhodné chvíli či dělání překvapeného ovšem naprosto nemá chybu. Taky to je jeden z mála dílů, kde se objeví bez baloňáku a saka. No, ta havajská košile (nebo co to sakra je) to je fakt síla. ()

• Loď, která byla využita k natáčení, se v té době jmenovala Princezna slunce. Později byla mnohokrát prodána a přejmenována na Ocean Dream. Dne 27. února 2016 byla vypuštěna u pobřeží Thajska a potopena. Dodnes leží na boku u přístavu Laem Chebang. (Epistemolog)
  • Magická krabice je pojmenována podle herce, který hraje kouzelníka - Curtis Credel. (ČSFD)
  • Ačkoliv je Columbo (Peter Falk) se svou ženou na lodi, divák se s ní nikdy nesetká, ačkoli někteří z posádky lodi se o ní zmiňují. (Epistemolog)