Bryce vysvětluje své sestře Beth, že ani v nejmenším nesouhlasí s jejím vztahem s Peterem Hamiltonem, zaměstnancem jeho firmy. Je přesvědčen, že Peter Beth pouze využívá k vlastnímu prospěchu. Bryce zajde dokonce tak daleko, že svému zaměstnanci napíše výhružný dopis, ve kterém mu přikazuje nepopulární vztah ukončit. Netuší však, že mu sestra tajně vyměnila klíče a v tichosti připravuje jeho zavraždění. Pozornost inspektora Columba je upoutána novinovým článkem. Druhý den vystoupí matka Beth a Bryce a nechá se slyšet, že má po smrti syna starost o další chod firmy. Mezitím je během soudního přelíčení potvrzeno, že se v případě úmrtí Bryce jednalo o nešťastnou náhodu. Beth je zproštěna viny, Columbo se ale o případ nepřestává zajímat. (oficiálny text distribútora)

akisha

Columbo je seriál, kde se málokdy stane, aby člověk sympatizoval s vrahem. Většinou proto, že vrah je osoba neskutečně slizká, odporná a bezpáteřní, často i nevalného vzhledu (vypadá prostě jak slizoun prvního řádu). Tady je vražedkyní odstrkovaná dcera, které život vždycky řídil někdo jiný, kdo za ní rozhodoval. Protože by jí bratr rád zakázal lásku k Lesliemu Nielsenovi (ten se snad narodil šedivej), rozhodne se ho zabít, čímž získá nejen prachy, firmu, Nielsena, ale taky sebevědomí. A já se musím přiznat, že jsem jí chápala a celkem s ní i soucítila, což se mi u Columba znovu stalo snad jen s Johnnym Cashem, a je to rozhodně příjemná změna. Sice je vyšetřování nic moc - jak už tu bylo zmíněno, ta věc s alarmem je známá hned ze začátku - ale i tak to byl díl, co dokázal zaujmout. ()

Lacike

Perfektny diel bez hluchych miest. Vrahyňa je zo zaciatku neskutocne sympaticka, ale postupne sa z nej vyvinie riadna mrcha. Spôsob vrazdy je skvele naplanovany, ale uz horsie prevedeny. Prijemnym bonusom je Leslie Nielsen v ulohe dobrackeho pravnika. Columbo tu ma niekolko velmi vtipnych situacii. Skvely diel. 8/10. ()

DocBrown

Tak krásná a taková mrcha, holt zrzci nejsou lidi. Columbovi to bylo hned jasné, že si se smrtí svého bratra hlavu moc neláme a je to "to nejlepší, co se jí mohlo stát". Trochu netradičně to začíná tak, že původní plán vrahovi nevyjde. Charakterní ale očarovaný (nedivím se) Leslie Nielsen ještě před svojí komediální kariérou. ()

Autogram

Columbo platí za taxík a nosí kufre. Tentokrát sa objaví dokonca aj súd a vynesie rozsudok, samozrejme taký, že Columbovi nie je po vôli. Vrah je ale v tejto epizóde mimoriadne hlúpy a pekná predstava o dokonalej vražde sa zrúti. Stačia čerstvé noviny a čerstvý trávnik. –––– Tak proč si stále vymýšlíte nové otázky? – Víte, už jsem takový. Držím lano a pokouším se svázat jeho volné konce. ()

majec4

Vsetko super, ale s tym alarmom to mohli inak vymysliet. Noviny boli tiez riadne silnym voditkom. Vrahynu sa sice dalo pochopit, ale velmi sa neparala so skryvanim jej emocii. Ked sa nechcela podvolit bratovi mohla odist a postavit sa na vlastne nohy. Nielsen ju aj tak lubil. No to by si nemohla kupit sportacika. Najskor som jej fandil, myslel som, ze zabije Nielsena a hodi to na brata. No po par minutach som jej prial podobny osud ako ona pripravila bratovi. Cast ma velmi bavila, ale bolo to priehladne, takze to nebudem hrotit. ()

• Columbovo (Peter Falk) auto je Peugeot 403. (Terva)
  • Zbrusu nové auto, které je dodáváno Beth Chadwick, je Ferrari 365GTB. (Epistemolog)