Kay Freestone je tajnou milenkou filmového managera Marka MacAndrewse. Markovi je nabídnuto místo ve vedení celé společnosti CNC, což je spojeno s přesídlením ze západního pobřeží do New Yorku. Kay, jeho pravá ruka a osobní asistentka, si na uvolněné místo dělá zálusk, ale Mark jí jasně naznačí, že s ním již nemůže počítat ani v soukromém ani v pracovním životě. Hnána touhou po krvavé pomstě vnikne Kay do kanceláře svého milence a zastřelí jej. Zbraň ukryje na střeše výtahu a ještě se v pravý okamžik stačí vrátit do promítací místnosti a vyměnit filmové kotouče (oficiálny text distribútora)

Grogan

Solidní a sexy vražedkyně, u které mi ani tolik nevadilo ukázání její osobní roviny, alespoň to trochu propracovalo její charakter, což u columbovských vrahů nebývá zvykem (obvykle jsou to lidi, kteří jen tak bez zaváhání spáchají vraždu a nemají s tím problém), i když možná toho nemuselo být až tolik. Velmi povedená epizoda, za což veškeré zásluhy patří výborné Trish Van Devere. Nicméně mým obvyklým hlavním problémem s dílem je to samé, co zmiňuje v komentáři Allen. Ještě než se Columbo vůbec dopracuje k nějakému motivu, možná ještě předtím než ji vůbec potká, ji hned má přečtenou jako vražedkyni (jak si jinak vysvětlit scénu, kdy ji hned při prvním setkání požádá o rekonstrukci průběhu vraždy, kde hraje vražedkyni nebo jak hned vyzvídá "takže slečna Freestonová umí s tím vším promítacím zařízením zacházet, že?" při hovoru s promítačem), i když není jasné proč. Columbo si rád usnadňuje vyšetřování různými berličkami, aby se nemusel moc namáhat, takže hned vyloučí možnost cizího vraha (to vodítko s brýlemi je pěkně slabé, bylo pozdě večer, tak proč by nemohl Mark usnout s brýlemi dole a nestačit si je nasadit při příchodu vraha? - naprosto logická úvaha, jenže kdyby se vzala v potaz, tak by se poručík musel namáhat zapnout mozek a vést pořádné vyšetřování) a že by zajímal o další lidi ze studia? Ani náhodou. Přitom proč by ho z nějakého důvodu neměl motiv zabít třeba ten producent v podání Patricka O'Neilla (vraha už v sérii jednou hrál)? Ano, ten asi motiv neměl, ale Columbo se ani nenamáhá to nějak zkoumat. Plus v tomhle dílu mi na něm kromě těchhle obvyklých manýrů vadilo i jeho místy dětinské chování. Zkrátka a stručně řečeno, Columbo pro mě není pořádný detektiv - na rozdíl od Barnabyho nebo Poirota se nenamáhá s poctivou policejní prací, nepřirozeně jde vždy po správné osobě a nikdy nemá pochyby, zda nemůže být vrahem někdo jiný. To po tolika případech působí dojmem, že vraha zná jen proto, protože si přečetl scénář epizody. Zato výše zmínění pánové se opravdu musí namáhat, projít plno podezřelých a falešných stop, než spadne klec nad pravým vrahem. Jinak ten konec, škoda že, že ten její komentář "budu bojovat" nebyl pojat tak, že se odmítne přiznat a pozve si právníka - jakpak by ty Columbovy dedukce asi uspěly bez obligátního přiznání viníka? Nejspíš špatně, takže se nedivím, že si na to autoři nikdy netroufli. Ale tak strašně rád bych to alespoň v jedné epizodě viděl.... ()

Colonist

Ze vzpomínek na tuto epizodu jsem si myslel, jaký je to pětihvězdičkový díl a výborná epizoda. Když jsem si ji nedávno připomenul, cítil jsem trochu zklamání. Není to špatný díl, ale na pět hvězdiček to není. Hlavní vražedkyně je solidní, plán si promyslela a s Columbem je sranda, ačkoliv se někdy v této epizodě chová jako naprostý idiot a není to součást jeho ošálení protivníka (například když si hrál s knoflíky u pultu). Největší vadou této epizody je, že má plno hluchých míst. Ať už to jsou ty přehnané humorné scény nebo třeba pracovní problémy Kay s propadem sledovanosti filmu Profesionál, problémy s její kamarádkou závislou na prášcích, která nemůže vystupovat atd. Je sice dobré, že jsme mohli vidět vykreslený charakter této ženy, ale do Columba to nepatřilo a celý ten její vedlejší příběh byl pro zápletku epizody vlastně zbytečný (když nepočítáme, že kvůli tomu přišla o místo a ztratila to, proč vraždila). Závěr je povedený, pointa možná trochu předvídatelná, pokud dobře znáte Columba, ale vždycky se mi líbí, když vrah ztratí svůj klid. Pro mě rozporuplný díl. Jsou to vlastně takové slabší 4*. ()

majec4

Opat klasicky zaujimava cast. Pacilo sa mi to prostredie filmovych studii, celkom pekne okno do minulosti kinematografie. Zaporacka bola vcelku okuzlujuca, a ich suboj s porucikom bol na urovni. No nemalo to az tak premyslene, bolo jasne, ze sa casom pride na vztah k obeti. A k tomu sa chudina sama pekne usvedcila. Ale dobre sa na to pozeralo. Keby je to kratsie, tak dam plny pocet. ()

5150

70%.. Columbo má tentokrát za protivníka ženu, Kay (Trish Van Devere), která takřka dokonale vymyslí a provede vraždu svého šéfa - milence. Vyšetřovaní pak zavede poručíka do prostředí televizního zákulisí. Potěší zejména řada zábavných momentů (Columbo nosí krční límec..), atmosféra a tempo, naopak pointa je slabší. ()

Allan

Další z dílů, odehrávající se v prostředí masmédií. K dokonalosti mu sice trochu chybí, ale i přes to je zatraceně dobře promyšlený. Vražedkyně je mimořádně ambiciózní potvora (místy značná podobnost s paní Bobošíkovou), která byla odhalena vlastně ani nevím jak. A to je jedna z vad na kráse celého seriálu – ono to totiž začne nudit, když je sebelepší vražda odhalena tím způsobem, že se Columbo ihned pověsí vrahovi na paty a postupně ho udolá. Bylo by sympatické, kdyby ho scénáristé taky jednou nechali tápat, popř. se mýlit. Génius, který pozná vraha na první pohled, je trochu nudný. A navíc mám pocit, že kdykoliv Columbo vyšetřuje v oblastech showbyznysu, chová se jako retardované dítě v cukrárně – „Jé vážně? No to je fantastický! Můžu si to vyzkoušet? Paní Columbová vás přímo zbožňuje!“ atd. ()