Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

dr.fish

Tady byl cíl jasný- pobavit dvanáctileté děti. Efekty, obrázky, nepodstatný respektive snadno pochopitelný příběh, zkrátka popcornový biják aneb jak zabít 90 minut času a nějak to bolestné dospívání překlepat. Režisérovi bylo zřejmě vysvětleno, co přesně se po něm chce, takže se do žádných odvážných experimentů nepustil. Až po závěrečném velkolepém finále si hodil drobný epilog (aby ukázal, že v něm přece jen dříme velký talent), který je nejlepší z celého filmu, a ukazuje, kam to mohli tvůrci vytáhnout, kdyby jen trochu chtěli. To už by byl ale film pro jiné obecenstvo a to už dávno do kina nechodí. Takže průměrný film, který netřeba vidět dvakrát. 55% ()

SeanLSD

Čisté a priame. Potešilo ma. Čo tento rok neočakávane nepriniesla MALEFICENT, objavilo sa náhle tu, v dávno už bezozvyšku vymlátenej látke. Alebo nie ? Čo sa drakulovskej tematiky týka, naposledy tak potešil DRACULA 2000 a najbližšie snáď LAST VOYAGE OF DEMETER. Po troch stovkách najrozličnejších filmových projektov, v ktorých sa objavil, má tento pán ešte stále čo ukázať! Zážitkovo je ale toto históriou šmrncnuté karpatské fantasy ďaleko viac pokračovaniním súčasnej hollywoodskej rozprávkovosti temnejšieho európskeho strihu, ktorou ďalším rokom úspešne pokračuje línia od novej SNEHULIENKY cez LOVCOV ČARODEJNÍC až sem. O nejakej krvi, erotike, dejinách či horore však nemôže byť ani reči a utrápený, obetujúci sa krásavec Vlad tiež nemusel byť tak nepoškvrnene príkladným klaďasom... ()

Sabrewulf

Co je největším zabijákem atmosféry ve filmech? Zbrklost. I když je tady děj tak jednoduchý, že ho vlastně celý vidíte v traileru, nebo si přečtete v obsahu, pořád je hodina a půl málo. Člověk by totiž čekal, že Vlad se své schopnosti bude postupně učit, zdokonalovat, přicházet jim na kloub, no prostě polehounku pronikat do tajů upířího života. Je to přece zrod legendy, tak by to podle toho mělo vypadat. Praxe je bohužel taková, že Vlad po vypití krve procitne, hned po minutě se mění v netopýry a asi po dalších třech minutách pobije armádu Turků. Fakt, nekecám. Já jsem si sice přál, aby byl Drákula borec, ale aby se k tomu "poctivě" dopracoval jako v nějakém RPG. Takhle je to jako zapnout novou hru a hned v prvním levelu si natřískat hromadu cheatů. A co je úplně nejhorší, není to žádný masakr, žádná epická bitva, jakou jsem čekal. Jsou to dva přelety netopýrů, pár nepřehledných máchnutí mečem (choreografie je vůbec strašná) a je po všem. Druhá bitva je prakticky celá v traileru. Fakt, nekecám!!!! Druhý průser je ten, že Dracula je do poslední minuty klaďas jako Mirek Dušín. A aby to nebylo málo, spousta keců dle šablony "Americké rodinné hodnoty". Poslední minuta filmu je na facepalm. Na tenhle film jsem šel opravdu silně obrněný, tolerantní, ale tohle nejde. Nevyužitý potenciál. Komu trailer na Drákulu připomenul trailer na Castlevania: Lords of shadow 2 a na úkor toho, na to chce jít do kina (jako já), tak ruce pryč! Ten párminutový trailer CLOS2 má větší koule, než celý film. ()

panMartin

Chudák Drákula, snad vstane z mrtvých a vysaje s těch idiotů kdo tohle dal dohromady život. Snímek je sám o sobě neskutečně unavující, snadno odhadnutelný a v podstatě zde nejsou momenty, které by vás dokázaly vtáhnout. Čekal jsem nějaký to mrazení, možná i leknutí, ale nedočkal jsem se. Za mě jeden z nejhorších filmů roku, kde nefunguje fakt vůbec nic. ()

Prometheus69

At zije CASTLEVANIA! Aneb... diky certu za ni. ;) Nehodnotim. Jakozto od milovnika vyznavace darkess fantasy, to by snat ani neslo... jen se srkam smichy. :)= Pokracovani rozhodne chci, uz jenom kuly tomu jakym smerem se to bude ubirat... A jestli si scenarista opet ze hry nabere to nejlepsi a nebo naopak.. bude chtit potesit i tu druhou nespokojenou skupinu breptalu a reptalu. :] ()

sir-dave

Podobná blbina asi jako Van Helsing, jenom se tohle tváří více seriózněji. Luke Evans hraje poměrně uvěřitelně, ale má dalších 10 lepších filmů. Velká výhoda je krátký počet minut, což zároveň vše i potápí. Nezbývá na nic moc času, začátek je dost urychlený na vysvětlování, potom dvě tři draze vypadající trikové bitvy a je po všem. Kvůli ničemu jinému to nemá cenu sledovat. ()

filmmovier

Po historický i zeměpisný stránce je to naprostá kravina, po tý příběhový taky, ale co si budeme vykládat, čekal jsem to horší. Celkem slušné fantasy prvky mě poměrně překvapily, byly funkční, příběhu velmi pomáhaly a po trikové stránce to byla prostě skvělá podívaná. Atmosféra byla v temných scénách navozena skvěle a finále bylo parádní, ale to mezitím opravdu nebylo převratné. Nic proti Luku Evansovi, sehrál to parádně, ale proč na mě Dracula působil jako strašně hodnej klaďas, který miluje svou rodinu? Napichování na kůly tam bylo minimálně a celá to postava tady působí opravdu strašně pozitivně, i když by neměla. Kniha Brama Stokera už pár dobrých adaptací má (hlavně ty, které se jmenují Nosferatu), ale natočit pořádnej film o Vladu III., VALAŠSKÉM knížeti, to je asi sen, který se nikdy nesplní, Tohle "ZROZENÍ LEGENDY" tedy musím brát čistě jako historickou fantasy, protože tam není správně skoro vůbec nic. Ale abych to pořád neodsuzoval, byla to celkem sranda a znovu připomínám, že ty fantasy scény fakt byly fajn, jinak ale lepší průměr. 65%. Mimochodem, ten Draculův hrad byl naprosto skvělá stavba. ()

chelseaman22

Vlad odešel od Turka (kde napichoval nebožákům hlavy na kůly), aby na rodné hroudě vládl spravedlivě a nezaváděl reverse charge na stavebnictví. Co upír nechtěl, ten náš milý Vlado narazil na vampíra, jež se chtě nechtě zabydlel v malebné špeluňce na vrcholu Blaníka. Nechal si od něj nalít červeného a hurá na Turka. Pracháč Wayne musel při pohledu na netopýří tlakovou vlnu zrudnout závistí! 77% ()

Motinski

Evansovi takéto typy úloh sedia. Spracovanie viac výpravnou a akčnejšou cestou je  lepší ťah, ako keby zase niekto natočil klasické prevedenie. Mytológia je dobre rozbehnutá, ajkeď iba skôr načrtnutá, pretože tých 90 minút neumožňuje sa viac vyhrať. Akčné pasáže fungujú, no príbeh oslnil hlavne zo začiatku. Potom by už trebalo silnejšie scény, menej rutinnú réžiu a scenár ktorý vybočuje. Veľa postáv je dokonalým príkladom klišé a uberá to z dojmu. Bol som ale v rámci možností spokojný kedže som nemal veľké očakávania. ()

Lachtaan

Další z hrozivě shozených, přitom pekelně vyšperkovaných temných hororových dobrodružství, kterému jako bonus vévodí skvělý Luke Evans. Nedalo by se na to koukat pokaždé, kdy by člověk dostal chuť, kdysi to pro mě avšak bylo něco úplně nevídaného a bez jakýchkoli potřeb nejnovějšího Vlada shazovat jsem se jím nechal pohltit a užíval si každou sekvenci filmu, který mohl být snad klidně i o kousíček delší, aby rozvinul již tak tajuplný příběh. [viděno v Kino Šumava Klatovy 24.10.2014] ()

Johnny.ARN

Neznáma legenda natočená neznámym režisérom. Akčný výplach, plný netopierov, detialných záberov, zlej kamery v súbojoch a hlavne otázky : Prečo to nie je v 3D?? Evans fajn, výprava fajn, Cooper pomaly ale isto dostáva cejch záporáka, masky a efekty výborné. Keď to príjimete takto a nebude riešiť reálny základ a scenár, tak si to užijete. Už to vidím o dva roky v nočných hodinách na nejakej slovenskej TV stanici. Dovidenia pri dvojke. 3 z 5 ()

Trenslation

Film za miliardu, který má otevřít týmovku monster studia Universal, ale nezachrání ho ani charisma Charlese Dance a Lukea Evanse. Výsměch Bramu Stokerovi a vykrádačka komiksových filmových adaptací. ()

FaceMan

Má to niečo do seba ale stále to nie je to správne sfilmovanie Drakulu. Každopádne však patrí medzi tie lepšie. Vizuálne scénky s charizmatickým hercom a tupým scenárom. Takto by som asi zhrnul tento film do jednej vety. Záverečná scéna bola ale pekná a presunutie do prítomnosti sa mi páčilo. Také slabšie tri hviezdy. ()

viperDavid

Neobyčejně provedená sající nestvůra, která ve vás nenechá ani kapku dobré krve. Místo umírů se dočkáme bitev jak za trojské války s trochou černé magie nebo spíš netopýrů. Opět však s otevřeným koncem co tak nesnáším a to mému hodnocení ublížilo nejvíc. Jinak docela koukatelné. ()

Mrkvič

S dovolením bych si vypůjčil citát "je to sračka všech sraček". Dá se to tvrdit aspoň při srovnání s filmy o upírech. Od začátku děsně nudný, hloupý a jednoduchý. A co sakra měla být pořád ta hra, kterou si chtěl hrát Tywin Lanister? :) odkaz na Hru o trůny a Hunger games? Ubohostí by to odpovídalo zbytku filmu. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)