Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

CAR0DEJ

Jedna hviezdička navyše čisto za ten vizuál, ktorý je dych berúci. To však nemení nič na tom, že z hľadiska deja je to prázdne ako štátna kasa Grécka a pôvodný Súboj Titanov vyhráva v tejto oblasti na plnej čiare !!! ()

kelet

Pre mňa, ako milovníka pôvodnej verzie, úctihodná poklona prvotnému dielu. Dej povýšený na modernú dobu plnú efektov, spomaľovačiek, súbojov. Herci vybratý parádne (Sam Worthingtom stále lepší a lepší v každom filme), navyše podoba a celkovo postava "gina" ma fascinovala. Tak isto však ostatné stvorenia a samotná púť za konečným cieľom - Krakenom. Potešilo ma aj spomenutie nezabudnuteľnej sovy pomocníčky. V kocke treba povedať, že neboli plnohodnotne využité niektoré postavy, viď Andromeda len v úlohe obete. Taktiež ma mrzí, že Perseusov príbeh bol vzatý skôr povrchne a sústreďoval sa viac na samotné boje a púť ako hĺbku osobnosti. No treba povedať, že aj ostatným osobám by sa patrilo viac pozornosti, ale ktovie ako dlho by to potom trvalo, pretože je tu obsiahnutých veľa silných osobností. Hodnotenie: 80% ()

Kozlowski8

Oproti filmu z roku 1981 posun v technice zpracování, což není plusem, ale samozřejmostí. Ovšem po stránce pocitové a emotivní působí toto dílo chladně a prázdně, k čemuž mimo jiné přispělo nešťastné vizuální ztvárnění všech tří bohů, které se mi protivilo. Proto, když se řekne souboj titánů, zcela určitě se mi vybaví stará dobrá verze z 80. let. 50%. ()

kyrysar

Tak moc jsem se těšil na remake, tak moc, že jsem se vydal do kina ve 3D. Jo bylo to fajn, poprvé na 3D. Ale to je asi tak všechno. Neříkám, že se má všechno kopírovat podle bájí. Ale tohle je už moc. Vzít jména a trošku námětu a totálně to nakonec po... at. Jedna rada pro všechny. Ignorujte Řecké báje a pokud už je znáte, tak na ně zapomeňte a film se vám možná bude líbit. ()

kacer4

Presný opak pôvodného filmu. Dej, ktorý tam bol najlepší, tu je dosť plytký. No na druhej strane efekty a hudba, ktorý boli v pôvode hrozné, tu sú vynikajúce. ()

unclejack

Netreba predstierať, že Louis Leterrier splácal niečo svetoborné. Koniec-koncov, základy celého filmu už mal postavené a na ňom bolo obtiahnuť ich do nového kabátu. Na druhú stranu treba uznať, že v rámci hraníc povrchnosti sa mu to vcelku podarilo. Dokonca v porovnaní s pokračovaním J. Liebesmana ide o nadpriemerné dielo. Titáni vyfasovali nový ťažko digi vzhľad, a hoci priznávam, že od Krakena sa dalo čakať viac, rozhodne mi prkenná obluda z originálu nechýbala. Opäť však treba kontrovať, že Medúza bola oveľa lepšia v originále a takmer úplné odignorovanie legendárnej sovy som ťažko znášal. Vizuál je ok, scenár však slabý ako čaj. Kto to zachráni? No predsa fajnové obsadenie. Ked odsuniem Sama Worthingtona, ktorého som nikdy príliš nemusel, zostáva nám Mikkelsen, Fiennes, Flemyng a Alexa Davalos, všetci výborní. Liam Neeson pôsobí trochu stratene a hoci v sekcii Hrajú sú ešte viaceré zaujímavé mená, tých som príliš nepostrehol - vlastne aj pozmeneného Mikkelsena som len ťažko hľadal, až pohľadom do Galérie sa mi trochu pripomenul. Najlepší výkon však podáva bezosporu Gemma Arterton. Jej stoická príťažlivosť v pokračovaní vyslovene chýbala, pretože Hnev nám príliš zaujímavých ženských postáv nenadelil. Aj preto je na mieste odsunúť nepodarený remake do bezpečných vôd priemeru. ()

endrix

Když na tenhle film nekoukám jako na remake původní klasiky nebo na zfilmování antické báje, ale jako na fantasy inspirované atickou mytologií, přijde mi jako slušně zábavný průměr. PS: Účesový defekt hlavního hrdiny mě samozřejmě vytáčel taky, ale dalo se to snést. Byla to jediná známka osobnosti, kterou některá z postav měla. ()

Ssova

Nejsem nostalgicky ovlivněná úspěšnějším předchůdcem, tudíž nehodnotím tak přísně.. Triky odpovídají své době, děj neuráží, ale ještě aby, když opakuje, co už tu bylo... Mé hodnocení je obzvlášť pozitivně ovlivněno "božským duem"... Liam Neeson a Ralph Fiennes by mi bohatě vystačili na celý film. Naopak Perseus - Sam na mě působil téměř nepatřičně .. Jako by si odskočil z vojenské základny na Pandoře rovnou pod Olymp... Stejné vzezření, stejný výraz... nene, ten se nepoved... Taťka Zeus i strejda Hades ho převálcovali na celé čáře. ()

pursuer

Dobře zahrané, dobře natočené, scénář pouze trochu překrucuje, na co jsme už třicet let zvyklí, ale dobré. Co mi kazí dojem ze snímku, je přílišná rychlost a soustředění se na (zbytečné) detaily. Nakonec jsou závěrečné titulky, aniž divák dostal šanci se zakoukat do postav, vžít do atmosféry a těšit se na finále. Film je pak zbytečně plochý a uspěchaný a je z toho cítit jen něco drahého. Vadí mi kompoziting, ze kterého je příliš cítit studio. Lepší 3*. ()

detrew

Jestli jsem dal u Souboje titánů z roku 1981 čtyři hvězdy, tady musím ubrat nejmíň 2. Už dlouho jsem neviděl s prominutím tak po#rané řecké báje. Abych začal, nikde v bájich není žádná zmínka o obřích škorpionech, na kterých by hrdinové jezdili. Těm třem čarodějnicím měl vzít Perseus oko, o které se dělili, místo toho se je snaží čarodějnice zabít (proč ne americký film). Ale jako největší chybu beru to, že Medúza žila v podsvětí za řekou Styx...prrr...Medúza měla přece žít na ostrově, na kterém se měli nacházet stovky soch a k tomu ještě ten černý Pegas? Nejspíš si chtěli odškrknout, že film není rasistický. Každopádně ten, kdo řecké báje nezná, by o nich nic točit neměl...To jediné, co se mi na filmu trošku líbilo byl Kraken (kvůli Krakenovi na obalu jsem si koupil DVD). Doufám, že už film nikdy neuvidím, pokud ano, možná se neudržím a srazím to na jednu hvězdu. ()

Merenre

Škoda nezdařilého obsazení v čele s wortingtnem - bylo to úplně mimo.Jinak vlastně docela povedené. Méně infantilní než starší verze. ()

FAxPR

slušný B.. sam vypadá pořád stejně (a pořád i stejně hraje), neeson má legrační oblečení a fiennes asi už nikdy nebude mít roli, která by ho byla hodna.. a když už to tady všichni srovnávají "s nejlepším filmem všech dob, který získal jen 3 oscary" Avatarem, tak proč ne- tamto mělo větší hype, tohle má větší monstra a lepší soundtrack.. ()

Ailly

Čo bolo na tomto filme dobré boli skvelé masky a grandiózne efekty a to je tak všetko a bohužiaľ to nestačí, aspoň pre mňa nie. Úvod do príbehu zbytočne dlhý, potom akoby sa tvorcovia spamätali a jednu akčnú scénu okamžite strieda druhá. Postavy sú tak nešťastne nerozvinuté, to ma skutočne zabolelo, okrem Perzea o nikom nič neviete, ani sa nedozviete, k nikomu nič necítite, na môj vkus veľmi chladné a plytké a nezachráni to ani veľkolepá scéna s Krakenom. A že to ponúkli v 3D tak to bol snáď vtip, jediné čo je na filme 3D sú záverečné titulky. Ak môžem poradiť, choďte na 2D, ušetríte peniažky a osobne si myslím že 2D filmu prospeje viac, pri 3D bolo často pozadie rozmazané a celkový obraz bez akéhokoľvek výsledného 3D efektu. ()

hrabě_olaf

plytké, obrázkové, s minimálním příběhem - je fakt, že srovnávám s originálem. ale nějaká soubojová jízda (boje a přelety zabírají snad půl filmu) kvalitní film nedělá - staré řecké báje v pěti minutách ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj