Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Torgal

Na tento film som sa po teasery veľmi tešil, no som vďačný, že som dal na recenzie a vyhol sa jeho návšteve v kine. Scenáristicky je to totiž peklo, ktoré nemá hlavu ani pätu, motivácie postáv sú absurdné a neustále sa tu dejú veci, čo sa priečia zdravému rozumu. Už len zápletka o vyhlásení vojny proti bohom je čisté wtf. Hlavnými pozitívami je to, že film nie je moc dlhý a celkom odsýpa (hoci je nezmyselný). Herecky je to nezaujímavé (možno s výnimkou Mikkelsena), režijne nezáživné, ale aspoň tie triky vyzerajú celkom k svetu. Veľké sklamanie vo svetle ktorého vyniknú kvality pôvodného Súboja titanov z roku 1981. 4-/10 ()

Manhattan

Panebože tak tohle byl totální průser (terminátor kříženej s prapodivným čím si co matně připomíná a paroduje původní souboj titánů)Ps: teda krom Gemmy a Madse tam nebylo vůbec nic co by stálo za řeč. Dávám palec dolů ()

Johny M.

I přes velkou kýčovitost a Worthingtonův doočíbijící ne-dobovej účes zaujal novej Souboj Titánů aspoň svym vizuálem a slušnou akcí... ()

jurca

Srovnání se starých Soubojem jistě není na místě. Je potřeba na něj nahlížet jako na jedináčka. Vždyť se jedná o velice solidní výpravu s kvalitními efekty. Jasně, děj je dost divně poslepován, ale házet tento film do jednoho koše s takovými skvosty jako je série Twilight, mi přijde docela přísné. ()

cogi

Pryč s filmy, které využívají nejnovější techniky. ... Když porovnám tento brak s originálem, vycházeli mi dvě hvězdičky, celý film jsem se nudila, dokonce měli díry ve scénáři, že kdybyste neviděli původní dílo, tak si říkáte, ... "kdy to zmiňovali?" ... každopádně se minuty mého utrpení blížili ke konci a na scéně se objevuje bohyně s hadama, já nemůžu vidět hady, jen jednou jsem viděla do konce kresleného Aladina. Tak jsem konečné sekundy filmu čuměla do stropu a to už moje nálada byla opravdu špatná. .... Konečný počet hvězdiček = JEDNA .... a to ať jsou ještě rádi a neopovažují se natáčet nějaké pokračování!!!!!!!! ()

Stíba

Nelze nové titány označit jako vyloženě špatné ale osobně příliš nechápu co chtěl tímhle Leterrier dokázat. Úvodních dvacet, třicet minut jsem byl celkem spokojený a říkal si, že to přeci jen nebude tak zlé jak se stále říká, bohužel mě zejména druhá polovina neustále přesvědčovala o opaku a film vážně působil až příliš lacině a povrchně. Necháte-li ovšem po náročném dni mozek stranou a necháte se unášet vizuálními efekty (které sice nejsou nic revolučního ale jsou místy rozhodně koukatelné) tak jak píše KevSpa, nemusíte být úplně zklamáni. 50% ()

Wopat

Velice jednoduché a nepropracované. Ještě o kousek horší a nazval bych to znesvěcením původního trháku. Dialogy jsou mdlé a herecké výkony nevalné. Perseus celý život rybaří a najednou válí mezi elitníma vojákama a nesmrtelnýma ze všech nejlíp. A je mi jedno, že je polobůh, tohle bylo nevěrohodné. Dal bych jenom dvě, ale tu třetí hvězdičku přídávám za velmi atraktivní vizuální práci. Jak prostředí, tak nadpřirozená monstra se mi velmi líbily. Až na medůzu, nic nepřekoná originál. ()

Petyas

Popravdě mi není úplně jasné, proč má tento film takové příšerné hodnocení. Co je na něm tak špatného? Mě se líbil opravdu velmi. Až na některé hollywoodské ptákoviny, kterých naštěstí, dle mého názoru, není moc, má film velmi zajímavý a nápaditý scénář. Nejsem ani odborník na řeckou historii, abych zde polemizoval o tom, jak moc se autoři scénáře drželi skutečnosti resp. drželi pověstí. Také nechápu proč tento film někdo musí porovnávat s jeho 30 let starší "předlohou". Ta předloha je v uvozovkách, protože se o remake zcela nejedná. Tento film pouze zobrazuje stejnou historickou událost, jinak spolu nemají nic společného. Jedná se o dva zcela odlišné filmy. A to jak scénářem, tak i stylem. Původní film je dle mého spíše velké výpravné historické drama, kdežto tohle je prachsprostý akčňák. Až na scénu se sovou, kde se "svým způsobem" odkazovali na původní film, se neobjevil žádný náznak to, že by se snažili kopírovat původní film. A tudíž ty dva filmy nemá smysl vůbec porovnávat. Jinak si ale myslím, že se jedná o velmi slušný film, se zajímavým a zábavným scénářem, dobrými herci a grafickým zpracováním na velmi solidní úrovni. Narozdíl od několika místních komiků, kteří přirovnávají ztvárnění Liama Neesona aka Dia, jako laciného pornoherce 80. let, se domnívám, že obvzvlášť zpracování bohů, bylo vynikající. Jak Dia, tak Háda. Efekty opravdu velkolepé. ()

foundation

Neuveritelny pluvanec rovno do ksichtu originalnemu filmu. Bohuzial aj keby sa novy Suboj Titanov volal uplne inak ako original stale to bude hrozna hovadina. V prvom rade zbrklo a strasne rychlo natocene. Je jasne ze to mal byt akysi blockbuster ktory postavam nevenuje vela casu ale v tomto pripade to je to dohnane do extremu. Uz tie prve zabery jasne povedali ze mam len sediet, nerozmyslat a cumiet na monitor a vychutnavat si udajnu adrenalinovu akcnu jazdu. WTF. Otrasna hudba, otrasne efekty, otrasni herci, otrasna kamera, otrasna akcia. Bohuzial je to tak. Worthington sklamal na plnej ciare. Arteton bola ovela ovela krajsia v Prince of Persia a Neeson bol na scene asi tak 2 minuty a aj tak si nemozem pomoct ale tentokrat na bozsku charizmu Dia zo stareho Clash of the Titans nedosahoval ani nahodou. Jediny kto si ako tak uzil svoju postavu bol podla mna Fiennes. Jeho Hades mi prisiel ako najlepsie zahraty charakter hoci to takisto nebol oscarovy vykon :). Ale ako to byva najlepsie prichadza takmer na koniec. V momente ked sa na obrazovke objavila animovana princezna Fiona alias Meduza uz som vazne rozmyslal ze to cele vypnem, vymazem a zahodim. Poslednych 20 minut som uz len krcovito posuval co najrychlejsie ku koncu. A take veci ako dialogy medzi postavami radsej ani nejdem spominat. Mno..Toto sa teda nepodarilo a je z toho dost kruta tragedia. Mozno nabuduce. ()

pepa3rd

Spousta peněz, zvučná jména a dokonalé triky ještě nemusí znamenat záruku kvality. Dvouhodinová stopáž a stejně na mě děj působil až neuvěřitelně zkratkovitě. Za celou dobu jsem si nedokázal k žádné z postav vytvořit vztah. Téměř nulové emoce mě tak provázely v podstatě celým filmem až do jeho závěru. Nevadí mi razantní odklon od klasiky z roku 1981, ostatně je to jiný film a díky tomu by mohl nabídnout něco překvapivého. Vadí mi ale, že to neudělal. Tenhle film nemá absolutně žádné kouzlo starých řeckých bájí. Hrdinství vyznívá kýčovitě, přátelství nevěrohodně a romance se nekoná žádná, pokud tedy nepočítám ten náznak v závěru. Vše je utopeno v CGI tricích, které spolu s výbornou hudbou táhnou celý film a to je opravdu málo. Na druhou stranu, pokud někoho napadne vytvořit pokračování, a ten závěr k tomu vybízí, doufám, že jej také napadne vyměnit scénáristu a vykopnout režiséra, protože filmy z řeckých bájí mám rád. Celkově přimhouřím oko a dám ještě 50% ()

salamandrr

Výprava je slušná, kamera taky, ale scénář je děravý jak spoďáry bezdomovce, prznění milostného příběhu Persea a Andromedy ve prospěch někoho jiného je špatný nápad. nepochopil jsem roli džina, podle mě měl Persa vyléčit a konec, když už se přidal, tak je měl opustit před podsvětím, takhle jen trapně umřel a nic tím nezískal, stejně jako zbytek Perseovy výpravy chrámu. A nemůžu si pomoct, ale černý pegas byl špatnou volbou. Vzpomínka na Bubu je pěkná, ale perseovo pohrdání dary mě štvalo.. jako avatar, na pohled pěkné, ale o ničemještě to przní původní předlohu ()

sumperacek

Jsem velkej drsňák a raděj chci být člověk než bůh. V podstatě jediná myšlenka ve filmu. A nakonec roštěnku přece jen od Dia dostal. ()

Yomega

Další zprznění klasiky. Ve filmu nefunguje vůbec nic. Můžeme začít špatným výběrem herců. „Sušinka“ Worthington, který navíc neumí hrát jako Perseus?? Mírně řečeno „průměrná“ (jak vzhledem, tak schopnostmi herečky) Alexa Davalos jako Andromeda?? To nemluvím o duu svých téměř nejoblíbenějších herců Liama Neesona a Ralpha Fiennese, kteří jsou tady bohužel stejně šedí a nevýrazní jako zbytek filmu. Ostatní snad nemá cenu ani komentovat, rádoby vtipné hlášky, překroucený, zjednodušený a uspěchaný děj, občas hnusné digitální efekty, tuna nepřesností jako je černý Pegas, neexistující Cerberus a Medusa? Ta je fakt k popukání, docela pěkná holka, rozhodně hezčí než Andromeda:-) No nebudu popisem této sračky ztrácet čas, který jsem již ztratil jejím sledováním. Jedna hvězdička za slušnou hudbu a odvahu tvůrců to pustit do kin. Hlavně že to je 3D…. ()

nurielka

Tri hviezdy dávam za toho fanatika- anorektika, ktorý chcel poštvať ľudí proti Andromede a nakoniec ich aj poštval, ten poňal nadživotný výkon. Bez neho by tento film nebol tým čím je.:))) ()

guri

Suboj titanov je typicky letny blockbuster - efektami nabita jednohubka bez akehokolvek hlbsieho vyznamu. Tak ale nie pri kazdom filme sa chcem zamyslat a vrtat sa v nom; potrebujem obcas aj uplne vypnut a pousmievat sa nad nechcene smiesnymi dialogmi. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj