Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Fr

Nejstarší vyprávěné příběhy jsou zapsány ve hvězdách..... O Titánech, bozích a lidech, kteří už dále nechtěli snášet jejich tyranii. Ale hlavně o putování Persea, syna Diova, který se narodil, aby zabil Krakena. Všechno polopaticky (rozuměj - ,,pro děti“) vysvětleno a do toho efektní efekty. Film je naštěstí zajímavější než stupidní Percy Jackson, ale spokojenější budou zase ti mladší. My starší potřebujeme (někdy) víc než pěkné obrázky, plochou akci a slavné herce, kteří nemají co hrát. Ono pověstné ,,VYPUSŤTE KRAKENA“ zde nemá onu potřebnou sílu, stejně jako S.Worthington (a to ho má rád!) TADY nemá (na rozdíl od M.Mikkelsena) žádný charisma. Ale i ti mladší brzy zapomenou. Ne na Persea, ale na TENTO FILM. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Můj život nestojí za nic a můžou za to Bohové. 2.) Potřebuji rychlokurs v ovládání meče. 3.) Bojím se o (svého) Krakena. 3.) Kolem baráku mi lítá černej Pegas. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Dever

Tak oproti Titánom z roku 1981 je toto na omnoho vyššej úrovní či dejovo, hereckými výkonmi alebo famóznym prevedením vizuálnych efektov Hadesa a samotného Krakena. Veľmi vydarený remake.......Soundtrack Ramin Djawadi: 1. The Storm That Brought You To Me ,2. There Is A God In You ,3. Perseus ,4. You Can't Hide From Hades ,5. Medusa ,6. Scorpiox ,7. Argos ,8. You Fall, You Die ,9. Written In The Stars ,10. Pegasus ,11,. Bring Everything (But The Owl) ,12. Killed By A God ,13. Djinn ,14. Eyes Down ,15. You Were Saved For A Reason ,16. Redemption Through Blood ,17. I Have Everything I Need ,18. King Acrisius ,19. It's Expensive Where You Are Going ,20. Be My Weapon ,21. The Best Of Both ,22. Release The Kraken ,23. It's Almost Human Of You, ()

EvilPhoEniX

Na původní film vzpomínám ze ctí viděl jsem ho 20x.. Můj oblíbený film tehdejší Doby..Remake dopadl líp než jsem čekal! A ze srdce říkám Bombáá! Excelentní Záležitost!! Nejlepší Soundtrack, co jsem kdy Slyšel, ihned si ho stahuji! Zimohriavky po Celý Film, celou dobu mně omývala studená Rosa.. Klepal jsem se nedočkavostí, co bude Dál! Takhle si já představuji Celovečerní Film! Navíc perfektní ztvárnění příšer a Akce, Žádné střihy a uhýbaní Kamery.. Špičková Práce.. A nejlepší Fantasy Film za posledních 5 LET! ()

Viktooorka

Chcete zjistit zaručený způsob, jak se stát spokojeným divákem? Držte se následujícího návodu (mám to odzkoušené). Dejte si dvě piva s přáteli, než vyrazíte do kina. Vejděte do sálu, který je z poloviny plný lidí, kteří vás potencionálně znají. Vyražte si to k sedadlům, které jste si vyhlídli. Nechejte si je před nosem zasednout. Otočte a namiřte si to na druhou stranu k dalším volným místům. Mezi tím si sjednejte závod o právě požadovaná místa. Rozběhněte se. Po rovince dejte do běhu vše, jako by Vám šlo o život. Pokud si nejste jistý svým vítězstvím na řadu přichází plán B – schody. Rozplácněte se na nich. Poté se začněte modlit, aby se nad Vámi soupeř slitoval. Nezbývá mi než Vám pogratulovat, že sedíte na místech, které jste si vybrali :o) Teď se Vám nemůže stát, že by se přicházející film nelíbil :o) Proto nemůžu jinak, než hodnotit Titány zlatou střední cestou.. Viděla jsem chlapa vlastnící ty nejhezčí modré oči, půlku zadku Sama Worthingtona a slušnou várku vtipu a efektů. Já svůj mozek nechala na těch schodech, tudíž jsem neměla jinou možnost, než si tento blockbuster užít :o) ()

Subjektiv

Je lépe přepsati báji o Perseovi tak, jak se do dnešních dob dochovala či snad vzít balíček karet Medusa, Akrisios, Perseus, Pegas a další (i z jiných pověstí) a pořádně ho zamíchat? Pro obé snadno najdeme pro i proti, u výsledku míchačky "Souboj Titánů (2010)" pak snadno proti a těžko pro. Děj snad není ani příliš podstatný - od HW blockbusteru s hrdiny, cíly, jichž třeba dosáhnout a monstry, která stojí v cestě čeká divák heroické činy (taky tam pořád hraje heroická hudba), jimž bude vévodit akce, akce, akce. Od světa mýtů chtějí se bytosti nevídané a výprava velkolepá. Všechno tu je. Akce však postrádá jakýkoliv nápad - drtí se kameny, seká se mečem, vzduchem létají lidé a šípy, lidé se ohýbají, uhýbají, skáčou a běhají... leč nic konkrétního, na co by člověk mohl do budoucna vzpomenout, spatřiti nelze. Krajina a monstra občas předvedou nějakou tu krásu i hrůzu, já osobně však mám raději filmy, jež skrývají více než přebarevné, rozpohybované ilustrace k fantasy románu. Klady bych tedy měl shrnuté, vzhůru dolů na zápory. Zápory, prosím, netlačte se. Začal bych herci, ale proč ty chudáky kritizovat, když museli ztvárnit postavy s psychologií, chováním, slovní zásobou i oblečením zápasníků wrestlingu. I přes hrdě nošené označení 3D, měli rozměr povětšinou jen jeden - tu mužnost, tu mocichtivost, tu zhrzené otcovství - doplněný o vzpouru proti božímu (ne)řádu. Jelikož byli takto chudě vybaveni povahou, museli v každé scéně, v níž zrovna nebojují, buď machisticky machrovat nebo deklamovat jak Mussolini: "Ach ti hrozní bohové, udělali mi to, to a to a já je nemám rád a já se jim postavím a nebudu kopat za jejich tým, i kdyby mě draftovali vším zlatem světa navěšeným na trojské Heleně." Pořád! I celá slavná 2.5D technologie, která umožňuje zdařile simulovat vystřihovaný betlém, stojí za starou belu. Nicméně, dvakrát jsem se upřímně pousmál, u sovičky a SPOILER - vzkříšení Ió s většími prsy - KONEC SPOILERU. Je ovšem možné, že to druhé se mi jen zdálo. Nevadí, i tak to hodnotím kladně. ()

novoten

Když se před časem ohlásil remake Souboje titánů, velká část publika zajásala, že v novém podání bude Perseův příběh něčím víc než pohádkou, kterou vylepšuje hlavně nostalgie. Bude vizuálně přitažlivý, adekvátně akční nebo svěže dobrodružný. Když remake přišel do kin, byla najednou z původního filmu nedotknutelná hollywoodská legenda a z triků, které působily nepatřičně už ve vzpomínkách z dětství, pak najednou příjemně staromilská podívaná. U mě zůstane originál milou připomínkou dávných let, ale Leterrierova verze, to je jiná káva. Perseus jako pomstychtivý a odhodlaný bojovník, jeho družina jako něco víc, než jenom anonymní skupina pomocníků, přenádherná Ió a hlavně celá druhá polovina filmu, která nedává ani na chvíli vydechnout a z přitažlivého popcornu dělá nezapomenutelnou jízdu skrz řeckou mytologii. K bezchybnosti má sice tenhle souboj s bohy daleko (až do doby, než Perseus vyrazí z Arga, jsem se do tempa dostával hodně pomalu), ale na dobrodružné velkofilmy slyším hodně ochotně a velmi rád, stejně jako na řecké báje. ()

tron

„Už ma nebaví byť vďačný za maličkosti.“ O takmer 30 rokov starší originál Desmonda Davisa (či skôr Raya Harryhausena?) mám rád a po (v dobrom agresívnych) traileroch som sa na remake tešil. Ak necháme stranou láskyplné odkazy na originál (figúrky, Bubo, Pegas) a nelogické kraviny (prečo si žiadna družina vo fantasy neberie kone? Chápem, že vizuálne púť cez veľhory vyzerá atraktívne, ale to aj v jazde na koňoch, nie?), nakoniec som sa miestami veľmi dobre bavil. Jasné, Sam Worthington je slabý a Gemma Arterton strašne nezaujímavá, bez nej (resp. postavy, ktorú hrá) by to bolo lepšie a svižnejšie. Bohovia nudní, niektoré scény mali skončiť na dlážke strižne a výprava lesov (alebo brlohu Medúzy) je síce super, ale striedaná zjavne štúdiovými, lacným dojmom pôsobiacimi kulisami. Ale v najlepších scénach je to celkom dobrá, miestami dokonca až parádna jazda. Oceňujem kostýmy, akčné sekvencie a v neposlednom rade skvelé postavy, z ktorých je zložená skupina, ktorej Perseus velí. Úplným miláčikom je samozrejme úžasne charizmatický Mads Mikkelsen, ale aj ostatní sú na jednotku (Hoult, Cunningham, džin...). Vôbec mi to nepripadalo ako rúhanie a urážanie pôvodného filmu. Môžeme namietať, že monštrá v pôvodnom filme boli po vizuálnej stránke geniálne zvládnuté, ale to proste je len náš pohľad, lebo sme na tom filme vyrastali. Kto ho nepozná a pozrel by si ho teraz, asi by to pokladal za zostarnuté a bol by rád, že prišiel remake. V ňom sú netvory väčšinou už digitálne, ale mne to nevadilo a napr. CGI Medúza bola úplne v pohode. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org. ()

B!shop

Ackoliv na puvodni Souboj Titanu vzdycky rad kouknu, rozhodne to neni moje nejoblibenejsi fantasy nebo tak neco, takze tenhle remake nebudu prcat kuli tomu, ze by poslapal nejakou moji srdcovku. Jenze ono to ani neni treba, i tak tu je dost problemu. Prvni problem je, ze zatimco ukazka vypadala jak akcni narez stoleti, po kterym mi koule uleti kilometr daleko a budu je mesic hledat, ve vysledku, ackoliv se furt neco deje, tu zadna velka porce souboju neni, navic vetsina je "pouze" s zasadnima postavama typu Medusa nebo Kalibos a co si budem povidat, techhle postav tu neni moc. Krakena nezminuju, ten je totiz silne nevyuzitej a konec pusobi tak trochu uspechanym a odflaklym dojmem. Druhej problem je scenar, respektive nejde ani tak o dej, kterej jde z casti svou cestou, z vetsi casti obslehava puvodni film a ve vysledku je lehce stupidni a nedava poradne prostor pro nic, takze zatimco sceny typu osedlani Pegasa nebo zachrana Andromedy byly v puvodnim filmu hodne pusobivy, tady je to odbyty jen tak, aby se nereklo a takovejchhle pripadu tu je vic, obzvlast kdyz Andromeda tu je jen takova kravka, o kterou vubec nejde a v podstate kdyby tu nebyla, nic se nestane. Ale tady jde hlavne o dialogy. Tomu se snad ani dialogy rikat neda, pouze smes radoby cool hlasek a stupidnich mouder, zadnej normalni rozhovor tady snad neni. Tady se proste hraje hlavne na efekt, coz by zas tak nevadilo, ostatne cekal jsem velkofilm, u kteryho muzu zahodit mozek, jenze i kdyz ma Leterrier docela cit na cool zabery, takze to vizualne nevypada vubec spatne, obcas nejakej trik hnusne ulitne a fakt to sem tam prasti do oci. Nepodpori to ani hudba, ktera je sice radne velkolepa, ale nestrhne vas ani nezvysi napeti. No a posledni problem jsou herci, Worthington se sice mraci na vsechny strany, ale zadny charisma z toho proste nevytlaci, obsazeni bohu je sice libovy, ale obzvlast Hades vypada jak udejchanej uchylacek, kterej se muze jit pajdat nekde do parku. I kdyz bohu, poradne se ke slovu dostane jen Hades a Zeus, ostatni vypadaj jen jak banda teplousu v lesklym brneni, co stoji v pozadi a tvari se dulezite. Jedinej, kterej me zaujal, je spolehlivej Mads, sice mu taky scenar nedovoluje nic jinyho, nez se mracit, ale to tomuhle charismatickymu borci staci. Takze celkove nevim no, po vsech strankach bud nedotazeny nebo pokazeny, navic zamyslena pocta sove je spis vysmech, ale na druhou stranu, castecne jsem dostal to, co jsem cekal, vymastenej letni blockbuster s cool soubojema a sice nevyuzitou, ale mou oblibenou reckou mytologii. A jelikoz me to jednoduse bavilo a nenudil jsem se, ty 4* dam. ()

Gimli

Sled scének, které spolu někdy téměř vůbec nesouvisí nebo na sebe vůbec nenavazují. K tomu jsou v Souboji Titánů postavy, které mají pochybnou motivaci ke svým činům. Souboj Titánů je tedy chaotický road movie, v němž se sem tam někdo popere nebo zapíchne monstrum, sem tam se zcela bezdůvodně objeví postava, která zase zmizí, a pak je konec. Ani technicky není Souboj Titánů dobrý film. Měl jsem celou dobu pocit, že se dívám na celovečerní díl Xeny. PS: Co měla znamenat ta Medúza? Myslel jsem, že to mám být obluda! ()

Slasher

Zdaleka to není do maxima vytřískaná pecka, ale pro mě přesto uspokojivý remake. Originál je i mojí dětskou klasikou, ale snažil jsem se od něj odpoutat, nesrovnávat, nebrat nic osobně, a nakonec se (vzhledem k ohlasům) i obrnit očekáváním v nevalný výsledek - byl to asi nejlepší způsob, jak k tomu přistoupit. A výsledek: prostě slušná béčkoáčková fantasy akční zábava z antického mikrosvěta, zmítaného válkou lidí s dotčenými bohy Olympu. Z donucení hrdinný polobůh Perseus (ucházející Worthington) putuje až do podsvětní říše Hádovy (dobrý Fiennes), aby se mohl zase vrátit a triumfálně přemoci kolosálního titánobijce Krakena. Šeredné čarodějky, obří škorpióni, džinové, harpyje, plus samozřejmě Medůza (hlava moc počítačová) a zohavený padlý král, tomu všemu tady Perseus (potažmo divák) přijde vstříc. Byla to sranda. 7/10. [kino bez 3D] ()

Lateef

Srovnání s původním filmem se nabízí, avšak nebylo by to příliš rozumné a vypovídající... připadá mi to, jako kdyby Děti z Bullerbynu bydleli na kopci v třípatrové superhaciendě a místo školy a pomáhání rodičům pařili plejstejšny, grilovali bažanty a pořádali tequilla párty ve finské sauně... četl jsem články o zkracování, stříhání, dotáčkách apod., prostě hodnotím 106 minutovou verzi z kina a viděl jsem totální příběhovou zpatlaninu plnou nesmyslných jednání, uvažování a činů postav, ale také dynamickou okružní jízdu po vytunningovaných starořeckých potvorách v krásných scenériích. Velkolepé, praštěné, svižné, bez atmosféry, ale hlavně... na těch 106 minut jsem fakt vypnul a odreagoval se... a to se mi dlouho nestalo. p.s.: než Kraken "vylodí" všechna svoje chapadla, končetiny, výrustky nebo kdo ví co ještě z vody, stačíte si v pohodě odskočit na wc a vypustit Krakena :) 125 miliónů dolarů(rozpočet)/491 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/120,5 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Chupacabre

Ze všech stran jsem slyšen jenom samé posměšky a neúctu k tomuto filmu, ale uznání a obrovská chvála jsou na pravém místě. Tento snímek je dokonalý v každém směru, přesně jako jeho předchůdci se mu nedá skoro nic vytknout a kdo říká něco jiného, tak ať se podívá znovu a tentokrát ať zkusí otevřít oči ! ()

Zeck

Ano, původní verzi jsem viděl nejméně pětkrát, ale upřímně seru na to, jaký postoj tento film zaujal vůči originálu. Souboj titánů 2010 je prvoplánová popcorn akce pro puberťáky, kteří opovrhují vším, co je starší než oni. Ačkoliv puberťák nejsem, hrdě se k ním hlasím, nemá smysl žít ve špatném obrazu a trapných efektech jenom proto, že to tenkrááát bylo cool a inovativní. V tomto remaku je možná zbytečně moc zahleděných pohledů, klišé a tradičně "předsrněných" hlavních postav s až moc motherfucker postoji, ale to je asi všechno, co filmu mohu vytknout. Efekty, souboje, herecké hvězdy, všechno tento fim má a já s tím jsem spokojen, rozhodně si raději pustím komerční blockbuster, než pseudointelektuálně-k-posraní-nudnej film, z kterého je mi na blití ještě týden po zhlédnutí. 90% 18.04. 2010 08/19 nejočekávanějších 2010 ()

Jara.Cimrman.jr

V řecké mytologii zlehka pokulhávám a zhlédnutím Souboje Titánů se to nijak zvlášť nezlepšilo. Já si tedy celkem na nic nestěžuji - bylo to barevné, bouchalo to, cákalo to, dunělo to a rozhodně to mělo svižné tempo, ale když už se to nebálo občas zahláškovat, tak to mělo tuto zbraň rozhodně častěji tasit. Kdyby totiž Perseus na konci uhláškoval Krakena tak, že ten by se utopil, tak já bych byl šťastný, ale tak nějak tuším, že bych byl sám. Proto už jen podotknu, že Cháron byl na můj vkus příliš ošklivý, Medúza zase vyřehtaná a ještě si postesknu, že by asi nebylo špatné mít za tátu nějakého toho Diuse, který umí na počkání přičarovat sličnou slečnu pro zabití dlouhých chvil. Můj otec to totiž asi neumí. ()

EdaS

Buďme pozitivní - originál mám od teď mnohem radši. P.S. Omlouvám se Brandonovi za časté hlasité vzdychání a nadávání, ale nemohl jsem si pomoct. ()

xxmartinxx

Neuvěřitelně tupý film, který si bere vše špatné z předlohy a doslova dupe na všechno dobré. Je to zvěrstvo, při kterém ani ten popcorn nechutná. Druhou hvězdu za Sama, který se s nejhůře napsaným hrdinou poslední doby opravdu popral. PS: To teď jako krom upírů budou světélkovat i bozi? ()

Skejpr

Zběsile odsýpající povrchní akční nátřesk, který potěší poměrně velkým množstvím silně působivých momentů, zároveň ale TOTÁLNĚ ubíjí svojí nedotažeností a logickými lapsy (a nemluvím teď o nahodilém a ne příliš provázaném ději). Ten film je logický cedník, srovnatelný s tím, co mám v záhlaví na profilu :))) Přesto ale ani na moment nenudí, ve správných chvílích je správně výpravný, opulentní a bombastický, Bubo náramně potěšil, Worthington je řezník, Fiennes je děsivý a Ramin Djawadi se po zmrveném Iron Manovi vytáhl naprosto parádním soundtrackem. Takže sice lehce rozpačitých, ale přeci jen 7/10... Přesto do určité míry značné zklamání... Ale zase ne takové, jako před dvěma lety Max Payne... ()

BadoXXII

Dynamické je to dosť a človek sa nenudí. V staršom predchodcovi je však každá jedna scéna, ktorá je tu kopírovaná - spracovaná atmosférickejšie a prepracovanejšie (moj s medúzou, škorpióny, kraken...). Všetko mi prišlo zošité rýchlou ihlou (len aby to už mohlo ísť do kín a zarábať ťažké prachy). Ray Harryhausen a jeho stop-motion efekty majú stále svoje čaro a to už ubehlo prosím pekne skoro 30 rokov. 30 rokov!!! a efekty v tej dnešnej verzii vypadajú horšie! 45% ()

Shit

Tragédie a naprostej trapas, nejdřív jsem to ani nechtěl porovnávat s původním zpracováním od Desmonda Davise, který mám fakt hodně rád, ale na mysl to prostě během koukání přijde a tohle totálně propadlo, tvůrcům bych nejradši usekal ruce a pro jistotu i nohy, aby už nic nemohli zprasit, jelikož se jim nepovedlo takřka nic, příběhem počínaje a castingem konče. Je celkem evidentní, že Leterrier nechtěl přesně okopčit původní schéma, takže to celý proházel, aby to vypadalo jinak, připomínalo mi to situaci, když chce někdo něco obšlehnout do školy z netu (znám samozřejmě jen z doslechu, sám bych se k tak takovým praktikám nikdy nesnížil) a chce aby to vypadalo jinak, ale nechce nic novýho vymýšlet, tak prostě jen přehází věty, odstavce a trochu to přepíše a hotovo a to se stalo tady, takže nakonec postavy do děje lítaj, jak koho zrovna napadne, nemá to řád a je úplně jedno, že je to totální nesmysl, hlavně, že to neni stejný jako původní film, že? No a do toho se pletou tu a tam nic moc triky, špatná atmosféra, která totálně postrádá nádech mytů a působí to moc moderně a americky a završuje to děsnej casting, kde Dia hraje Liam Neeson, kterej je v tý roli fakt děsnej, jak nějakej vandrák, vedle něj pyšně stojí Hádes, kterej je tak zuboženej, že bych mu snad dal pár drobáků a politoval ho bez toho, aniž by mi musel vyhrožovat a z Caliba se mi chtělo brečet, navíc Perseus v podání Sama Worthingtona nemá tady moc charisma a i když se snaží, tak to neutáhne, protože ho sráží blbej scénář. Rádoby super krásnou Andromedu snad ani komentovat nebudu, od pohledu protivná kráva. Na druhou stranu, když se zamyslim, jesli jsem se u toho jen obyčeně bavil, tak nemůžu říct, že ne,ale pár slušných pasáží a dobrej konec to fakt nezachrání. 2,5* ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj