Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

`barocco

Ani dokonale trikove prevedenie nezakryje neschopnost vytazit aspon maly esprit z tejto klasickej temy greckych baji ktory tak v hojnej miere tryska z povodnej filmovej verzie z roku 1981. Isto, remake klasiky byva vzdy pre nasledujucich filmarov tazkym orieskom a nik nebaziruje na tom aby si tvorcovia nezvolili svoj umelecky pohlad a svoju verziu. Takze nejdem porovnavat dva filmy, ale zameriam sa len na tento, videny v 3D verzii. V prvom rade, 3D verzia nenadchla. Priniesla sice novy zazitok trojrozmernosti pri posedeni v kine ale chvilami som lutoval ze som si pri navsteve kina nevybral skor 2D verziu, ziadne doplnujuce efekty podporujuce pozretie si filmu v trojrozmernom prevedeni sa totiz nekonaju. Co vsak najviac vadilo bolo pomerne ponurne a tmave stvarnenie celeho pribehu, vzhladom k tomu ze sa odohraval v antickom slnkom zaliatom Grecku. Dalsim nemilym prekvapenim bol Pegas, odjakziva vizualizovany v bielom prevedeni, ani to uz nie je oddnes pravdou. Ak potom k tomu priratam este neskutocne mdly a akeho kolvek nosneho hudobneho motivu zbaveny soundrack, fadne, takmer bez zivota zahraneho Perseusa, az okato odflaknuty scenar, vyjde z toho aj na pomerne triezvu stopaz jeden nudny film ktory nezachrani ani jedna vydarenejsia scena s Meduzou ci ako je to uz zvykom, vzdy dobre zahrajuci Liam Neeson... Dve a pol hviezdicky, ta pol hviezdicka za to ze detom sa to predsa len pacilo.... ()

JoKKeR

Takhle zmršit original..Hanba!!! vše tu jde rychle..postavy na nic...hrozný zklamání.tenhle film fakt nudí a s originalem se nemuže rovnat..už jen scénář je vyložená blbost jak se tu stavaj věci 40% ()

marco69h

No pozrel som si to.... a po ozaj dllllllhej dobe pripomenul mená v antických bájach. Už vidím ako sa po tomto oprášení antiky - no od pravej antiky neskutočne ďaleko (keby to dokresľovali aspoň grécke kulisy, chrámy a krajina ale i tá tam chýba) - podobne ako kedysi Gladiátor, roztrhne vrece natáčania podobných tém. A režiséri sa budú pokúšať ukázať niečo "in" z ich pohľadu. Očakával som tento film a v hĺbke duše aj tešil ... originál som videl veľmi dávno a predsa - technicky sa daju už dnes mnohé príšery urobiť kvalitne. Tento - vraciam sa k filmu - je ale žiaľ antický prepadák! Pán režiser! Perzeus nebol nikdy GLADIATOR, ani TERMINATOR, ani MARIŇÁK! Bol to polohoh v ľudskej podobe, teda upravený, prinajmenšom krásny muž s dlhými vlasmi (to dokázali aspoň režiséri antických Tróje, Heleny Trójskej a ešte neviem akej gréckej filmografie akceptovať) Nie... nechcel som tam vidieť Blooma, či Pitta... chcel som tam ale vidieť predstaviteľa antiky ... nie americkej armády! Predstava bohov Zeus a Hades ... no O.K. ale predstavte si tam niekoho alá čarodejníci z Pána Prsteňov a myslím si, že by viac obstáli...(veď majú niekoľko storokov...) aspoň svojou vážnosťou... Obludy... celkom pekne urobené ... hoci vyslovene som sa tešil ako si poradia s Medúzou ... nesklamala ...hoci to mala byt - aspoň podľa gréckych báji - úžasne škaredá bytosť... problém je však v tom, že ju dosť jednoducho a rýchlo, pri jej moci, odpratal zo sveta ... a to akože bol predtým "iba" rybár ... nehovoriac o zlikvidovaní Krakena... ako vyvrcholenie celého filmu! Takže celkové hodnotenie ... bieda. Vidieť, zopakovať si grécku mytológiu - aspoň mená - a ... o čom to vlastne bol ten film? Ja som dlho rozmýšľal, ako je možné, že taká stupidita môže mať úspech a dnes mi na to jeden ...násť mládenec dal na to odpoveď: 1. čo že to s antikou nemá nič spoločné... je tam akcia ... - mimochodom, keby bol režisér dal Perseovi samopal (ako jeden dement namaľoval vo filme Černí baroni Žiškovi namieto palcátu samopal) a ten by pálil od pása hlava nehlava ako v Predátorovi jeden mariňák... bolo by to super! Veď to má šťavu a akciu! 2. bude to stupidita? O.K. dajme tomu digitálny rozmer, 3D, a diváci to zaplatia a zožerú ... hlavne že to má nový šat 3. pýtal som sa ho ... počuj, čítal si grécke báje? Pozrel na mňa a povedal: NIE ... aha! Tu je tretia forma úspechu... režisér môže manipulovať s postavami ako chce... veď aj tak nikto nevie kto ku komu patrí... ()

lisma

Po Percy Jacksonovi je tu další letošní vysokorozpočtová podívaná ve které se v hlavní roli představí hrdinové řecké mytologie. Louis Leterrier si vzal tentokrát na paškál legendární dílo z osmdesátých let a bezezbytku jej přetvořil k obrazu svému. Souboj titánů 21.století je především množství průměrných digitálních triků, které zcela zastiňují příběh původní verze. V tomto případě se jedná o přímočarou akci, kdy se skupina bojovníků probíjí hlava nehlava až k monstróznímu závěrečnému "vypuštení Krakena". Hudba je místy řádně výživná, pegas v černém provedení vypadá zajímavě, ale zbytek stojí za vyližprdel a tak příznivcům původního filmu tento nepříliš záživný remake moc nedoporučuji. Kraken se dá vypustit i jiným způsobem. 50% ()

Sethlans

Jsem velice znechucen,tak výborný originální film zprznit tímto "paskvilem" si opravdu nezasloužilo. Film naprosto bez nápadu,některé scénky až moc přehnané, hudba průměrná, efekty vetší průměr. Tento film nestaví vůbec na žádne originalitě. Bohužel 2/5 čekal jsem prostě víc. ()

l.bejk

Strašně ochuzené od originálu ve směs vtipné než zábavné , a to 3D to asi ještě víc kazí.Začal sem se bavit až posledních 15 minut kdy začala konečně nějaká hudba a honička s harpiema 55% ()

Obenny

Film je zajímavý a snaží se být opravdu smysluplným nástupcem svého staršího předchůdce, ale bohužel se to pouze přiblížilo své filmové předloze. V průběhu prvních desítek minut, se zdá že s výpravou vedenou Perseusem bude nejedno zajímavé dobrodružství, po prvním setkání se svým nevlastním otcem se vše změní a film dostane raketový obrat a najednou jste u Krakena, zbytečně rychlí spád k závěru, který ve Vás zanechá jen údiv proč tak rychle. Nejlepší hláška filmu "Release the Kraken". ()

sonnycz

Pohodový film u kterého nemusíte moc přemýšlet, ale jenom se dívat na plátno a užívat si akci, napětí a skvěle provedené efekty. Tento film na mě působil velmi dobře a myslím si že by nebylo fér ho srovnávat s jeho původní verzí. To co se mi ale až tolik nelíbilo byly některé masky, které působily až moc uměle a tím kazily výsledný dojem. když to nesrovnávám s původní verzi, tak tomuto filmu uděluji 84%. Kromě té jedné výtky, kterou jsem již výše psal, se mi tento film velmi líbil a doporučuji ho. ()

Mkoren

Na tento film jsem se opravdu těšil, ale i přesto jsem od něj nečekal moc a proto jsem byl velmi příjemně překvapen. Za sebe můžu říct, že návštěvy kina rozhodně nelituji, ba naopak tento film všem vřele doporučuji. ()

Nikiana

Jelikož jsem nečekala ani nějaký příběh, ani filmový zážitek roku, tak jsem odcházela celkem spokojená. Nad tímto filmem není zapotřebí přemýšlet, jen se podíváte na Sama (který mi vážně k srdci zatím ničím nepřirostl a to se mi Avatar líbil), pěkného koníčka - pardon, Pegase - a sto minut pěkně uběhne. ()

elgordo

Po vzhliadnutí traileru som sa na tento film celkom tešil. Ale ako to už býva, tak v trailery je stále len to najlepšie. Keďže som videl aj prvý súboj, tak som mal tendenciu porovnávať. A musím povedať, že pôvodná verzia bola lepšia. Film bol plný akcie a trikov, technicky bol zvládnutý dobre. Nepáčilo sa mi však, že si tvorcovia vymysleli vlastne svoj dej a nepridŕžali sa pôvodného mýtu o Perseovi. Film chceli zachrániť zvučnými menami, ale to sa nepodarilo. Tak ako herci, tak ani film vo mne nezanechal nejaký extra pocit, ktorý by dlhodobo pretrval. Typický komerčný film, ktorý je vytvorený len na zarobenie peňazí. ()

Gooran

Jsem velkým fandou filmu z roku 1981, tak jsem věřil, že remake bude stejně kvalitní, možná lepší. Ale - tohle prakticky není remake, ale zcela nový Souboj titánů, který popírá i mytologickou předlohu. Příběh a napětí, ba dokonce i původní řecká mytologie, to vše padlo na úkor záplavy efektů. Určitě nezklamalo vybarvení Hádese, to se povedlo. Ale to je tak vše. Ovšem další bohové připomínali spíše figurky z nějaké antické bitvy a nikoliv bohy. Zeus postrádal snad pouze přilbici a pořádný štít, na první pohled působil jako vojevůdce a ne jako v bílém hávu oděný bůh. Některé herecké výkony byly toporné. A pokud shrnu dějovou osu - (následuje SPOILER) máme tu boj se škorpiony ukončený zjevením nějakýchsi džinů, krátký pokec s čarodějnicemi a souboj s Medúzou. Ten se strhl místo v dramatickou a napínavou vyčkávanou na divokou honičku jako z dálniční kriminálky. Kraken se sápal z moře deset minut a ačkoliv mu město nabídlo oběť v podobě princezny, před jejím přijmutím stačil zničit 50% Argosu. Upřímně, být Řekem a vidět toto, tak je to asi to samé, jako kdyby Blaničtí rytíři měli místo mečů ohnivé šípy a jedovaté sliny a Krok neměl tři dcery, nýbrž sestry. A Bivoj by samozřejmě neskolil kance, ale obrovského šavlozubého tygra. No toto pojetí nemá s řeckou mytologií opravdu takřka nic společného. Nepředpokládám, že mi za pár dní něco z této slátaniny zůstane v mysli.No jedna hvězdička za Hádese, jinak ale nic. ()

pcarogers

Souboj titánů(2010)**** 2D Snaha překlenout stín svého legendárního skoro kultovního předchůdce by byla cestou do pekel. Ale o to se nový souboj titánů rozhodně nepokouší. Osa příběhu je v podstatě stále stejná, velkou část mýtických bytostí ze starého filmu se objeví i zde. Samozřejmě pohádková malebnost původního filmu je ta tam, však už taky pracujeme s jinými technologiemi. Za to však díky nim nemusím sledovat bojující stíny, ale naplno si užít naplnění všech těch představ, které jsem měl, když jsem jako dítě sledoval původní dílo. Motivace postav, vyprávění, střihy vše v naprostém standardu pro každý lepší akční film. Tak jako v původním díle kýčovitě vystupovala sova stroj, zde se této nevděčné role ujal modrooký dřevěný-škoda toho, do té doby měl film pro mě služnou vážnost. Tak jako ani původní verze neukojila mé touhy po mystice a zanechala ve mně pocit málo vysvětlené motivace bohů, v tomto případě mi bylo líto, že toto silné téma pořád zůstalo na úrovni spektakulární pohádkovosti a bájnosti. Leč film je asi určen především pro mladší ročníky a vážnost a hloubka, které by si toto téma také jednou zasloužilo, by asi byla zbytečná zátěž. Dávám slušné čtyři, protože kdyby měl být tento film průměrný či podprůměrný, tak pak nevím, co s ostatními 99% akčních filmů. ()

geedee

Hodně jsem přemýšlel jestli na tenhle film vůbec jít, ale nakonec si myslím, že to nebyl až tak promarněný čas. Bavil jsem se a to jsem to ani nečekal. Pár vyzdvihnutí: 1) Hudba: Geniální Ramin Djawadi, kdysi začínající jako asistent Hanse Zimmera teď ukázal, že se od něj HODNĚ naučil, 2) triky, 3) Bubo. Je fakt, že jako jeden z mála, ale jděte na to, fakt se pobavíte. ()

sebuLba

V jedné chvíli jsem si byl jist tím, že tento humus nemilosrdně pošlu do odpadu. Tolik nesmyslů a nezáživné akce jsem ještě neviděl. Vedle tohoto výplodu je Sommersovo G.I.Joe blockbuster minimálně na 4 hvězdy. Leterrier to absolutně nezvládá, nějaké napětí ? atmosféra ? nikde nic a na poli 106 minut, které jsou neuvěřitelně dlouhé není jeden záběr nebo jediná rvačka, kterou by jste si zapamatovali a mohli říct, že tohle bylo docela cool. Bohužel nebylo. Můžu tady dál psát a plivat na to jak je to celé hnusně digitální, scénář neexistuje, Perseus vůbec není ten typ hrdiny s kterým by jste to chtěli táhnout až do poslední bitvy. Jedinou útěchou zůstává cena vstupenky, sovička a fakt, že tenhle francouzský břídil nedostane do rukou Avengers. ()

david666

Z původní verze nezůstal kámen na kameni - bohužel. Dokonce si z mechanické sovy dělá Worhington srandu. Chybí romantika - děj se zúžil jen na bojové scény. Čarodějnice jsou pěkné, jinak ale ani ostatní příšerky nejsou kdovíjak originální. Sam si vystačí z jedním výrazem - stejně jako i ostatní herci. Standard - víc nic ()

vagas

Cekal jsem remake prvniho souboje,ale cekalo me prekvapeni,film si vybral z puvodnich titanu jenom pribehovou linii,jinak si jede podle noveho,nektere postavy jsou tu nove,jine dostaly malo prostoru,napr.Kalibos,vse zachranuje akce,ktera film spojuje v celek,prumer ()

Nerajohn

V kině to vypadá moc dobře, možná ale škoda padesátky navíc za 3D verzi. Kritika, že je to jiné, než původní verze, neobstojí, protože pohádka jako pohádka. A já podotýkám, že scéna v doupěti Medúzy byla naopak velmi dobrá. Dal bych tři hvězdy, za Mikkelsena 4. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj