Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Vodny

Titan Fail! Tohle se nepovedlo a ani nevím proč tomu dávám 2 hvězdy, když ve srovnání s jinými "velkofilmy" je tohle odpad. Dělat z nás blbečky teda nemuseli a když už se pokoušeli o nějaké triky, neměli je dělat ve Win. Malování. ()

Judas

Nový Souboj titánů se potýká s hned několika problémy, hlavním je snaha tvůrců stále něco dohánět. Film jakoby nefungoval a "hluchá" místa mezi boji jsou moc natažená a neslouží k tomu, k čemu by se nejvíce hodily - k vysvětlování toho krásného mýtického světa řeckých bájí nebo k propracovanějšímu představení postav, celý film pak tedy působí dost povrchně a neuceleně. Dalším problémem je bezpochyby nápaditost, bojové scény jsou bez nápadu a záběry kamer se potýkají s rutinou, která neurazí, ale ani nenadchne (obzvláště v přechodu scén mezi soubojem s Medůzou a Krakenem se ocitáme na poli nemohoucnosti vytvořit cokoli zajímavého). Filmu by určitě slušela větší stopáž, "lepší" scénář a "lepší" režie. Film není ztrátou hodiny a půl, ale delší dobu se mu ani nebudete věnovat. Avšak pro mě milé překvapení v obsazení - můj oblíbený Dánský herec Mads Mikkelsen (Blikající světla) jako Drako... ()

Gediman

Jo, tak rozdíly oproti originálu tu jsou a někdy dost velké, ale tohle jsem filmu odpustil. Koneckonců zas až tak špatné to není. Je to průměrný či mírně nadprůměrný akční film za tři hvězdy. Tu čtvrtou hvězdu dávám za jistý (mechanický létající) odkaz na původní film, který jsem tu vůbec ale vůbec nečekal a který mě tak pobavil ;) ()

pospech11

Tenhle film sem ani původně vidět nechtěl, né že by mě nezajímal, jenže v koutku duše sem počítal s tím, že to bude tak trochu blbost. A trefil jsem se. Řecké báje jsou zde překrouceny, což by nebylo tak strašné, ale když už je jednou bájný Pegas posledním okřídleným koňem na světě, tak proč se jich tam prohánělo celé stádo, navíc co si na nás režisér a scénaristi nenachystají Pegas - symbol čistoty, je v tomhle filmu černý mustang xD. Ano tenhle film vyniká v tricích, ale který film v této době je na tom jinak. Příběh buď ořezán, nebo zkomolen je pravda, že za 104 minut se toho moc odvyprávět nedá, ale tady se mohli o něco pokusit. Za krakena dávám své uznání protože vypadá fakticky pěkně, ale co mi v tom filmu nesedí jsou ty spomalené části. Film mi přijde na půl mix nějké akčního filmu s počítačovou hrou Titan Quest. A navíc Sam Worthington - zachcránce Pandory - si zde hraje až na moc velkého drsňáka, kterým sice Perseus nebyl, ale hold nová doba si žádá nové postoje. Je škoda, že tenhle remake nenavázal na svého předchůdce, kterého bych mohl vidět kolikrát chci a neomrzí mě, tenhle film však stačí vidět jednou a konec, víckrát už ho nezapínat. ()

zeres

Toš...ja sa pýtam, čo ste čakali? Masturbáciu na sedačke v kine, v horšom prípade, a v tom lepšom zbalenie vedľa sediacej blondíny so slovami: "poď ukážem ti iného titana!"? NIE!!! Film bol neucelený, klišovité scény, priam až amatérsky, predvídavý. Nezachránil to ani spasiteľ filmového neba a priľahlého filmového vesmíru Sam "alfa" Worhington, ktorému som Avatara papkal aj s navijákom, no teraz akoby do mňa pchali špenát a rajčinovú polievku, no humus. Ale skutočne som sa pobavil na medúze. Hrozná stvora s tváričkou anjelika, ktorá by mala skorej robiť pre modelingovú agentúru ako robiť z chlapov kamene. Pre mňa určite jedno z najväčších sklamaní tohto roku! ()

jamesjimbo

no, mám v sobě tu výhodu, že si původní film moc nepamatuji, viděl jsem ho dávno, a tak moc srovnávat nemůžu. ale skutečně - když vypnete mozek a necháte se unášet vizuelními orgiemi, tak vás ten film neurazí, docela dobrá popkornová zábava. a třetí rozměr není prakticky poznat, jako by tam nebyl, takže jestli se rozhodujete, zda jít na 2D, nebo.3D, běžte na 2D, ušetříte pár korun a dostanete to samé. ()

optimus0s

Opět váhání. Tentokráte mezi 2* a 3*. Nakonec jsem dal 3*, protože jako jeden z mála akčních filmů se držel přísloví Málo je někdy více (aspoň co se délky filmu týče). Jinak druhá 300 se samozřejmě nekonala. Zklamal mě i Sam Worthinghton, čekal jsem od něj větší machrování a menší naštvání. Akčních scén bylo také poskrovnu. Poslední "bitka" s Krakenem, to snad ani nebyla bitka. Zklamal mě i soundtrack a Liam Neeson. To i můj neoblíbenej herec Ralph Fiennes mi byl v tomhle filmu sympatičtější. Ale splnilo to svůj účel. Na hodinu a půl mě to zabavilo, dalo by se říct i pořádně. Naštěstí jsem neviděl 3D verzi. A o příběhu a změnách oproti originálu taky pomlčim, protože nechci snižovat hodnocení:-D ()

kacirek_

Starý Souboj titánů mám ráda a zůstanu u něj, tento snímek raději neměl spatřit světlo světa.... Příběh jednoduchý a ještě k tomu sesekaný, herecké výkony mizerné, souboje zmatečné, humor trapný a na 3D je vidět, že bylo doděláno až dodatečně. Sam Worthington vypadá jako mariňák (krátký sestřih, proboha proč?) a i se tak chová, ovšem nejvíc mě dostal, když nazval Meduzu děvkou...Jedinej světlej a vtipnej okamžik byla sovička Buba, škoda, že byla v záběru jen pouhým pár vteřin. Jinak se mi ale líbil Pegas, to zas jo. ()

hazaba

This is a practical joke. Je vidět, že doba pokročila, takže triky na rozdíl od originálu z osmdesátých let jsou dokonalejší, nicméně to je téměř jediné, co lze ve filmu ocenit. Druhá věc, která mě potěšila, bylo vidět po dlouhé době spolu Neesona a Fiennese - pokud vím, tak naposledy se setkali v Schindlerově seznamu. A ano, tohle je typický film, kdy mozek necháte před vstupem do sálu a po skončení filmu si jej zase vyzvednete. ()

Thoughtless126

Sakra! Tohle mě mrzí! Bylo tam pár pěkných scén, ale film mě do děje nevtáhl a necítil sem se jako v kině, ale jako doma... Tenhle film přitom měl co nabídnou, ale spíše zklamal. 3D v tomto případě k ničemu a akorát mi vadilo. A délka filmu byla absolutně směšná!!! Všechno se seběhlo strašně rychle a jednoduše.. Sam všechny zabil a jako jediný přežil no a ten konec.. Aspoň že tam byla má oblíbená sova ikdyž jen na 3 vteřiy :( Neeson byl v pohodě. Ten se na tu roli hodil. 35% ()

FilmWave

Triková jednohubka. Bohové (Neeson a Fiennes), Mads Mikkelsen (ano, ten padouch z "Casino Royale") a přerostlí škorpióni jsou fajn, ale zbytek je nemastný, neslaný. Navíc Sam Worthington (a to se mi v "Terminátorovi" líbil) je zoufale plochý. Jako odreagování ale funguje, jedním okem 3D brýlí dovnitř, druhým ven. ()

Radek.SCH

Epické nic. Dialogy jako poskládané z trailerů, herci nemají co hrát (Wormington se jenom přiblble mračí), rychlokurz v lesíku působil neskutečně trapně a na efektech se příběh postavit nedá. ()

Puol

Už dlho som v kine nezhliadol tak plytký film. I keď triky a výprava su celkom slušné. Súčasná mladá generácia bude mať značne skreslený pohľad na grécku mytológiu, ale hlavne že je to v 3D. ()

JanKukulín

Souboj titánů se nekonal. Tahle bezduchá ubohá slátanina působí jako velmi špatný vývar z 300: Bitva u Thermopyl, ktere nepomáhají ani skvělá jména jako Ralph Fiennes či Liam Neeson. ()

Andronikos

Bolo by asi spravodlive hodnotiť bez prihliadania k Súboju z r. 1981, ale proti tomu protestovali samotní tvorcovia zaradením scény, ktorá sama o sebe nedáva zmysel, s kovovou sovou. Čo v konečnom dôsledku znamená, že v hodnotení pritvrdzujem. Nemyslím si, že scenáristická emancipácia od pôvodného filmu sa nepodarila. Ja totiž motiváciu niektorých postáv akceptujem. Perseus bol prehovorený k výprave tým, že to bude cesta k zúčtovaniu s Hádom. A navyše mohol mať dokonca aj motiváciu k úsiliu o záchranu Andromedy (jediná sa k nemu správala súcitne a na úrovni po predvedení do paláca). Motivácia Háda k jeho dosť skratkovito predstaveným intrigám je taktiež plauzibilná, hoci príliš moderná. Ono sa bohovia v rôznych vrstvách gréckej mytológie síce podvádzajú atď., ale nie týmto štýlom. Andromeda je vykreslená výborne, psychologicky je to asi najzaujímavejšia postava filmu (anonymná pomoc na ulici, sebaobetovanie sa davu z hrdosti a súcitu). Na to, že je (vraj) stará či "hnusná", s prepáčením kašlem, na záver s rozpustenými vlasmi je in my opinion krajšia než Íó. Na druhej strane sú podľa mňa nepochopiteľné a zbytočné figúrky Kaliba a Íó. Uvedenie "džinov" (mienení sú asi v pôvodnom predislámskom zmysle duchov púšte) na scénu ma príliš nenadchlo, ale tematizovaním spolupráce "etník" či "rás" ma napokon scenáristi obmäkčili. Naproti tomu ústredný motív vzbury ľudí proti bohom, hoci je prítomný už v starovekom gréckom myslení, mi pripadá príliš moderný a neinak tomu je aj v prípade postavy pouličného bigotného (?) fanatika, strhávajúceho masy. Preč s tým! Už od doby, keď som zhliadol prvý trailer, viem, že po vizuálnej stránke budem nespokojný (Kalibos, kraken, bohovia). Oceňujem však, že všetci účastníci výpravy, teda okrem Íó, sú realisticky akýsi ušpinení a neupravení. Z logických nedostatkov by som vyzdvihol: ako z ničoho nič Argejci vedia, že Worthington je poloboh? Prečo posledný - ak odhliadneme od Persea - prežívajúci člen výpravy s trápne patetickým vyhlásením pokojne čaká, kým mu Medúsa pohliadne do očí, a nepokúša sa tomu vyhnúť, hoci mu v tom nič nebráni? Likvidácia džina Medúsou je taktiež podivná (srdce - srdce?! - ako rozbuška?), ale dajme tomu... Kým kraken skamenie, môže ešte z danej vzdialenosti zlikvidovať minimálne dva páry Andromedy a jej záchrancu. Samozrejme, nezlikviduje. Grécki bohovia teda rozhodne mŕtvych nekriesili (paradoxne mohol niekoho vypustiť z Hádu Hádés, ale pochybujem, že by to pre Persea v rámci filmu urobil :) ). Čo dodať na záver? Keď si porovnám lov na Medúsu v novej verzii (rýchla, relatívne pohľadná, silná, prefíkaná, jedným slovom príliš akčná) a v starom spracovaní, je jasné, aký je pomer oboch filmov. Starší technicky zaostáva, ale dokáže vyvolať napätie až strach. Počas pomalého presúvania sa "titána" kvapká staršiemu Perseovi z čela pot. Ale tá kvapka je hodná viac než všetky milióny a triky investované do remake. Atmosféra je to, čo novému filmu chýba. Atmosféra (pseudo)antiky, romantiky, pochmúrnosti, napätia a ľudskosti postáv (vratane bohov). () (menej) (viac)

Hapretor

Takže asi takto: řecké báje vždy s chutí pročítám jen tak, když nemám co dělat, nebo jen tak pro relax. Dal jsem si dost pozor, jak to pan Leterrier pojmul a na začátku okomentoval (úvodní proslov). Myslel jsem, že bude úplně mimo, naštěstí ne. Nejsem ale historik, tak to nebudu rozebírat dopodrobna. Film celkově je pro mě dobře stravitelný. Nenudí, trochu zahraje na nervy i na ústa, donutí i znova pročíst ony zmíněné řecké báje, takže vlastně i poučí - i když jen zprostředkovaně. Kdo viděl původní film, tak tomu musí být jasný, že toto je prostě remake jak vyšitej. Navíc si i z původního filmu dělá prdel a to se mi zrovna nelíbilo. Nejede úplně podle něj, ale bere ho jako berličku. Navíc, na konci jsem měl pocit, že jsem viděl čistokrevnou amerikánskou popcornakci. Cože? Louis Leterrier je Francouz? To jsou mi věci. Pane Leterrier, vaše podání Souboje titánů mě sice nijak neohromilo, ale ani nezklamalo. Triky jsou opravdu dobré, za Krakena gratuluji. Ale to je asi tak vše. Atmosféra taky ok, ale je to trochu přeplácané (nepříjde Vám?), unylé v dialogách, soutředící se jen na akci, ale to umíte! - to se musí nechat. Worthington taky neni špatnej, ale taky bych to zvládnul (s trochou cviku). Buďte rád, že dva tak kvalitní herci (Fiennes a Neeson), Vám na to kývli. Dobrý lákadlo. Jen by mě zajímalo, čím jste je nadopoval, protože vždy před kamerou vypadali dost toporně a nepřirozeně (role jim asi moc nepadla). No, jak říkám: Je to remake, ale aspoň ne úplně špatnej. P.S. Pane Leterrier, příšerky umíte udělat opravdu hezké, atmosféru taky, tak proč nezkusit zfilmovat třeba "Diablo" (jedna z nejlepších RPG od společnosti Blizzard)? Ve Vašem podání by to mohla být pecka, teda když dodržíte dějovou linii. ()

bangee

S tím, že budu zklamán, jsem se smířil již před filmem. Částečně i kvůli csfd. Což škoda, možná tu proběhlo takové sebenaplňující se proroctví. NIcméně na druhou stranu - nechce se mi to srovnávat z původní verzí z roku 1981, ale asi budu muset. Nebýt totiž původního snímku, tady bych se ztrácel. Chybí tu totiž jakkýkoliv náčrt děje, motivace postav a atmosféra, příběh, to, co z filmu dělá filmový snímek a né jen vizuální orgie. I když i těch se tu moc nedostává. Vizualizace a samotné efekty jsou tu jak na houpačce - jednou nádhera (Kraken) a podruhý katastrofa (Perseus jak jakože "lítá" na pegasovi - vzít běžícího koně a namalovat mu křídla a hodit to na modrý pozadí, tomu říkám kumšt). A to nemluvím o toporných výkonech jednotlivých herců, hloupých dialozích, ještě hloupějších střihů a trapné kameře. Celý film se tváří jako nablýskáné zlato, ale vychází z toho pozlacený zmetek. ()

JakeG

Triky - při dnešních technologiích pochopitelně dobré. Ale co ten příběh?! Inu úprava americká a hrdinové?! Vůbec jsem neměl potřebu příběh prožívat. Je mi líto. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj