Prekliaty ostrov

• Česko Prokletý ostrov (viac)

Je rok 1954 a USA, ktoré sa stále celkom nespamätali z 2. svetovej vojny, sú ovládané paranojou a protikomunistickou hystériou. Detektív Teddy Daniels (Di Caprio) a jeho kolega  Chuck (Mark Ruffalo) prichádzajú na ostrov pátrať po šialenej vrahyni, ktorá zmizla zo svojej cely v psychiatrickej liečebni. Daniels je vojnový veterán, ktorý stále spomína na prežitú traumu a na dôvažok sa musí vyrovnať i so smrťou manželky. Ako skúsený detektív však rýchlo vycíti, že na ostrove nie je niečo v poriadku... (STV)

h.epy

Vážně by mě ani nenapadlo, že by mě mohla poslední DiCapriova věta ohromit natolik, abych přidala hvězdičku. :-) Krásná třešnička na dortu. ()

miguel_111

Pochmúrny, tajuplný a brilantne vygradovaný mysteriózny thriiler Martina Scorseseho. Fakt, že z hviezdičky Leonarda DiCapria (Titanic) sa stáva hviezda veľkého kalibru (Skrytá identita, Krvavý diamant, Labyrint lží či najnovšie Počátek) je už dlhšiu dobu známe. Pre mňa 90% ()

Cedr

Tajuplná a místy dost tuhá atmosféra postavená na slušném námětu, který chytne a nepustí. Detektivní neo-noir thriller střihnutý mysteriozním dramatem s prvky hororu. Gulášová kombinace z těch nejlepších přísad, která ohromí svou chutí. Navíc pod taktovkou velezkušeného režiséra a DiCaprio ve skvělé herecké formě. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů roku 2010 a poslední několika let vůbec. ()

maxxxim

Niečo zo súčasnosti (mám na mysli letopočet, kedy bol snímok natočený nie časový horizont, do ktorého je príbeh zasadený) čo nie je hodné odpadu, ba naopak zaslúži si poklonu. Zárukou kvality je už samotný režisér a protagonista hlavnej úlohy, ale ani ostatné nie je na zahodenie. Či už ide o samotný príbeh, ktorý je originálny až do špiku kosti, nádherná pochmúrna atmosféra, všadeprítomné napätie a taktiež nemožno opomenúť aj keď monotónne pôsobiacu, ale výborne hodiacu sa hudbu, ktorá výborne dokresľuje celé dielo. O prostredí netreba hovoriť nič, je proste dokonalé, jeho výstižnosť by sa dala pripodobniť k filmom ako Prelet nad kukučím hniezdom či Osvietenie. Film takmer dokonalý, takmer hovorím preto, lebo pozornému divákovi a bystrému oku určite neuniklo resp. neunikne jeden nepodarený záber, ktorý si film takéhoto razenia určite nezaslúži. ()

chelseaman22

Úchvatná zápletka, výtečný DiCaprio, výborné prostředí, výborné napětí, výborné rozuzlení, výborná hudba... A mohl bych pokračovat. 95% ()

Motinski

Scorsese si s divákom robí čo sa mu zachce a necháva ho v neistote až do konca (a aj po konci). Pozerá sa na to výborné. Vizuálne úchvatne natočené, prostredie ostrova samo o sebe vytvorí tajomnú atmosféru a kvalitný herci na čele s DiCapriom a Kingsleym nezaváhajú ani v jednej scéne. Prekliatý ostrov ťaží v prvom rade zo skvelého scenára, prepracovaného do detailov, začo môžeme ďakovať aj predlohe od Dennisa Lehaneho. Pre mňa ide o jeden z najlepších DiCapriových výkonov a čo sa týka mysterióznych trilerov tak absolútny strop. ()

filmmovier

Až na tu nehorázně předvídatelnou a očekávanou pointu, kterou podobné filmy používají velice často (zejména ty, ve kterých hraje Kingsley) je to vynikající a působivý film. Je mi jedno, jestli Shutter Island někdo považuje za Scorseseho přešlap, ale já ne. On a jeho dvorní herec DiCaprio byli jako vždy báječní. Leo byl tradičně nejlepší, ale i Ruffalo podal vynikající výkon. Navíc je to perfektně natočeno, má to strhující atmosféru a prostředí, kamera je skvělá a hraje do toho působivá hudba. A navíc, až na tu pointu celou dobu vlastně netušíte, jak na tom ten Leo vlastně je. V ději se skrývá spoustu hádanek a překvapení, které se táhnou až do úplného finále, ve kterém vše zapadlo na své místo a který byl mimochodem fakt strhující a perfektní. Naprosto perfektní film, který nemá jedinou chybu, fakt luxus. 100%. Navíc mám přesně tento typ filmů rád, takže mi to parádně káplo do noty. Na prokletý ostrov se prostě musíte vrátit. ()

Charlizee

Po dlouhé dlouhé dlouhé době konečně film, který mě položil na lopatky - doslova a do písmene. Martin mi tímto filmem dokázal, že má patřit mezi mé oblíbené režiséry, Leonardo opět potvrdil, že do TOPky mých nej herců náleží oprávněně. ()

st.jim

Abych řekl pravdu, tak jsem byl spíše zklamaný. Ne atmosférou, či hereckými výkony (DiCaprio byl úžasný), ale samotným příběhem. Nechtěl jsem se koukat na magora, který to má pomatený v hlavě. Nechápu, proč nás navnadí trailerem, když ve filmu jde prakticky o úplně něco jiného. Je ale pravda, že kdyby jsem četl knihu, tak bych potom asi nenadával :-) ()

Sfinkter

Scorsese provedl na divácích vlastní filmařskou lobotomii. Každý symbol má svou váhu a existuje z tohoto filmu tolik pocitů, kolik má diváků. Režisér si z publika udělal vlastní krysu v bludišti a do poslední scény vás neplánuje pustit. Jeden z nejlepších Scorseseho filmů. Poslední zhlédnutí 8/2023. ()

honx

Tak skvělý filmový zážitek jsem nezažil pěkně dlouho! Je těžké napsat komentář k filmu pár hodin po jeho zhlédnutí, ale nemohu jít spát s klidným srdcem, aniž bych pochválil tak výborný film. Že je DiCaprio brilantní herec, ba jeden z nejlepších, vím už dlouho, ale tohle bylo něco úžasného. Děkuji, děkuji, děkuji za skvělých nezapomenutelných 137 minut. ()

plechulka

Krásný retro "film noir" i s přiznanými triky, které slouží k zdůraznění pocitu paranoi a odříznutosti od normálního světa. Jak mne mladý Leonardo nebavil (s vyjímkou ÚPLNÉHO ZATMĚNÍ), tak teď mi připadá ve většině rolí skvělý. Ti, kteří rádi v polovině filmu tvrdí, že ví, jak dopadne, si pravděpodobně užili a užili jsme si i my, co se nechávají dějem "vláčet" a jen na sebe nechávají všechny ty formy temna a deprese působit. ()

Mrkvič

Scorseseho ultratemná vize šílené psychózy. První polovina filmu je stylově dokonalá. Atmosféra vybudovaná dialogy, záběry i prostředím. Potom se ale začnou víc a víc projevovat halucinace hlavní postavy a film dává tušit, že to nebude všechno jen tak. Nakonec se to i potvrdí a nastává obsáhlé vysvětlování. To už začne trochu nudit, i když má stejně své kouzlo. S kratší stopáží by se určitě dosáhlo stejného efektu a divák by se nemusel cítit koncem tak otrávený. ()

Sonnik

Someone is missing. Po druhém shlédnutí naprostý masakr. Sice mi vadí pár nesrovnalostí, ale takovým způsobem, jakým Marty s prominutím vyje*ává s každým, kdo přijal jeho pozvání na Ashecliff, to se jen tak nevidí. Tolik detailů, tolik záběrů na Ruffala a ostatní, které říkají tolik a ve skutečnosti tak málo. Prostě Scorsese vyhrál tenhle zápas s divákem 10:0. Samozřejmě za pomoci poslední dobou neskutečně skvělého DiCapria a tradičné dobrých Ruffala a Kingsleyho. Mě osobně potěšila rolička von Sydowa. A ona poslední, za nějakou dobu určitě legendární, Teddyho věta? Pecka mezi oči !!! "We gotta get off this rock, Chuck." ()

markuc

Cokoliv psat o tomto snimku je vlastne spoilerem. Byl jsem prijemne prekvapen jak hereckym vykonem hlavni postavy, tak celkovym zpracovanim. 4* proto, ze jsem od zacatku tusil, co reziser nechtel, aby divak tusil (jinak ztrati hlavni cast prekvapeni, ale i tak se mi film libil). ()

st.verka

První polovina filmu mě naladila na skvělé napínavé drama a druhá polovina všechno, co jsem do té doby očekávala, naprosto zbořila. Jako by si tu udělali blázny i z nás. Zřejmě o to tu šlo, ale mě to zkrátka nevzalo. Jestli nás mělo právě tohle oslovit, tak mě tedy ne. První polovina za 5*, druhá s bídou za 1*. Ovšem výkon Di Capria to rozhodně nesnižuje, on je s každým filmem lepší. ()

Belbo

Tak to dopadá když se někdo snaží mermomoci napodobyt Lynche a nemít k tomu předpoklady. Pěkná stylizace "ostrova" a skvělých posledních 15 minut(škoda, že Sc. nenatočil jen těch 15 minut) donutily zvýšit hodnocení od prvně plánovaného odpadu na dvě hvězdy. Jinak se samozřejmě jedná o mezník kinematografie a stěžejní snímek prvního desetiletí milénia. :) ()

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street. Pětice společných filmů Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho je impozantním odkazem, který se již brzy rozšíří o šestý… (viac)

DiCaprio a král současného thrilleru

DiCaprio a král současného thrilleru

24.05.2013

Dennis Lehane je jeden z mála spisovatelů, kteří se nemůžou stěžovat na filmové adaptace svých knih. Filmy jako Sbohem, baby, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov byly úspěšné komerčně i u kritiků.… (viac)

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Povídka klasika žánru Edgara Allana Poea se stala základem pro „dobový psychologický thriller" Eliza Graves, který měl původně režírovat paranormálně aktivní Oren Peli, ale nedávno jej převzal Brad… (viac)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (viac)