Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

Koocik

Předpoklady? Obrovské. Očekávání? Veliké. Skutečnost? Naprosté zklamání. Zatímco BvS byl se svojí temnou atmosférou, příběhem a zpracováním špičkovou podívanou (dost možná zatím nejlepší komiksový snímek), díky které navstaly otázky, jaké epické pokračování budou následovat.. Mimo to jsme obdrželi takové zklamání, které fanoušky komiksu (zejména ty z DC světa) nemůže ničím zaujmout. Škoda. Obrovské zklamání a naprostá nuda s nezajímavým.. eh.. kompletně vším! ()

Pavlínka9

To je taková pí*ovina, že vůbec nechápu, jak jsem to s dvěma přestávkami v průběhu dvou dní vůbec dokoukala :D :D Je to ohromně umělé, s obrovským množstvím zeleného pozadí, tuna zpomalených záběrů, hromada amerického patosu, oslava barev a umělosti a sakra - to tam fakt ani jedna kladná postava nemohla umřít?? :D :D :D Jediný, kdo mě dostal byl Ezra Miller, který mě dostal již před 7mi lety ve filmu Musíme si promluvit o Kevinovi - a pro mě vlastně Liga spravedlnosti byla o Ezrovi. Jinak - veliký nezájem a pro mě splácanina :D :D ()

venison

Jojo, tak jsem si i tuhle komiksovou grupen podívanou sebemrskačsky pustila.. Superman je mrtvý, ať žije Superman.. Ben Affleck mne znovu přesvědčil, že v roli Batmana je nějaký naprostým omylem.. Batman má mít charisma Jamese Bonda, ne hráče amerického fotbalu.. Flash svým charakterem zdárně kopíruje poslední verzi marvelovského Spidermana.. Ale je to jedna ze dvou postav, která mne fakt bavila.. Tou druhou je samozřejmě Wonder Woman.. O Aquamanovi zatím netuším co si myslet, počkám si na jeho single film.. Jako kérky má dobrý, ale o jeho světě vim prd.. A ten Cyborg? Tak ten mě vyloženě štval.. Sorry jako, ale sběratelství kostek mi dost připomíná koníček od konkurence se sbíráním kamenů.. Dalo se to celé plus mínus přežít.. ()

anli

Komiksová týmovka od DC ,která měla být odpovědí na Marvelovské Avengery.Bohužel je tu téměř všechno špatně.DC vůbec nepochopili ,co takový film potřebuje a ani se nesnažili od Marvelu něco okoukat a opsat.Stejně tak komiksový režisér Zack Snyder ,který komiksama žije tady udělal pěknou botu a absolutně nechápu ,kdo ho k tomuhle donutil ,i když komiksy jsou jeho život.Tohle se prostě nepovedlo celé a kolem dokola všechno.Herci jsou nevýrazní a takový Ben Affleck jako Batman je vyloženě odstrašující zjev ,kterému jsem absolutně nefandil ,spíše naopak a to je už samo o sobě špatně.Jediná ucházejí postava je Wonder Woman ,ta to sama ale nezachrání.Scénář je velmi plytký ,špatný a bez alespoň malé jiskry nápadu.Není tu ani provázanost mezi hlavními hrdiny ani jakákoliv zajímavá dějová linka a i akční scény jsou poměrně nezajímavé a bez nápadu.Je tu spousta CGI a zeleného pozadí ,řekl bych až příliš a bez vkusu.Jediné co stojí za zmínku je kamera ,která dělá co může a hudba ,která je celkem zajímavá a nápaditá.Takže dávám s přivřenými očky 40% ,za Wonder Woman ,kameru a hudbu.Na víc to opravdu není ,protože ještě než odejdete z kina ,zapomenete o čem to bylo.Takže milí a vážení od DC ,jděte prosím na školení k Marvelu ,oni Vám ukáží ,jak se takové filmy dělají a točí.Sami už to opravdu nezkoušejte.Děkujeme.P.S.Moje tisícáté hodnocení by si rozhodně zasloužilo lepší film.Halelujá!!!! ()

Nyck

Dějově na 40 minut, místo záporáka, který chce zničit svět, se řeší vlastně úplně něco jiného. Vizuálně stále stejný digiguláš s tmavě rudým nebem, ohněm a poletujícím popílkem. Vtipy jsou tam, kde se to nehodí, a od postav, ke kterým se to nehodí, protože jediný, komu nakonec hlášky věříte, je Flash. Spousta výplně postavami, které tam jsou jen proto, že byly v předchozích filmech. Konec negraduje, ale vyčpívá. Snyder zahodil neuvěřitelný potenciál, přičemž je vidět, že natočit týmovky není nic snadného, buďme tedy rádi, že se to alespoň Marvelu daří. Chybí tomu lehkost (Marvel) nebo syrovost (Nolanův Batman). Dokud si nevyberou, budeme nadále zklamaní. ()

immortalis

Tržby: doufám v miliardu... Každopádně dám opáčko a doufám, že bude pak i prodloužená verze... A nemůžu se dočkat Aquamana pevně věřím, že solovky nastartují DCEU a budou pokračovat v úspěchu WW... 16.11.2017 - CSFD - 69.2% | IMDB - 8.1 | Rotten - 40% PS: Podle Rotten třetí nejlepší film z DCEU!!! 😁 I přes hodně těžký vývoj při tvorbě filmu si myslím, že to dopadlo slušně... Věřím tomu, že kdyby Snyder u kormidla zůstal do konce a dali by mu trošku více prostoru a nebyl by tak velký nátlak na "vtípky" atd... Bylo by to ještě lepší každopádně styl jakým se DCEU rozehrálo mi prostě sedí a doufám, že hlavouni WB nechají Wana dělat svou práci a Aquaman posadí všechny na zadek... ()

Steny94

Nemôžem uveriť tomu, čo akurát píšem, no musím priznať, že po odchode z kina som si uvedomil, že som v podstate spokojný. DC ma konečne zlomilo a konečne mi ponúkli zábavnú, komixovú jednohubku, ku ktorej by som sa možno ešte niekedy v živote dokázal vrátiť. A to je niečo, čo sa Batman V Superman, Suicide Squad atď. podariť nedokázalo. U Wonder Woman by to možno aj šlo, pozriel by som ale iba Amazónsku prvú polovicu a nie ten hnusný digibordel na konci. Úprimne som však šiel na tento nehorázne drahý blockbuster s nulovými očakávaniami, čiže ma ani nemalo čo sklamať. Áno, aj tento film série má veľa vecí, bez ktorých by som sa obišiel, chcem však hlavne spomenúť plusy. Tým najväčším sú bez pochýb postavy a herci, ktorý ich stvárňujú. Gal Gadot je samozrejme opäť raz úžasná, Affleck je tolerovatelný, oboch však v sympatickosti nakopali nováčikovia. Hlavne drsňák Jason Momoa ako Aquaman, ktorý si každú scénu kradol pre seba a na ktorého sólovku sa naozaj začínam veľmi tešiť. Rovnako fajn je aj Ezra Miller a dokonca aj mnou doteraz prehliadaný Ray Fisher. Hlavná pätica sa teda sformovala skutočne slušne a ako tím si získali moje sympatie! Ďalej pochválim aj dĺžku filmu, teda tlieskam strihačovi, keďže 2 hodinky tejto popcornovke naozaj bohato stačili a keby sa snažili do filmu natrieskať viac, záujem by u mňa padol pravdepodobne rovnako ako pri ich predošlích projektoch. Tempo je teda super a nudiť som sa nedostal šancu. Tu však s chválou prestávam. Myslel som si, že mám pozitív v rukáve viac, no akosi ma opustili. Čo by som teda Justice League vytkol? No určite by to bola opäť raz digitálna prehnanosť v akčných scénach, rovnako aj digitálneho záporáka, ktorého jedinou dobrou scénou bola práve tá Amazónska (jedna z top scén filmu, krátka naháňačka bola perfektná, v tomto prípade mi výnimočne nevadil ani digibordel), ku koncu už však bol úplne do počtu a postrádateľný, môže si teda podať ruku s Helou z konkurenčného Thora. Pomohol však dokopy spojiť celkom zaujímaví tím komixových hrdinov, to sa mu teda musí nechať (aj jeho hmyzím pomocníkom). Ak to mám teda všetko celé zrhnúť, Justice League určite nie je takou udalosťou, akou by byť mala a na kvality Avengers a podobne sa nemá šancu chytiť. Nejedná sa ale ani o taký prúser, aký z tohto nekonečne pretáčajúceho projektu nakoniec vzniknúť mohol. Dávam teda slabé štyri hviezdičky, bolo to fajn. ()

Timak

Důvod, proč nemám problém s Batman v Superman je prostý - Batman je neskutečný borec a WW je skvělá. Ovšem právě tihle dva mě v JL neskutečně nudili, Cyborg je vyloženě špatnej, Flash trapnej a Aquaman nemá co hrát. Hlavní záporák je ukecanej až běda a příběh sám o sobě je zoufalej. No a to nemluvím o tom digibordelu všude okolo. Nezapomněl jsem na něco? Jo, Superman. No tak jeho jedna skvělá scéna, kdy konečně naplno ukáže, proč je hoden toho jména, to už moc nezachrání. Suma sumárum, tohle je můj poslední DC projekt v kině, Batmana ať klidně přeobsadí, Cyborg by to potřeboval taky a možná úplně nejlíp bude, aby už Snyder nic komiksového netočil. Warneři by měly udělat za vším tlustou čáru a začít dávat prachy na kreativnejší neprovázané projekty. ()

drake31

Justice League som si užil! Dôvody sú viac než jasné v mojich očiach. Wonder Woman & Themyscira. Flash ako inštrument potrebného (a nie násilného) odľahčenia. Batman & Aquamen ktorý sú vcelku cool ... a na moje prekvapenia aj Superman, na ktorého som azda pekného slova ešte nemal, aspoň v týchto moderných inkarnáciach. Bál som sa, že dve hodiny nebudú dosť na uvítanie nových charakterov, či na vypovedanie uceleného príbehu. Nebolo to dosť, no to čo mi bolo odprezentované bolo ok, a pravdepodobne by som sa vedel vykecať o tom viacej, no neviem to rozpísať dáko ucelene - aké ironické. Áno, je tu kopec vecí ktoré sa mi nepáčili. Kopec vecí nad ktorými som krútil hlavou či sa posmešne uškŕňal. Avšak v porovnaní s BvS, nebolo tu nič čo som výslovne neznášal, či ma iritovalo. Justice League má ďaleko od perfektného filmu, tohtoročné Marvelovky som si užíval ďaleko viacej, ale toto je v mojich očiach krok tým správnym smerom. Do budúcna dúfam, že si DC & WB uvedomia silu Wonder Woman pretože tá je v mojich očiach charakterom, ktorá potiahne toto univerzum k svetlejším zajtrajškom ... a som absolútne zbláznený do Gal Gadot ❤❤❤. EDIT: vytriezvenie prišlo po pár dňoch, a keďže už v hlave nemám toľko krásy Gal Gadot, bolo na čase sa obzrieť späť. Všetky chyby sa zdajú väčšie, nevyužitý potenciál ma začal štvať. Rovnako sa snažím rozpamätať sa na nejaké cool momenty, ale keď ich bolo málo resp. väčšina akčných scén nevýrazných. Z môjho optimizmu to prešlo to zatrpknutia, a mrzí ma to lebo charaktery a ich predstavitelia mi ukázali svetlo, len keď som sa pozrel lepšie a bližšie je to len lucerna v temnote zvanej Warner Brothers. ()

hroubek

Obrovské zklamání. Ztráta osobitosti, které DC filmy měly. Sterilita. Předvídatelný humor. A takhle bych mohl pokračovat. Studio, které má největší koule, ze všech studiích, se leklo a místo toho, aby film lehce upravili, tak ho celý předělali v instantní blockbusterovou podívanou, která je vším, jen ne tím čím by měla být.. Když si na to divák zvykne, tak se to dá. Ale pořád to dost bolí, kvůli postavám, hercům, mytologii a obrovskému potenciálu, který film a značka měly. Nemám sílu k tomu psát cokoliv více. Prostě promarněná šance. ()

venalce

POZOR SPOILERY! Ze všeho nejvíc mi to dalo vzpomenout na výborné animované filmy o Justice League, akorát s tím, že tenhle byl hraný. V Batman vs. Superman jsem si stěžovala, že nám byly představeny hned dvě nové postavy, a tady se počet hrdinů prakticky zdvojnásobil. No nic, vypadají nadějně, jen by bylo fajn, kdyby z Aquamana nedělali druhého Thora. Wonder Woman je pořád úžasná, o takové ženské hrdince se Marvelu může jen zdát. Ona a Batman tu hráli prim, dokud se na scénu nevrátil Superman, který tak nějak kombinuje schopnosti všech ostatních členů Justice League v jednom. Líbí se mi viditelný vývoj postav, jejich uvěřitelnost (oproti Marvelu) i potenciál těch nových. Konečně mám pocit, že se DC Universe ve filmech rozjel, však už bylo načase. Škoda, že jsou prodlevy mezi filmy tak velké, holt je to natáčení náročné. Nebylo to dokonalé, nicméně hned další den jsem měla chuť na to jít znovu. Uvidíme, co ještě přinese prodloužená verze. ()

VasaX

Jako fanoušek, který je rád když tématika najde cestu i do kin, přidávám jednu hvězdičku za obstojný DC film. Zatímco Marvel vsází čím dál víc na odlehčený až komediální tón, tak DC má možnost pokrýt tu temnější stránku. A já bych za to byl rád. V Justice league od tohohle směru poněkud ulevuje a nasazuje komediální prvky. Ani ke škodě, ani k užitku. Můj názor totiž je, že DC má hlavně problém s pevnou rukou. Kreativní teamwork tu moc nefunguje, někdo má vizi, někdo mu to předělá, jiný to pak nechá přestříhat, další dotočit. Výsledek bude prostě špatný, jako jídlo ze závodní stravovny. Protože dokud se toho někdo schopný nechopí s jasnou vizí a pevnou rukou, nepůjde to ani jako protipól Marvelfilmů, ani jako jejich kopírka. Bude to propadat. Fanoušci budou vděční, ale smutní, ostatní diváci zklamaní a nikam se nepohneme. Justice League je fajn, ale není to pecka. Batman je "meh", Wonder Woman je fajn ale nemá zas tolik prostoru a v podstatě to má takové nalinkované, Flash je... moc vlastně nic není a Khal Water si to očividně užívá, ale jediné, čemu přispěl je k přihřátí jeho vlastní polívčičky co nás čeká v příštím roce. Antagonista má pouze ohrožující potenciál, jinak je to CGI nuda a po příchodu finále je spíš k smíchu. Za mě dobrý, v kině fajn, bum bác vtip, Gal Godot, bác vtip bum. Upřímně jsem nečekal o moc víc, ač bych se moc rád mýlil. ()

Brain-D

Nemůžu si pomoct, ale cokoliv, co Zack Snyder je vrchol epičnosti.i když mu to spackal Whedon, který brutálně nakopl Avangers s jejich prvním dílem. 65% ()

bizz_mjc

Přebarevný, digitální a i s místy fakt podivnými triky. Proč tohle stálo 300 míčů je jasný, moc přirozených lokací tu není, samá zelená a snímače, a hlavně, DC jde vyšlapanou cestou Marvelem. Přesycení komiksy je velký a Liga opakuje už viděné jen s jinými postavami. Doufal jsem ve víc, proto se sebezapřením o hvězdu míň. ()

Mishqo

65% ... Ďalšie sklamanie v podaní DC Comics. Halóóóó, mať rozdielnych superhrdinov nestačí! Treba byť aj inovatívny, vedieť poriadne rozosmiať a vizuálne ohromiť. Marvelovky majú navrch azda na každom fronte. Ťažko sa mi to hovorí, keďže Batman je odmalička môj idol! ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera