Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental film)

diccon odpad!

Slaba kopie Avengers. Hodne slaba. Jediny pozitivum je, ze po tomhle debaklu to snad WB a DC konecne zabalej a daji pokoj. Jedna hvezda by byla mozna za Gal Gadot, ale jelikoz tam neni ani sideboob natoz nippleslip tak kulovy. ()

x_ander

Justice League je dost smutný příběh. On ten film není úplně nijak zásadně špatný, ale když člověk trošku sleduje dění kolem něj, tak je mu do breku. A výsledek nemůžeme dávat za vinu Zacku Snyderovi, ani jeho náhradnikovi Jossu Whedonovi. Za to může jen a pouze studio, ve kterém si kravaťáci rozpracovaný film přehazovali jako horkou bramboru tak dlouho, až z toho vzniklo to, co vzniklo. Místo těžkotonážní týmovky, která by byla dramatičtější protiváhou rozjuchaného marvelu, jsme dostali.. kopírku rozjuchaného marvelu. Zabolí na sílu sestříhaná 120 minutová stopáž, zabolí zbytečně prosazovaný humor, nejvíc pak zabolí totálně rozkopaný (a viditelně přestříhaný) děj, ve kterém jakákoliv hloubka, vztahy postav nebo epické momenty šly stranou. Výsledek je sice zábavný, ale ničím vyčnívající film, který měl potenciál jako kráva, a já věřím, že ten potenciál by tam byl naplněný, kdyby... na kdyby se nehraje. Tudy cesta nevede a pokud si Warneři nerozmyslí, co s univerzem dál, tak to bude jen a jen horší. ()

Plaque

DC ešte nedospelo do bodu, v ktorom si už Marvel dávno hovie. Jednoducho partičku keketov v elesťákoch a legínach nie je možné brať vážne. Nič na tom nemenia ani drsné pohľady, silácke reči a patetické odkazy. Banda superhrdinov bude buď vtipná alebo trápna. Stredná cesta neexistuje. A pozitívny výsledok sa nedosiahne ani keď vykradnete už desať krát recyklovaný odpad. ()

harycek

Slušná fantasmagorie , uvidím jak se mi to bude líbit po druhém shlédnutí!?! P.S. neskrytě , skrytá reklama na Mercedes!!!Po druhé jsem přidal za tu oddechovku!?!? ()

spoock

Snyder je totalne odepsany a jedine co se mu trosku povedlo byl Man of Steel, pak uz tocil pro DC je blaboly. Tohle je snesitelne v prvni pulce, nez se to presune do digi Ruska. ()

Wurths

Dobrá zpráva je, že kvalita tohohle celého DC projektu se stupňuje. Zatímco dokoukat Batman v Superman nebyla lehká záležitost a místy to opravdu hodně bolelo, Wonder Woman (Muže z Ocele beru jako samostatný celek) už byl ucházející komiksový snímek na který si někdy najdu čas znovu. No a Liga spravedlnosti konečně opravdu zažehla plamínek naděje a přinesla to, co jsem čekal od "prvního Batmana" - totiž zábavnou komiksárnu, která si na nic nehraje a řídí se trochu více logičností (většinou) než nefunkčními emocemi. Ale i tak JL v mnohém klopýtlo. Třeba ve stopáži, protože dvě hodiny prostě nestačí. No, předně, film vůbec neměl vzniknout teď. Jak jsem si myslel, že bude zajímavé sledovat opak toho, co udělal Marvel (nejdříve natočit týmovku a pak dát sólo většině hrdinů), tak se to úplně nepovedlo. Vztahy s postavami hodně strádají. Vyměnil bych celý film za trochu informací o Aquamanovi nebo Barrym. Ve výsledku jde ale o velmi příjemné zpestření komiksového světa a podle mě DC začíná pomalu ale jistě šlapat na paty Marvelu (už bylo na čase!) a bude hodně zajímavé sledovat, jestli se budou držet podobného stylu. Já doufám, že ano. ()

StormyWhispe

Suicide Squad bola aspoň parádna nálož zábavy a bavila som sa od prvej minúty po poslednú. Pri Justice League som po 40. minútach písala kamarátovi, že nato, aký veľkofilm to mal byť, sa tam stále nič nedeje. Celé to bolo ťažkopádne a depresívne. Ale tak ťažkopádne a depresívne, že som len dvíhala obočie a pýtala sa sama seba, či to myslia vážne. Flash bol podarený. Gal Gadot nádherná a klamala by som, ak by som tvrdila, že som si neužila pohľad na nahú hruď Jasona Momoa... ale ani to, ani občasná dobrá hláška, nezmenia nič na tom, že tento film bol jednoducho katastrofa. Efekty? Zle. Scenár? Zle. Kamera? Drvivú väčšinu času zle. Každé klišé, ktoré existuje, v Justice League nájdete. Každé. Jedno. Neviem... nečakala som od toho veľa a aj tak som sklamaná a to ma neskutočne mrzí. Čo už. Druhýkrát si to určite nepozriem, ani keby sa mi vyhrážali, že ma rozpredajú na orgány. ()

Vasyl

No, DC, takhle to dál nepude. Komiksáky mám rád, ale laťka už je nastavená kurevsky vysoko. Slátanina s nudnýma hrdinama a jednoduchým, dokonce špatně digitálním, záporákem. Ani se mi nechce věřit, že v tom má prsty Snyder, Whedon a někde v titulkách snad probliknul i Nolan. ()

Pavelghoul

v poslednich letech se filmari predhani v tom kdo zvoli horsiho zaporaka...stimhle filmem jsou celkem na spici. na tyhle filmy se divat zasadne s preskakovanim, ono vam stejne nic neutece (tak jako tak vite ze je to picovina). tech 45min misto 2h boli daleko min... ()

Aywes

Je to tak trochu past. Bez znalosti Batman vs Superman (ať už komiks nebo film) je velmi jednoduché se ztratit. Film není snadno přístupný a uchopitelný jako klasická Marvelovka. Přesto si z ní bere dost. Je to jedna z těch lepších adaptací od DC. Snad se začíná blízkat na lepší časy. Přesto se nemohu ubránit vytknutí špatně vyprávěného děje, který čerpá převážně z Batman vs Superman. Styl vyprávění je chaotický a nesourodý. Na druhou stranu je Justice league prvním filmem, který dokázal zpracovat Aquamana jako skutečně cool charakter. To jsem osobně nečekal. Příjemné překvapení. Už si nemyslím, že je to jen homosexuální magor, který má schopnost mluvit s rybama. Když překousnete podivně zvolený styl vyprávění a typické akční scény, které nedokáží zaměřit průběh boje. Ale našláplo to má fakt dobře! Určitě to zkuste. ()

ejay

Mě už to nebaví. A to je co říct. Zlatý sólo filmy, tydle mixy už nefungujou. Možná to zkusit napříč znáčkami, co? ()

srolyma

Osobně mám radši Ironmana než Batmana (s čestnou výjimkou Nolanových filmů) a radši kohokoliv než Supermana. Prostě to DC universum mi moc k srdci nepřirostlo, ale tohle celkem ušlo. Záporák slušný, partička sympatická a ulízaný Suprák se naštěstí objeví až ve druhé části. Takže jo. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera