Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

FrankSusta

,,Víte, Neúplatní jsou jako... jako baseball! Všichni (kamera, výprava, kostýmy, střih) zde totiž tvoří tým, bez kterého by byli úplné nuly. Jejich náhradníci jsou skvělý herci, kteří teprve hře dodají... jak se říká... ty správné grády. Ale co by byl tým bez ošlehaného trenéra, jménem třeba Brian De Palma? Úplné, úplné, ale opravdu úplné nic!'' Film to není úplně dokonalý (po mnoha stránkách), ale mě to nevadí. Filmy s podobnými náměty mám rád, s podobným prostředím, a hlavně takovými herci. Robert de Niro coby Al Capone naprosto válí (stejně i Sean Connery s postavou, jejíž jméno jsem bohužel zapomněl). A ještě skvostná hudba, co mě dokázala vtáhnout už během úvodních titulků. 7,5-8/10    Jo, na 5 hvězd to není, ale i tak tady jsou! ()

Flyer

Gangsterka, jak má být. Zpočátku sice trochu rozvleklejší, později se však tempo znatelně zrychlí. Pochválit musím vynikající scénář a atmosféru Ameriky 30. let, špičkové herecké výkony a nádhernou Morriconeho hudbu. ()

czejny

Mafiáni. Slovo hýbající celým filmem. Máme buď snímky o nadvládě mafiánů, kterým se povede odstranit překážky z řad policie a dále tu máme filmy z druhé strany pohledu. Jakým jsou právě Neúplatní. Brian de Palma nám naservíroval podívanou o mafiánském velikánovy té doby, který má, co dělat s pár správnými hochy bojujících za spravedlnost. Poměrně hvězdné obsazení podává na jejich kvality průměrné výkony, včetně De Nira, který se cítí v pozici mafiánského capo jako ryba ve vodě. Avšak místy jsou některé záběry poněkud naivní, např. pan účetní by byla kapitola sama o sobě. Hudba v tomto filmu je hrozná a až do očíbijící, jak se nehodí na tento žánr a dobu. I kdyby mě někdo uplatil budu si stát za svým tvrzením, že ani statečná skvadra nemá na Kmotra Corleona. Spíše slabší 4 *. ()

tom88

Ďalšia kvalitná gangsterka. Mám veľmi rád filmy takéhoto typu. Costner, Connery, Garcia, De Niro boli skvelí, toľko mien v jednom filme je už zaručený úspech a De Niro ako Alino Capone veľmi potešil. De Palmova Carlitova cesta bola super, ale toto je ešte lepšie. Fakt vydarený kúsok. 85% ()

sator

Schvalte špatný zákon a nové podsvětí je tu.......... Je to hodně pomalé a unuděné a takovému tématu by slušela aspoň atmosféra a hudba své doby, ale ani to se nepovedlo. ()

otík

Vynikající a napínavé ztvárnění honu na Al Caponeho. Kevin Costner v dobách, kdy mu patřilo plátno, pátrá a bojuje s mafiánskou velmocí a prohibicí. Přesto nejvíce ulpí v paměti dokonalé ztvárnění hlavního záporáka Robertem De Nirem. Celý film je skvělá výprava do prostředí Ameriky 30tých let. Hudba: Ennio Morricone ()

MJMilan

Dnes již kultovní snímek, ze kterého vycházela řada dalších filmů, parodií či her. Jestli je něco naprosto geniální v tomto filmu, je to obsazení herců. Robert de Niro jako Capone nemá chybu. ()

panMartin

Bravurní gangsterka ve skvělé režii De Palmy. Jedno z nejlepších dramat s mafiánskou tématikou vůbec. Film nám ukazuje, jaké otřesné poměry vládly v Americe 30 letech v době, kdy byl králem podsvětí Al Capone. Chytit a usvědčit gaunery a zloděje, může pouze neúplatný člověk. Robert De Niro si Caponeho fakt vychutnával a je v roli dokonalej, Costner je tady ještě v lepší formě a Connery skutečně předvádí jeden z nej výkonů. Akorát ten Andy Garcia je tady takovej nevyužitej. A hudba Ennia Morriconeho je perfektní. Ani po téměř 30 letech tento šperk neztrácí nic na svém kouzlu. Přestřelka na schodech je geniální a celý film velmi excelentní. ()

sir-dave

Povedená gangsterka o prohibici s podle mě akorát hodně malým prostorem pro Al Caponeho, který je sice všude vyzdvihovaný, ale zpětně si vybavuji jen pár jeho výstupu a spíše mi zanikl. Každopádně v hlavní roli jsou neúplatní, výborný casting a začínající Kevin Costner si tady solidně rozjel kariéru. ()

andrii

Mají oči, které co nevidět zaútočí, pod kůží žraločí. Šerifové velkoměstští s vervou vs. "kápo" impéria, ze kterého kapou. Kmotr inferna v zákulisí, za louží. Dostanou ho do pout, kam zaslouží? ()

Decker

Skvelej mafianskej film z dob prohibice z Chicaga tricatych let. Herecke vykony skvele (Connery, DeNiro, Costner, Garcia). Vrele doporucuji vsem, kteri maji radi gangsterky. ()

eJacques

...Snímek z období americké prohibice ve stylu gangsterky z 30.let... Vyborné obsazení i příběh, který mě vtáhl... Mafie sama o sobě je téma více něž přitažlivé a hudba Morriconeho něco úžasného (jedna z nej filmů, ve kterých se prezentoval - už sháním soundtrack)... ()

Triple H

Untouchables sú vo svojej jednoduchosti a limonádovosti totálnou rozprávkou pre dospelých. Samé pestré farby, fešácke kostýmy, sošné, symetrické zábery, dvojrozmerné postavy a dej, ktorý sa nesnaží o žiadnu komplexnosť či nedaj bože realizmus. Zaujímavá problematika prohibície a boja proti nej je zredukovaná na čierno-bielu báchorku o chrabrých, statočných policajtoch (Conneryho vševediaci, múdry pochôdzkar bol miestami skoro až na smiech) a skrz-naskrz prehnitých, zlých gauneroch. Šedá zóna neexistuje. De Palma sa podľa mňa viac zaujímal o svoje samoúčelné formálne kamerové parádičky a pocty klasikám než o samotný dej. Naaranžované je všetko krásne ako z dejepisnej omaľovánky pre prvý stupeň a obsahovo je to prepracované asi na podobnej úrovni. V niečom je ale tá infantilná nekomplikovanosť filmu sympatická - je aspoň v rámci žánru svojský. A už viem po kom sa neskrývane snažilo opičiť Gangster Squad. ()

LeoH

Psychologie ani příběh pravda nejsou z nejsložitějších a historické věrnosti Neúplatní taky moc nepobrali, ale hrome, poctivě udělaná, tu a tam trochou humoru odlehčená gangsterka pojatá jako šablonovitý příběh o boji dobra a zla, která má tah od začátku do konce a kde krev není jenom rekvizita, je mi svým způsobem sympatičtější než glorifikace kariérních lumpů a estetizace násilí v Kmotrech, Casinech a Zjizvených tvářích, minimálně má stejné právo na existenci. Což tady výborně přijal za své De Niro, když zcela ve službách celku předvádí Al Caponeho místo složité charismatické osobnosti jako slizkou karikaturu; též Smithův cifršpiónský skrček užívající si v akci na mostě svou porci adrenalinu je za mě k zulíbání a žánrové skoky, které tu někteří kritizují, mi byly dostatečnou náhradou za chybějící překvapivé zvraty v příběhu. Zkrátka vedle Špinavých ulic, Mafiánů a Carlitovy cesty jedna z mála klasických amerických gangsterek ze 70.–90. let, ke kterým jsem si nemusel náklonnost hledat. ()

Sokkk_y

Jedna z nejpovedenějších gangsterek, která kdy byla vytvořena. Báječný film s inteligentním a logickým scénářem od začátku do konce. V snímku byly použity výborné kostýmy, které odpovídaly do nejmenších detailů oblečení v tehdejší době. Herecké výkony na *****, hlavně Oscarový Sean Connery. Celý děj, jež se nenápadně podobal známé hře Mafii, je zasazen do 30. let minulého století - období pouličních válek a mafiánů. Miluji tuhle dobu a filmy v ní se odehrávající (viz Chicago). De Palma splnil svou roli na výbornou a já mohu s klidným svědomím nandnat všech pět hvězd. ()

Belbo

Mirek Duším company contra Boby de Niro. Před patnácti lety jsem viděl chybu v dabingu, to mě zas neco napadlo. ... Při akci pomož svobodné matce s kočárem jsem dostal regulérní záchvat smíchu ()

KanjiVital

Skvělá střílecí scéna s kočárkem. Vynikající Costner a Connery. K De Nirovi se nemá ani cenu vyjadřovat, naprostá jednička ve svým oboru. V roli Al Caponeho si nekdokážu představit někoho jiného. No a baseball bych s tímto pánem určitě hrát nechtěl. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery