Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

Hapretor

Neuvěřitelně uvěřitelná přímočará jednoduchá, leč velmi efektní akce a k tomu charismatický Liam Neeson, velmi dobrý všestranný herec. Nekompromisní vybíjení přičmoudlého póvlu v Paříži - kdyby se takto řešily všechny podobné případy, zločinnost klesne na minimum. Jak je to nereálné, tak je to skvělé. Rychlost scénáře je až raketový. Sedim, čumim, bez šance nudy. Pierre Morel redefinoval akční žánr. ()

John8

Opravdu svižné chytré a do jisté míry i uvěřitelné, souboje nejsou přeplácané, zbraním docházejí náboje, ale závěr ve kterém se nad všemi mrtvolami mávne rukou a jde se domu na wafle sráží film do popkornového průměru. Ale toho lepšího. ()

kkarx

96 hodin se vrací zpět o 20 let a oživuje tak jeden velmi specifický akční žánr - je to v podstatě modernější kopie Seagalovek z konce 80. a počátku 90. let. Seagal si ovšem ve svých filmech narozdíl od Neesona na nic nehrál. Další inspiraci vidím ve "48 hodin v Paříži" s Harrisonem Fordem. Škoda, že hlavní role nebyla nabídnuta právě Stevenovi. To by byl návrat ve velkém stylu. 3,5* ()

Páně

Asi nejdrsnější Liamova role aneb jak se skrze pěkných pár hromádek mrtvol dobrati rodinného štěstí. Přímočarost a hrubost akce chvílemi až bere dech. Ultimátní tempo to drží nad vodou a vůbec mé sympatie tato pouť jednoho starostlivého tatínka rozhodně má. Škoda, že se vše topí v záplavě totálního klišé. Kdyby si cesta k vykoupení vyžádala Bryanův život, příběh by hned dostal jiné grády. Takhle jen za čtyři no. Ale dobré, moc dobré. ()

Fawkes

Rozhodně slušně natočený film. Škoda jen té šílené jednoduchosti v ději. Já si totiž většinou u takových typů filmů potrpím na nečekané zvraty nebo situace, které mě nutí přemýšlet. Ve většině případů si L. Neeson poradil hodně snadno, a to není dobře. Z toho důvodu bych tu jednu hvězdu strhnul. Ale jinak jak už jsem řekl, jde o parádní akční film, který kvůli své stopáži ani nezabere moc času. (82%) ()

Vakomlok

Výborný akčňák s charismatickým Liamem Neesonem, jenom ta dcera mi tak strašně lezla na nervy, že bych se jí zachraňovat asi nevydal. A zakázal bych jí běhat do konce života. ()

RedDuck

Současných 86% je hodně hodně přestřelených. Vždyť to není noc nového, jen kombinace všeho už viděného. Nekompromisní souboje (dojde i na mučení), zápletka se zachraňováním před obchodem s bílým masem, rychlý střih. Možná někomu imponuje právě ta nostalgická přímočarost a syrovost snímku, kdy Liam Neeson prostě i přes šrámy jede jako stroj..Já bych však chtěl nějaké osvěžení. Prostě když už je zápletka blbá tak aspoň nadhled, vtipný dialogy nebo nějaká postava co by tomu dala něco navíc k dokonale motivovanému nekompromisnímu taťkovi. ()

REBARB0RKA

Nekompromisní taťka se s ničím a nikým nebabrá a kam se vrtne, tam je hned zvesela vymalováno. Oproti lehce vyšťavenému Neznámému, kde jsem akčního Liama Neesona viděla poprvé, akce nikde nezadrhává, a bitky jeden na jednoho, resp. jeden na tři a víc jsou pěkně ostré. Příběh sice není nijak zvlášť vynalézavý, ale stejně čekáme jenom na to, až Liam začne rozhazovat sandály. A to umí sakra dobře. ()

boul

Svižné, nijak dlouhé, nijak moc vymyšlené a přehnané blbostma.. Asi takhle si představuju Akční-thriller !! Jsem zvědav, s čím přijde Olivier Megaton v pokračování, jestli se naštvou albánci, nebo frantící :D jednoznačně 5* ()

Lyžař

Tak tentokrát opravdu nemám co dodat. 96 hodin je příběh napínavý od začátku až do konce. Téměř vše je uvěřitelné, rodinná láska včele. Kdo by nefandil otcovi, který se snaží získat zpět svou dceru ještě před tím, než ji nějaký úchylák za peníze připraví o panenství. ()

danek22

Budu se zde zpovídat, proč jsem nedal plný počet hvězd. Vadil mě začátek a konec, kde postavy matky, jejího zazobaného přítele a dcery byli naprosto tupé a hloupé. Ale akční výplň filmu byla úžasná, takhle si představuji akční žánr v moderním pojetí. ()

P.J.2

Liam se nám ukazuje v roli, která mu opravdu moc sekne, a provede vás živím prostředím Francouzské akce a napětí, které neomrzí ani poněkolikáté. Hlavně musim pochválit vynikající a přesto přehlednou kameru, která utvrzuje dojem. ()

marshaall

Nazorna ukazka, ze aj z tuctoveho nametu moze vzniknut vyborny film, pokial ma kvalitny scenar a herci sa tiez trocha posnazia. Nevedel som ze Liam je takyto tvrdy chlapik, no cele som mu to zbastil. Ten jeho sebavedomy telefonat je uz teraz kult. ()

croxika

Práve dopozerané. Toto je asi jediný film za posledné obdobie, ktorý ma bavil od prvej sekundy až po úplne poslednú. Ubehol mi ako päť minút! Som z neho unesená, očakávala som štedrú porciu neľútostnej akcie a tú som aj dostala. Žiadne sklamanie. Kiežby na svete reálne existovali takíto muži, ktorí nemajú zľutovanie s nikým a ničím ak ide o záchranu ich najbližších. Bolo to trošku pritiahnuté za vlasy samé buch,,tresk,,pif,paf :D...a hlavný hrdina samozrejme nesmrteľný, ale skvele sa na to pozeralo a dokonale som si vychutnávala šialenú cestu milujúceho otca za spravodlivosťou... ()

Evander

Taken je velmi zajímavým filmem. Je neskutečně dynamický, akce střídá akci a nenechá tak diváka ani na chvíli vychladnout. Na daný žánr má i docela dobrý příběh a nebýt občasných "Chuck Norrisovských scén" nebál bych se dát i plný počet. Jinak ovšem výkon Liama Nessona je téměř úchvatný. ()

helloween93

Zpočátku drama o rodinných vztazích a poté akční jízda pařížským prostředím, která skončí až na jachtě jednoho šejka. Lehce nadprůměrný akční film, který jede podle klasického schématu, nám dávkuje jednu akci za druhou a Liama fakt nechcete naštvat. ()

nopud

Dost drsný film nebo spíš téma, který je ovšem velmi nadsazen. Pochybuju, že by jeden bývalý agent dokázal pobít celý bordel po zuby ozbrojených mafiánů - ale chápu to, je to výstraha rodičům, ať si dávají víc pozor na své děti. Na mě to mělo moc velký happy end. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)