Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

Hadati

Dobrý akční film, u kterého nemusíte nijak přemýšlet a užijete si tak více toho chladnokrevného zabíjení. Mám rád filmy, kde se hlavní hrdina nebojí jít přes mrtvoly, nebere ohledy na své přátele a nestydí se využít i nevinné, aby dostal to, co chce. ()

icoico

vynikajici moderni akcnost, klenot. kuchar neopomel pri vareni ani na jedinou nezbytnou ingredienci: hlasky, zarputileho osameleho hrdinu, nespolupracujici policii, zradu pritele. a navyse pridal tajnou primes: uveritelnost (relativne v ramci zanru). vse namixovane v idealnim pomeru a servirovano v nadprumerne technicke kvalite. vysledek chutna skvele. dobrou chut! ()

molcan2

Dnes večer som si pozrel tento film a bol som nim vypálený. Pozrel som si tento film bez nejakých očakávaní. Na začiatku to vyzerá že to bude ľahká záležitosť, ale po krátkom čase sa zmení na vysoko rýchlostný akčný film. Príbeh mi pripadal originálny, tak ako kamarátom. Niekedy sa na to dokonca zle díva, kvôli narkománii a násiliu. Pri vedomí že takéto veci sa skutočne dejú mi prechádza mráz po chrbte. Bol som týmto filmom úplne unesený. V niektorých momentoch bolo v kine úplne ticho, kvôli vzrušeniu, keď sa zaujímate o to čo bude ďalej. V niektorých momentoch mi príbeh prišiel nepresvedčivý, ale zvyšok filmu to dohnal. Liam Neeson v jeho najlepšom výkone. Má to dobrú akciu, dobrý príbeh, trocha humoru. Tiež sú tu citlivo/sentimentálne scény. Nie je tu žiaden zložitý dej. Je to proste vypovedaný príbeh. Je to jeden z tých filmov ktoré vam chvíľu ostanú v pamäti a budete premýšľať aké zlé veci sa stávajú. Mal na mňa rovnaký účinok ako Traffic - Nadvláda gangov. Osobne si myslím, že je tento film nedocenený, ale asi preto že je nový. Dal by som mu 8/10 ()

smerďakov

Poctivě napsaný, bez blbých zápletek a kostrbatých kliček, pěkně přímočarý. Šťávu dodává vynikající Neeson. Ale stále jen nadprůměrné 3*. Změnil jsem názor, Liam to utáhne na 4*. ()

kollma

Stačí vzít průměrný příběh o pomstě a inspirovat se u Greengrasse, aby vznikl dobrý film? Podle hodnocení asi jo. Maggie Grace v tý době bylo 23 let, ale ve filmu se chová, jako kdyby jí ani nebylo 10 (takže když se to nějak zprůměruje, tak z toho ta sedmnáctka nějak vyleze). Kdyby tam nehrál Liam, tak je to skoro odpad. ()

Pidzey

Tento film má jeden velmi zásadní klad a tím je Liam Nesson.Tahle role mu padla jako ulitá a on sám je naprosto úžasnej..s ničím se nemaže a za svím cílem si jde s buldočím odhodláním.Nedbaje na mrtvoly a pokud je potřeba nemaže se ani se starými známými. Nejslabší částí filmu je vlastně začátek.V podstatě až do samotného únosu to trochu skřípe a jsou tu poznat maličké nedostatky ve scénáři.Ale na tuhle maličkost dává zapomenout samotné pátrání,které je podle mého velmi promyšlené.Najde se pár scén které jsem si vyloženě užíval(viz.scéna na stavbě a následná honička nebo scéna v domě s červenými dveřmi).Zkrátka 96 hodin je příjemný snímek který pěkně odsejpá a mimo slabšího úvodu vůbec nenudí. ()

bomber3

Musím říct, že tenhle francouzský akční biják je opravdu skvěle natočený. Člověk by opravdu uvěřil, že se taková věc může stát. Ano, může se stát, že někomu pařížští Albánci unesou dceru a chtějí zní udělat zfetovanou prostitutku. Ale nemůže se stát to, že ji její tatík zcela sám zachrání, zabije přitom 50 po zuby ozbrojených gangsterů a ještě přitom stihne utíkat před francouzskou policií. To zkrátka není v lidských silách. Možná někomu připadám jako hnidopich, ale mě to prostě bilo do očí. Zřejmě z toho důvodu, že jsem se nedávno zúčastnil přednášky o sebeobraně, kde nám příslušníci policie vysvětlili, jak malou šanci má neozbrojený člověk proti člověku s nožem. A také že člověk může mít černý pásek v judu, ale v klíčové situaci všechny své vědomosti jaksi zapomene. Ale co. Film je film. Nemůžu pořád chtít realističnost, akční film není dokument. Nakonec tedy dávám, i přes všechny moje připomínky, pět hvězd. ()

kesty

štvorhviezdičkový film povyšuje na 5 valcujúce charizma Liama Neesona, pre ktorého mám jednoducho slabosť...jeden z mojich obľúbených filmov s ním.. ()

triberpaddy

Neobyčejné drama s neskutečně napjatou atmosférou. Svým charakterem rozhodně nespadá do klasických amerických akčních klišé (díky bohu za francouzskou režii) a místy mě z děje dost mrazilo v zádech. ()

Venous666

Akce jako hovado.Bryanovi unesou dceru a on má na vysvobození jen 96hodin. Myslíte, že si zavolá na pomoc francouzskou policii, tak to jste na omylu. Liam Neeson to všechno vyřeší sám a jak rychle. Nebere si s nikým servítky a všechny seřeže jako malé kloučky. Od začátku až do konce náser. 80% ()

grerar

Akce je u Taken skvělá, o tom žádná. Ale ten scénář, Ou. Tolik klišé jsem dlouho neviděl. Není radno zahrávat si s výlety teenagerek do Evropy bez mužského doprovodu, na každém rohu Vás může někdo přepadnout. Když už chcete vyrazit, buďte radši panna, protože Vám to zvýší šanci na přežití a zajistí neznásilnění (do určité doby). Každý v Paříži umí anglicky - Albánci líp, jak francouzsky. Dcera je po tatínkovi - půjčí jiné slečně svoji bundu. Atakdále. Jediné světlejší místečko je u šéfa francouzské tajné služby na návštěvě - scéna s manželkou mne překvapila, a dodala další akci překvapivý šmrnc. Stejně tak neúplné zobrazování smrti oponentů - bager's end. Jenže. Pořád to je jenom taková napodobenina Bourneho. Za akci 5, za scénář 1 - nemohu dát víc, než 3 stárz. ()

El-Barto

Naštěstí Morel zvládnul akci skvěle a Liam Neeson byla trefa do černého, tahle kombinace dělí film od dalších béček z bessonovy fabriky na čím dál tupější lejna. Je to film (jak řekl kámoš) s perfektním tahem na branku, kde je potřeba vykosit pěknou část pařížské špíny, aby to skončilo tak, jak všichni čekáme ještě před úvodními titulky. Akce je perfektně dynamická, hlavní hrdina super, ale i přesto srovnání s Bournovkami nepřipouštím (srovnání se nabízí, ale byl by to tvrdý knock-out, Jason diváka prostě chytne za srdce a nepustí), a proto tady nechám jakž takž spokojených 7/10 a nebudu se k tomu vracet. ()

Brusíček

Skvělý Thriller který má spád a pěkně nasraného hlavního hrdinu. Na to že to byl "neamerický" film tak musím smeknout. Nebudu to tu přirovnávat k jiným filmům podobného ražení, Liam je prostě pan Herec a já se rozhodně nenudil. 90% ()

Jeremiah

Ha - 86%, tak to bude určitě paráda. Nóóó, zase taková paráda to nebyla. Film měl sice švih, akce střídala akci, herecky to bylo slušné / hlavně Liam Neeeson /, ale na vyšší hodnocení to mělo dosti chyb. Tak za prvé - na základě informací z různých pramenů, včetně filmových, si dovolím pochybovat, že by nějaké 18-ka v USA byla ještě panna ( samozřejmě, že nejen tam ). Za druhé - sice je policie v Evropě hodně daleko za tou v USA, ale i tak si nemyslím, že by nechala bez povšimnutí fakt, že jim po městě běhá strašlivě "naštvaný" tatík, za kterým zůstávají mrtvoly jako někde na Blízkém Východě, a nechala by ho v klidu odletět do rodné země. I z těchto důvodů ode mě silnější 3 * . ()

Vakomlok

Výborný akčňák s charismatickým Liamem Neesonem, jenom ta dcera mi tak strašně lezla na nervy, že bych se jí zachraňovat asi nevydal. A zakázal bych jí běhat do konce života. ()

rexino

Výborný príbeh... napínavé spracovanie.... dobrý happyend. Trošku mi vadí že jeden chlapik vyzabija celu armádu ale pri výbornom prostredí a dojmu z filmu sa to dá odpustiť. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)