Snímek Briana De Palmy svým tématem zdánlivě zapadá do současného proudu gangsterských filmů, ale zpracováním připomíná klasické gangsterky třicátých let. Vypravěčem a hlavním hrdinou příběhu je portorikánský zločinec Carlito Brigante, který je předčasně propuštěn z vězení. Vrací se do života s rozhodnutím definitivně skoncovat s minulostí zabijáka a překupníka drog. Jenže záhy pochopí, že tlak rodné newyorské čtvrti, tlak "ulice", v níž se téměř všichni pohybují na opačné straně zákona, bude velmi obtížné překonat. Carlito je mužem ze staré školy, který ještě ctí přátelství. Proto musí v nouzi pomoci narkomanskému advokátu Dave Kleinfeldovi, s nímž se zná už mnoho let. Smysl pro čest, který všichni ostatní už dávno ztratili, je pro něj víc než láska k tanečnici Gail.

Režisér Brian De Palma a scénárista David Koepp (mj. JURSKÝ PARK) vycházejí z románů soudce Edwina Torrese, který při psaní těží ze svých bohatých životních zkušeností. Vznikl klasický gangsterský příběh s lehce romantizujícím nádechem a bez módních naturalismů. Velkou zásluhu na jeho nenápadné hodnotě má Al Pacino, který si zahrál gangstera v opačné poloze než v dřívějším De Palmově remaku ZJIZVENÁ TVÁŘ. (oficiálny text distribútora)

Mona-Lisa

Al Pacino je v takových rolích jako ryba ve vodě. Krásně se na to dívalo. Ten konec byl nevyhnutelný, ale předvídatelnost neubrala nic z plného hodnocení. A z té jeho nonšalantnosti a charismatu prostě musí jít člověk do kolen a jen přihlížet, jak se tvoří filmové dějiny. ()

tragos

Ne ne, Carlitova cesta se v mých očích nezařadí po bok Casina ani po bok Kmotra. Důvody jsou dva: za prvé má až příliš jednoduchý příběh, za druhé - a to je to hlavní - nemá atmosféru. Režie je možná dobrá, ale nedává filmu život. Chybělo mi také větší vcítění se do hlavního hrdiny, možná proto, že film začíná ve chvíli, kdy jako bývalý heroinový král vyjde z vězení... a světe div se, je napravený. Proč? Jak? To už se nedozvídáme... ||| Sean Penn hraje skvěle, pozadu nezůstává ani božský Al. Penelope Ann Miller mi do své role nesedla, ale její krása to vyvažuje :) ()

Darkslayer

Skvela gangsterka o moužovi, ktorý za sebou chce spáliť mosty ale niektoré máju píliš silné základy a jeho snaha vymaniť sa zo spoločnosti zmietanej drogamy stroskotáva na dôvere a vieru v zákon ulice. Ako obvykle užasný Al Pacino spolu s na nepoznanie maskovaným Seanom Pennom. Super réžia a podmanivá hudba. Záverečná scéna je krásna,poetická, tvrdá a dojímavá zároveň. Suverénnych 5*. ()

Voloda737

Novšie prevedenie Scarface. Aj takto by sa dalo nazvať toto dielo, ktoré mi sadlo trošku lepšie ako predošlá spolupráca Briana De Palmy a Al Pacina pri Scarface. Film vo mne zanechal hlbšiu citovú stopu ako už spomínaný Scarface... Začiatok je trošku volnejší, ale poslednú polhodinu by sa dalo napätie krájať. Ku skvelej dvojici režiséra a hlavnej postavy sa pridal aj Sean Penn, ktorý odviedol tiež nezabudnutelný výkon. Jednoducho pekná spomienka na staré klasiky, ktorú si treba užiť... ()

sandis

Tak zde se obávám budu nesouhlasit. Carlito, starý dealer heroinu, co se po návratu z lapáku napravil tak, že už nechce mít nic společného se sortou těchto individuí, dává se na zcestí se svým advokátem, co mu zachránil 25 let života, aby nakonec skončil na nemocničním lůžku v náručí smrti. Al Pacino pro mě zatím v nejhorší roli stárnoucího bývalého mafiána, kterému už koule neslouží....unavenej... 6/10 ()

robo7773

Jasne ze tento film mozeme s pokojnym svedomim zaradit do gangsterskej spicky. Proste ja mam nazor ze velky Al Pacino sa narodil aby stvarnoval taketo role. Trochu ine prevedenie ako v podobnej zjazvenej tvari, trochu akoby s takou romantickou hmlou ale predsa len vynikajuci Al. Niet co dodat odporucam si to pozriet a hlavne fanusikom tohto zanru, urcite nebudu lutovat. ()

Trešlson

Carlitova cesta mi ze všeho nejvic připomíná o 20 let mladšího Serpica. Přestože jsou oba filmy brány z opačné starny barikády, Carlito a Serpico jsou dva charaktery natolik podobné, že nelze tuto podobnost nevidět. Oproti rodinným hodnotám z jiných gangsterských dramat je toto postaveno na přátelství, které se není zas tak oboustranné, jak si Carlito myslí... I přes dlouhou stopáž film neustále udržuje divákovu pozornost celkem bez problémů a posledních 20 minut jsem byl tak napnutý, že si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy hrdinovi ve filmu nahlas před televizí radil (kupodivu, většinou mi to vyšlo: např. scéna na eskalátorech) :-). Jsem opravdu rád, že jsem na tento film narazil a že si ho v tuto chvíli mohu zařadit do své dvd kolekce. ()

mala_kea

Gangsterky by se daly rozdělit do dvou skupin. Staré "klasické" a nebo novodobé "akčnější". Těžko říct, které jsou lepší, ale pro mě rozhodně zabávnější jsou ty ve starším stylu. Neříkám, že Pacino a spol ted nezahrál na výbornou, ale přece jen ty nápady ke konci trošku docházejí a to by se u FILMU nemělo stávat. Názorná ukázka toho, že Palma není takovej lůzr, jako se o něm v poslední době mluví. ()

greenlord

pro stary skoly jako je Carlito Brigante uz dneska neni misto, v mem srdci vsak bude vzdy. mistrovsky de palma a genialni pacino s neochvejnym a nikdy nepolevujicim smyslem pro cest ()

rekkky

Sotva Carlito dostane propustku z vězení, připlete se do nelegálního obchodu a pro záchranu vlastního života, vraždí. Vězení změnilo jeho pohled na svůj život a způsob jakým jej vedl. Hodlá změnit svůj dosavadní život změnou bydliště. Jediná neproměnná v jeho životě je láska k jeho bývalé přítelkyni. K tomu, aby se přestěhoval, potřebuje vydělat prachy. Zakládá klub a věří v úspěšnou budoucnost. Prosba, se kterou za ním přišel jeho nejlepší přítel, přišla draho. Zaplatil za ní životem a jeho blízká i daleká budoucnost dostála své konečné podoby. Rakev. ()

J. T. Kirk

Stejně jako De Palmovy Neúplatní a Zjizvená tvář je Carlitova cesta další skvělý gangsterský film.. Režie a úžasný příběh a navíc strhující výkony Pacina a Penna dělají z tohoto filmu skvělou podívanou. ()

Wolvie

Možná ještě o ždibíček vytříbenější než Zjizvená tvář.De Palma je velký režisér a jeho spolupráce s Alem Pacinem jsou v jeho kariéře přirozeně nejvýše.Kdyby s podobným kouskem vyrukoval dnes,vůbec bych se nezlobil. ()

Akana

Prvotřídní gangsterka s excelujícími Al Pacinem a Seanem Pennem. Přes velkorysou stopáž (ale to je u gangsterek norma) marně hledám hluchá místa, náznaky nudy, chyby, cokoliv co by mě opravňovalo nedat plný počet. Přesto ho nedávám, asi proto, že se nedostavilo to správné mrazení, pocit, že lepší už to být nemůže. Tady ale hraje velkou roli momentální rozpoložení, takže do budoucna nevylučuju absolutorium. Brian De Palma s touhle tematikou rozhodně pracovat umí a umí se i opakovat. Finále na nádraží jasně odkazuje k Neúplatným a přesto je originální a strhující. 90% ()

Majkak

Skvělý Al Pacino, vynikající Sean Penn, scénář dobrý, výborné hlášky, pěkně se na to dívá. Kleinfeld je opravdu zmetek. Taková ta klasická gangsterská romantika. Něco jako Jánošík. Lehce pohádkový příběh. To se opravdu všichni za těch pět let Carlitova vězení tak změnili a zůstal jediný čestný Carlito? Jak se mohl Carlito předtím tak zločinecky vypracovat, pokud by lpěl na pravidlech. To by ostatní museli být slabší nebo slušnější než on. Tomu se fakt nedá věřit. ()

Heroine

I když je Carlitova Cesta filmem první třídy, tedy oblíbený, slavný, dobře obsazený a točený s celkem vysokým rozpočtem, nezanechal ve mne zcela žádný dojem. U filmu jsem se nudila, celou dobu jsem více méně věděla jak to skončí, a nenašla jsem sympatie k ani jedné postavě. Ať už to byl "napravený" gangster, nebo striptérka s "dobrým srdcem". Nemám takové filmy zapotřebí, nic nového nenabídnou. ()

Wargoo

Al Pacino, Sean Penn, Brian De Palma... spolupráca, ktorá by nemala priniesť nič horšie ako nadpriemerný akčný mafiánsky film. K tomu John Leguizamo a Viggo Mortensen v menších (ale výborne zvládnutých) rolách, ktoré by tiež malo čo to priniesť k pozitívu... Aj prinieslo ! A ja som dostal presne to, čo som chcel.. Síce to nebolo také skvelé ako Untouchables, ale Al Pacino je pán Herec, a vďaka nemu to bolo niečo, na čo tak skoro nezabudnem... Film, síce takmer 20 rokov starý, ale svojim posolstvom odkazuje aj oveľa rokov neskôr, že ak raz niekto bol kriminálnik, díler, pašerák, tak aj napriek jeho vyhláseniam, že sa zmenil po XY rokoch pobytu za mrežami, a na pištoľ už nikdy nesiahne, aj napriek tomu tie reči letia do vetra, a je to vlastne jeden veľký sebaklam. Pretože ak si bol Carlito mužom, ktorý žil stále na opačnej strane zákona, tak ti to skrátka sadlo na päty, a ani 5 rokov ťa nezmení. Nech sa snažiš akokoľvek !!! Výborná dráma ! Silné 4**** 80,193% ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)