Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

arexam

Strašně složitý tohle hodnotit. Něco tam vůbec nemuselo být. Ale je brutální, že to Nolan udělal hezky postaru na pětatřicítku, bez použití zelenýho plátna na každou scénu, takže ty čtyři dám. Myslím, že podobně se cítili diváci v šedesátých letech, když viděli Kubrickovu Odysseu. Jakože cooo? ()

provitamin

Mistr Nolan a Zimmer znova raz potvrdili, že sú jasnými jednotkami vo svojej brandži. Interstellar je parádne sci-fi, rozhodne film roku, ktorý začína na Zemi, pokračuje vo vesmíre (tiež sú tu zábery z vesmíru na Zem, ale celú Gravity strčí bez problémov do vrecka) a skončí... no.. Nolan to celkom dobre prešpekuloval. Musím tiež vyzdvihnúť emocionálnu silu filmu a prekvapivo aj tú humornú, kde humor fungoval na 100%. Herci uveriteľní a dokonca ani Anne Hathaway mi nevadila. ()

Locksmith

Možná je to mojí vrozenou odolností vůči dlouhé stopáži, nebo snad mojí oblibou vesmíru a cestování v něm (zvlášť za zvuků soundtracku Hanse Zimmera - pokud někdy budu opouštět naši modrou planetu, tenhle soundtrack si k tomu pustím!), ale Interstellar mi nepřišel ani tak nudný, ani tak dlouhý, jak si často lidé stěžují. Několik známých mne od návštěvy kina odrazovalo a já teď chápu proč. Přece jen, snímek, který ve své vpravdě monstrózní stopáži (srovnatelné s páně Jacksonovými představami o tom, jak by vypadaly Star Wars ve světě J.R.R.Tolkiena) neobsahuje žádný výstřel, žádnou honičku v čemkoliv a jedinou menší rvačku, nesplní očekávání mnohých lidí odkojených řadovou hollywoodskou produkcí. Christopher Nolan nám už svým Inception ukázal, že se nebojí odvážně vrhat do nových myšlenek i za cenu vyššího výskytu logických trhlin v ději. A ono mu to zase vyšlo. Výsledný film je dostatečně epický a nese dostatečně silné myšlenky (byť občas lehce schované), takže nám ty menší dějové nesrovnalosti ani nevadí. Postavy se převážně chovají...nechci říkat logicky, spíše bych řekl, že se chovají tak, jak by se dalo od někoho v jejich situaci čekat. Dovedu si představit, že být na místě Matta Damona (velké překvapení, toho jsem ve filmu opravdu nečekal!), zachovám se stejně. Výtka by se spíše dala směrovat na zakončení, přece jen už působí trochu moc hollywoodsky (//Spoiler alert// Jak prohlásil můj doprovod, "měli ho nechat umřít" // Spoiler alert//). Vcelku vzato, šlo o silný zážitek, který nutil k zamyšlení, a určitě o jeden z nejlepších filmů roku 2014 (což myslím teď, na začátku ledna, už můžu prohlásit s naprostou určitostí). Nemohu však doporučit každému - film je určen spíše lidem, kteří mají rádi sci-fi a rádi trochu přemýšlí. Ostatní budoucnosti chtivé publikum nechť si raději pustí (též skvělé) Edge of Tomorrow. ()

Fary

Začátek asi prozíváte, ale pak najednou zjistíte, že se nemůžete přestat dívat. 169 minut a dáte je jedním dechem bez pauzy na záchod. Dal bych *****, ale má to své mouchy - i tak je to ale silný zážitek. ()

Junglista

Nechával sem si to pár dnů uležet v hlavě, ale i přeze všechnu snahu najít víc pozitivních věcí moje hodnocení vyšší nebude. Je fakt, že Nolan od posledního nejmenovaného latexového průseru trochu přilepšil, ale čekal sem víc. Námět super, zpracování taky, ale jako bych koukal na cca 4 filmy slepený do jednoho. S přehledem nejlepší byl začátek, s odletem nastoupila paradoxně velká nuda, pak super část s černou dírou a návštěvou dvou planet (i přes tu poměrně zbytečnou natahovanost, ale pasáž s Damonem perfektní - na jeho místě by asi každej byl svině), ale ten konec byl zase jako plivanec do xichtu (jako by si bratři řekli - už nevíme co, tak to něčim zaplácnem). No nevim, jestli se Chris vrátí do dob největší slávy, tohle mě moc nepřesvědčilo. ()

Ilhan

Ten son-of-a-bitch Christopher Nolan to opět dokázal. Měl by dostat patent na natáčení superoriginálních filmů, protože mě opět dostal. A Hans Zimmer taky. ()

HArna

Já nevím co k tomu mám napsat, Nolan je opravdu jinde a z mého hlediska vládne 6-8 let na režisérské židličce a vypadá to, že ji jen tak nepustí. Já obrovsky smekám před Nolanam, že do tohoto filmu šel, má fakt koule. Nolanova inspirace Vesmírnou odyseou je asi zjevná, ALE určitě si nemyslím, že jde o Vesmírnou odyseu nebo o natočení druhého Stanleyho Kubricka - tohle je blbost. Já měl za ty necelé tři hodiny hlavu docela přeplněnou, ale fakt jsem se bavil. Jsem zvědavý, s čím přijde příště - 95% ()

divak84

Sonneryho komentář niže nepotřebuje DLCčkovej komentář. Upřímně tě lituju za to pekličko kvůli těmto dementním lidem, jejichž exkrementální reprezentant seděl vedle tebe.Ono vlastně se divím že Nolan nebyl prohlášen za masového vraha protože od druhého Actu bych to viděl tak, že pubertákům od 15 do 18,19 , kteří nestačili chápat myšlenkové pochody, postupně bouchaly mozky a finále v časoprostorovém prostoru už bych viděl na vyloženou genocidu teto věkové skupiny.. "hej kamo tohle přesně vidím, když hulím a mrdám něčí mámu.." takhle bych si představoval ty komenty... nene hezky doma na BluRaymondovi a mam klid...takže k filmu. Nolan je chytrej v tom, že vezme ultimátní téma/fenomén , která nemá lidstvo nikterak do puntíku zobecněn/vysvětlen , udělá si vysvětlení po svém a vy jej nemůžete kritizovat protože sami nevíte, jak by to mohlo vlastně výt. Nebojím se tento film nazzvat vizionářským. Asi je třeba oddělit obsah filmu (postavy,jejich představení,atd atd) a myšlenku filmu - a já si myslím, že film je právě o myšlence. Už je fakt že na filmu dělal i Kip Thorne, dává filmu cennej kredit. Nolan nás vzal jednoduše řečeno za horinzont události, kde nikdo z nás nedohlédne a tam nám představil svou vizi. Tak jako spousta jiných "vesmírných" filmů, i tento prostě sází na svůj názor (nazor režisera), na svůj výklad, atd. Samozřejmě že je těžké at už pochopit nebo přijmout pointu filmu, prootže to sami nikdy nepochopíme, nikdo z naší generace, v tom je holt film pravdivej. Je těžké na tenhle film psat radoby profi recenze, když se film zaobírá něčím, co nikdo na naší planetě nechápe. mužeme recenzovat pouze styl provedení, takže když někdo přijde a řekne WTF pointa, tak je leda tak sám proti sobě. Nolan si vzal svůj oblíbený fenomén a zkusil jej popsat svým umem. Efekty se mi líbily, obsazení ok, dokonce bylo sympatické, že se sám Nolan dokopal k nějakému mírnému vtipkování - nikdo mi nevymluví fakt že Nolan si jako by roboty napsal na sebe a hlášky typu "snížení humoru na 60%" patřilo jemu. Stopaá mě vubec nebrzdila, nenudil jsem se. Je těžke chápat některé myšlenkové pochody postav v rámci vysvětlování, co se právě děje, občas jsem se ztrácel, co na tom ale...Obsazení M.Caina je ovšem už trochu otravné. mám jej rad ale doprdele nemusí hrát v každém Nolanově filmu.. Co filmu můžu vytýkat sou pouze technické věci - např na konci když se Cooper ocitl v te časoprostorové "knihově" (btw skvělý design), tak je škoda že měl normální hlas - když ještě před pár minutami, kdy se vykatapultoval , měl trefně přerušeovaný hlas-... je to třeba blbost, maličkost, ale detailista Nolan si mohl pohrát ze zvukem i v te knihovně, aspon by to vypadalo kontrastně vuči našemu světu. Dvojka podle mě nemůže být, nebylo by co odkrývat a vyprávět, proto moc nechápu, proč se Nolan uchýlil k zrovna takové poslední scéně, ale budiž. Jediné co muže být ve filmu posatveno k obhajobě he popsání lásky. Znělo to velmi zajímavě a třeba to tak je, ale myslím, si že drtivá většina alespon trochu inteligentní části populace (né navštěvníci kina mezi 15-18 s rovnými kšilty) by oponovala, že láska nemá s dimenzí, časoprostorem a vůbec fyzikou, nic společné.. Moc jsem si to užil, je to perfektní film a to že neskončil jinak, je jen muj subjektivní pohled, protože bych čekal, že Nolan zvolí jinou eskalaci, něco víc k zamyšlení, něco , po čem se budou klást další otazky. () (menej) (viac)

Stružák

Docela dobrej film, kterej mohl mít vyšší hodnocení, kdyby nebyl tak příšerně dlouhej. Celý by to zasloužilo prostříhat, protože některý scény jsou fakt zbytečný a dialogy jakbysmet. A taky to nemuselo skončit tak, jak to skončilo – kdyby byl konec jinej (nechci ale prozrazovat jakej), mohlo to bejt lepší. Tak jako tak, v poslední půlhodině film trochu ztratil to, co předchozí dvě hodiny úspěšně budoval. ()

Hanys_

Dýchl na mě starý Spielberg, Ridleyho Vetřelec i nový Abrams...Ale nikdo z nich by to nedokázal natočit tak velkolepě jako Nolan, který ani jinak točit neumí. Tohle je zase obrovské, zase s parádním Zimmerem, ikdyž imho v rámci Nolanovek vyfasoval Interstellar lehce slabší scénář. Přesto je tohle kus parádní filmařiny. ()

SpaceOdyseus

Velka nadhera od zacatku do konce. Tradicne bezchybna rezie vypravi skvele vystaveny pribeh, ktery nesetri emocemi, ale nikdy nesklouzne k emocnimu vydirani, k tomu skvele vybrani herci, hypnoticka hudba a kamera... ach ta kamera! Takto kristalove ciste sci-fi tu nebylo od Odyssey. Za par let by tenhle film mohl zanmenat pro sci-fi zanr to, co pro mafianske sagy znamena Kmotr, doufejme. ()

dopita

Je fajn, že zas někdo natočil vysokorozpočtovou sci-fi. Jenže Nolan by udělal líp, kdyby se na to vybod. Kde začít, nelíbilo se mi leccos. Tak třeba scénář - asi není úplně pitomej, ale obsahuje spoustu pitomostí. Né že bych se v tom v závěru nějak dramaticky ztrácel, ale přišlo mi to strašně hloupý (nechci spoilerovat, tak to dál ďoubat nebudu...) Pak samozřejmě Nolanova režie. Tenhle chlap mě nikdy nedokázal zaujmout a i tentokrát je ve filmu spousta efektních pasáží, ale jako celek tradičně selhává. Navíc film je velmi ambiciózní, zdůrazňuju VELMI AMBICIÓZNÍ. Blbý ovšem je, že se tyhle ambice ani náhodou nepodařilo Nolanovi naplnit. V mým případě teda rozhodně ne. Pak bych měl ještě pár méně podstatných připomínek: Vizuálně film za moc nestojí, když to srovnám s posledními velkými sci-fi jako byl Avatar a Prometheus, tak Interstellar po vizuální stránce působí mdle a nudně. Možná to byl záměr, možná Nolan chtěl, aby byl film co nejreálnější (v rámci příběhu), pak ale nechápu, kam nasypal tak kravskej rozpočet. Co se herců týká tak Matthew McConaughey poslední dobou několikrát dokázal, že umí a i tentokrát v žádném případě nezklamal. Za velmi pozitivní zmínku rozhodně stojí Jessica Chastainová. Michael Caine toho moc nepředvedl a Matt Damon mohl se svojí docela šťavnatou rolí naložit o dost lépe. Co se týká Anne Hathawayové tak fakt nevim - za to může především českej dabing. Ten je v jejím případě strašidelnej, nevim která herečka ji nakňápala, ale nedá se to poslouchat. Za klad bych považoval hudbu, která, jako jedna z mála věcí, ve filmu funguje tak jak má. A taky roboti mě zaujali, vizuálně - za ten nápad jak jsou formovaní, určitě ne to, že asi měli bejt zdrojem humoru. Znova film v žádným případě vidět nechci a předpokládám, že zejtra už si na něj ani nevzpomenu. ()

LittleMonste

Nedokážu se rozhodnout, jestli se mi film líbil nebo ne. Po vizuální stránce hodnotím za 1*, námět byl taky dobrý, ale dostat takové téma na filmové plátno...to si Nolan ukrojil moc velké sousto. Herci byli výteční bez výjimky, ale co mi po shlédnutí 169 minut trvajícího filmu zůstalo, je velké zmatení. (65%) ()

Romario

Technické zpracování pěkné, hudba geniální (díky ní jsem měl z filmu v několika pasážích až pětihvězdičkový dojem), líbila si mi i linie vztahu otce a dcery (z té malé holky bude určitě krásná ženská). Film mě naladil, abych si přečetl něco o singularitě, horizontech událostí a jiných dimenzích. I přes své jen velmi povrchní znalosti problematiky jsem měl neodbytný dojem, že cestu přes černou díru by asi jen tak nerozdýchali... Velká spokojenost, očekávání jsem měl po přečtení některých kritických recenzí mnohem menší. Je to tak nějak mezi 4-5*, přikláním se ke čtyřce. ()

Giggs

Toto je vystavny pripad toho ako par dementnych minut na konci dokaže skurviť cely film. To už je ale taka holywoodska tradicia, absolutne nezvladaju koncovku. A taky skvost to do 3/4 času bol. Nolan to poslal do kopru. ()

EKLEKTIK

"V pořádku, otroci pro mou kolonii robotů?" Opravdu velkolepá sci-fi, s tak civilně vypadajícími a o to víc, autentickými obrazovými efekty, které vypadají, jako záběry z lodí Appollo nebo raketoplánů, kroužících okolo Země a s dokonale vytvořenými kosmickými úkazy, připomínající dokumenty televize BBC, ve které sledujeme neuvěřitelnou výpravu, za zvuků neuvěřitelné hudby a která by se mohla stát, novou "Vesmírnou odyseou", nebýt toho chaotického začátku. ()

Burdock

>>SPOILER JAK SVIŇ<< Oj, vizuálně, hudebně a emočně nádhera a 3/4 filmu jsem tomu dokonce veskrze věřil nějakou tu vědeckou striktnost, ale poslední čtvrtina byla otočkou o 180° do bahna idiocie. Plus sem asi spoustu věcí nějak nepochopil. Co jako furt vymejšleli za gravitační hyperteorii, co měla zachránit lidstvo? Na co ta pani přišla? Co bylo za problém na zemi? Když dokážou vytvořit život podporující podmínky na tej finální centrifuze, tak proč ne na Zemi? A jako sněť?? Dělá si ze mě někdo prdel!? A ten prach? Tyve tak zalesnim Saharu a bude to určitě levnější než vyexpedovat lidstvo na druhej konec vesmíru, kde zas stejně budu zalesňovat nějaký vysněný království šutrů. A gravitací rozhýbat ručičku hodinek, aby morseovkou předala odhadem terabajty dat?? Proč rovnou tou všemocnou gravitací nedonutit sousedovic psa všechny ty data vyrejpat packama do písku? Bylo by to rychlejší a dávalo by to asi stejnej smysl. Prostě moc otázek a bojím se, že na žádnou z nich není smysluplná odpověď. A moh bych přidat ještě něco o tlačení na pilu, o banalitě skrývané za velkolepost, o polopatismu pro prvňáčky atd., ale to už je takový to kopání do mrtvoly. Můžu doporučit Strom života: podobně epický a emočně působivý, ale nenasírající nelogičností......................... Týden po shlídnutí: Ok, tak dávám 4, je to skvělej film. Kašlu na logiku :) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)