První případ otřesného týrání dítěte, který prorazil hradbou mlčení veřejnosti, komentoval žalobce Leroy New slovy: "Tohle je ten nejodpornější zločin v historii státu Indiana." V působivém snímku Tommyho O'Havera si Catherine Keener zahrála zdánlivě obyčejnou ženu v domácnosti Gertrudu Baniszewskou, která ve sklepě svého domu vězní a mučí dospívající dívku v podání Ellen Page. Jejich postavy budou rezonovat v myslích diváků ještě dlouho poté, co zhasnou světla v sále. Jednu z rolí ve filmu také tvárnil Bradley Whitford. (oficiálny text distribútora)

lemonova

Už sme si na brutalitu vo filme tak zvykli, že nás dokáže iba málo vecí šokovať. Ak si však uvedomíme, že v tomto prípade ide o reálny príbeh, môžeme tvorcom vyčítať, že to zobrazené násilie nebolo dostatočné? Naozaj ide o to nechať sa fascinovať zlom, alebo skôr ide o to, uvedomiť si, čoho všetkého dokáže byť schopný obyčajný človek hoci aj z nášho susedstva, dokonca dieťa..? A že by sme mali mať otvorené oči? Mimochodom, Ellen opäť potvrdila svoju extratriedu a dokazuje, že patrí k najlepším herečkám svojej generácie. ()

lasonic

Toto je jeden z tych filmov, ktore nemozem ohodnotit hviezdickami, pretoze je podla skutocnej udalosti, ktora ma uplne odrovnala... Obrovske zlo je v niektorych ludoch. Ellen Page aj Catherine Keener to zahrali vynikajuco. Emocie na maximum. ()

Rathalos

Najlepsia drama,aku som kedy videl podla skutocnej udalosti,tento film nenecha nikoho chladnym,velmi smutny pribeh o tyranom dietati,je to drsne,realne,krute,vykon hercov bol perfektny,je hrozne,ked si clovek predstavi,ze take nieco sa stalo,a ze existuju na svete take odporne matky,trest smrti je malo pre ludi akou bola ona,vynikajuce spracovanie,rezisera musim taktiez velmi pochvalit...:-) ()

brumbrum

Strasny film.. No ale dobry ;-).. Umucit dieta mi pride fakt peklo.. Najhorsie boli ti mali diabli.. 4*, lebo 5* za tento desny zazitok akosi neviem dat.. ()

jofffo1

"Videli ste niekedy Sylviu plakať?" "Hovorili , že nemá v sebe kúsok citu, ale..ja som vedela že má. Predtým som ju videla plakať. Myslím, že potom už neplakala preto, lebo v sebe nemala už žiadnu vodu." ()

Blaogranas

Ani nevím, jestli hodnotím film nebo příběh. Příběh, který bohužel napsal život sám. Ani nejsem schopen říct nic o hercích, kameře, scénaři, hudbě ... zkrátka o ničem. Je to snímek, který ve mě vyvolal tolik lítosti, jako ještě nikdy žádný film, nejspíš proto, že se to skutečně stalo. Nedokážu pochopit pohnutky těch x náctiletých a ani té nejstrašnější postavy celého příběhu. Musím dát 5*, je to 5* smutku a lítosti se Sylvií. ()

sumperacek

Hrůzné zobrazení jednoho zločinu, který se stal v Americe. Při dívání byl zážitek tak silný, že jsem slyšel dokonce bít svoje srdce. Vše působí naprosto přesvědčivě a poklona patří Ellen Page. Za dietu i výborný herecký výkon. ()

Lipi21

89% REŽIE / Tommy O´Haver: ***** KAMERA / Byron Shah: ***** (skvěle probarvená atmosféra šedesátých let)SCÉNÁŘ / Tommy O´Haver, Irene Turner: **** (čerpá ze soudních spisů, zajímavé a překvapivé spracování rozuzlení...) HERCI: ***** (výborné výkony dětských herců a především pomatené Catherine Keener, Ellen Page by si za svůj výkon zasloužila hvězdiček dokonce 6 - dokazuje, že je opravdu velký talent - i kdyby se v celý film nic nedělo, vydržel bych na něj díky ní koukat!) HUDBA / Aran Ali Lazar: *** (hudba neurážela, ani niím nenadchla, většinu filmu strávila v zákulisí, což někdy také není na škodu, několikrát slušně přibarvila atmosféru, ale nemůžu si pomoct, lepším spracováním hudby by film posunul na ještě vyšší úroveň) ()

Spiz

To je neuvěřitelný čeho jsou lidi schopný. Ellen výborná, letí rychle na vrchol... role jí sedla. Film mi ležel v hlavě eště hodně dlouho. ()

aR3Zz

Opravdu hóóódně emotivní zážitek! Hlavní podíl na tom mají především dobrý scénář a hlavně herecké výkony - mladičká Ellen Page je naprosto skvělá a stejně dobře ji doplňuje Catherine Keener. Celkový dojem z filmu ještě umocňuje fakt, že byl natočen podle skutečných událostí. Špičkové drama - 90% ()

Meiers

I přes to, že to nehrálo na přímou ukázku brutality, což bylo jedině dobře, mě to znechucovalo až na špičku zvonice. Nedokážu pochopit, jak může tak početná skupina lidí ze střední sociální vrstvy provádět zvěrstvo tohoto kalibru, bez zjevného nátlaku, aniž by kdokoliv projevil kapku soucitu a uvědomoval si nebo připouštěl následky. Trest smrti, VŠEM. ()

wata

Veľmi veľmi silný film o tom najhoršom, čo medzi ľuďmi existuje- o ľahostajnosti. Na čo sa ľudia dokážu pozerať a nezasiahnuť, či dokonca sa pridať? Nesúhlasím s tým, že ten film by potreboval viac zobrazovať násilie. Jeho cieľom nebolo fascinovať násilnými scénami, práve naopak, vyvolával silné emócie tým, že iba poukazoval na neuveriteľnú ľudskú pasivitu! Fatááál! ()

Mr.FreeZer

Neskutečný příběh, který se musí opravdu vidět. Těžko bych tomuto uvěřil jen z vyprávění. Příběh o týrané dívce, který chytne za srdce i hodně silné povahy. ()

XR

Odporúčam čítať až po zhliadnutí filmu: Občas rozmýšľam či ide skutočne o dobrý film alebo ide len o skutočne dobré "citové vydieranie". Asi už nechám každému na posúdenie. Rozhodne film vyvoláva veľmi veľa diskutabilných otázok, ako napríklad: určovanie "výšky" viny pri tých deťoch. Do akej miery za to mohli jej rodičia, ktorí ju tam nechali ? Bola Gertruda vôbec pri zmysloch, keď tak konala ? Či áno alebo nie, nedostala ju do tej pozície nepriamo spoločnosť ? (osobne by som ju poslal na doživotie do blázinca). Podstatné pre mňa, bohužiaľ takéto "veci" sa dejú aj v súčasnosti. Možno nie až tak veľa tu v Európe, aj keď... Ako bolo na konci povedané: "Lidé aspoň začali mluvit o věcech, ktoré do té doby přehlíželi." Možno by sme mali aj my. ()

fraktal

3* za řemeslné zpracování, 1* za E.Page a C.Keener a poslední, bonusovou za motiv => 4,5 celkem (něco maloučko tomu chybělo k dokonalosti). PS: Nepouštět prosím slabším povahám! ()

Yomega

Už dlouho se mě nestalo, abych měl tak velké nutkání film vypnout. V nejvypjatějších chvílích mučení ve sklepě jsem měl strašnou chuť vlítnout do děje a nakopat těm sviním prdel! Kupodivu to nešlo, takže jsem byl odsouzen jen sedět a bezmocně se dívat jak Sylvie trpí. Při neskutečně smutné finální melodii jsem cítil totální fyzické i psychické vyčerpání a říkal si, jestli to byl dobrý nápad se dívat zrovna na tento film. Je dobře, že film vznikl, je dobré se na něj podívat (pokud nejste slabší povaha), ale už NIKDY ho nechci vidět znovu! ()

n3uro

Připomíná mi to film, kterej sem viděl minulej rok. V podstatě stejnej příběh, taktéž podle pravdy, jen to nekončilo tak tragicky ale i tak, to bylo hodně silné a hodně, hodně nepříjemné. Příběhu se nedá nic vytknout - je napsaný životem, film sám o sobě je kvalitní, ale já tyhle depresivní dramata nemám rád. ()