Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

xmozek

Slušný film. Výborné triky. Zápletka, jak už to tak u hororů bývá, není zrovna nejzajímavější, ale příjemné dílko. Jen by mu slušela meněí stopáž. Ke konci filmu to už bylo všechno to samé, a shvílemi i trochu nudné. ()

Holina

Nedokážu podlehnout módní vlně filmů, které jsou točeny "jakoby" domácí kamerou (v tomto případě ne zcela domácí, nicméně princip je stejný). Diary of the Dead by byl zřejmě špatný v jakékoliv podobě, ale takto je to naprostá katastrofa. Tím více to mrzí od mistra žánru. Fuj! ()

wosho

Jasný důkaz proč je Monstrum tak výjimečný film. Deníky mrtvých jsou blbost. Jak jednoduché a prosté, stejně jako rána kladivem do hlavy. Romero se snaží o dokumentární popis zombii ataku na společnost s pomocí digikamery a dokumentární režie. Ale všude možně to posírá-hercům ani zbla neuvěřím, že nehrají, že to prožívají. Navíc si pomohl s tím, že Deníky mrtvých jsou již hotovým dokumentem- tak je tam střih, opakování scén, hudba a já nevím co ještě všechno oproti Monstrumu. Ale Deníkům schází jeho napětí, autentičnost, děs, adrenalín. Celý film je zmatený, nudný, nezáživný až hamba. A pokud bude Romero dál točit také sračky, doufám, že co nejrychleji příjde o status kůltovního tvůrce (stejně poslední schopný film natočil před 30ti lety). PS: jediný klad této blbosti, je podařený vtip na mumie a prchajíci kočku z úvody a jeho krásné vyústění na konci. Jenže to je jen malá náplast na promarněném večeru stráveném na tomto filmu a Dni mrtvých-raději jsem se měl ožrat. ()

MareT.

Je to milé překvapení. Romero se vyňal ze svého stereotypu a i když se další film jmenuje opět .... of the dead, tak je to přece jenom něco jiného. Není to ani REC, ani Cloverfield, ale něco úplně jiného, což je velké plus. Postavy ale někdy vydávají dementní hlášky, jsou to prakticky nejslabší část filmu. Situace a atmosféra je ale skvělá a dalo by se z toho vytěžit o něco víc... A kritika matoucího média je milé osvěžení. ()

1860

Prakticky tento film nepřinesl nic nového, než jste u Romera zvyklí.. Snad jen kritika současných poměrů nebyla skryta, ale řečena naplno, Bohužel jsem si na to nikdy u Romera nezvykl a přijde mi to spíše rušivé.. Co je velké plus je ruční kamera ve stylu Záhada v Blairwitch, která nenechá asi nikoho chladným, ale jak jsem již zmínil, nic nového, pořád tam choděj, pořád umírají a pořád střílejí, ale za těch 95 minut života to asi stojí.. ()

showxman

To se tak jednou po celé Zemi začali probouzet mrtvý a napadat a kousat všechny okolo, stala se z toho celosvětová pandemie, nastal úplný chaos ...bla bla bla... a já vám teď ukážu jeden konkretní příběh několika lidí, kteří si to nahráli na kamery. WOOW! Jak nápaditá a neotřelá idea pro celovečerní film. Tak to tu ještě nebylo. A nyní vážně. Pořád jsem čekal, kdy začne to pravé inferno a Romero mi vyrazí dech, když už se schylovalo k něčemu tomu vzdáleně podobnému, zavřeli se dveře od bezpečnostní místnosti a bylo po srandě. Na druhou stranu musím připustit, že sem tam jsem se i bavil, a to zejména vinou několika originálních "killů" (např. sedlák a jeho kosa), i koncept celkového provedení (seriózní rámec, který navozuje reálnou situaci) nebyl sám o sobě špatný, ale to provedení. ()

Corpsegrinder

Přesně tohle je důvod proč si myslim že REC je megasračka. Zde vše krásně vidět, zombíci žádný uřvaný kreténi a nikdo tam pořád nebrečí že to co dělaj je špatný (to vše je vyřešeno během jedný minuty kde se první a poslední ubrečenec střelí do palice). Jinak hluchej farmář s dynamitem je největší zombie killer v Romerolandu. ()

HArna

Nic co by mě nadchlo, na druhou stranu mě to nijak neotravovalo. Jediná sympatická osoba (herečka Michelle Morgan), jinak mě byli všichni ukradení. Stopáž - 95minut, pak naštěstí konec, ten je nedodělanej, myslím tím děj těch hlavních postav. Pak tam je ještě závěrečná scéna, která končí otázkou, stojíme za záchranu? Tenhle film se bere až moc vážně, je to naprosto průměrný film. 50% ()

shimpy(CZ)

Film je bez pořádného příběhu, postavy se chovají divně (no řekněte, kdyby se vám zastřelila kámoška, přece byste jen naštvaně neodkráčeli se slovy, že je to díky panice). Lekačky předvídatelné, napětí nulové. Kromě několika efektních headshotů je film prostoduchá slátanina. ()

Bathoryčka

Lepší ani horší jak Úsvit mrtvých to nebylo, takže dávám tři hvězdičky, ptž se na to dalo koukat, ale víckrát bych to skutečně vidět nemusela, proi¨tože filmy, kde se z lidí stávají oživlá zombie, jsou všechny na jedno brdo! ()

The_Second

Musel jsem si to pustit na dvakrát. Poprvé jsem zvládnul asi 15 minut a zdálo se mi to jako strašná blbost. Přišlo mi to jako REC a že lepší než REC to bejt nemůže. Po pár dnech jsem tomu dal druhou možnost a fakt se mi to líbílo, dokonce jsme přemýšlel o 5 hvězdách. ()

Teabag

Ta sociální rovina filmu působí docela dobře. Ale coby zábavný a napínavý zombie horor je Diary of the Dead slabší. Některé jednotlivosti bych sice pochválil (např. zombie v "akváriu"), ale jako celek nemá tenhle film ten správný "drive". Vyprávění je totiž docela pomalé. Přes to si ale Romero tímhle kouskem podle mě ostudu neudělal. ()

Paldiny

Celý rad nešťastných rozhodnutí sprevádzala Romerov Denník. Dedulo, silne ovplyvnený modernými postupmi, sa chopil ručnej kamery, akou nielen že nakrútil celý film, ale akej aj prispôsobil ústrednú myšlienku. Všetko by bolo v naprostom poriadku, keby sme miesto záznamu sledovali aktuálne dianie, keby predzvesť zlého nesprevádzal hudobný doprovod a keby tupé dialógy aspoň spolovice tak neotravovali. Denník sa nemôže oprieť ani o zápletku, ktorá zápletkou prakticky nie je. Hlavní protagonisti iba pobehujú z miesta na miesto, popritom stretávajú ľudí, ktorí ich buď chcú zožrať alebo okradnúť, alebo im len pripomenú, čo za svine to vlastne sme. A to je hlavné motto filmu, ukázať človeka v svetle obyčajného voyera, ktorý je schopný potichu zdokumentovať vyčíňanie pedofila v opustených jasliach a s nadšením to zdielať na Facebooku. Čo môžem ďalej pochváliť je zopár dobrých mordov (kyselina, kosa, defibrilátor) a triezva minutáž. Do nej sa nanešťastie nezmestil hlavný chod, ktorý na moje veľké prekvapenie po prvýkrát chýba. Romero týmto filmom dokázal, že je starý mazák, ktorý vie kráčať s dobou a stále dokáže do sveta nemrtvých zakomponovať svoj pohľad na vec, lenže na druhú stranu si už nepočínal tak sebaiste ako pri Krajine mŕtvych, tobôž starej trilógii. ()

Dallas

Celkom pohodový Romero. Nie najlepší. V starších kúskoch bola lepšia atmosféra. Asi to bude tou ručnou kamerou. V poslednej dobe sa točí podobným alebo rovnakým spôsobom dosť filmov a ja neviem či sa mi to až tak páči. Toto sa ale dá prežiť a to aj kvôli chuťovkám ako napríklad vybuchnutie očí po priložení defibrilátoru na hlavu zombíka. Toto dedo Romero nezabudol. No a to mi tu aj stačí. A ešte niečo. Oplatí sa vypočuť song v záverečných titulkoch. Má to silu a nejak to donúti človeka sa na chvílu zamyslieť. Hmm. 65% ()

Weider

Dlouho jsem se těšil na tento nový film od Romera, protože je to dost originalně natočeno, na způsob Blair Witch, amaterskou kamerou, jenže to neni jedina novinka z filmů která je též natočená na způsob Blair Witch. Napřiklad novinky typu Monstrum od J.J. Abramse nebo španělský [Rec]. Než jsem tento film viděl byl jsem dost zklamaný, jelikož jsem od něj čekal normalní horror a ne "domací video". Stejně jsem si tento film sehnal a skoukl. Ano je to originální, ale to je asi tak všechno, herecký výkony opravdu chabý. Čekal jsem prostě od Romera něco víc :(.....průměr 50% ()

berry.77

Tenhle chlap umí točit zobíí:) Dokonce si zahrál němého starce,který hazí dinamit a ohání se kosou pak to sní také skončí:) Je to dosti podobnému stylu jako film Monstrum vše jen z pohledu vlastní kamery:) ()

1945

klasická zombie zábava, která je slabším průměrem ve své kategorii. Vyjmenuji tři momenty filmu, které byly nejlépe zpracované: 1) setkání s hluchým Samuelem až po jeho hrdinské zkonání 2) lukostřelcovo umění přišpendlit šípem člověka za hlavu na zeď 3) opravdu nechutný konec života, nebo vlastně oživlé mrtvé ženy, přivázané na větev za vlasy...brokovnice dvanáctka k ní totiž moc milosrdná nebyla. Celkově zhodnoceno: 60% ()

Phorbo

Skvěle natočená zombieovka. Pan režisér Romero to vzal trochu jako jednu velkou srandu tendle filmec. Já sem se u toho nasmál strašně hodně :D ... nejlepší je stejně Samuel kdy si probodne svoji hlavu i toho zombana za sebou kosou :D to je proste originální... 8/10 ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)